Debrecen – EKFSC - Globál Safe 33:22 (vége)
péntek 17.01.2014, 18:00 • Hódos Imre Rendezvénycsarnok • Női kézilabda NB1

DVSC: Sopronyi 8(5), Kudor 4, Ábrahám 4, Karnik 4(3), Vörös 3(2), Szilágyi 3, Slakta 2, Bohus-Karnik 2, Barna 1, Som 1, Varsányi 1
    Eger: Hárs 7, Bárány 6(2), Pados 4(1), Sári 1, Kovács 1, Petrovics 1, Bárkai 1, Todorovics 1
    Kiállítások (perc): 10, ill. 10
    Büntetők: 13/10, ill. 4/3 (20:07:19)

Bár az egriek a második félidőben jobban partiban voltak ellenfelükkel, mégsem volt semmi esélyük szoros eredményre, így a debreceniek legutóbbi hazai meccsének eredménye megismétlődött. A vendég csapatnál csak hárman nyújtottak jó teljesítményt, így nem volt lehetőségük közel kerülni a sokkal gyorsabban játszó debreceniekhez. Ezzel a győzelemmel a forduló többi mérkőzése előtt a DVSC továbbra is a hatodik helyen áll 16 ponttal, míg az Eger továbbra is pont nélkül áll a tizenkettedik helyen.

60
    Mérkőzés vége. (33:22)

60
    VÖRÖS bevágta, ezzel vége is a mérkőzésnek! (33:22) (33:22)

60
    Mikula kapott egy szép bejátszást és harcolt ki hetest. (32:22) (32:22)

59
    Passzív jelzésnél ragasztott óriási gólt BÁRÁNY a jobb felső sarkba! (32:22) (32:22)

59
    Passzív játékért elveszik a Lokitól a labdát a bírók. (32:21) (32:21)

58
    Időkérés vége. (32:21) (32:21)

58
    Hazai időkérés. (32:21) (32:21)

58
    Benedek került ziccerbe, Lajtos azonban hatástalanította a lövést. (32:21) (32:21)

57
    Kudor lőtt most távolról, Ferenczi azonban kipiszkálta a felsőből. (32:21) (32:21)

57
    Az egyik kiállított debreceni visszajöhet. (32:21) (32:21)

57
    Lajtos most a vonalon maradt, BÁRÁNYt azonban ez sem zavarta meg és a kapu bal oldalába lőtt! (32:21) (32:21)

57
    Eladott labda, majd jön az Eger és Bohus-Karnik kap kiállítást középen. Hetes is lesz. (32:20) (32:20)

56
    Bárány gyönyörű bejátszását a szélről befutó KOVÁCS lőtte be! (32:20) (32:20)

56
    Kiegészült az Eger. (32:19) (32:19)

55
    A visszafutásnál Varsányi volt szabálytalan, ki is áll két percre. (32:19) (32:19)

55
    Varsányi jobb szélről leadott lövését lábbal védte Ferenczi! (32:19) (32:19)

55
    Az egyik kiállított egri visszajöhet. (32:19) (32:19)

55
    Passzívnál lőtt Pados az időközben visszajövő Lajtosnak, aki könnyedén védett. (32:19) (32:19)

54
    A büntetőt VÖRÖS magabizosan a kapu bal oldalába lőtte! (32:19) (32:19)

54
    Újfent támad a DVSC, majd Karalyos harcolt ki hetest és kiállítást Gyimesinek. (31:19) (31:19)

53
    Eladott labda a hazaiaknál, majd szabálytalanság és két perc Báránynak egy korábban elkövetett szabálytalanságért. (31:19) (31:19)

53
    Most TODOROVICS szánta el magát lövésre távolról és be is talált a bal alsóba! (31:19) (31:19)

52
    BOHUS-KARNIK most már nem lépett a vonalra és gólt is lőtt! (31:18) (31:18)

52
    BÁRÁNY újabb átlövést eresztett meg, ez is bent van! (30:18) (30:18)

51
    Bohus-Karnik kapott egy bejátszást testvérétől, Karniktól, de rálépett a vonalra. (30:17) (30:17)

51
    BÁRÁNY szánta el magát lövésre kilencről, középről és a bal alsóba talált! (30:17) (30:17)

50
    Kezd egyre drasztikusabbá válni a különbség, KARNIK szerzett gólt egy indítás után. (30:16) (30:16)

49
    Todorovics lövését védte Makai, majd a túloldalon Somét először Ferenczi, a kipattanó azonban BOHUS-KARNIKé, aki már nem hibázott! (29:16) (29:16)

48
    SOPRONYI ezt is a kapuba pattintotta! (28:16) (28:16)

48
    Benedeket ki is küldik két pecre. (27:16) (27:16)

48
    Hetes jöhet, Sopronyi passza és Benedek Bohus-Karnikkal szemben elkövetett szabálytalansága után. (27:16) (27:16)

47
    Pados távoli próbálkozását lábbal oldalra nyúlva védte Makai! (27:16) (27:16)

47
    SOPRONYI végzett el egy Som által kiharcolt hetest és lőtte a kapuba! (27:16) (27:16)

46
    HÁRS Makait is felavatta, ezúttal a szélről felkanyarodva, átlövésből! (26:16) (26:16)

46
    Barnát kell most ápolni a debreceni kapu előtt egy ütközés után. Közben kapuscsere, Lajtos helyett Makai. (26:15) (26:15)

45
    Egri technikai hiba, debreceni indítás, Varsányi ziccerét azonban nagy védéssel hatástalanította Ferenczi! (26:15) (26:15)

45
    SOM kapott a szélen labdát Barnától és úgy lőtt a kapuba, hogy a labda mindhárom kapufát érintette előtte! (26:15) (26:15)

44
    Pados tüzelt passzív jelzésnél a szaggatottról, Lajtos azonban a kapufára tolta a labdát! (25:15) (25:15)

44
    Újra a Loki jöhetett, SOPRONYI pedig ezúttal átlövésből volt eredményes, jobbról! (25:15) (25:15)

43
    SOPRONYI végezte el, a labda a kapufáról Ferenczi hátára, onnan pedig a kapuba pattant! (24:15) (24:15)

42
    Bohus-Karnik harcolt ki a beálló posztján hetest. (23:15) (23:15)

42
    Benedek lőtt most középről, de Lajtos kivédte! (23:15) (23:15)

42
    Rossz lövés Barnától, majd gyors egymásutánban debreceni szerzett és eladott labda. Jöhet az Eger. (23:15) (23:15)

41
    HÁRS nem tud hibázni! Ezúttal jobbról, szinte nullszögből lőtt a kapuba! (23:15) (23:15)

41
    Kissé lelasult a játék a második félidőre, hosszan támad most mindkét csapat. (23:14) (23:14)

40
    Sopronyi büntetetőjét most kivédte Ferenczi! (23:14) (23:14)

40
    Remek bejátszás Kudortól Ábrahámnak, aki hetest harcolt ki. (23:14) (23:14)

39
    Gyimesi szúrta rá tízről, a lécet kapta telibe! (23:14) (23:14)

39
    Már jóideje támadnak a vendégek, passzív jelzés van érvényben. (23:14) (23:14)

38
    Karalyos védekezett jól Petroviccsal szemben, szabaddobás. (23:14) (23:14)

38
    A büntetőt SOPRONYI magabiztosan a kapu bal oldalába pattintotta! (23:14) (23:14)

37
    Kudor tört be Petrovics mellett, az egri játékos csak szabálytalanul tudta megállítani, hetes. (22:14) (22:14)

37
    Eladott labda itt, rossz lövés ott, a Debrecen támadhat. (22:14) (22:14)

36
    BÁRKAI került helyzetbe a szélen és lőtt szép gólt balról a hosszú felsőbe! (22:14) (22:14)

35
    SOPRONYI előtt nyílt meg a fal, így gond nélkül lőtt a kapuba! (22:13) (22:13)

35
    A büntetőt BÁRÁNY pimaszul átejtette Lajtoson, be a kapuba! (21:13) (21:13)

34
    Sári harcolt ki hetest. (21:12) (21:12)

34
    Kiegészükt a Loki. (21:12) (22:13)

34
    KUDOR verekedte be magát a védőfalon és estében lőtt balrül a rövid alsóba! (21:12) (21:12)

33
    Sorponyi lövése volt rossz, majd a túloldalon HÁRS lőtt szélről a jobb alsóba! (20:12) (20:12)

32
    Emberelőnyben is eladott labda, Gyimesi szélre kitett labdája volt potnatlan. (20:11) (20:11)

32
    Ábrahám rángatta vissza Padost, két percre ki is áll. (20:11) (20:11)

31
    A túloldalon VARSÁNYI került helyzetbe a szélen és nem is hibázott! (20:11) (20:11)

31
    Sári kapott egy bejtszást Gyimersitől, de Lajtos kivédte a beálló lövését! (19:11) (19:11)

31
    Az Eger kezdte a második félidőt. Kapuscseréjük is volt, ebben a játékrészben már Ferenczi véd. (19:11) (19:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (19:11)

Egy nagyon sima első félidőn vagyunk túl, az egriek egyelőre a játék semelyik elemében nem tudják felvenni a ritmust, a hazai csapat minden téren felülmúlta őket. Főleg gyorsaságban van a legnagyobb különbség a két csapat között, ez meglátszik mind a lerohanások számából, mind a felállt fal elleni támadások tempójából, sebességéből. A vendég gárdának komoly változásokat kell eszközölnie, ha el akarják kerülni az egyre inkébb fenyegető súlyos verséget. Még öt perc van hátra a szünetből, ezután jövünk vissza!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (19:11)

30
    Még a dudaszó előtt pár másodperccel Pados lőtt kapura, azonban Lajtosnak ez nem volt gond. (19:11) (19:11)

30
    Sopronyi adott ezúttal egy zseniális bejátszást ÁBRAHÁMnak, aki Fekete lába alatt lőtt a kapuba! (19:11) (19:11)

30
    Kiegészült a DVSC. (19:11) (20:11)

30
    Gyimesi lőtt átlövésből mellé. (18:11) (18:11)

29
    Debreceni technikai hiba, jöhet az Eger. (18:11) (18:11)

29
    Megint HÁRS került helyzetbe a szélen, bár most Lajtos számított a pattintásra, de ez is bement a lába között! (18:11) (18:11)

28
    Emberhátrányban szerzett Ábrahám labdát, támadásba dobta KUDORt, aki a kapu bal felső sarkába helyezett! (18:10) (18:10)

28
    Szilágyi húzta vissza a befutni igyekvő Hársot, két perc a jutalma. (17:10) (17:10)

27
    Az időkérés után Kudor zseniális bejátszását ÁBRAHÁM lőtte be! (17:10) (17:10)

27
    Nem elégedett a debreceni mester, az utóbbi percekben viszonylag könnyelmá a csapata, ezt szóvá is teszi az időkérés során. (16:10) (16:10)

27
    Varga József időt kért. (16:10) (16:10)

27
    Egyre-másra cserél gazdát most a labda, kapkodó a játék. HÁRS indult meg egy eladott hazai labda után és ismét a kapuba pattintott! Ez a harmadik találata. (16:10) (16:10)

26
    HÁRS kapott egy labdát a szélen és nem Lajtos lába között a kapuba pattintott. (16:9) (16:9)

26
    SOPRONYI pattintot a szaggatottról Fekete mozgásával elletétesen a kapuba a szaggatottról! (16:8) (16:8)

25
    Kiegészült a Loki. (15:8) (15:8)

25
    Újabb gól, ezúttal SÁRI beállóból volt eredményes! (15:8) (15:8)

25
    SZILÁGYI is gólt szerzett, a szélről lőtt Fekete szeme közé! (15:7) (15:7)

24
    Ismét PADOS, ezúttal távolról talált be! (14:7) (14:7)

24
    VÖRÖS is a pályán, ő tört be a falon és szerzett találatot! (14:6) (14:6)

23
    PADOS került helyzetbe a szélen és a kapu bal oldalába helyezett! (13:6) (13:6)

23
    Kiegészült az Eger. (13:5) (13:5)

23
    Sopronyi kap kiállítást egy középen elkövetett szabálytalanságért. (13:5) (13:5)

22
    SOPRONYI először a pályán, ő végezte el a hetest és be is lőtte azt! (13:5) (13:5)

22
    Gaskó akasztotta meg Szilágyit a bal szélen, hetes. (12:5) (12:5)

21
    Kovács kap kétperces kiállítást, mert nem tette le időben a labdát. (12:5) (12:5)

21
    Jól védekezik most a Debrecen, passzív játék miatt elveszik a labdát az Egertől. (12:5) (12:5)

20
    Időkérés vége. (12:5) (12:5)

20
    Herczeg Béla időt kért. (12:5) (12:5)

20
    Újabb labdaszerzés, KUDOR indult meg és pattintott középről a kapuba! (12:5) (12:5)

19
    Debreceni avbdaszerzés, támadás rendezetlen védelem ellen, amit SLAKTA fejezett be a szélről! (11:5) (11:5)

18
    Újabb hetes, Karnik lövését azonban kivédte lábbal Fekete! (10:5) (10:5)

17
    PETROVICS fordult kapura középen és szerzett nagy gólt! (10:5) (10:5)

17
    Slakta harcolt ki hetest Kováccsal szemben, de Karnik ezt most fölé lőtte! (10:4) (10:4)

16
    Gyimesi tüzelt távolról, fölé. (10:4) (10:4)

15
    Gyimesi rossz lövése után SZILÁGYI került helyzetbe a másik oldalon középen és gólt is szerzett! (10:4) (10:4)

15
    KARNIK ezt sem hibázta el, ez a harmadik gólja! (9:4) (9:4)

14
    Sári volt szabálytalan Slaktával szemben a szélen, kiáll két percre. Hetes is jöhet. (8:4) (8:4)

14
    Hetes a másik oldalon is, ezt viszont Pados kihagyta! A kapufán csattant a labda! (8:4) (8:4)

14
    KARNIK a kapu jobb oldalába lőtte! (8:4) (8:4)

13
    Gyimesi kap sárgát, egy Barnával szemben elkövetett szabálytanságért. Hetes is jön. (7:4) (7:4)

12
    Eladta, majd visszaszerezte a labdát az Eger és HÁRS szerzett gólt rendezetlen védelem ellen! (7:4) (7:4)

12
    Az eset közbeni szabálytalanságért Pados kap sárgát (7:3) (7:3)

12
    Passzív jelzésnél tette be a labdát Karnik ÁBRAHÁMnak, aki nem hibázott, a kapu bal oldalába lőtt! (7:3) (7:3)

11
    Újabb vendég technikai hiba, jöhet a DVSC. (6:3) (6:3)

10
    Hárs lőtt a jobb szélről az oldalhálóba, de a Debrecen ezután eladta a labdát. (6:3) (6:3)

9
    Kudor káprázatos hát mögötti passzát ÁBRAHÁM váltotta gólra beállóból. (6:3) (6:3)

9
    PADOS a büntetőt a bal felsőbe vágta! (5:3) (5:3)

8
    Sárival szemben volt szabálytalan Karnik, hetes. (5:2) (5:2)

8
    Egri technikai hiba, a túloldalon pedig KUDOR alulról eleresztett átlövése ment be! (5:2) (5:2)

8
    Slakta volt középen szabálytalan sárgát kap. (4:2) (4:2)

7
    SZILÁGYI kapott egy kiváló labdát Barnától és éles szögből be is fejezte az akciót! (4:2) (4:2)

7
    BÁRÁNY lőtt nagyon messziről kapura, ami Lajtos feje fölött a léc alá jutott! (3:2) (3:2)

6
    Karnik átlövése a kpaufát kapta telibe, jön az Eger. (3:1) (3:1)

5
    Ismét Pados próbálkozott lövéssel, ez Lajtosé. (3:1) (3:1)

5
    Sári beállóból eleresztett lövését könnyen fogta Lajtos, majd Valovics eladta a labdát. (3:1) (3:1)

4
    Jön a gyors válasz, BARNÁra nem figyelt senki, ő ezt kihazsnálva nyolcról, középről szerzett gólt! (3:1) (3:1)

4
    PADOS nyolcról eleresztett lövése átcsúszott Lajtos kezei között, be a kapuba! (2:1) (2:1)

4
    A büntetőt KARNIK magabiztosan bevágta! (2:0) (2:0)

3
    Ábrahám kapott egy bejátszást, befordult, majd hetest harcolt ki. (1:0) (1:0)

2
    Ismét Bárány lőtt átlövésből, ezt most Lajtos védte. (1:0) (1:0)

2
    SLAKTA kapott labdát a jobb szélen és egy pimasz mozdulattal átejtette Feketét! (1:0) (1:0)

1
    Barna lövése nem volt gond Feketének, a túloldalon Pados pedig fölé lőtt. (0:0) (0:0)

1
    A DVSC kezdte a meccset. (0:0) (0:0)

1

A kezdők:
    Debrecen: Latjos – Slakta, Karnik, Kudor, Ábrahám, Barna, Szilágyi
    Eger: Fekete – Hárs, Gyimesi, Pados, Sári, Bárány, Fehér, Héjjas

A debreceni ultrák ezúttal viszonnyal kis számban képviseltetik magukat. Egri oldalon egyelőre három szurkoló dobokkal felszerelkezve ül a vendégszektorban.

Vége a bemelegítésnek, kezdődik a bemutatást, utána jöhet a mérkőzés! Jó szórakozást kívánunk!

Ahogyan az összeállításokból kiderül, a hazaiaknál hiányzik a balátlövő, Siska Pálma, a vendégeknél pedig a kapus Sterbik Anita. Előbbinek ismét kiújult a talpsérülése, míg utóbbi két hete eligazolt csapatából.

DVSC – TVP: Makai Veronika, Lajtos Nóra – Bohus-Karnik Mercédesz, Szilágyi Ágnes, Varsányi Nóra, Vörös Bettina, Karalyos Orsolya, Sopronyi Anett, Slakta Petra, Ábrahám Szilvia, Barna Éva, Mikula Dóra, Som Ildikó, Valovics Nóra, Kudor Kitti
    Vezetőedző: Varga József

EKFSC – Globál Safe: Ferenczi Annamária, Fekete Dorina – Gyimesi Kitti, Gaskó Réka, Molnár Nikolett, Bárkai Bianka, Bárány Krisztina, Hárs Adél, Benedek Réka, Petrovics Gerda, Héjjas Tímea, Sári Barbara, Pados Mónika, Kovács Viktória, Marija Todorovics
    Vezetőedző: Herczeg Béla

Játékvezetők: Nagy Ferenc, Túróczy József.

A csapatok még melegítenek, tíz perc lehet a mérkőzésig. Úgy tűnik, a debreceni közönséget nem hozta annyira lázba ez a meccs, hiszen egyelőre ötszáznál nincsenek többen.

Egyes vélemények szerint egyébként az Eger meg sem üti az első osztály szintjét és csak két játékos viszi a csapatot a hátán. Míg az első kijelentéssel lehet vitatkozni, a másodikkal már nem, hiszen a góllövőlistán a legjobb húsz között is megtalálható ez a két kézilabdázó. Ők ketten pedig nem mások, mint Pados Mónika (70 gól, 9. hely) és Bárány Krisztina (53 gól, 19. hely). Bár a hazaiaknál sokkal jobban megoszlanak a gólszerzés terhei, ők is delegálnak két embert ebbe a mezőnybe, név szerint Sopronyi Anettet (84 gól, 2. hely) és Kudor Kittit (59 gól, 13. hely)

A hazai csapatról azonban azt is meg kell említeni, hogy nem a legjobb formában érkeznek erre a meccsre. A legutóbbi hat meccsükből ötöt elvesztettek – jóllehet, ebből kettő a Ferencváros és a Győri ETO ellen történt – és ezek között akadnak ám súlyos, már-már megsemmisítő vereségek is. Ebben az időszakban többek között Dunaújvárosban tizenegy és Békéscsabán tizenkét góllal bizonyult jobbnak az akkor aktuális ellenfelük – akiket egyébként a szezon előtt közvetlen riválisoknak tekintettek a debreceniek – és csak az ellen az MTK ellen nyertek (33-22 arányban), akikkel az Eger eleddig a legszorosabb mérkőzését játszotta (26-25-re nyert akkor a budapesti csapat hazai pályán).

Kedves Szurkolók! Bár a férfi kézilabda Európa Bajnokság javában zajlik, a lányok sem állnak meg egy pillanatra sem. A pénteki nap folyamán megkezdődik a női kézilabda NB1 tizenötödik fordulója Debrecenben, ahol a DVSC-TVP csapata fogadja majd az egri EKFSC – Globál Safe csapatát. Nem kérdés, a találkozó esélyese a középházba igyekvő hazai csapat és nem az eddig tizennégy forduló alatt eddig egyetlen egy pontot sem szerző, sereghajtó vendég gárda. Nehezen elképzelhető, hogy az eddig hét győzelemmel és hét vereséggel a tabella hatodik helyén tanyázó Loki pontot, vagy pontokat hullajtson ezen az estén, bár ki tudja? Talán még vannak csodák! Kövesse a találkozó minden egyes mozzanatát itt, az onlajnok.com-on, hiszen csak mi számolunk be élőben az eseményekről! Jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Salacz Bence

DVSC - TVP AQUATICUM: Makai Veronika, Lajtos Nóra – Bohus-Karnik Mercédesz, Szilágyi Ágnes, Varsányi Nóra, Vörös Bettina, Karalyos Orsolya, Sopronyi Anett, Slakta Petra, Ábrahám Szilvia, Barna Éva, Mikula Dóra, Som Ildikó, Valovics Nóra, Kudor Kitti

EKFSC - Globál Safe: Ferenczi Annamária, Fekete Dorina – Gyimesi Kitti, Gaskó Réka, Molnár Nikolett, Bárkai Bianka, Bárány Krisztina, Hárs Adél, Benedek Réka, Petrovics Gerda, Héjjas Tímea, Sári Barbara, Pados Mónika, Kovács Viktória, Marija Todorovics

Játékvezetők: Nagy Ferenc, Túróczy József