DVTK Jegesmedvék – LA Stars 1 4:3 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Hockey Club Lower Austria Stars 1
szombat 25.01.2014, 19:00 • Miskolci Jégcsarnok • Erste Bank Juniors League

Vége a mérkőzésnek, ismét megverte a Miskolc az LA Stars 2 csapatát, mégpedig kiélezett küzdelemben. Két felemás harmadot produkáltak a csapatok, az elsőben a hazaiak, a másodikban a vendégek irányítottak, ám a hazaiak eggyel több gólt tudtak lőni, a harmadik játékrészben pedig megőrizték előnyüket a sok kiállítást produkáló vendégekkel szemben, így megérdemelt győzelmet arattak hazai pályán! Köszönöm a figyelmet, a miskolci hoki kedvelő tartsanak velünk holnap is, hiszen a felnőtt Jegesmedvék a Csíkszeredát fogadják majd a MOL Ligában! (21:09:19)

60:00

59:51
    Kavarodás van, gól nincs, Zavalnyuk nem tudja bekotorni közelről.

59:40
    Most szabadul csak ki kapuja elől a vendégcsapat, Wehran le is száguld a jégről, de aztán Kisshez kerül a pakk.

59:02
    "A harmincnégyest fogjátok!" szól a lelátóról a szülői intelem, amely Egor Baranovra vonatkozik.

59:02
    Időkérés a vendégeknél, Wehran előbb-utóbb le fog jönni, egyelőre azonban az ő kapuja előtt folytatódik a játék, így még marad.

59:02
    Magyar lő balról, Wehran kapja el.

58:35
    Bartha távoli lövése csípi meg az oldalhálót.

58:00
    Kiegészül a Miskolc is, eközben Albert öt méteres lövését üti ki Wehran.

57:30
    Kiegészül a Stars 2, most fél percig ők vannak emberelőnyben.

56:04
    Kiegyenlítődik a létszám: akadályozásért Adámy Tamás kap két percet.

55:31
    Benjamin Eyre durva játékért ül ki két percre.

55:19
    A Lower Austria Stars gólt szerzett!!
    Megint csak egy van közte! Az egész meccsen remeklő EGOR BARANOV húzott el a jobb szélen, a védők után kicselezte Kiss Bencét is és kisodródva egy méterről bekotorta a pakkot a kapuba. 4-3.

54:50
    Albert tüzelt középről, milliméterekkel mellé.

53:51
    Karda Norbert cselezte magát lövőhelyzetig, de három méterről leadott lövését Wehran magabiztosan védte.

52:50
    Baranov közeli lövését védi Kiss.

50:44
    Szopos, Bajusz, Wirth és De Schepper ülnek ki fegyelmi büntetéseiket követően durva játékért.

50:45
    Szopos próbál centerezni, Wehran rávetődik a korongra, akárcsak Galaguzov, az érkező miskolciak pedig rájuk. Kialakul a bunyó, a bírók nagy nehezen leállítják, jöhetnek a büntetések.

49:30
    Most a vendégek vannak megzavarodva, nem is tudják kivinni saját harmadukból a pakkot. Fegyelmezetlenségeik, kiállításaik vesztüket okozhatják.

48:07
    A Miskolc gólt szerzett!
    Góllá érik végre az előny! Győrfy Tihamér passza után Albert Tibor játszik középre, Wehran lemarad, a hosszú érkező MAGYAR BALÁZS pedig kissé suta mozdulattal a bal alsóba sodorja a pakkot! 4-2.

47:34
    Kiegészül a Stars 2, de egyetlen játékmásodpercig sem élvezhetik mindezt, hiszen gáncsolásért Popovic ül ki a még meleg büntetőpadra.

47:00
    Már csak eggyel többen a hazaiak.

46:30
    A közönség (szülők, rokonok, ismerősök) elégedetlenségének ad hangot, mivel a kettős előny dacára nem a vendégek harmadában folyik a játék.

45:50
    Győrfy ágyúz messziről, Wehran véd nagyot bal kézzel.

45:32
    Magas bottal való játékért kap két percet Singer, ezzel igen nehéz helyzetbe hozva csapatát.

35:30
    Laczkó lövése pattan a blokkról kapu mellé.

44:39
    Benjamin Eyre szabálytalan testjátékért kap két percet. Alberttel szemben szabálytalankodott.

42:55
    Kisebb bambulás a kapu előtt: Eyre az utolsó pillanatban eszmélt, mielőtt Magyar odaért volna és kivágta a pakkot Wehran elől.

41:50
    Janovits passzolt parádésan középre balról, fordulásból, ám az érkező Albert nem tudta ellőni a korongot.

40:30
    Ismét Baranov csinált bolondot a miskolci védelemből, de Kiss Bence ezúttal is kifogott rajta.

40:01

Csapatok a jégen, minden kész a folytatásra! Egy perc és útjára indul a pakk.

Vége a második harmadnak. Az első játékrésszel ellentétben ezúttal a vendégek domináltak, akik háromgólos hátrányukat egyre tudták csökkenteni. A játékrész feléig egyértelműen a Stars 2 diktálta a játék tempóját, utána azonban magához tért valamelyest a Miskolc, így kiegyenlített játékkal ért véget ez a húsz perc. Következik negyedóra szünet, majd a harmadik harmad, amely izgalmasnak ígérkezik, maradjanak velünk!

40:00

39:00
    Kiegészül a Stars 2, az emberelőnyök alatt összekapta magát a Miskolc, ám gólt szerezni nem tudtak Alberték.

38:50
    Bartha lövése kijön Wehranról, de a kipattanót Szopos képtelen bekotorni a kapuba.

38:10
    Albert tüzel jobbról, Wehran kisebb nehézségek árán megszelídíti a pakkot.

37:45
    Magyar és Singer visszatér, de még egy perc előnye van a hazaiaknak.

37:10
    Győrfy távoli lövését gyakorlatilag Janovits blokkolta, természetesen akaratán kívül.

36:50
    Négy a háromban játszhatnak a hazaiak egy szűk percig, miután Toon De Schepper fogásért két perces büntetést kap.

35:47
    Addig addig faragta egymást Magyar Balázs és Jean Singer, míg mindkettejüket a pad felé nem irányította Marek játékvezető. A magyar játékos durva játékért, ellenfele testre ütésért mehet pihenni.

35:00
    Kavarodás, majd kakaskodás a miskolciak kapuja előtt, Galaguzovon próbáltak elégtételt venni a kapus támadása miatt, de a játékvezetők gyorsan közbeléptek.

34:40
    Zavalnyuk kínálja meg Kisst egy távoli és erős lökettel, a kapus védeni tud.

33:47
    Már csak egy van közte! Nikita Kamyshev tüzelt éles szögből, Kissről kipattant a korong, a felszabadítani igyekvő védő pedig melléütött, így a lecsorgóra érkező JEAN SINGER nem szembesült nehéz feladattal, másfél méterről kellett a szinte üres kapuba lőnie, amit meg is tett! 3-2!

33:00
    Zavalnyuk kap passzt háttal a kapunak, de nagyon lassan próbált megfordulni, így – bár eredetileg üresen állt – odaértek rá és megakadályozták a lövésben.

31:30
    Megint Baranov kavarta meg a védelmet, majd szépen passzolt Marco Fasslerhez, aki közelről bombázott, Kiss azonban résen volt.

31:50
    Albert aktivizálta magát, jobbról beindulva tüzelt négy méterről, kicsivel fölé.

30:00
    Laczkó szabadítja fel egy pontatlanul középre tett korong után a hazai kaput. A második harmad korántsem a miskolciak szája íze szerint alakul eddig, nincs kizárva, hogy még szorosabbá válik ez a mérkőzés.

28:50
    Baranov igazán elemében van, ezúttal gyakorlatilag végigcselezte a pályát, az állva hagyott védők után azonban Kiss eszén nem tudott túljárni, gyakorlatilag belevezette a korongot a kapusba.

27:30
    Eyre centerez Kamyshev elé, aki kissé szorult helyzetben Kissbe lövi a korongot, mindazonáltal ez is egy veszélyes szépítési lehetőség volt.

26:20
    Szépít az LA Stars 2, érett ez a gól már! EGOR BARANOV két szemet gyönyörködtető csel után középről, két és fél méterről védhetetlenül bombázta a pakkot a léc alá.

26:10
    Bartha Olivér tilos felszabadítása állítja meg a játékot. A második harmadban inkább a vendégek irányítják a meccset.

24:30
    Baranov tüzel balról, Kiss beleér, de a kapuvas menti meg a hazaiakat a góltól.

23:55
    Zavalnyuk csinált meg egy remek cselt középen, majd négy méterről a jobb felső sarok fölé bombázott.

23:00
    Wirth lő távolról, pontos, de gyenge lövését magabiztosan védi Kiss.

22:00
    Kiegészül a vendégcsapat.

21:45
    Szépen felállnak a hazaiak, de Várkonyi a kapu mögül csúnyán eladja a pakkot.

20:50
    Magyar lőtt a harmad határáról kicsivel a kapu mellé.

20:30
    Győrfy lőne távolról, Popovic blokkol.

20:01

A csapatok a jégen, két perc és folytatódik a mérkőzés, mégpedig miskolci emberelőnnyel.

Vége az első játékrésznek, a jégen egyértelműen a Jegesmedvék akarata érvényesült, akik öt perc alatt három góllal terhelték meg Maximilian Wehran kapuját. A színvonalát tekintve parádésnak nem nevezhető találkozón így hazai előnnyel zárul az első húsz perc, folytatás negyedóra múlva.

20:00

20:00
    Bottal lökésért Ivan Galaguzov kettő perces büntetéssel kezdi majd meg a második harmadot.

19:45
    Szopos lő balról, életerős bombáját szépen védi lábbal Wehran.

19:00
    Várkonyi lő takarásból, Wehranról kipattan, érkezik Bajusz, aki ismét belelövi a kapusba.

17:15
    Bajusz tette a kapu mögül Karda Norbert elé a korongot szenzációsan, de Karda csak második szándékból tudott lőni fordulásból, így Wehrannak nem okozott problémát.

16:00
    A játék folyamatos és az iram sem tragikus, de egyik csapat sem tud helyzetekig eljutni ezekben a percekben.

14:00
    Magyar közeli lövését védi a jobb alsónál Wehran.

13:35
    Marco Fassler szabadít fel a kapu előtt, ezzel ezt a hátrányt megúszták a vendégek.

13:00
    Albert passzol a kapu mögül Janovitshoz, aki lövőhelyzetben melléüt a korongnak.

12:30
    Bajusz érkezett Szopos középre tett passzára, de védője szorításában csak gyenge lövésre futotta tőle.

11:45
    Milos Popovic kap két percet durva játékért.

11:30
    Magyar cselezi magát a kapu sarkáig, éles szögből leadott lövése nem volt veszélyes.

10:48
    Újabb gól! Szinte még fel sem kelt az előző pofon után a Stars 2, máris jön az újabb. Albert Tibor lövése után a kipattanó SZALÓKI NÁNDOR elé kerül, aki középről, három méterről a bal felsőbe bombáz. 3-0!

9:49
    Már kettő a hazaiak előnye! Nagy kavarodás alakult ki Wehran kapuja előtt, Szopos Ottótól GYŐRFY TIHAMÉR elé került a pakk, aki három méterről, kissé balról gyönyörűen kilőtte a bal felső sarkot.

8:30
    Adámy ugrik ki a saját harmadából, elhúz a bal szélen, majd centerezni próbál, de az érkező Magyar nem tudott lőni.

7:00
    Herczeg Benjámin kap két perces büntetést.

5:16
    Vezetnek a hazaiak! Adámy Tamás adott középre jobbról, a hajszálpontos passz a védők között a hosszún érkező VÁRKONYI MARCELL elé került, aki két méterről a vert helyzetben lévő Wehran mellett a bal alsóba passzolt.

5:00
    Várkonyi lépett ki nagy ziccerben, de nem tudta egy az egyben megverni Wehrant. A kipattanóra Magyar érkezett, ám ő képtelen volt az üres kapuba lőni.

4:45
    Nem túl tartalmas négy négy elleni játék után kiegészül mindkét csapat.

4:00
    Karda Norbert próbált a sarokból a kapu elé keveredni, de a védők kibillentették egyensúlyából.

2:40
    Kettős kiállítás miután Albert lökdösődött a kipattanóért. A miskolci játékos mellett Hack a másik aki pihenőt kap.

2:30
    Deák teszi jobbról középre a pakkot, ami Albertet találja meg, aki viszont egy méterről nem tudta ellőni Wehran mellett.

1:40
    Singer csinált két jó cselt a jobb szélen, majd befelé húzva tüzelt, sokkal mellé.

1:00
    Marco Fassler lőhette volna el a lecsorgó korongot, de rosszul vette át, így a lövőhelyzet is elúszott.

00:01

Újra EBJL Miskolcon! Közeledve a szezon vége felé, a Miskolci Jegesmedvék U18-as csapata nyerhető meccsen lép ma pályára az EBJL (hivatalos mérkőzésnaptár szerinti) harminchetedik játéknapján.

Az utolsó előtti helyen tanyázó Macik vendége az LA Stars 2 csapata lesz, azaz a Lower Austria Stars második számú csapata, amelyet épp két hete fogadott utoljára a Miskolc és 3-1-es győzelmet arattak a sárga-feketék. A Stars 2 fiataljai a tabella utolsó helyén tanyáznak, s ez már nem is fog változni a szezon végeztéig, bár matematikai esélyük van.

Mondhatnánk, hogy a mezőny legfiatalabb csapatának, mely az utolsó helyen áll, nincs veszítenivalója, ami igaz is, ám hozzá kell tennünk, hogy a hazaiaknak sincs, bár ők már okoztak egy-két meglepetést és hazai pályán néha pariban vannak magasabban jegyzett ellenfelekkel is, de nyugodtan használhatjuk rájuk is a "pofozógép" jelzőt. Ezúttal azonban ők az esélyesek és megörvendeztethetik egy győzelemmel a miskolci közönséget, hiszen ezt követően ennél már csak nehezebb meccseik lesznek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 6. Várkonyi (Adámy, Magyar), 10. Győrfy (Szopos), 11. Szalóki (Albert), 49. Magyar (Albert, Győrfy) – 27. Baranov, 34. Singer (Kamyshev), 56. Baranov

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Kiss (Nagy) – Orbán, Bartha, Karda N., Bajusz, Szopos – Győrfy, Demendi, Adámy, Magyar, Várkonyi – Laczkó, Herczeg, Janovits, Albert, Szalóki – Fazakas, Deák, Lackner
    Hockey Club Lower Austria Stars 1: Wehran (Tyumkin) . Andryuschenko, Fassler, Baranov, Hack, Popovic – Eyre, Man. Fassler, Galaguzov, Atamanchuk, Zavalnyuk – De Schepper, Hauer, Steyaert, Wirth, Kamyshev – Singer

Játékvezetők: Marek – Nyíri, Kormos