Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 1:5 (vége) | Corona Brasov Wolves – HSC Csíkszereda 2:3 (vége)
Corona Brasov Wolves
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HSC Csíkszereda
péntek 10.01.2014, 18:30 • Brassó • MOL Liga

3:2 arányú vendéggyőzelem született, a Csíkszereda legyőzte a Brassót idegenben. Sok helyzettel és igen nagy számú kiállítással tarkított összecsapást láttunk, A Csíkszereda így pontszámban közelített az eddig jobban álló Brassó felé úgy, hogy kevesebb meccset is játszottak. Novak egy góllal és egy gólpasszal vette ki részét a vendégek sikeréből.

A hazaiaktól Bonar volt az átlagosnál aktívabb, Gliga is jól teljesített, a kapuban Polc pedig igen sok veszélyes helyzetben védett kiválóan, nem rajta múlott a vereség.
    A vendégeknél is jó kapusteljesítményt láthattunk Ruczuj részéről, Curilla a gólja mellett is sok veszélyt teremtett a brassói kapu előtt, rengetegszer lőtt kapura is. Novak, Hruby és Molnár Zsombor is aktíva kivette részét a játékból és az ő érdemük is az idegenben kivívott értékes siker.

---- (20:43:54)

60:00

59:41
    Remekül védekezik a vendégcsapat, nem hagyott lövőhelyzetet a Brassónak.

58:30
    Ezt innentől csak a Csíkszereda szúrhatja el. Végigjátszhatják emberelőnyben a maradék 1,5 percet és 1 gól az előnyük.

58:11
    Egy vendégjátékos sérülését okozva kiállítást kap Antal Zsombor testre ütés miatt a brassóiaktól.

56:03
    Közben az első két kiállított visszatérhetett, öt a négy ellen támadhat a Brassó.

55:45
    Egy újabb csíki játékos is a kiállítás sorsára került. Góga Attila bottal lökés miatt a büntetőpadon.

55:40
    Időt kért a Brassó csapata.

53:55
    Ismét kettős kiállítás, a Brassóból és a Csíkszeredából is 2 percre távozni kényszerült 1-1 játékos.
    Wehrs bottal ütésért, Papp Szabolcs pedig durva játékért kiállítva, mert megtorolta a sérelmet.

52:45
    Bonar bombázta kapura a jobb oldalról egy remek passzt követően, Ruczuj spárgázva tudta a védeni, a korong pedig a pályán kívülre repült.

51:00
    Kiegészültek a csapatok, ismét némi harc a hazai kapu mögött, Novakot lökdösték el Polc közeléből.

49:34
    Wehrs lőtt kapura a bal oldalról a vonal közeléből, hárította Ruczuj, az ellentámadásból Curilla próbákozott lövéssel, itt Polc végezte jól a kapusi teendőket, ez volt a nagyobb helyzet.

49:00
    Papp Szabolcs és Pisarenko kiállítva két percre kakaskodás miatt. 4 a 4 ellen játszanak most a csapatok.

47:53
    Az időszakos technikai hibák változatlanul fennállnak. Továbbra is őrzi egy gólos előnyét a vendég Csíkszereda csapata.

45:35
    Curilla passzolt volna Mihályhoz, ám a korong, mire beért a harmadba, már lesen találta Mihályt.

44:43
    Moldován harcolt meg a korongért az ellenfél palánkjánál, megszerezte, de később eladta a Szereda, az ellentámadás végén Wehrs lőtt kapura balról, Ruczuj fogta magabiztosan.

42:01
    A HSC gólt szerzett!
    MOLDOVÁN ERVIN a gólszerző egy szép akció után a jobb oldalról. Ismét nem tudta sokáig megtartani az egált a Brassó csapata, újra a vendégeknél az előny.

40:34
    A Brassó gólt szerzett!
    Egyenlítettek a hazaiak. WEHRS Kevin talált be középről.

40:01

Gólok és gólpasszok: 31. Saluga (Péter, János), 41. Wehrs (Bonar, Gliga) – 12. Novak (Hruby), 31. Curilla (Novak, Mihály), 43. Moldovan (Salló)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Péter R., Antal, Nagy Cs., Petres – Molnár Zsolt, Saluga, Pysarenko, Gliga, Hietamaki – Dumitru, János, Bonar, Zsók, Virág – Imecs, Oprea, Bálint, Péter Zs., Márton
    HSC Csíkszereda: Ruczuj (Ónodi) – Góga, Hruby, Novak, Curilla, Mihály – Nagy I., Bors, Shvidki, Farkas, Danton – Salló, Papp, Molnár Zsombor, Szőcs, Moldován – Flinta, Kósa, Hildebrand, Péter Levente, Bíró

Játékvezetők: Lascar Valentin, Gergely Lehel