SBS Eger-Eszterházy SE – PLER-Budapest 32:24 (vége) | ETO-SZESE – HC Minaur Baia Mare 25:22 (vége) | Vác – CSM Oradea 28:25 (vége)
Tatai Atlétikai Club – Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza 27:27 (vége) | HC Minaur Baia Mare – SBS Eger-Eszterházy SE 21:22 (vége) | PLER-Budapest – ETO-SZESE 23:26 (vége)
CSM Oradea – Tatai Atlétikai Club 22:30 (vége) | Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza – Vác 17:26 (vége)
Tata
27:27 (13:18)
Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza
szombat 18.01.2014, 14:00 • Dr. Kemény Ferenc Városi Sportcsarnok, Eger • Dobó Kupa

Eszméletlen szoros második félidőt láthattunk. Az utolsó másodpercekig kiélezett volt a találkozó. Összességében a döntetlen a megfelelő eredmény mindkét csapat számára. Nagyjából egyenlő erőt képviseltek a csapatok. (15:17:56)

40
    Vége a második félidőnek. (27:27)

50
    Az utolsó másodpercekben a Tatától elvették a labdát belemenés miatt. Így a Nyíregyháza támadhat a győzelemért. Időt kértek. (27:27) (27:27)

50
    Jobb szélről Nagy Csaba egyenlít. (27:27) (27:27)

50
    Schneider ötödik gólját szerzi. Középről átlövésből. (27:26) (27:26)

48
    Kovácsovics a kapufát találta el, de Gadnai lábára pattant és onnan vissza a kapuba. (26:26) (26:26)

Tata időt kér. (25:26) (25:26)

48
    Bécsi góljával a nyíregyiek vissza veszik a vezetést. (25:26) (25:26)

48
    Varga lőtte a hetest, ezt Bocza védte, de a kipattanó Juhász kezébe pattant amit azonnal értékesített. Ezzel egál. (25:25) (25:25)

47
    Számot állították ki. Hét méteres is mellé a jutalom. (25:25) (25:24)

46
    Juhász bal szélről csavarta be a kapuba a labdát. (24:24) (25:24)

46
    Debreczeni beállósból hozta közelebb a csapatát. (24:23) (24:23)

45
    Kovácsovics maradt üresen jobb szélen és élt a lehetőséggel. (24:22) (24:22)

45
    Debreczeni az ötödik gólját szerzi. (23:22) (23:22)

44
    Tatai gólszületett. Lehócz révén. (23:21) (23:21)

44
    Boczák továbbra is jó formában van. Nagy részt vállal abban, hogy vezet a csapata. (22:21) (22:21)

43
    Kovácsovics középről takarásból szerez gólt. Ezzel már kettőre növeli a Tataiak előnyét. (22:21) (22:21)

42
    Szám góljával átvette a vezetést a Tata (22:21) (22:21)

40
    Lehócz ötödik gólját szerezte beállósból. Szám gyönyörűen készítette elő és ezzel egyenlítettek is. (21:21) (21:21)

39
    Időt kér a Tata. Igen izgalmas 11 perc vár ránk. Úgy látszik félidőben sikerült rendet tennie az edzőnek a tatai játékosok fejében. (20:21) (20:21)

39
    Lehócz kapufás gólt lőtt jobb oldalról és ezzel egy gólra hozta fel csapatát. (20:21) (20:21)

38
    Borsac óriási kapufát lő és a gólvonalon pattant le a labda, azonban nem haladta át a vonalat. (19:21) (19:21)

37
    Kiegészült a Nyíregyháza. (19:21) (19:21)

36
    Schneider bal oldalon tört be és lőtt gólt. (19:21) (19:21)

36
    Boczák több nagy bravúrt bemutatott a mérkőzés során. (18:21) (18:21)

35
    Kaplonyi kap 2 perces büntetést a Nyíregyháziaknál. (18:21) (18:21)

35
    Márton értékesít egy büntetőt. (18:21) (18:21)

34
    Kőhalmi harcolt ki büntetőt Juhásszal szemben. (18:21) (18:21)

32
    Továbbra is a nyíregyháziak játéka dominál. Próbál közelebb férkőzni a Tatabánya, de eddig nem sok sikerrel. (17:21) (17:21)

31
    Juhász értékesítette a büntetőt. Háromból három, eddig a mérlege. (17:21) (17:21)

31
    Juhász harcolt ki büntetőt Mártonnal szemben. (17:20) (17:20)

31
    Nagy Csaba jobb szélről óriási kapufát lőtt. (17:20) (17:20)

30
    Időt kért a nyíregyházi csapat. Eddig nagy a hajtás,rohanás a mérkőzésen. (17:20) (17:20)

30
    Lehócz lőtt gólt. (17:20) (17:20)

29
    Kleis középről a földre pattintva lőtte a kapuba a labdát. (16:19) (16:19)

28
    Lehóczi jobb oldalról kontrából talált be. (15:19) (15:19)

28
    Kőhalmi lövését a bal kapufa segítette be. (15:19) (15:19)

27
    Borzac középről a kapus kezei között talált be. (14:19) (14:19)

27
    Kőhalmi középről a jobb felső sarkot lőtte ki. (14:18) (14:18)

26
    Eladott labdák jellemzik a második félidő kezdetét eddig. (13:18) (13:18)

26
    Elkezdődött a második félidő. (13:18)

Az első játékrészben a Nyíregyháza jobban játszik. A Tataiak viszonylag sok labdát adnak el kicsit zavartnak tűnnek. A második félidőre minden bizonnyal jobban össze szedik magukat. Az öt gólos hátrány még vissza hozható, minden bizonnyal izgalmas lesz a folytatás.

25
    Befejeződött az 1. félidő. (13:18)

25
    Debreczeni beállósból szerez gólt. (13:18) (13:18)

24
    Kanyó Bence szélről tört be középre és onnan lőtt gólt. (13:17) (13:17)

23
    Kányait kiállították 2 percre. (12:17) (12:17)

23
    Nagy Csaba a jobb szélről szerzett gólt. (12:16) (12:17)

23
    Juhász a bal szélről csavarta be a kapuba. (12:16) (12:16)

23
    Lehócz ejtette át a kapus felett a labdát. (12:15) (12:15)

22
    Burzac középről vágta be a kapuba (11:15) (11:15)

21
    Kanyó Balázs ügyesen járt túl a kapus eszén és értékesítette a büntetőt. (11:14) (11:14)

20
    Juhász jobb átlövésből szerzett gólt. (10:14) (10:14)

20
    Hollós bal szélről szerzett gólt. (10:13) (10:13)

19
    Bal átlövésből gyönyörű gólt szerzett a rövid fölsőbe. (9:13) (9:13)

19
    Bécsi szerzett gólt. (9:12) (9:12)

18
    Kanyó Bence beállós pozícióból oldotta meg a helyzetet. (9:11) (9:11)

18
    Kleis jobb szélen üresen maradt és talált be. (8:10) (8:10)

18
    Kanyó Bence középről átlövésből gólt szerzett. (8:10) (8:10)

17
    Kleis bal szélről, helyből a kapus lába alatt helyezte a labdát a hálóba. (7:10) (7:10)

16
    Schneider középről lőtt. Egy blokkon megpattant a labda és a kapus nem tudta hárítani. (7:9) (7:9)

15
    Varga belövi második büntetőjét is. (6:9) (6:9)

14
    Debreczeni beállós pozícióból járt túl a kapus eszén. (6:8) (6:8)

13
    Schneider jobb szélről gólt lőtt. (5:7) (5:7)

13
    Varga értékesítette a büntetőt. (5:7) (5:7)

12
    Kanyó Balázs sikeres büntetőjével csak egy gól a különbség. (5:6) (5:6)

12
    Kaplonyi közép távolról egy szép átlövéssel növelte két gólra az előnyt. (4:6) (4:6)

10
    Juhász bal szélen tört be és gólt szerzett. (4:5) (4:5)

10
    Szám üresen maradt jobb oldalt és onnan szerzett gólt. (4:4) (4:4)

9
    Kaplonyi sárga lapot kapott. (3:4) (3:4)

8
    Debreczeni fordult le védőjéről, majd közelről a hálóba vágta. (3:4) (3:4)

7
    Mártont állították ki. Az ellenfél kontráját csak szabálytalansággal tudta megállítani. (3:3) (3:3)

7
    Szám bal szélről gyönyörűen lőtt a kapuba. (3:3) (3:3)

6
    Varga tört be középen majd gólt lőtt. (2:3) (2:3)

6
    Lehócz egyenlített. (2:2) (2:2)

5
    Kányai belül védekezett agresszíven azért sárga lap a jutalma. (1:2) (1:2)

5
    Hollós bal szélről szép gólt lőtt. (0:2) (0:2)

4
    Kovácsovics sárga lapot kapott. (0:2) (0:2)

3
    Debreczeni kontrából szerzett gólt. (0:2) (0:2)

2
    Bécsi bal átlövőből szerzett gólt. (0:1) (0:1)

1
    Debreczeni beállósból ejtett, de Czérna bravúrral hárított. (0:0) (0:0)

1
    Nyíregyháza kezdte a találkozót. (0:0) (0:0)

1

Az első forduló záró mérkőzése szintén két másodosztályú gárda összecsapása lesz. A keleti Nyíregyháza ötödike a nyugati harmadikkal mérkőzik meg. Ez lesz talán legszorosabb találkozó az első négy közül, így ajánlom mindenkinek.
    Egy hosszú hétvége vár mindenkire, ami az igazi kézilabda rajongóknak kötelező darab.