Swansea City – Manchester City 2:3 (vége) | Arsenal FC – Cardiff City FC 2:0 (vége) | Crystal Palace – Norwich 1:1 (vége)
Fulham FC – West Ham United 2:1 (vége) | Liverpool F.C. – Hull City 2:0 (vége) | Southampton FC – Chelsea F.C. 0:3 (vége)
Stoke City – Everton FC 1:1 (vége) | Sunderland AFC – Aston Villa FC 0:1 (vége) | West Bromwich Albion – Newcastle United 1:0 (vége)
Manchester United – Tottenham Hotspur 1:2 (vége)
Southampton FC
0:3 (0:0)
Chelsea Football Club
szerda 01.01.2014, 16:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Barclays Premier League

6. Man. United 34 pont (19 mérkőzés)
    7. Tottenham 34 pont (19 mérkőzés) (18:01:45)

Teljesen megérdemelten gyűjti be a három bajnoki pontot a Chelsea, és tartja a lépést a fordulóban szintén diadalmaskodó Arsenal, Manchester City duóval szemben.
    A kékek gólgyártását Torres kezdte meg egy szerencsés, megpattanó labda után, majd jött a csereként beállt Willian, végül pedig a szintén padról beszálló Oscar adta meg a kegyelemdöfést a hazaiak számára.

90+4
    G. Ramírez teker 16 méterről, nem sokkal mellé!

90+3
    A szentek szinte már nem is érnek labdához az utóbbi percekben.

90+1
    Elpasszolgatnak a vendégek, teljesen felesleges az ilyen mértékű hosszabbítás.

90
    4 perc lesz a ráadás, ugyanúgy, mint az első játékrész végén.

89
    Az Arsenal már 2-0-ra vezet, ott is eldőlt tehát a három pont sorsa.

88
    Tartja a labdát a londoni együttes, a hazaiak már teljesen reményvesztetten mozognak a pályán.

87
    Közben az Arsenal is megszerezte a vezetést a Cardiff ellen.

86
    Clyne (Southampton) is besárgul.

85
    Utolsó csere londoni oldalon is: Hazard le, Essien be.

82
    Chelsea gólt szerzett!!
    GÓÓÓL! Végleg eldől a mérkőzés! OSCAR ugrik ki középen, nincs les, labdakezelés után a hazaiak hálóőre mellett a kapuba lő 15 méterről! 0-3!

80
    A City ugye győzött, a Liverpool is vezet 2-0-ra, az Arsenal viszont még mindig gól nélküli döntetlenre áll otthon.

79
    Mintha a hazaiak már beletörődtek volna a vereségbe.

77
    Oscar rendkívül erőszakos, meg is szerzi a labdát, majd az alapvonalról befelé tart és középre tálal, de nem talál társat!

76
    Utolsó hazai csere: S. Davis helyén Ward-Prowse folytathatja.

74
    Kis szöglet kombináció végén újabb sarokrúgás jöhet.

Nagy Zalán

Gólok: 60. Torres, 71. Willian, 82. Oscar

Lapok:   52. Cork (SOT), 63. Lovren (SOT), 86. Clyne (SOT) – 55. Oscar (CFC)

Southampton FC: K. Davis – Chambers, Fonte, Lovren, Shaw(Clyne, a szünetben) – Schneiderlin, Cork(Lambert, 61.) – J. Rodriguez, S. Davis(Ward-Prowse, 76.), Lallana – G. Ramírez
    Chelsea Football Club: Cech – Azpilicueta, Cahill, Terry, Cole – Ramires, Mikel – Hazard(Essien, 85.), Mata(Oscar, 53.), Schürrle(Willian, 53.) – Torres

Játékvezetők: Martin Atkinson – Burt, Flynn

Nézőszám: 34000