SBS Eger-Eszterházy SE – PLER-Budapest 32:24 (vége) | ETO-SZESE – HC Minaur Baia Mare 25:22 (vége) | Vác – CSM Oradea 28:25 (vége)
Tatai Atlétikai Club – Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza 27:27 (vége) | HC Minaur Baia Mare – SBS Eger-Eszterházy SE 21:22 (vége) | PLER-Budapest – ETO-SZESE 23:26 (vége)
CSM Oradea – Tatai Atlétikai Club 22:30 (vége) | Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza – Vác 17:26 (vége)
CSM Oradea
22:30 (13:17)
Tata
szombat 18.01.2014, 17:45 • Dr. Kemény Ferenc Városi Sportcsarnok, Eger • Dobó Kupa

Az első félidő után úgy tűnt lehet szoros lesz a második játékrész, de a Tataiak nem hagyták érvényesülni a román Oradea csapatát. Szinte lemásolták az első félidőt sőt megduplázták az előnyüket a játék végére. Mivel nem tudtak közelebb férkőzni a románok a meccs utolsó 5-10 perce eléggé szürkévé vállt. Ezt a tataiak trükközéssel próbálták színesíteni. (19:14:18)

50
    Mérkőzés vége. (22:30)

50
    Az utolsó másodpercekben Bancu kontrából szerzett gólt. Amihaesi labdaszerzését követően. (22:30) (22:30)

49
    A meccs végére a játék tempója kezd lelassulni. Hiszen ki lehet jelenteni, hogy eldőlt a mérkőzés. (21:30) (21:30)

48
    Szám talált be. Kanyó Balázs szép passza után. (21:30) (21:30)

47
    Márton jobb szélen elég aktív. Ő eredményes. (21:29) (21:29)

46
    Dragan szép gólt szerez egy jobb átlövésből. (21:28) (21:28)

46
    Schneider óriási gólt lőtt takarásból. A bal kapufáról vágódott be a labda a hálóba. (20:28) (20:28)

45
    Márton jobb szélről lőtt gólt. Ezzel már hét góllal vezetnek a Tataiak. (20:27) (20:27)

44
    Macovei ismét eredményes. Középről tört be. (20:26) (20:26)

43
    Márton lövését bravúrral védi Biscrean, de a kipattanót Hollós szerzi meg és a szinte üres kapuba talál. (19:26) (19:26)

42
    Macovei középről lőtt takarásból. A kapus nem tudta hárítani. (19:25) (19:25)

42
    Hollós hetedik gólja a mérkőzésen. Labdaszerzés után azonnal kapura tört és nem hibázott. (18:25) (18:25)

40
    A románok folyamatosan gyors indításokkal próbálkoznak az idő szűkében. (18:24) (18:24)

40
    Bistrean indította Farcas R.-t Aki élt a lehetőséggel és magabiztosan lőtte be a labdát. (18:24) (18:24)

39
    Hollós büntetőből növelte a Tataiak előnyét. (17:24) (17:24)

38
    Amihaesi szerzett középről gólt takarásból. (17:23) (17:23)

37
    Márton jobb szélről lőtte ki a hosszút. (16:23) (16:23)

36
    Farcas A. kontrából volt eredményes. (16:22) (16:22)

36
    Aura elfektette a kapust, de így sem tudta belőni. Varga felpattant és épp elérte. Óriási védés! (15:22) (15:22)

35
    Ismét Farcas R. harcol ki büntetőt. Kőhalmi vitte le földre lövés közben. (15:22) (15:22)

34
    Istoc távoli bombáját jobb oldalról Varga védte bravúrosan lábbal. (15:22) (15:22)

34
    Oradea időt kért. (15:22) (15:22)

33
    Hollós kínaiba passzolta be középre Kovácsovicsnak aki nem hibázott. Fantasztikus gól. (15:22) (15:22)

33
    Auram magabiztosan lőtte be. (15:21) (15:21)

32
    Kőhalmi szabálytalanul tudta csak megállítani Farcas R.-t. Büntető következik. (14:21) (14:21)

31
    Ismét Hóllós eredményes. Ötödik gólját szerzi a mérkőzésen. (14:21) (14:21)

30
    Lehóczi lent maradt Bancuval való ütközés után, de úgy néz ki tudja majd folytatni a játékot (14:20) (14:20)

30
    Kovácsovics gyors kontra után növelte a Tataiak előnyét. (14:20) (14:20)

29
    Hollós bal szélről tört be és vágta be a labdát. (14:19) (14:19)

27
    Cintec bal oldalról takarásból lőtt és volt eredményes. (13:18) (14:18)

26
    Hollós szerzi meg az első gólt a második félidőben. (13:17) (13:18)

21
    Elkezdődött a második félidő. (13:17)

Az első félidő eddig elég kiegyensúlyozottnak tűnik a 4 gól ellenére. A románok játékában picit több a hiba és sok helyzetet puskáztak el. A második félidőben nagy hajtás várható a részükről, hogy közelebb kerüljenek a Tatabányaiakhoz. Kérdéses hogy menni fog e ez nekik, egyáltalán nem lefutott a mérkőzés.

20
    Befejeződött az 1. félidő. (13:17)

25
    Kőhalmi szerezte meg a félidő utolsó gólját, jobb oldalról tört be és volt eredményes. (13:17) (13:17)

25
    Farcas A. elhibázta a büntetőt, amit Farcas R. harcolt ki(13:16) (13:16)

25
    Vadász lett kiállítva a tataiaktól. (13:16) (13:16)

23
    Kovácsovics kontrából gyors gólt szerzett. (13:15) (13:16)

22
    Szám gólt lőtt szép passzjáték után. (12:14) (13:14)

20
    Kovácsovics gyors kontrából labdaszerzést követően gólt szerzett. (13:13) (12:14)

20
    Farcas A. értékesített az első büntetőt. (13:13) (12:13)

19
    Gyönyörű szép passz játék után Kőhalmi elhibázza a szinte kihagyhatatlant beállósból. (11:13) (11:13)

18
    Oradea időt kért. (11:13) (11:13)

18
    Újra ő Hollós volt ismét eredményes. Czérna indította. (11:13) (11:13)

17
    Hollós szerzi meg a vezetést a Tatának hosszú idő után újra. (11:12) (11:12)

16
    Lehóczi egyenlít beállósból. (11:11) (11:11)

15
    Bancu immáron ötödik gólját lövi, bal oldalról betörve. (11:10) (11:10)

15
    Kovácsovics középről lőtte át a falat. (10:10) (10:10)

15
    Bancu negyedik gólját szerezte. Czérna lábbal ugyan bele tudott érni, de befelé pattant a labda. (10:9) (10:9)

14
    Kőhalmi szerzett labdát amivel végig robogott és gólt lőtt. (9:9) (9:9)

14
    Endrédi zengeti meg a felső lécet. (9:8) (9:8)

13
    Időt kért a Tata. (9:8) (9:8)

13
    Cintec kapta meg a harmadik sárga lapot a románoknál. (9:8) (9:8)

13
    Schneider bal szélről lőtt gólt. (9:8) (9:8)

12
    Cintecet hozták helyzetbe gyors kontrából amit értékesített is. (9:7) (9:7)

12
    Bancu kontrából volt eredményes. (8:7) (8:7)

11
    Cintec beállós pozícióból szerzett könnyed gólt. (7:7) (7:7)

10
    Lehóczi középről bevetődve volt eredményes. (6:7) (6:7)

9
    Schneider szépen fordult le bal oldalt az emberéről és a bal alsót lőtte ki. (6:6) (6:6)

9
    Farcas R. gyors kontrából gólt lőtt. Közben Lehóczi sárga lapot kap mert lövés közben lökte. (6:5) (6:5)

8
    Centerpozícióból Lehoczi volt eredményes. Ezzel kiegyenlített. (5:5) (5:5)

8
    Istoc Sárgát kapott. Lehoczit vitte földre csúnyán. (5:4) (5:4)

6
    Kanyó Bence középről a bal felsőt vette célba sikeresen. (5:4) (5:4)

6
    Farcas R.-t indították amit egy az egy ben befejezett. (5:3) (4:3)

5
    Az ötödik percet adok kapok jellemzi gólok terén. (4:3) (4:3)

5
    Nemenco jobb szélen maradt üresen és be is fejezte az akciót góllal. (4:3) (4:3)

5
    Bancu középről szerezte meg első gólját. (3:3) (3:3)

4
    Kanyó Bencét középen hozták játékba és eredményes is volt. (2:3) (2:3)

4
    Schneider jobb szélen került helyzetbe amit ki is használt. (2:2) (2:2)

4
    Bacu középen tört be is lőtte. (2:1) (2:1)

3
    Lehóczi gyönyörű center munkával gólt lőtt. (1:1) (1:1)

3
    Fackas R. lőtt kontrából gólt. (1:0) (1:0)

2
    Farcas A. is gyorsan megszerezte a sárga lapot. (1:0) (1:0)

2
    Cintec lőtt de Czérna védett. (0:0) (0:0)

1
    Kányai már rögtön az első támadásnál sárga lapot szerez. (0:0) (0:0)

1
    A románok kezdik a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

Két hasonló erejű gárda csap össze a második fordulóban. A Tata óriási erőt képviselve állt fel öt gólos hátrányból és játszott döntetlent, míg a Oradea csapatát a Vácnak csak nehezen sikerült legyűrnie. Én egy-két gólos különbséget várok csak, de meglátjuk, hogy mennyire leszek jó jós.