Getafe CF – Real Sociedad 2:2 (vége) | Villarreal – UD Almería 2:0 (vége) | Levante – Barcelona 1:1 (vége)
Atlético Madrid – Sevilla 1:1 (vége)
Villarreal CF
2:0 (1:0)
UD Almería
vasárnap 19.01.2014, 17:00 • Camp El Madrigal, Villarreal • Primera División

Két gólt szerzett a hazai csapat, a harmadik percben az elsőt, három perccel a vége előtt a másodikat, keretbe foglalva a meccset, amelyen az Almeria sokat támadott, de csak elvétve tudott helyzetbe kerülni.

A Villarreal kényelmesen futballozva is megszerezte a három pontot, tartva ezzel a helyét az élbolyban. (18:52:46)

90+4

90+3
    F. Soriano vesz át egy labdát a védők vonalában, szerelik

90+2
    Pérezt állítják meg lesen a jobb szélen

90+1
    Uche kap bejátszást a 16-oson belül, Torsiglieri szerelni tudja, kihozza a labdát az Almería

90
    3 perc a hosszabbítás

90
    Jonathant állítják meg lesen

89
    Pereire kap jó labdát a jobbösszekötő helyén, el is húz a védők mellett, de Torsiglieri éppen a lövés pillanatában tudja szerelni!

88
    Úgy tűnik eldőlt a mérkőzés, az Almería sok helyzetet így sem tudott kialakítani, pár perc alatt sem tudják megváltani a világot.

87
    A Villarreal gólt szerzett!
    BRUNO SORIANO nagy erővel lövi a labdát a büntetőből a bal sarokba, Esteban a másik irányba vetődött, nem védhetett! 2:0

86
    11-est ítélnek a Villarrealnak! A bal oldalon meginduló Pereirát rántja le Rafita a 16-oson belül!

86
    Pereira éles bal oldali beadásáról kevéssel marad le a kapu torkában Uche...

85
    Asenjo vetődve szerez meg egy labdát a beinduló Jonathan elől

84
    Pereira játszaná meg Uchét középen a kapu előtt, lesen a támadó

84
    Az utolsó csere az Almeríanál: lemegy Vidal, bejön Diaz.

84
    Gomez szöglete jobbról, veszélytelen

83
    Susuo lő jobbról a 16-os vonaláról, Asenjo fogja a kapu közepére tartó labdát!

82
    Dubarbier ad be balról, kivágja Musacchio a 11-es pont környékéről

81
    Uche cselezget a jobb szélen, majd lövésre teszi be a labdát Pereirának, aki rá is teszi 15 méterről, elakad a védőkben

80
    A következő csere a Villarrealnál: lemegy dos Santos, bejön Pereira.

79
    Dos Santos kap labdát a bal szélen, de nem tudja átvenni, dobással jön az Almería

78
    A harmadik csere az Almeríanál: lemegy Tébar, bejön F. Soriano.

77
    Suso indul egy felívelésre középen, lesről

76
    Gomez gyötri be a labdát laposan Uchénak, aki háttal a kapunak fordulna lövésre, szerelik

76
    Negyed óra a hátralévő idő, vajon a nagyot küzdő Almería tud egyenlíteni?

72
    A második csere a Villarrealnál: lemegy Aquinho, bejön Pérez.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Dubarbier (UD Almería), Aquinhót buktatja a felezővonalnál

69
    Az újabb szöglet Aquinhótól veszélytelen

69
    Dos Santos szöglete balról, Uche veszi le, de mielőtt lőhetne, szögletre mentenek a védők

68
    Suso ad be középre balról, kivetődve ment a támadók elől Asenjo

67
    Tébar gurít le balról egy szabadrúgást Suso elé, aki ballal lő, Asenjo véd bravúrral a jobb sarok előtt!

64
    Jonathant löki meg Dorado a felezővonalnál, lenn marad a támadó, de neki is segít az öngyógyítás

64
    Gomez jó csellel megy el a bal szélen, de a beadása nem talál érkező embert középen, kirúgás jön

63
    Gomez marad lenn egy összecsapás után, de tudja folytatni a játékot

62
    Most Suso lő, ez veszélyesebb is, ballal, 25 méterről tűzi rá, centikkel a jobb kapufa mellé!

61
    Lövésre adnak vissza Azeenak a 16-os előterében, magasan fölé száll a labdája

60
    Az első csere a Villarrealnál: lemegy Trigueros, bejön Pína.

59
    Suso újabb szöglete, Torsiglieri fejel 7 méterről, a gólvonalon álló Gomez ment szögletre!

49
    Jó ritmusban folytatódik a játék, az Almeria elszántan futballozik továbbra is.

48
    Teibar íveli előre az Uche szabálytalansága után járó szabadrúgást, kifejelik a védők

47
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Uche (Villarreal Club de Fútbol), Rafita lábára tart rá csúnyán

46
    Azeez lő ballal 25 méterről, gyengén a jobb sarok mellé

46

46
    Csere az Almeríanál a szünetben: Barbosa helyett bejön Suso.

Jól indult a meccs, hamar vezetéshez jutott a Villarreal, végig veszélyesebben is támadtak, de az Almeria sokat birtokolta a labdát ezután, de igazi gólhelyzetig nem jutottak.

45+1

45
    1 perc a ráadás

45
    A szabadrúgást nem ívelik be, hátrakerül egészen Gasparig

44
    Előrevágott labda Dos Santos felé, Trujillo löki hátulról, szabadrúgás jön az oldalvonal mellől

44
    Két perc van hátra, változatos a játék, de a hazaiak továbbra is könnyeben kerülnek helyzet közelébe.

43
    Uche háttal a kapunak venné át a labdát a 16-os vonalánál, szerelik, szabálytalanságot reklamál

42
    Egy védőről lepattanó labdát Soriano kissé jobbról, 15 méterről kapásból lő el, de a jobb sarok mellé talál

41
    A szögletet bedobásra cseréli a Villarreal

41
    Dos Santos ível a kapu elé, kifejelik a védők, majd szögletre ment Dubarbier Aquinho elől

40
    Gomezre játszanak ki egy akciót a hazaiak, 18 méterről lőhet ballal, blokkolják a védők

37
    Az utóbbi percekben inkább az Almeria birtokolja a labdát, de helyzetig nem tudnak jutni.

36
    Rafita ível be balról a kapu elé, Gaspar fejeli ki

35
    Uche szorul ápolásra, de folytatja a játékot

34
    Uchét szereli véleményes szabályossággal Torsiglieri a 16-os előterében, nincs szabadrúgás

33
    Tébar ível be a védők mögé egy labdát balról, Asenjo fogja a kapujából kilépve

32
    Dos Santos indítja Aquinhot a jobbösszekötő helyén, kicsit hosszú a labdája, nem éri el a szélső

30
    Trujillo löki fel hátulról Uchét az oldalvonalnál, szabadrúgás a hazaiaknak

28
    Jauma Costa lépne ki a balösszekötő helyén, Vidal áll be elé, elesik a szélső védő, de nem volt szabálytalanság

27
    Dos Santos kap jó labdát a jobb szélen, megvárja az érkezőket, középre ível, Trujillo fejeli haza a labdát

26
    Verza ível be szabadrúgást, Asenjo kilép a kapujából, és lehúzza az ötösön a labdát

19
    Az első jó negyedórát a Villarreal uralta, vezetnek is, de az Almeria sem feltett kézzel ment a pályára, érdekes meccs lehet még ebből.

17
    Dos Santos ível be szögletet balról, Torsiglieri fejeli ki a rövid saroknál, a második is veszéyltelen

14
    Trigueros szánja el magát lövésre, 22 méterről, ballal lő a jobb sarok mellé, méterekkel

4
    Álomszerű kezdés a Villarrealnak, már érthető, hogyan szerzett 10 gólt a csapat az utolsó két meccsén.

3
    Dos Santos emel a védők mögé a 16-os előteréből, az ötösnél veszi át UKECHUKWU UCHE, és jobbal higgadtan lő a bal sarokba! 1:0

2
    A szöglet utáni beadást megcsúsztatják a hazaiak, Uche fejelhet közelről, de a bal felső sarok mellé megy a labdája kevéssel

2
    Gomez indítja Costát, a beadását szögletre mentik

1
    Dubarbier faultjával indul a meccs, Uchét buktatta

1

A spanyol élvonal huszadik fordulójában az ötödik helyezett Villarreal a kieső helyektől mindössze három pontnyira álló Almeriát fogadja.

Így az esélyek egyértelműen a hazaiak oldalán állnak, aki két vereség után két olyan győzelmet arattak, ahol öt-öt gólt tudtak szerezni, és csak hármat kaptak, odahaza az ősszel BL-szereplő Real Sociedad csapatát verték 5:1-re.

Az Almeria azonban feljövőben van, az utolsó 5 meccsén 50 százalékos mérleggel rendelkezik, viszont Bilbaóban kaptak egy hatost az utolsó mérkőzésükön, ami nem jött jól nekik.

Az utóbbi hat évben nem nyert a Villarreal otthonában az Almeria, erre most is kevés esély van, de egy döntetlent elcsíphetnek, ha jó napot fognak ki.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Gólok: 3. Uche, 87. Soriano (bünt.)

Lapok:   47. Uche (VCF) – 70. Dubarbier (UDA)

Villarreal CF: Asenjo – Gaspar, Musacchio, Dorado, J. Costa – Aquino (72' Pérez), Trigueros (60' Pína), Soriano, Gomez – Uche, dos Santos (80' Pereira).

Cserék: Juan Carlos – Jokic, Paulista, Pina, Perbet, Jonathan Pereira, Pérez.

UD Almería: Esteban – Rafita, Trujillo, Torsiglieri, Dubarbier – Verza, Tébar (78' F. Soriano), Azeez – Vidal (84' Diaz), Jonathan, Barbosa (46' Suso)

Cserék: Ustari – M. Silva, Mané, Corona, Suso, F. Soriano, Díaz.

Játékvezetők: César Muniz – Víctor Fernández, Jesus Zancada