Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 1:5 (vége) | Corona Brasov Wolves – HSC Csíkszereda 2:3 (vége)
UTE Újpest Budapešť
1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Dab.Docler
péntek 10.01.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Egy jó iramú meccs második harmadában feltörte a Dunaújváros ellenfele játékát és ezután már uralták az egész meccset, ennek köszönhetően négy góllal nyertek.
    Köszönöm a figyelmet! (20:02:23)

60:00

58:40
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Egy távoli lövés jön ki Pleszkánról, majd a kipattanót ROBERT SABADOS lőtte be a kapuba.
    Gólpassz: Léránt René és Henrich Jabornik.

A góllal az Újpest kiegészült!

58:29
    Papp Viktor ment be a kapu elé a koronggal, de Pleszkán jól zárta a kaput a csatár előtt.

57:50
    Dunaújvárosi emberelőny!
    Túl sok újpesti játékos volt a jégen.

57:08
    Pichler lőhetett közelről, de Kiss Tamás fogta a korongot.

56:30
    Ladányi lőtt a kapu elől, de az elvetődő Pleszkánon nem jut át a korong.

55:53
    Jabornik lőtt a harmad sarkából mellé.

55:37
    Az egyik vonal bírót talált el a korong, így most áll a játék.

53:30
    Dömötör hámozza át magát két védőn, majd kapuvas mellé lőtt nem sokkal.

50:53
    Sabados kereszt passzát szerzi meg Pleszkán.

50:25
    Gröschl lövését blokkolják szépen a kapu előtt.

49:33
    Maklári Erik megy ki két percre akadályozásért.

49:26
    Crichton lövését fogja másodszorra Kiss Tamás.

48:23
    Most a csapatok ide-oda vágják ki a korongot, nincsenek kidolgozott helyzetek.

46:34
    Sabados lövésénél volt jó helyen Pleszkán mamutja.

55:40
    Crichton lövését védi Kiss Tamás.

44:28
    Egy eladott korong után dunaújvárosi lövés amit bravúrral szed ki Pleszkán kétszer is, de PAPP VIKTOR lövése után nagy vita végén gólt jeleznek.
    Gólpassz: Szappanos Dávid.

43:37
    Reiter lövését blokkolják a kapu előtt.

43:15
    Ladányi lövése is az Újpest kapusának markában.

43:11
    Sabados közeli lövését fogja Pleszkán.

41:36
    Papp Viktor elől vágják ki a korongot a kapu előtt és utána a kapu is elmozdult.

40:30
    Contois passza volt túl erős Ladányinak, így a rutinos csatár nem tudta átvenni a korongot.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

Ugyanolyan pörgős játék folyt a jégen ebben a harmadban, de most már 4 gól is volt. A Dunaújváros viszonylag korán két gólt szerzett, miután Coleman révén az Újpest szépített, de Crichton hibáját Pavuk használta ki, így két góllal vezet a vendég csapat.

40:00

39:27
    Ladányi közeli lövésébe blokkolnak bele.

37:59
    Maklári lövése zúgott el a kapuvas mellett.

37:37
    Farkas akart átjutni védőjén, de ez nem sikerült, így lövés sem lett.

35:57
    A Dunaújváros kiegészült!

35:55
    Contois lőhetett tisztán, a korong átjutott Pleszkánon, de a gólvonal előtt megállt, így a védők felszabadítottak.

34:53

33:57
    Eddig volt emberelőny!
    A Dunaújváros csapatából Szappanos Dávid megy ki két percre bottal akasztásért.

33:28
    Az Újpestből Horváth András visszatért!

33:01
    A Dunaújváros kiegészült és 20 másodpercig kettős emberelőnyben!

32:53
    Dömötör Róbert ment ki két percre fogásért.

32:22
    Crichton a koronggal saját harmadában esett el és Contois rá is csapott a korongra, majd PAVUK ATTILÁNAK passzolt aki a kapuba talált.
    Gólpassz: Andrew David Contois.

31:28
    Eddig tartott az emberelőny!
    Horváth András kapott két percet bottal akasztásért.

31:27
    Azari lőtt ziccerben mellé.

31:01
    Újpesti emberelőny!
    Henrich Jabornik megy ki két percre, mert a kiugró Crichtont visszahúzva akadályozta meg a támadásban.

29:18
    Szappanost állítják meg a kék vonalnál.

26:59
    Az Újpest gólt szerzett!
    A kapu előtt Virág Tamás akarta vissza passzolni a korongot Colemannak, de hosszú volt. A korong azonban maradt a hazaiaknál DAVID COLEMAN a kapuba vágta a korongot.
    Gólpassz: Virág Csaba és Virág Tamás.

25:09
    A buli után rögtön újabb gólt szerzett a vendég Dunaújváros PETER HUBA révén.
    Gólpassz: Nagy Richárd és Robert Sabados.

25:04
    Magosi Erik korcsolyázik bele a korongon tenyerelő Pleszkánba, de nincs semmilyen ítélet.

24:44
    Virág Csaba hiába sprintelt a korongért, már nem érte el, így tilos felszabadítás lett.

23:51
    Peter Huba lőtt a kék vonaltól, de Pleszkán a takarás ellenére is megfogta a korongot.

22:47
    Papp Viktor adott remek passzt a bal kapuvasnál álló SOMOGYI BALÁZSNAK, aki onnan könnyedén a kapuba lőtte a korongot.
    Gólpassz: Papp Viktor és Henrich Jabornik.

21:56
    Peter Huba lövésébe blokkolnak bele a védők.

20:11
    Zalavári lőtt távolról fölé.

20:01

A csapatok már a jégen, lassan kezdődik a második harmad.

Nagyon színvonalas és gyors játék folyik a jégen. Eddig az Újpest támadott többet és ahogy egy Dunaújvárosi játékos koronghoz ér rögtön ott egy hazai játékos, így nehéz támadást szervezni. Kérdéses, hogy ezt lehet-e bírni 60 percen keresztül lábbal.

20:00

19:52
    Contois megy ki tíz perc fegyelmire.

19:01
    Ladányi vissza passzába nyúlnak bele.

18:34
    Garbacz lőtt kiszorított helyzetből, Kiss Tamás a levegőből le is szedte lepkéssel.

17:21
    Zalavári vissza lőtt korongjába piszkál bele Kiss Tamás.

16:36
    Azari lövése kerülte el nem sokkal a hosszú felsőt.

15:41
    Virág Csaba lövését üti ki Kiss Tamás.

15:13
    Zalavári kerülte meg a kaput majd lőtt, de Kiss Tamás ott volt a saroknál.

14:14
    Horváth kapott korongot a támadó harmad közepén, de lövése elakad a blokkban.

12:54
    Sweeney belőtt korongja a kapu előtt megpattant, de Kiss Tamás kivetődve megfogta a pakkot.

12:17
    Peterdi lövésére ért vissza bravúrral a sarokra Pleszkán és fogta a korongot.

11:40
    Ladányi lőtt a kék vonaltól mellé.

10:14
    Nagyon színvonalas, gyors játék folyik a jégen, kevés játékmegszakítással. Eddig az Újpest veszélyeztetett többet.

9:34
    Sweeney nyúlt bele egy korongba a kapu előtt, de elcsúszott a játékszer a kapuvas mellett.

9:06

9:00
    Gröschl lövése ment fölé.

8:23
    Azari lőtt a harmad közepéről, de Pleszkán másodszorra fogta a korongot. Még 42 másodperc a kiállításból.

7:42
    Sommer távoli lövése pattant meg, de kapu mellé ment a korong.

7:06
    Crichton megy ki két percre bottal akasztásért.

6:47
    Kiegészült a Dunaújváros!

5:18
    Sommer közeli lövése jön ki Kiss Tamásról, majd az ismétlést már fogja a kapus.

4:47
    Nagy Richárd megy ki két percre gáncsolásért.

4:14
    Sweeney háttal a kapunak tette kapura a korongot, de Kiss a helyén volt megint.

3:26
    Azari lövését fogja Pleszkán.

3:01
    Farkas lőtt közelről kapura, de Kiss Tamás ezt is fogta.

1:29
    Crichton vezette Kiss Tamásra a korongot, de a játékszer elakadt a kapusban.

1:02
    Virág Tamás lőtt a kék vonaltól, de a korongja elhagyta a játékteret.

0:15
    Reiter kapott a kapu elé egy vissza passzolt korongot, de a háta mögé érkezett, így lőni nem tudott.

00:01

Az Újpest kapujában Pleszkán József kezd, még a Dunaújvárosnál Kiss Tamás ma a kezdő kapus.

Érkeznek a csapatok a jégre, hamarosan elkezdődik a mérkőzés.

A csapatok már befejezték a bemelegítést, tíz perc múlva kezdődik a játék a jégen.

Újpesti TE: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth A., Garbacz, Kovács V., Dömötör, Szirányi – Ványi, Sommer, Virág T., Virág Cs. (C), Coleman – Bereczki, Sweeney, Fekti, Crichton.

Dab.Docler: Kiss T. (Sevela) – Lindgren, Hüffner, Ladányi, Contois, Szappanos – Huba, Nagy R., Peterdi, Galanisz (C), Azari – Jabornik, Gröschl, Somogyi, Pavuk, Papp V. – Hruby, Magosi, Léránt, Sabados, Kiss Á.

Játékvezetők: Kincses Gerely, Halassy György – Gangel László, Kis-Király Barna.

A mai napon a MOL Ligában a címvédő Dunaújváros látogat a fővárosba az Újpest otthonába.
    A vendégek vezetik a tabellát és minden bizonnyal ott is lesznek a rájátszásban, így minden esélyük meg van a címvédésre és a mostani időszakban egyre magabiztosabb, szép játékot mutatnak be, amivel hozzák maguknak a pontokat.
    Az Újpest viszont a tabella utolsó helyén helyezkedik el és már ott is marad, hiszen nagyon a jelentő lemaradása a többi csapathoz képest. Az utóbbi időben az Újpest is szép játékot mutat a jégen és megnehezíti ellenfeleinek a dolgát. Első három pontjukat idén Csíkszeredában szerezték, így céljuk az lehet,, hogy hazai közönség előtt is otthon tartsák az összes pontot.
    Tartsanak velünk és kiderül sikerül ez a bravúr!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 27. Coleman (Virág Cs., Virág T.) – 23. Somogyi (Papp V., Jabornik), 26. Huba (Nagy R., Sabados), 33. Pavuk (Contois), 45. Papp V. (Szappanos), 59. Sabados (Léránt, Jabornik)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth A., Garbacz, Kovács V., Dömötör, Szirányi – Ványi, Sommer, Virág T., Virág Cs. (C), Coleman – Bereczki, Sweeney, Fekti, Crichton.

Játékvezetők: Kincses Gerely, Halassy György – Gangel László, Kis-Király Barna