Férfi Junior Válogatott – Mezőkövesdi KC 28:25 (vége)
Férfi Junior Válogatott
28:25 (15:10)
Mezőkövesdi KC
kedd 14.01.2014, 18:00 • 8630 Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ, Gaál Gaszton utca 8. • Férfi kézilabda NB1

Az első harminc perc után a második felvonásban már jóval nagyobb iramban küzdöttek a felek, ám ebben a játékrészben is hibák sokasága csúszott az együttesek játékába. Az első harminc perchez hasonlóan a másodikban is a Férfi Junior Válogatott követett el kevesebb pontatlanságot, s a Csoknyai-alakulat végig vezetve összességében nézve megérdemelt, háromgólos győzelmet aratott a sereghajtó felett.

Köszönjük, hogy figyeltek ránk! (19:29:38)

60
    Véget ért a találkozó! (28:25)

60
    Az időkérést követően szépen lassan, eseménymentesek csordogálnak a másodpercek. (28:25) (28:25)

60
    Huszonkét másodperccel a vége előtt Csoknyai István időt kért. (28:25) (28:25)

60
    Rohanósra vették a tempót a felek, ám ez csak hibák tömkelegét hozta magával. (28:25) (28:25)

59
    Másfél perc a találkozóból hátralévő idő. (28:25) (28:25)

59
    GRÜNFELDER PÉTER betörésgóljával háromra olvadt a hazaiak előnye. (28:25) (28:25)

58
    Ligetvári Patrik állt ki két percre, miután Grünfelder Péterrel szemben szabálytalankodott. (28:24) (28:24)

58
    Folytatódik a mérkőzés, kettő és fél perc a végéig. (28:24) (28:24)

57
    Skaliczki László újabb időkérésre szánta el magát. (28:24) (28:24)

56
    A megítélt hétméterest VIZES PATRIK váltotta gólra. (28:24) (28:24)

56
    Benis Bence vitte a földre Zakics Bencét, így kétperces kiállításban részesült. (27:24) (27:24)

55
    Az ellenakcióból BENIS BENCE szerezte önmaga ötödik, együttese huszonnegyedik gólját. (27:24) (27:24)

54
    FEKETE BÁLINT találatával ismét négy van közte. (27:23) (27:23)

54
    Eredménytelen hazai lövés után DARKO TRIVKOVIC háromgólosra csökkentette a különbséget. (26:23) (26:23)

53
    A megítélt büntetőt maga a sértett végezte el, ám Kisék Máté remek mozdulattal hárította a kísérletet! (26:22) (26:22)

53
    Horvácki és Szeitl szorításában került a földre Benis Bence – hétméteressel jöhetnek a vendégek. (26:22) (26:22)

53
    Négygólos mezőkövesdi hátrányban Skaliczki László időt kért! (26:22) (26:22)

53
    Az ellentámadás végén NAGY SZABOLCS lőtte ki a ketrec bal oldalát. (26:22) (26:22)

52
    Nyolc perc van hátra a végéig. (25:22) (25:22)

52
    Hazai labdavesztés után DOBÓ ZSOLT önmaga negyedik, csapata huszonkettedik gólját jegyezte. (25:22) (25:22)

51
    Kurbely lövését ugyan fogta Kisék Máté, ám az jobbszélről érkező BAKOS ÁDÁM ismétlésnél már tehetetlen volt. (25:21) (25:21)

50
    Vizes Patrik lökte meg kétperces kiállítást érően Kurbely Lászlót. (25:20) (25:20)

49
    Dobó tette le a labdát a balszélre, majd GRÜNFELDER PÉTER kilőtte a kapu bal oldalát. (25:20) (25:20)

48
    Nyitrai János állt ki két perc erejéig. (0:0)

48
    Újabb vendég hiba, újabb hazai lerohanás, melynek végén PÁSZTOR MÁTÉ volt eredményes. (25:19) (25:19)

47
    NAGY SZABOLCS átlövésgóljával ismét öt van közte, tizenhárom és fél perccel a vége előtt. (24:19) (24:19)

46
    DARKO TRIVKOVIC negyedik góljával négyre olvadt a különbség. (23:19) (23:19)

46
    Mezőkövesdi labdavesztést követő lerohanás zárásaként PÁSZTOR MÁTÉ megszerezte önmaga ötödik gólját. (23:18) (23:18)

45
    NAGY SZABOLCS lőtte a Férfi Junior Válogatott huszonkettedik gólját. (22:18) (22:18)

44
    Szeitl lövését fogta Kiss Olivér, majd a gyors ellenakcióból GORAN DUKIC vette be Borbély Ádám kapuját. (21:18) (21:18)

43
    Hazai hibát követő vendégakció végén DOBÓ ZSOLT volt eredményes. (21:17) (21:17)

42
    Az ellenakcióból DOBÓ ZSOLT szerezte a vendégek tizenhatodik találatát. (21:16) (21:16)

41
    Mezőkövesdi labdavesztést követően ZAKICS BENCE szedte össze a játékszert, majd gyors és eredményes lerohanásából hatgólosra növelte a különbséget. (21:15) (21:15)

40
    SZEITL LÁSZLÓ beállóból szerezte csapata huszadik találatát. (20:15) (20:15)

40
    Az első félidőhöz hasonlóan a második játékrészben is sok hiba tarkítja a felek játékát, de valamivel a házigazdák játszanak jobban, s követnek el kevesebb pontatlanságot, így négygólos előnyüket ennek köszönhetik. (19:15) (19:15)

40
    Csoknyai István időt kér! (19:15) (19:15)

40
    BENIS BENCE gyors lerohanásgóljával négyre olvadt a Férfi Junior Válogatott előnye. (19:15) (19:15)

39
    A másik oldalon Ligetvári Patrik volt szabálytalan, így a hazaik játékosa is két percig a büntetését tölti majd. (19:14) (19:14)

39
    Molnár Ferenc volt túlzottan kemény, így két percre kiállni kényszerül. (19:14) (19:14)

38
    Újabb mezőkövesdi hiba, gyors hazai lerohanás, melynek végén PÁSZTOR MÁTÉ volt eredményes. (19:14) (19:14)

38
    Grünfelder Péter terítette le ellenfelét, amiért kétperces kiállításban részesült. (0:0)

38
    PÁSZTOR MÁTÉ ment fel a falra, s szerezte meg önmaga harmadik, csapata tizennyolcadik gólját. (18:14) (18:14)

37
    Labdaszerzést követő gyors lerohanás végén DOBÓ ZSOLT lőtte ki a ketrec közepét a menteni igyekvő Borbély mellett. (17:14) (17:14)

36
    MOLNÁR FERENC vette be Borbély Ádám kapuját a bal oldalról érkezve. (17:13) (17:13)

36
    Emberelőnyben a mezőkövesdiek, miután Zakics Bence a kétperces kiállítás sorsára jutott. (17:12) (17:12)

35
    PÁSZTOR MÁTÉ jegyezte a tizenhetedik balatonboglári gólt. (17:12) (17:12)

34
    KURBELY LÁSZLÓ góljával zárkóznak a vendégek. (16:12) (16:12)

34
    PÁSZTOR MÁTÉ jegyezte a második félidőben az első hazai gólt. (16:11) (16:11)

34
    Ligetvári Patrik lövése csattant a felső lécen, majd a kipattanóból leadott Szeitl-kísérletet Kiss Olivér nevével ellentétben nagy bravúrral hárította! (15:11) (15:11)

31
    Az ellentámadásból DARKO TRIVKOVIC szerezte a vendégek tizenegyedik gólját. (15:11) (15:11)

31
    Leimeter Csaba ment fel a falra, ám kísérlete messze elkerülte a vendégek kapuját. (15:10) (15:10)

31
    Elkezdődött a második játékrész. (15:10)

Közepes iramú és színvonalú első félidőben mindkét együttes játékba meglehetősen sok pontatlanság csúszott, ám a Férfi Junior Válogatott hibázott kevesebbet, így összességében nézve a hazaiak ötgólos szünetbeli vezetése teljesen megérdemeltnek mondható.

Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk a második harminc perccel!

30
    Véget ért az első félidő! (15:10)

30
    TÓTH BALÁZS a jobbszélről berobbanva szerezte meg az első félidő utolsó gólját. (15:10) (15:10)

29
    Nagy Bence hétméteresből vette célba az MKC kapuját, ám lövését Kovács János nagyszerű reflexszel, lábbal hárította! (14:10) (14:10)

27
    Bán Norbert szabálytalankodott kétperces kiállítást érően. (0:0)

29
    Bán Norbert vitte a földre Priczel Bencét, amiért a vendégek játékosa kétperces kiállításban részesült. (14:10) (14:10)

28
    TÓTH BALÁZS ment fel a falra, s lőtte ki nagy erővel a kapu jobb oldalát. (14:10) (14:10)

27
    Három perc az első félidőből hátralévő idő. (13:10) (13:10)

26
    Újabb labdaszerzést követően HORNYÁK PÉTER kapott nagyszerű passzt a jobbszélen, majd a kapu jobb felső sarkába lőtte a labdát. (13:10) (13:10)

26
    Az előző esetnél a játékvezetők kétperces kiállítást érően látták szabálytalannak Benis Bencét. (12:10) (12:10)

26
    HORVÁTH DÁNIEL küzdött nagyot Benis Bencével, majd a kapu közepébe lőtte a labdát. (12:10) (12:10)

25
    Folytatódik a találkozó, öt és fél perc az első felvonásból hátralévő idő. (11:10) (11:10)

25
    Csoknyai István időkérésre szánta el magát! (11:10) (11:10)

24
    Továbbra is rengeteg a pontatlanság mindkét oldalon, de a Férfi Junior Válogatott valamivel kevesebb hibával játszik, s a hazaiak ennek köszönhetik előnyüket. (11:10) (11:10)

23
    Gyors lerohanás zárásaként GORAN DUKIC lőtte ki a kapu jobb oldalát. (11:10) (11:10)

23
    Dukic Goran kapta a mérkőzés harmadik sárga lapját, miután túl kemény volt a falban. (11:9) (11:9)

22
    Az ellenakcióból HORNYÁK PÉTER volt eredményes. (11:9) (11:9)

21
    MOLNÁR FERENC a balszélről érkezve talált a kapu jobb oldalába, ezzel ismét egyre csökkentve a hátrányt. (10:9) (10:9)

20
    Az ellentámadásból BÁN NORBERT szerezte önmaga második, együttese nyolcadik találatát. (10:8) (10:8)

20
    HORNYÁK PÉTER kapott remek labdát a jobbszélen, majd kilőtte a kapu bal oldalát. (10:7) (10:7)

19
    Nagy Bence volt keményebb a kelleténél a falban, sárga lap lett a "jutalma". (0:0)

19
    BÁN NORBERT találatával kettőre zárkózott az MKC. (9:7) (9:7)

19
    Priczel szerzett labdát, majd a gyors lerohanás végén TÓTH BALÁZS volt eredményes. (9:6) (9:6)

18
    Skaliczki László időt kért! A látottak alapján abszolút indokolt a rutinos szakvezető lépése, ugyanis a mezőkövesdiek játékába rengeteg hiba csúszott az első tizennyolc percben. (8:6) (8:6)

17
    HORNYÁK PÉTER hétméteresből szerzett góljával ismét kétgólos előnybe kerültek a házigazdák. (8:6) (8:6)

17
    Fekete Bálint nagy erejű lövése a kapufán csattant, majd a gyors lerohanás végén DARKO TRIVKOVIC volt eredményes. (7:6) (7:6)

16
    NAGY SZABOLCS kapott remek passzt, majd lőtt gyönyörű gólt a kapu bal oldalába. (7:5) (7:5)

15
    Labdaszerzést követő gyors akció végén DARKO TRIVKOVIC góljával egyre olvadt a Csoknyai-alakulat előnye. (6:5) (6:5)

15
    KURBELY LÁSZLÓ ment fel a falra, s szerezte meg a Mezőkövesdi KC negyedik gólját. (6:4) (6:4)

14
    Nagyon sok a pontatlanság a vendégek játékában, a kevesebbet hibázó házigazdák pedig igyekeznek ezekből minél többet kihasználni. (6:3) (6:3)

13
    Labdaszerzés, gyors lerohanás, melynek végén SZEITL LÁSZLÓ kilőtte a bal alsó sarkot. (6:3) (6:3)

12
    Trivkovic Darko részesült sárga kártyás figyelmeztetésben, miután földre vitte Szeitl Lászlót. (5:3) (5:3)

12
    SZEITL LÁSZLÓ beállóból szerezte a Férfi Junior Válogatott ötödik találatát. (5:3) (5:3)

10
    BENIS BENCE egy remek átlövésgóllal hozta közelebb a kövesdieket. (4:3) (4:3)

9
    A gyors ellenakció során TÓTH BALÁZS önmaga második, csapata negyedik találatát jegyezte. (4:2) (4:2)

9
    BENIS BENCE hétméteresből szerzett góljával egyre zárkóztak a vendégek. (3:2) (3:2)

8
    Priczel Bence kapta az első hazai sárga lapot. (0:0)

8
    LEIMETER CSABA átlövése ugyan megpattant a falon, de Kovács János nem háríthatta a nagy erejű löketet. (3:1) (3:1)

7
    A viszonylag kevés néző ellenére a hangulatra nem lehet panasz, ugyanis a Mezőkövesdről érkezett féltucatnyi szurkoló szorgalmasan buzdítja az övéit! (2:1) (2:1)

6
    Viszonylag sok technikai hibával kezdi mindkét oldal a találkozót, a felek az utóbbi percekben elsősorban egymás hibáiból éltek. (2:1) (2:1)

4
    TÓTH BALÁZS átlövésgóljával már a Férfi Junior Válogatottnál a vezetés! (2:1) (2:1)

4
    Dobó Zsolt vitte a földre Szeitl Lászlót, így kétperces kiállításban részesült. (1:1) (1:1)

3
    LEIMETER CSABA átlövésből jegyezett találatával egyenlítettek a házigazdák. (1:1) (1:1)

2
    Dobó Zsolté a mérkőzés első sárga kártyája, miután túl kemény volt a falban. (0:1) (0:1)

1
    BENIS BENCE betörésgóljával szerzik meg a vezetést a vendégek. (0:1) (0:1)

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

A Férfi Junior Válogatott kezdőcsapata: Kisék – Hornyák P., Priczel, Szeitl, Ligetvári, Vizes, Tóth B.

A Mezőkövesdi KC kezdőcsapata: Kovács J. – Benis, Kurbely, Trivkovic, Dobó, Grünfelder, Molnár F. (0:0)

Mosonyi József közreműködésével zajlik a csapatok bemutatása, a lelátókon ezúttal meglehetősen kevesen foglalnak helyet: jelenleg nagyjából 150 néző van jelen az Urányi János Sport és Szabadidő Központban.

Férfi Junior Válogatott: (12) Kisék Máté, (16) Borbély Ádám – (2) Hornyák Péter, (3) Priczel Bence, (4) Nagy Bence, (5) Pásztor Máté, (7) Horvácki Márió, (8) Vizes Patrik, (10) Tóth Balázs, (11) Zakics Bence, (13) Fekete Bálint, (14) Nagy Szabolcs, (15) Leimeter Csaba, (17) Horváth Dániel, (22) Ligetvári Patrik, (23) Szeitl László

Szövetségi edző: Csoknyai István

Mezőkövesdi KC: (16) Kiss Olivér, (24) Kovács János – (7) Bakos Ádám, (11) Grünfelder Péter, (15) Dukic Goran, (17) Répási Norbert, (18) Nyitrai János, (19) Bán Norbert, (20) Sipos Péter Milán, (21) Kurbely László, (23) Molnár Ferenc, (25) Trivkovic Darko, (28) Dobó Zsolt, (32) Benis Bence

Vezetőedző: Skaliczki László

Játékvezetők: Dr. Kozák Áron, Wenzel Tamás.

Fél órával a kezdősípszó előtt már mindkét együttes bőszen melegít. Ezen a napon a hazaiak tiszta zöldben játszanak majd, míg az MKC sárga mezben és fekete nadrágban szerepel.

Köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból! A csapatok már javában hangolnak a hamarosan kezdődő összecsapásra, míg időközben a felek utánpótlás együtteseinek találkozója már lezajlott, 36-30-as hazai sikerrel ért véget.

Bő egy hónap után rendeznek ismét élvonalbeli férfi kézilabda-mérkőzést a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban, ahol a jelenleg hét ponttal tizenegyedik helyen álló Férfi Junior Válogatott az öt egységgel sereghajtó Mezőkövesdi KC együttesét fogadja.

A két csapat legutóbb 2013. október 30-án találkozott egymással, akkor a boglári akadémisták végig vezetve 38-32-es győzelmet arattak Matyóföldön. Az azóta eltelt időszakban sok víz lefolyt a Dunán, ezzel párhuzamosan a kövesdiek oldalán komoly(abb) változások történtek: az utóbbi hetekben négy játékos (Fekete László, Gyuris Patrick, Marian Kleis, Tomas Szűcs) távozott a piros-fehérektől, akiknél a kispadon Avar Györgyöt a férfi válogatott korábbi kapitánya, Skaliczki László váltotta.

A tabellára pillantva megállapítható, hogy két, viszonylag rossz formában lévő együttes csap össze Balatonbogláron, hiszen a házigazdák november 19-e óta, míg a mezőkövesdiek október 19-e óta nem szereztek pontot a honi legmagasabb osztályban zajló küzdelmekben. Kedd este kiderül, hogy melyik alakulatnak sikerül megszakítani a negatív szériát. Minderről Önök is értesülhetnek, amennyiben követik tudósításunkat!

A 18:00 órakor kezdődő találkozón egy budapesti páros, nevezetesen Dr. Kozák Áron, Wenzel Tamás fújja majd a sípot. A versenybírói teendőket ezúttal Bohár László és Markhard Zsolt látja el, akik egyaránt Marcaliból érkeznek a Balaton-parti kisvárosba.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.

Vörös Sándor

Kommentátort keresünk a Mezőkövesdi KC csapatának meccseihez. További információk.

Mezőkövesdi KC: (16) Kiss Olivér, (20) Sipos Péter Milán, (24) Kovács János – (7) Bakos Ádám, (11) Grünfelder Péter, (15) Dukic Goran, (17) Répási Norbert, (18) Nyitrai János, (19) Bán Norbert, (21) Kurbely László, (23) Molnár Ferenc, (25) Trivkovic Darko, (28) Dobó Zsolt, (32) Benis Bence

Játékvezetők: Dr. Kozák Áron, Wenzel Tamás