Szolnoki Dózsa - Kaposvári VK 16:6 (vége) | ZF-Eger - Széchenyi Bank-FTC 17:6 (vége)
Debrecen - Valdor Szentes 12:5 (vége) | A-HÍD SZEGED - PVSK-Füszért 15:9 (vége)
Vasas - OSC-ÚJBUDA 16:9 (vége) | RACIONET Honvéd - YBL Waterpolo Club 16:8 (vége)
A-HÍD SZEGED - PVSK-Füszért

15:9

(2:2, 3:1, 5:2, 5:4)

péntek 10.01.2014, 19:30 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:50:04)

Bereczki Miklós: "Tisztességgel helyt álltunk, becsülettel küzdöttünk, ha az emberelőnyös helyzeteinket jobb százalékban értékesítjük, jobban tetszett volna az eredmény."

Vincze Balázs: "Idény eleji formában kezdtünk, de a második félidőben már a régi arcát mutatta a csapat."

Hatgólos, de munkás győzelmet aratott ma este a Szeged a szívósan védekező, s támadásban sem ügyetlen pécsiek ellen. Nehezen indult be a hazai gárda, de 0:2 után a nagyszünetre már kétgólos volt az előny, a harmadik negyedben pedig eldőlt minden. Az utolsó játékrész már egy vad gólpárbaj volt, s a végén a hazai drukkerek ünnepelhetik 2014 első bajnoki sikerét.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Nem jut már lövéshez a végén a szegedi gárda.

32
    Csacsovszky, Müller, KRIZSÁN a labda útja, utóbbi közelről belövi a ziccert: 15:9.

32
    Juhász bejátszását még SZÍVÓS lövi középről, kapásból középen a léc alá: 15:8.

32
    31,4 másodperccel a vége előtt időt kér a hazaiak trénere.

32
    Ágner átadását BARTA lövi a jobb szélről a hosszú sarokba, miután Seman is kipontozódott a hazaiaknál: 14:8.

32
    Labdát szereztek ugyan Bartától a hazaiak, de Zsigri a bal szélen végül nem jutott el lövésig.

31
    Jansik közeli lövését azonban blokkolja a vendégvédelem.

31
    Kontra centerben Cakic ellen, támad a Szeged.

30
    Jansik átadását VINCZE Márk lövi a bal szélről a rövid sarokba: 14:7.

30
    Tóth Márton kipontozódott, Müller passzát pedig BESENYEI lövi a rövidbe a bal szélről: 13:7.

29
    Ágner kiállítása után Tóth Márton passzol a bal szélről a túloldalra, ahonnan KISS Csaba vágja be kapásból: 13:6.

28
    Müller kiállítása után Szívós lövését üti fölé Barát, sarokdobás.

28
    Müller bejátszása után Patakit szerelik a hazai védők centerben.

27
    Zsigri kiállítása után Ágner bejátszását elhalásszák a hazai védők, s a megúszás végén SZÍVÓS talál be ziccerből: 12:6.

27
    Somogyi kiállítása után Juhász balról betett labdáját JANSIK húzza közelről a bal sarokba: 11:6.

26
    Müller ötméteresét azonban védi Nagy Viktor!

26
    Ágner bejátszása jobbról, Müller harcol ki középen büntetőt Jansikkal szemben.

26
    Juhász labdája rossz balra Tóth Márton felé, elhalásszák a vendégvédők.

25
    Besenyei passzol a bal szélről a jobbra, ahonnan DE BLASIO lő hatalmas gólt a hosszú sarokba: 10:6.

25
    Időt is kér a pécsi mester, miután Sántát kiállították, aki ezzel ki is pontozódott.

25
    Szívós bejátszását Pataki csúsztatja a saját felső kapufájára, a vendégeké a labda.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Szívós kiállítása után Pataki távoli lövését Juhász blokkolja.

24
    Kontra centerben Seman ellen.

24
    25,5 másodperccel a negyed vége előtt időt kér a szegedi mester.

24
    Kiss Csaba kiállítása után Besenyei balról eleresztett lövését hárítja Nagy Viktor.

24
    A megúszás végén JUHÁSZ talál be a bal szélről a rövid sarokba: 10:5.

23
    Práczky veszít újra labdát a jobb szélen, jöhet a Szeged.

23
    Ágnertől szereznek labdát a hazaiak, SZÍVÓS egyedül vezeti végig a pályán, játszadozik a kapussal, majd a bal kapufa segítségével talál be: 9:5.

22
    Práczky azonban labdát veszít a jobb szélen, a megúszás végén pedig TÓTH Márton közelről bevágja a ziccert: 8:5.

22
    Kontrát fújnak Seman ellen, támad a Pécs.

22
    Sánta kiállítása után Krizsán átadását DE BLASIO lövi a rövid sarokba a jobb szélről: 7:5.

21
    Hegedűs nagy bejátszását SZÍVÓS pöccinti be centerből: 7:4.

20
    Seman passza után Sánta azonban kiejti a labdát, támad a Pécs, de Müller lövését blokkolja a hazai védelem.

19
    Seman kiállítása után Tóth Márton lop bravúrosan labdát a bal szélen.

19
    Somogyi kiállítása után Kiss Csaba, Szívós, DECKER a labda útja, s utóbbi közelről húzza a kapuba: 6:4.

18
    Ágner remek bejátszását PATAKI lövi be centerből: 5:4.

18
    A megúszás végén Jansik ziccerét a kapufa segítségével védi a vendégkapus.

17
    Ágner lövését védi Nagy Viktor.

17
    Időt is kért a pécsi mester azonnal.

17
    Tóth Márton ötöse a bal kapufán csattan, majd a labdáért folytatott harc után ki is állítják.

17
    Hoppál kipontozódott, Tóth Márton pedig büntetőt harcolt ki.

17
    Hoppál passzát fórból levadássza a hazai védelem.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a PVSK, Hoppál hozta el a labdát.

A vártnál szorosabb első félidőt produkált az idei szezon első bajnokiján a Szeged és a PVSK. Remekül kezdtek a vendégek, elhúztak két góllal, majd fordított a kissé tompa hazai gárda, de elhúzni egyelőre nem tudnak a szegediek a remekül védekező ellenfelüktől. Ha így folytatódik a mérkőzés, kemény csatára és éles végjátékra számíthatnak Vincze Balázs fiai.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Szívóst még kiállítják, de lövésig már nem jutott el a PVSK.

16
    4,9 másodperccel a negyed vége előtt időt kér a vendégek trénere.

16
    Kiss Csaba csavarását a legvégén még blokkolja Ágner.

16
    Kiss Csaba bejátszását Tóth Márton lövi rá, de Barát véd.

16
    Kontrát fújnak centerben Cakic ellen, a Szegedé a labda.

15
    Kiss Csaba lövését üti fölé Barát, sarokdobás, de utána Szívós csak a jobb kapufát találja el, jöhetnek a vendégek.

15
    Pécsi kiállítás után (Hoppál) időt kér a hazaiak mestere.

15
    Molnár Tamás kipontozódott, de előnyből Hoppál lövése fölé vágódik.

14
    Kontra centerben Seman ellen, a Pécsé a labda.

14
    Molnár Tamás kiállítása után Müller hiába lő gólt, belefújtak az akcióba, a hazaiak jöhetnek.

13
    Práczky kiállítása után HEGEDŰS lövése vágódik be a felső léc alsó lapjáról: 5:3.

13
    Juhász távoli lövése csattan a bal kapufán, de a hazaiaké marad a labda.

12
    Lejárt a pécsi támadóidő, lövés nélkül.

12
    Szívós passza után Jansikot szerelik a bal szélen a vendégvédők.

11
    Somogyi bejátszását jobbról levadássza a hazai védelem.

11
    Müller bejátszását balról Szívós szedi le, támad a Szeged, de rossz a bejátszásuk centerbe Sánta felé.

10
    Hoppál lövését Nagy Viktor szedi ki a jobb felsőből.

10
    Csacsovszky kiállítása után Juhász remek bejátszását SÁNTA pattintja be ziccerből: 4:3.

10
    MÜLLER lő szép gólt a bal szélről a jobb alsó sarokba a támadóidő lejárta előtt 1 másodperccel: 3:3.

9
    Pataki kiállítása után SZÍVÓS lő szép gólt kissé balról a jobb alsó sarokba: 3:2.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Molnár Tamás bejátszása után Sánta ellen fújnak kontrát centerben, de a vendégeknek már nincs idejük felúszni.

8
    Hoppál passzát Müller lövi a bal szélről a jobb kapufára, a hazaiaké a labda.

8
    Sánta kiállítása miatt még mindig fórban a Pécs.

8
    43,7 másodperccel a negyed vége előtt időt kér a pécsi tréner is.

8
    Molnár Tamás kiállítása után Nagy Viktor védi Práczky jobb alsóba tartó lövését, sarokdobás.

7
    Krizsán kiállítása után Juhász passzát KISS Csaba lövi a jobb sarokba: 2:2.

7
    Hoppál passzát Ágner pattintja fölé középről.

6
    Kontrát fújnak a jobb szélen Juhász ellen, támad a Pécs.

6
    Besenyei átadásából Ágner lő, de ezt védi Nagy Viktor.

5
    Hegedűs lövése a felső kapufáról vágódik fölé Kiss Csaba passza után.

5
    Újra labdát veszít támadásban a vendégcsapat, majd Csacsovszky kiállítása után időt kér a szegedi mester.

4
    Hoppál kiállítása után Decker lövését blokkolják, Kiss Csaba pedig a bal kapufát találja el.

4
    Práczky kiejti a labdát a jobb szélen, Juhász szerzi meg, támadhat a Szeged.

3
    Müllertől azonban labdát szereznek a hazaiak, s a megúszás végén JUHÁSZ lövi a ziccert a jobb felső sarokba: 1:2.

3
    De Blasio kiállítása után Tóth Márton lövését is blokkolja a pécsi védelem.

2
    CSACSOVSZKY lő középről nagy gólt a bal felső sarokba: 0:2.

2
    Krizsán kiállítása után Decker lövését blokkolják a pécsiek.

1
    HOPPÁL a bal sarokba vágja az ötméterest: 0:1.

1
    Pataki harcol ki büntetőt centerben.

1
    Szívós bejátszása után Decker találja el a felső lécet, a vendégeké a labda.

1
    A mérkőzés elkezdődött. Az első ráúszásnál a Szeged, Tóth Márton hozta el a labdát.

A PVSK összeállítása: 1 Barát Ferenc, 2 Jovan Cakic, 3 Somogyi Tamás, 4 Besenyei Richárd, 5 Hoppál Gergely, 6 Ágner Zoltán, 7 Pataki Gergely, 8 Barta Dávid, 9 Práczky Károly, 10 Müller Máté, 11 Krizsán András, 12 Csacsovszky Alex, 13 De Blasio Domenico, 14 Tihanyi Bernát. Edző: Bereczki Miklós

A Szeged összeállítása: 1 Nagy Viktor, 2 Decker Ádám, 3 Jansik Szilárd, 4 Sánta Dániel, 5 Vincze Márk, 6 Kiss Csaba, 7 Hegedűs Gábor, 8 Szívós Márton, 9 Molnár Tamás, 10 Juhász Zsolt, 11 Zsigri Bence, 12 Tóth Márton, 13 Lukas Seman, 14 Molnár Dávid. Edző: Vincze Balázs

A hazaiaknál Aljosa Kunac meghosszabbított téli szabadságot kapott a vezetőktől, így ő ma semmiképpen sem szerepel majd a Szeged csapatában.

A férfi vízilabda OB I 14. fordulójában péntek este a 28 ponttal negyedik helyen álló A-Híd Szeged a 16 ponttal 9. helyezett PVSK csapatát fogadja. Az idei esztendő első tétmérkőzésén egyértelműen a szegediek a mérkőzés esélyesei, de ennek valóra váltásához a tavalyi év vége felé nyújtott produkciójuknál többre lesz szükség.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:30 - kor kezdődik.