SBS Eger-Eszterházy SE – PLER-Budapest 32:24 (vége) | ETO-SZESE – HC Minaur Baia Mare 25:22 (vége) | Vác – CSM Oradea 28:25 (vége)
Tatai Atlétikai Club – Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza 27:27 (vége) | HC Minaur Baia Mare – SBS Eger-Eszterházy SE 21:22 (vége) | PLER-Budapest – ETO-SZESE 23:26 (vége)
CSM Oradea – Tatai Atlétikai Club 22:30 (vége) | Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza – Vác 17:26 (vége)
ETO-SZESE
25:22 (14:8)
HC Minaur Baia Mare
szombat 18.01.2014, 11:30 • Dr. Kemény Ferenc városi sportcsarnok, Eger • Dobó Kupa

Az első játékrészt a Győr a másodikat a Minaur nyerte. Nem hittem volna, de a mérkőzés vége előtt még volt esélye a román együttesnek is nyerni, de fejben a Győr volt a koncentráltabb. Lehet ezen az összecsapáson láttok a későbbi győztes csapatot. (12:41:28)

50
    Mérkőzés vége. (25:22)

50
    Piros a mérkőzés végén! Simon ütötte meg! (25:22) (25:22)

50
    Győri időkérés 12 másodperccel a mérkőzés vége előtt. (25:22) (25:22)

50
    Grasu lőtt mellé, ez lehet a Baia utolsó lövése. (25:22) (25:22)

44
    Pesic egy szabad labdát vágott be azonnal! Eldőlt a mérkőzés sorsa. (25:22) (25:22)

49
    Bondar lépte el! Ez rosszkor jön a románoknak. (24:22) (24:22)

48
    Gebhardt labdaszerzés után ismét két gólos különbséget hoz össze. Nagyon jó meccs! (24:22) (24:22)

48
    Szabó A. jobb szélről szerzi meg újra a Győrnek a vezetést. (23:22) (23:22)

47
    Grasu egalizál! (22:22) (22:22)

47
    LBordean jobb szélen harcolt ki Simonnal szemben hetest. (22:21) (22:21)

46
    Gebhardt most nem járt túl Irmus eszén, a kapus védeni tudott. (22:21) (22:21)

46
    Egy nagyon hosszú támadás végén Fotatche középről lőtt el a jobb oldali kapufa mellett. (22:21) (22:21)

45
    Mota középről talpról laposan lőtt kapura, de Irmus nagyon jól véd ma. Ezt is fogta. (22:21) (22:21)

45
    Győri időkérés (22:21) (22:21)

44
    Busecan egyre hozza a csapatát egy újabb kontra után. Amit kaptak könnyű lehetőségeket a győriek, azt most visszaadják. (22:21) (22:21)

43
    Sabou bal szélről az alap vonalról csavarta be. A hatodik találatát jegyezte. (22:20) (22:20)

43
    LBordean beállósból pattintotta a kapu fölé, a másik oldalt Tétényi hibázott jobb szélről. (22:19) (22:19)

42
    Nagy a rohanás, ez a Győrnek nem kedvez, megint elrontottak egy támadást. (22:19) (22:19)

41
    Ismét folyamatos eladott labdák után végül Sabou lőtt kontrából gólt. (22:19) (22:19)

40
    Pasic középről lőtte át a falat és szerzett nagyszerű találatot. (22:18) (22:18)

39
    Fotatche kapufát lőtt, de az időközben beállós Somogyi lábáról bepattant. (21:18) (21:18)

39
    Gebhardt újabb gólja a hetedik, jobb szélen szerezte. (21:17) (21:17)

37
    Craciun beállósból lőtt mellé, majd a kontrát Tétényi is kapu mellé helyezte. (20:17) (20:17)

37
    Gubó újabb gólja, bal átlövőből. (20:17) (20:17)

36
    Mittai próbálja tartani a lépést csapatával. (19:17) (19:17)

36
    Újabb könnyű gól, Gebhardt szerzi labdaszerzés után. (19:16) (19:16)

36
    Gubó újra kettőre állítja vissza a különbséget. (18:16) (18:16)

35
    Grasu be is lövi. Újra egy közte. (17:16) (17:16)

35
    Gaurilovic harcolt ki hetest. (17:15) (17:15)

34
    Gebhardt jobb oldalt tört be és gólt is szerzett. (17:15) (17:15)

33
    Sabou kiegészülés után egyre hozza csapatát. (17:15) (16:15)

32
    Grasu lőtt egy óriási kapufát, abból pedig Tétényi indul és szerzett gólt. Kiegészül a Győr. (16:14) (17:14)

32
    Belemenés a győrieknél. (15:14) (15:14)

32
    Bondar középen tört be és szerzett emberhátrányos találatot. (15:14) (15:14)

31
    Hernandez bal szélről hibázott, Irmus védte a lövését. (15:13) (15:13)

31
    Újabb kiállítás! Mittia küldik most ki a sporik. (15:13) (15:13)

31
    Fotatche heves ellenkezés mellett kénytelen elhagyni a pályát kiállítás okán. (15:13) (15:13)

30
    Szabó A. ráadásul kiállítást is kap! (15:13) (15:13)

30
    Ismét Grasu kontrából a góllövő! (15:13) (15:13)

30
    Most a Győr adogatja el a labdáit, Grasu vitte végig. Már csak három közte. (15:12) (15:12)

29
    Mittai szélről eredményes. Jön közelebb a Baia. (15:11) (15:11)

29
    Gál a második játékrész első győri góljának szerzője. (15:10) (15:10)

28
    Nem tudott gólt szerezni a Győr, majd Gaurilovics jobb szélről a másik oldalt szerez gólt. (14:9) (14:10)

27
    Craciun lőtt gólt a második félidőben. (14:8) (14:8)

26
    A Győr támadása se sikerült most jól, gyorsan elveszítik, ráadásul emberhátrányba is kerülnek, Németh kap két percet. (14:7) (14:7)

26
    Sabou próbált betörni, de megállítják. Gregor védett. (14:7) (14:7)

26
    Tétényi jobb szélről lőtte el keresztbe a labdát. (14:7) (14:7)

A második játékrészt a Győr kezdi. (14:7) (14:7)

26
    Elkezdődött a második félidő. (14:7)

Egy szorosan kezdődő meccsen a Győr tudott végül ellépni ellenfelétől, sorozatos román eladott labdák miatt. Ez hét gólos különbséget jelent jelenleg a meccsen. El ugyan még nem dőlt a találkozó sorsa, de nagyon nehéz lesz innen felállnia a Minaurnak.

25
    Befejeződött az 1. félidő. (14:7)

25
    Tétényi emberelőnyből a jobb szélről szerez gólt. (14:7) (14:7)

25
    Grasu értékesíti. (13:7) (13:7)

25
    Sabou a bal szélen Tétényivel szemben harcolt ki hetest. (13:6) (13:6)

24
    Tóth E. lövését Irmus tudta védeni. (13:6) (13:6)

23
    Fotatche-t állítják ki. (13:6) (13:6)

23
    Grasu egy szép játék után bal oldalról lő a bal alsóba. (13:6) (13:6)

22
    Sorozatos eladott labdák mind két csapatnál. Kapkodó most a játék. A románok jöhetnek. (13:6) (13:6)

21
    Gubó gyorsan válaszol is rá egy másik találattal. (13:6) (13:6)

21
    Busecan hozza közelebb csapatát egy góllal. (12:6) (12:6)

21
    Belemenés után most Gubó vihette végig, de ezt Irmus védte. Most ő tartja a csapatában a lelket. (12:5) (12:5)

20
    Újra eladta a Minaur a labdát, de ezt Tétényi most a kontra végén a felső lécre ejtetette. (12:5) (12:5)

20
    Németh lövését védte Irmus. (12:5) (12:5)

19
    Ismét sikerült a románoknak eladni egy labdát. (12:5) (12:5)

19
    Tétényi beállósból lő gólt, Mota passzolt be neki. (12:5) (12:5)

18
    Most a győriek kérnek időt. (11:5) (11:5)

18
    Sabou bal oldalról tört be és törte meg a Baia gólcsendjét. (11:5) (11:5)

17
    A Simon játékos kapott két perces büntetést, mivel nem vette figyelembe a sípszót. (11:4) (11:4)

17
    Nem segített az időkérés, Gebhardt vitte ismét végig. (11:4) (11:4)

16
    Most kér időt a román szakvezető, teljesen érthetően. (10:4) (10:4)

16
    Gebhardt újabb labdaszerzés után eredményes. A lövést teljesen ütemtelenül engedte el, a kapusnak esélye se volt. (10:4) (10:4)

15
    Ismét eladott labda, ezt most Gál vitte végig. másfél perc alatt öt gólosra duzzadt a Győr előnye. (9:4) (9:4)

15
    Kiegészül a Minaur. (8:4) (8:4)

15
    Ez fájhat a románoknak, újabb eladott labda, amivel Gebhardt rohant végi és lőtt belőle gólt. (8:4) (8:4)

14
    Halász labdaszerzés után lő ziccert. (7:4) (7:4)

14
    Sabou lőtt az idő lejártakor, majd utána Gebhardt lőtt gólt kontrából. (6:4) (6:4)

13
    Eladott győri labda után időt kér a Baia. (5:4) (5:4)

12
    Gaurilovic beállósba futott be, majd lőtte fejbe Gregort. (5:4) (5:4)

12
    Mota lőtt, Irmus védett. (5:4) (5:4)

12
    Pesic Busecannal szemben harcol ki hetest. emellé két perc is jár. (5:4) (5:4)

11
    Gaurilovic jobb szélről a közelebbi kapufát találta telibe. (5:4) (5:4)

11
    Pesic durrantott kapu mellé. (5:4) (5:4)

10
    Hibáz egy hetest a Minaur Sabou nem tudta gólra váltani. (5:4) (5:4)

10
    Mota beállósból eredményes, Halász adta a gólpasszt. (5:4) (5:4)

10
    Kiegészült a Győr ezután pedig el is rontott egy akciót a Román csapat. (4:4) (4:4)

9
    A Győr harmadik sárgájának a tulajdonosa Szabó A. (4:4) (4:4)

8
    Busecan kapja a harmadik vendég lapot. (4:4) (4:4)

8
    Sokáig nem volt a labda a Baia-nál, Gált indították labdaszerzés után, amit be is lőtt. (4:4) (4:4)

8
    Mota balról lőtt talpról, de Irmus ezt is fogta. (3:4) (3:4)

7
    Hernandez kapja a meccs első kiállítását. (3:4) (3:4)

7
    Gaurilovic lőtt jobb szélről és be is találta. (3:4) (3:4)

7
    Halász középső lövését Irmus védte. (3:3) (3:3)

7
    Sabou bal szélső lövését védte Gregor óriási bravúrral. (3:3) (3:3)

6
    Pesic egyenlít most a Győrnek. (3:3) (3:3)

5
    Halász sárgát kap. (2:3) (2:3)

5
    Gaurilouvic szerzett labdát, majd indította Sabout, aki nem hibázott. (2:3) (2:3)

5
    Sabou egyenlít. jobb átlövőből szerzett gólt. (2:2) (2:2)

4
    Fotatche még sárgát is kapott mellé. (2:1) (2:1)

4
    Belépett egy román játékos, így gyorsan támadhatott a Győr, Pesic veszi át a vezetést csapatának. (1:1) (2:1)

3
    Halsz bal átlövőből szerzi a Győr első találatát. (1:1) (1:1)

2
    Fotatche szerzi meg a találkozó első gólját jobb oldalról. (0:1) (0:1)

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fotatche (HC Minaur Baia Mare). (0:0)

1
    Gregor védte a sértett hetesét. (0:0) (0:0)

1
    Hernandez kap sárgát, Bondar harcolta ki.

1

A második mérkőzés tíz perc szünet után kezdődik is, két első osztályú csapat mérkőzését láthatják a nézők, a magyar Győr és a román Minaur lépnek pályára. A románokról nem tudni milyen erőt képviselnek, így mindenképpen érdekes összecsapás várható. A találkozó után okosabbak leszünk és reméljük izgalmakban sem lesz híján.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:30 - kor kezdődik.

Jankó Gergely

ETO-SZESE: Gregor (Somogyi, Vogth) – Szabó A., Németh, Gubó, Mota, Kalmár, Rivnyák, Hernandez, Halász, Pesic, Gál, Gebhardt, Tóth E., Simon Terenyi.
    HC Minaur Baia Mare: Irmus ( Viman, Dragich) – Sabou, Bera, Udristoi, Drasu, Fotatche, Bondar, Mittai, Munea, Gaurilovic, Lbordean, Busecan, Baican, Craciun.

Játékvezetők: Dóhányi József, Nagy László