Érd – Siófok 33:28 (vége) | Fehérvár – Győr 26:33 (vége) | Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 23:24 (vége)
Ipress Center-Vác
23:24 (12:10)
Dunaújvárosi KKA
szombat 04.01.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Óriási csatában megérdemelten győzött az Újváros, mert a 6 gólos hátrányból is képes volt felállni és megfordítani a mérkőzést. A váciak csak magukat okolhatják a vereség miatt, mivel 20 másodperccel a vége előtt ők támadhattak a győzelemért, de gyorsan eladták a labdát és még le tudott támadni a DKKA.
    Fantasztikus hangulatban zajlott a mérkőzés, a Dunaújváros pedig rendkívül fontos 2 pontot szerzett, kifizetődött nekik a rendkívül agresszív védekezésük és Bulath és Ferling is végig bírta a mérkőzést. A Vác ezzel a vereséggel alighanem elköszönhet a felsőháztól, de ebben a bajnokságban semmit sem lehet kijelenteni.
    ---- (19:19:13)

60
    Mérkőzés vége. (23:24)

60
    BULATH értékesítette a hétméterest, időn túl volt már, így győzött az Újváros. (23:24) (23:24)

60
    Farkas azonnali piros lap, lerántotta Rádlt gólhelyzetben. (23:23) (23:23)

60
    Elszúrta a Vác a támadást, de lerántás a túloldalon. (23:23) (23:23)

60
    Húsz másodperccel a vége előtt időt kért Konkoly Csaba a Vácnak. Az egyik pont már szinte a kezében a Vácnak, ezt végigtámadhatják. (23:23) (23:23)

60
    Bulath átlövését fogta Triffa. Támad a Vác, 20 mp hátra. (23:23) (23:23)

60
    A perc elején Mátéfi kért időt a vendégeknek. (23:23) (23:23)

60
    Igazi rangadó, utolsó perc következik. (23:23) (23:23)

59
    Kamper lövését Víg kiütötte. (23:23) (23:23)

59
    Vincze most Farkast fogja. (23:23) (23:23)

58
    Követő emberfogás Kamper Olívián. (23:23) (23:23)

58
    Fülöp szerzett labdát a gyors indításnál visszafutva, újabb váci támadás jöhet. (23:23) (23:23)

57
    Ismét nyitott védekezés a vendégeknél, passzív a Vácnál. (23:23) (23:23)

56
    BULATH a balátlövő helyéről felugorva szép gólt szerez. Döntetlen ismét. (23:23) (23:23)

55
    FARKAS ezt is belőtte, a jobb alsó sarokba egy csel után. (23:22) (23:22)

55
    Fülöp harcolt ki hetest a túloldalon, Takács D. húzta vissza. (22:22) (22:22)

54
    BULATH értékesíti a büntetőt pattintva. (22:22) (22:22)

54
    Passzív után bejátszás Ferlingnek, hetes. (22:21) (22:21)

53
    Rádl Tímea áll ki két percre a lerántás miatt. (22:21) (22:21)

53
    KAMPER balról lőtt át, kapufás gól, pedig le is rántották közben. (22:21) (22:21)

53
    GERA test mellett bal kézzel szerez szép gólt Triffa lába mellett. (21:21) (21:21)

52
    KAMPER hosszú pihenő után a pályán és átlövésből óriási gólt szerzett jobbról. (21:20) (21:20)

52
    Ferling kidobta oldalra a labdát. (20:20) (20:20)

52
    Fülöp kisodródva balra került helyzetbe, Víg védett szépen. (20:20) (20:20)

51
    Passzívnál BULATH szerez középről nagyon szép elhajlásos gólt, becsorgott Triffáról. (20:20) (20:20)

51
    Triffa véd, de szabaddobás a vendégeknek. (20:19) (20:19)

50
    Mátéfi Eszter kapott sárga lapot reklamálásért. (20:19) (20:19)

50
    ERTL a jobb szélről sikeres lerohanás után újra vezetést szerez a váciaknak. (20:19) (20:19)

50
    Takács Dusmáta ziccerét védte Triffa. (19:19) (19:19)

50
    Passzív a váciaknál majd belemenés. (19:19) (19:19)

49
    Tördelt most a játék, sok a szabálytalanság. (19:19) (19:19)

48
    BULATH verte be a hetest a bal alsóba. (19:19) (19:19)

48
    A túloldalon Ferling harcol ki hetest, ez is belülvédekezés. (19:18) (19:18)

47
    FARKAS belőtte a jobb alsóba Csapó Kyrának is a hetest. (19:18) (19:18)

47
    Hámori Konszuéla harcol ki hétméterest a túloldalon, belülvédekezés. (18:18) (18:18)

47
    Bulath lövését passzívnál fogja Triffa. (18:18) (18:18)

46
    FARKAS ezúttal szépen kilövi a jobb alsó sarkot a hetesből. (18:18) (18:18)

46
    Nikcevic tör be, hetest harcol ki. (17:18) (17:18)

45
    Gera lőtt át, Triffa védte ki lábbal, jöhet a Vác. (17:18) (17:18)

45
    Farkas Veronika kb 3 méterrel dobta fölé a büntetőt. (17:18) (17:18)

44
    Fülöp kapta tisztán, Bulath csüngött rajta, hetes. (17:18) (17:18)

44
    FERLING talpról szerez átlövésgólt középről. (17:18) (17:18)

44
    Ferling lövése a blokkról pattan ki. (17:17) (17:17)

43
    ERTL megint éles szögben kapta a jobb szélen, és megint betalált belőle a rövidbe. (17:17) (17:17)

43
    BULATH szerez átlövésből újabb gólt. (16:17) (16:17)

42
    Nikcevic szép labdaszerzése után indít, SZÁDVÁRI pedig középen befejezi. Egyenlő. (16:16) (16:16)

41
    FÜLÖP talált ellenszert a nyitott védekezés ellen, beállóból talált be. (15:16) (15:16)

41
    Óriásit fordult a játék képe, GERA Szimonetta már az Újvárosnak hozta el a +2-őt. (14:16) (14:16)

40
    Rendkívül agresszív, néha durva újvárosi védekezés, nem tud mit kezdeni a Vác, Nikcevic nagyon gyenge kísérletét Víg könnyedén fogja. (14:15) (14:15)

39
    FERLING átlövése behullik a hosszú alsóba balról, már vezet az Újváros, Bíró nem tudott védeni. (14:15) (14:15)

39
    Ezt az emberhátrányt +1-gyel hozta az Újváros. (14:14) (14:14)

39
    Virág Noémi ziccerét védi jobbról Víg. (14:14) (14:14)

39
    FERLING értékesíti a hét méterest, újra egál. (14:14) (14:14)

38
    Passzívnál Szondi kapott labdát, de belépett a vonalon és egyébként is csak kapufát lőtt. (14:13) (14:13)

37
    Hosszú Boglárka kap két percet, a levegőben lökött Virágon ziccerben. (14:13) (14:13)

37
    Bulath lőtt kapufát, jön a Vác. (14:13) (14:13)

36
    FARKAS betört középen és bebombázta, pedig vissza is rántották közben. (14:13) (14:13)

35
    GERA Szimonetta kiegyenlít. Elolvadt a 6 gólos váci fór. (13:13) (13:13)

35
    Virág átlövését blokkolta Vincze. (13:12) (13:12)

35
    FERLING betörésből középről egy jó zárás után. (13:12) (13:12)

34
    Hosszú lefolyású vendégtámadás. (13:11) (13:11)

34
    Virág lépte el, jól védekezik most az Újváros. (13:11) (13:11)

33
    Bulath lövése mellé szállt. (13:11) (13:11)

33
    Farkas lövését blokkolták, jön a Kohász. (13:11) (13:11)

33
    Továbbra is nyitott védekezés a vendégeknél, Nikcevicet kikapcsolják. (13:11) (13:11)

32
    FERLING átlövésből a bal oldalról. (13:11) (13:11)

32
    Gera lövését blokkolták a váciak. (13:10) (13:10)

31
    SZONDI kapott átadást Nikcevictől és a bal szélről bevágta a hosszú oldalra. (13:10) (13:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:10)

Kissé hullámvasút lett az első félidő. 3-0-val indított a Vác, majd 3-2. Utána tekintélyes 10-4-es előnyt szerzett a hazai csapat. Remekül feljött azonban a nyitott védekezés után a vendég Újváros, így végül csak két gólos hátrányról fordulnak, a második félidőt azonban a Vác kezdi majd. Tartsanak akkor is velünk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:10)

30
    Triffa védi Takács D. próbálkozását. (12:10) (12:10)

30
    FERLING a bal alsóba lövi a megítélt hétméterest. (12:10) (12:10)

29
    ERTL kapott labdát a jobb szélen, és rendkívül nehéz szögből is betalált a hosszú alsóba. (12:9) (12:9)

29
    Hámori ellépte, majd Kamper kap sárgát. (11:9) (11:9)

28
    GERA szép átlövésgólja jobbátlövőből jobb kézzel a léc alá. (11:9) (11:9)

28
    FARKAS Veronika a jobb alsót választotta és sikerrel tette a hetesből. (11:8) (11:8)

27
    Kaiser harcolt ki hétméterest, nagyon szépen befordult beállóban. (10:8) (10:8)

27
    Passzív volt már itt is, BULATH azonban a rövidbe visszahúzta pattintott átlövését, szép gól! (10:8) (10:8)

26
    Víg tolta kapufára Niksic lövését a jobb szélről. Most megállt a Vác. (10:7) (10:7)

26
    FERLING tört be jobb kettőben és kilőtte a hosszú felsőt. (10:7) (10:7)

25
    Nikcevic kapott sárgát visszahúzásért. (10:6) (10:6)

25
    Passzívnál Farkas lőtt kapufát, mellé pattant. (10:6) (10:6)

25
    Nagyon agresszív védekezésre váltott a vendég csapat. (10:6) (10:6)

24
    Labdaszerzés után gyors támadás végén RÁDL szerez lendületből nagyon szép gólt középről. (10:6) (10:6)

23
    HOSSZÚ Boglárka a jobb szélről nagyon szép pattintott gólt szerez. (10:5) (10:5)

22
    Mátéfi Eszter második idejét is kikéri, 22 perc után mindössze négy gólt szerzett csapata, viszont tízet kapott. (10:4) (10:4)

22
    FÜLÖP tarthatatlan egyelőre, beállóból eredményes. (10:4) (10:4)

22
    Bulath lövését blokkolta Farkas Veronika. (9:4) (9:4)

22
    Rádl szerzett labdát, támad a Kohász. (9:4) (9:4)

21
    Gera technikai hibája, nem tudta megfogni az átadást, támad a Vác. (9:4) (9:4)

20
    Lerohanás végén Ana NIKSIC a jobbszélről szerez szép gólt. (9:4) (9:4)

20
    Gera lövését védte Triffa. (8:4) (8:4)

20
    Virág Noémi lövését védte Víg, belejött a vendégek kapusa is. (8:4) (8:4)

19
    Vincze Melinda lövését a bal szélről kifogta Triffa. (8:4) (8:4)

19
    Szádvári elé pattant a labda a bal szélre, de lövése mellé szállt. (8:4) (8:4)

18
    Virág belement, majd Szondi szerez labdát egy technikai hibát követően. (8:4) (8:4)

17
    BULATH átlövésből a bal alsó sarokba zúdította a labdát. (8:4) (8:4)

17
    Betörés után FÜLÖP szerzett gólt a Vácnak. (8:3) (8:3)

16
    Palotás átlövésből fölé bombázott. (7:3) (7:3)

16
    Szondi lőtt kapufát balról, de Fülöp összeszedte, majd Nikcevic lövését Víg a kapufára tolta, ez viszont már a vendégeké. (7:3) (7:3)

Felállt fal ellen nehezen boldogulnak a csapatok, de ezidáig a Vác jobban oldja meg a feladatot. (7:3) (7:3)

15
    Konkoly Csaba kér ezúttal időt a váciaknak. (7:3) (7:3)

15
    Bulath most jobbról lőtt, Triffa ezt is hárította. (7:3) (7:3)

14
    Takács Dusmáta kap két percet, Virág Noémi torkára mért ütés miatt. (7:3) (7:3)

14
    Bulath ismét fölé lőtt, ma nem megy neki eddig. (7:3) (7:3)

13
    FÜLÖP szedte össze a labdát és beállóból lő szép gólt. (7:3) (7:3)

13
    Vincze Melinda szerzett labdát, ám Triffát nem tudta átejteni, leszedte a váci kapus az ejtést. (6:3) (6:3)

12
    FERLING határozottan bevágta a hetest a bal alsóba. (6:3) (6:3)

12
    Újabb hetest harcolt ki a vendégeknek Rádl belülvédekezésért. (6:2) (6:2)

11
    Farkas kap sárga lapot. (6:2) (6:2)

11
    Nikcevic átlövését védte bravúrral Víg Vivien. (6:2) (6:2)

11
    Bulath a felső lécre bombázta a hetest, megszerzik a váciak. (6:2) (6:2)

10
    Vincze harcol ki hétméterest belülvédekezésért. (6:2) (6:2)

9
    Szondi szerez labdát, majd belemenés Virág Noémitől. Véleményesnek tűnt. (6:2) (6:2)

9
    Triffa remek indítását ANA NIKSIC lőtte be a jobb szélről a hosszú felsőbe. (6:2) (6:2)

9
    Bulath átlövését remekül védte Triffa. (5:2) (5:2)

9
    Eladta a labdát a váci csapat, támadnak a vendégek. (5:2) (5:2)

8
    Rádl Tímea nem engedte el Nikcevicet, sárga lap. (5:2) (5:2)

8
    Triffa bravúrral tolta fölé Ferling átlövését balról. (5:2) (5:2)

7
    KAMPER Olívia átlövése becsorgott a jobb alsó sarokba. (5:2) (5:2)

6
    Takács Dusmáta kapott sárgát, ziccerben szabálytalankodott. (4:2) (4:2)

6
    FARKAS magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt. (4:2) (4:2)

5
    Bulath rántotta le Virágot, sárga lap és hetes. (3:2) (3:2)

5
    Bulath lőtt lendületből, Triffa kispárgázta. Jöhet a Vác. (3:2) (3:2)

5
    4+2-őt védekezik most a vendégcsapat. (3:2) (3:2)

4
    Kamper eladta, RÁDL Tímea pedig sikeres lerohanás végén eredményes. Nyitott védekezésre állt át az Újváros. (3:2) (3:2)

4
    BULATH bevágta a hetest a bal alsóba. (3:1) (3:1)

3
    Takács Dusmáta kapufát lő, de hetest harcol ki. (3:0) (3:0)

3
    2:23-nál Mátéfi Eszter máris időt kér a Dunaújvárosnak. (3:0) (3:0)

3
    KAMPER besodródva bal kettőből betörésből ismét gólt szerez a Vácnak. (3:0) (3:0)

3
    Bulath durrantott fölé 8 méterről balról. (2:0) (2:0)

2
    FÜLÖP Andrea gyors akció végén beállóból talál be. (2:0) (2:0)

2
    Ferling átlövését könnyedén védte Triffa Ágnes. (1:0) (1:0)

1
    VIRÁG Noémi jobb kettőből betörésből eredményes. (1:0) (1:0)

1
    Virág lövését védte Víg, majd Vincze fordult bele a védőjébe. (0:0) (0:0)

1
    Szép bejátszás után Ferling befutott középre, ám fölé durrantott. (0:0) (0:0)

1

A mérkőzést a fehér mezes Újváros kezdi, a váciak pirosban lépnek pályára.

A csapatok bemutatása történik éppen, a teltházas váci csarnokban.

Már javában zajlik a bemelegítés a felnőttek mérkőzésére. A junioroknál végül 36-30-as váci győzelem született. Szűk húsz perc múlva kezdődik az összecsapás, kövessék velünk!
    ----

A juniorok összecsapásának második félideje zajlik éppen a csarnokban. A helyzet annyiból változott az utóbbi napokban, hogy az Érd idegenben legyőzte az Eger együttesét, a Vác szintén idegenben a BSE-MTK csapatát gyűrte le, az Újváros pedig a Veszprémen kerekedett felül. A pontkülönbség köztük tehát változatlan maradt.

Egy abszolút hatpontos találkozót láthatunk, ezzel indítják az új évet női kéziseink. Vácra látogat a Dunaújváros csapata, ez bizony ebben a szezonban igazi rangadónak számít. Az ősszel Újvárosban vereséget szenvedett a Vác, van tehát miért visszavágnia a dunaparti alakulatnak.
    Jelenleg a rendkívül szoros mezőnyben a Dunaújváros a 3. helyet foglalja el 15 szerzett ponttal, a Vác pedig a 6. pozícióban telelt 12 ponttal, a tavaszi fordulók pedig máris a nyakunkon vannak.
    Bármi is lesz a végeredmény, ennek a mérkőzésnek döntő fontossága lehet az alapszakasz végeredményére, 3 pont választja el egymástól a harmadik és a hetedik helyezett együttest, jelenleg a DVSC a hetedik.
    A házi gólkirálynők a vendégeknél jelenleg Bulath Anita és Ferling Bernadett, de Vincze Melinda is szépen termel, míg a hazaiaknál Kamper Olívia és Farkas Veronika okozza a legtöbb fejtörést az ellenfél védőinek.
    Tartsanak velünk 2014. január 4-én 18 órától!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Niksic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Kaiser, Nikcevic, Dakos, Virág – Edző: Konkoly Csaba
    Dunaújvárosi KKA: Pisák, Víg, Csapó – Ferling, Gera, Vadász, Takács D., Takács F., Vincze, Bulath, Kemény, Hosszú, Rádl, Palotás, Ferenczy, Kővári – Edző: Mátéfi Eszter

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás