DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 1:3 (vége) | Dab.Docler – Ferencváros Bp. ESMTK 9:2 (vége)
Dab.Docler
9:2 (5:0, 3:0, 1:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 26.01.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

A harmad elején egyből magához ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, aminek hamar meg is lett az eredménye. A második percben egy Peterdi-Galanisz akciót követően, utóbbi szerzett gólt. Majd továbbra is támadásba maradt a hazai csapat. A vendégeknek inkább csak próbálkozásaik vannak ebben a részben. Majd a 9. percben ismét a hazai csapatkapitány volt eredményes. Kiss Ákos kapu mögül visszatett korongját juttatta a kapuba. Majd egy bedobást követően Azari volt eredményes. Majd a 17. percben Contois csinált bolondot a védőjéből, majd Budai mellett lőtte a hazai csapat 4. gólját. Majd Szappanos ugratta ki Kiss Ákost, aki fonákkal emelt Budai mellett a kapuba
    A harmad elején ismét gólt szerzett a hazai csapat. Ezúttal Szappanos lőtt Budai hálójába. Továbbra is óriási főlényben játszottak a hazaiak. Egy hazai kiállításnál, több ferencvárosi helyzet is volt, de gólt nem tudtak elérni. Ellenben ismét a hazaiak voltak eredményesek. Ismét Azari-Galanisz összjáték után, a hazai 88-as közelről lőtte csapata hetedik gólját. Majd Pavuk kap egy remek indítást Papptól, egyedűl mehet kapura, nem is hibázta el. Továbbra is óriási főlényben játszik a hazai csapat. A Ferencvárosnak csak elvétve vannak helyzeteik.
    A harmad elején kiegyenlítettebb lett a játék képe. A hazai csapatból a harmadra már Ladányi ki sem jött, illetve több fiatal is játéklehetőséget kapott. A 45. percben Szappanos ugrott ki egy koronggal és Budai lába közt lőtt a kapuba. Majd Papp Csaba egy bal oldalról eleresztett lövéssel megszerezte csapata első gólját. Majd egy kapu előtti kavarodás után Potila passzolt Kiss Gáborhoz aki fonákkal emelt Sevela kapujába. A mérkőzés vége fele többet támadott a vendég csapat, a hazaiakon látszott már, hogy nem nagyon akarják erőltetni a támadásokat. A Fradi számára ezzel a verességgel biztossá vált, hogy nem jutnak be a legjobb négy csapat közé. (20:02:54)

60:00

59:35
    Somogyi előrevágott korongja a palánkról pont az érkező Kiss Ákos elé pattan, amit a csatár Budaiba lő

53:18
    A Ferencváros gólt szerzett! Gólszerző: KISS GÁBOR! Gólpassz: Mikael Potila, Pál Zoltán

Kiss Gábor kap egy passzt a kapu előtt, majd Sevela mellett emeli a kapuba a korongot!

53:00
    Kiegyenlítettebb lett most a játék képe, felváltva forognak a kapuk veszélyben. Kicsit kiengedett a hazai csapat

50:01
    Pál üresen mehetett kapura, de lövése elmegy a kapu felett

48:39
    A Ferencváros gólt szerzett! Gólszerző: PAPP CSABA! Gólpassz: Lencsés Tamás, Feil Arnold

Lencsés passzolt szélre az üresen álló Papphoz, aki Sevela mellett kilőtte a jobb felső sarkot!

45:32
    A hazai csapat kiegészült

44:37
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID! Gólpassz: Kiss Ákos, Peter Sevela

Sevela ütött ki egy korongot amibe még Kiss Ákos belepiszkált ami így a kiugró Szappanoshoz került, aki Budai lába közt lőtte a hazaiak 9. gólját

40:12
    Kiss Ákos visszatett korongját Szappanos lőtte kapura, de egy védő botja odaért még, így a korong a védőhálóba vágódott

40:01

Érkeznek a csapatok a harmadik harmadra

40:00

39:12
    Kiss lövését védi Sevela

37:22
    Mestyán kékvonalas lövésébe Papp teszi bele az ütőjét a kapu előtt, de Sevela kapu mellé tolja a próbálkozást

31:31
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: PAVUK ATTILA!

Pavuk kap egy remek indítást Papptól, majd Budai mellett kilövi a jobb felső sarkot!

26:22
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GALANISZ NIKANDROSZ! Gólpassz: Azari Zsolt

Azari kevergetett a kapu mögött, majd a visszatett korongját Galanisz közelről a kapuba emelte.

25:42
    Szappanos megy el a jobbszélen, visszatett korongját Kiss lövi kapura, Budai fogja a lövést

21:20
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID! Gólpassz: Hüffner Adrián, Victor Lindgren!
    Hüffner passzolt keresztbe a kapu előtt Szappanoshoz, aki a félig üres kapuba lőtte a korongot

18:29
    A hazai csapatból Kiss Ákos büntetése 2 perc testreütésért, a vendégektől Feil büntetése 2 perc akadályozásért

17:55
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: KISS ÁKOS! Gólpassz: Szappanos Dávid, Ladányi Balázs

Kiss Ákos kapott egy indítást Szappanostól, amit eléggé kisodródva lőtt kapura fonákkal. A lövésbe Budai csak beleérni tudott, de így is a kapuba kötött ki a korong!

16:44
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: ANDREW DAVID CONTOIS! Gólpassz: Somogyi Balázs

Contois cselezi végig magát a támadóharmadban, majd Budai mellett kilövi a baloldalt.

15:30
    Potila veszti el a korongot a támadóharmadban

13:50
    Pavuk tette középre a korongot, Sabados még beleért, de már csak kapu mellé tudta lőni

12:58
    Bedobást követően Ojanen lövését védi Sevela

12:10
    Contois tette vissza a korongot Somogyinak, akinek közeli lövését Budai bravúrral hárította

11:45
    Hazaiak teljes létszámban.

11:07
    Vendég időkérés.

11:07
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: AZARI ZSOLT! Gólpassz: Galanisz Nikandrosz!

Galanisz hoz el egy bedobást, majd Azarinak passzol aki egy állítás után lő Budai mellett a kapuba!

08:21
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GALANISZ NIKANDROSZ! Gólpassz: Kiss Ákos, Szappanos Dávid
    Kiss Ákos korcsolyázott le a koronggal a kapu mögé, a visszatett korongot Galanisz lőtte kapura, a korong Budain átcsorogva jutott a kapuba.

05:07
    Ladányi kerüli meg a kaput, a visszatett korong üresen találja Azarit a kapu előtt, de a csatár Budaiba lövi a korongot, ami a védőhálóba vágódik

04:40
    Óriási kavarodás a hazai kapu előtt, de a védők tisztázni tudnak

03:48
    Ladányi tette vissza a korongot a középen üresen érkező Gröschlhöz, aki egyből lőtt, lövését Budai védte

03:30
    Pavuk cselezte be magát középre, lövése elmegy a kapu mellett

01:47
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GALANISZ NIKANDROSZ! Gólpassz: Peterdi Imre, Azari Zsolt!

Peterdi tette be jobbszélről a korongot, az üresen álló Galaniszhoz a kapu elé, akinek csak az üres kapuba kellett továbbítania a pakkot!

Érkeznek a csapatok

Friss hír, hogy a pénteki Miskolc elleni mérkőzésen, egy Pavuk – Szilágyi ütközetnél, a miskolciak játékosa vállsérülést szenvedett. Az esetet a Fegyelmi Bizottság vizsgálta, és még a mérkőzés előtt megszületett a határozat is ami kimondja, hogy Pavuk Attila nem volt szabálytalan, így tehát az újvárosiak 12-ese játszhat a mai mérkőzésen!

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Szappanos, Ladányi, Kiss Á. – Nagy R., Huba, Peterdi, Galanisz, Azari – Jabornik, Gröschl, Papp, Contois, Somogyi – Hruby,Magosi, Pavuk, Léránt, Sabados

Ferencváros-ESMTK: Budai (Szőke) – Lindquist, Lencsés, Gibbs, Nagy L., Kiss G. – Mestyán, Tőkési, Potila, Pál, Dancsfalvi – Győri, Ölander, Feil, Vaszjunyin, Ojanen – Géczi, Wéber, Papp Cs., Németh

Játékvezetők: HASZONITS MIKLÓS, NÉMETH MÁRTON, Abonyi Attila, Vas Mátyás.

Ha vasárnap kikap a Fradi Dunaújvárosban, valószínűleg elköszönhet a rájátszástól. . A zöld-fehéreket jelenleg 11 pont választja el a negyedik helytől, mind a hét hátralévő mérkőzését meg kellene nyernie ahhoz, hogy esélye legyen odaérni a végelszámolásnál.Február 23-ig még kétszer játszanak a DAB-bal, kétszer a Miskolccal, egyszer az UTE-val (idegenben), egyszer Érsekújváron és egyszer a HSC Csíkszeredával hazai pályán.
    A Ferencvárosnál meghatározó játékosok hiányoznak sérülés miatt. Berta és Borbás egész szezonra kidőltek, illetve az újvárosi csapatnál Hegyi és Erdélyi van a sérültek közt.

Jonas Johnson (másodedző, Dab.Docler): A Ferencváros ellen mindig kiemelten kell figyelni, hiszen az eddig lejátszott meccsek alapján nyilvánvaló, hogy egy sokat dolgozó, egyszerű hokit játszó csapat a pesterzsébeti, akik képesek mindenki ellen jó eredményt elérni. Ha az edzéseken gyakorolt taktikai elemeket betartják a fiúk, s beütik azokat a helyzeteket, amik eddig kimaradtak, akkor viszont úgy érzem, nem lesz gondunk.

Ismét MOL liga találkozó a Duna-partján!

A hazai csapat elvesztette veretlenségi sorozatát Miskolcon, miután pénteken 3-0-ás vereséget szenvedtek. Ezzel a 14 mérkőzéses veretlenségi sorozatnak vége. A nagyobb tét a miskolci csapat számára volt, hiszen mindenképp kellett nekik a 3 pont, ha minél jobb helyezést szeretnének elérni a végelszámolásnál.

A hazai csapatból továbbra is sérült Erdélyi, illetve Hegyi is, aki idén már biztos, hogy nem lép pályára. A mérkőzés kérdése,hogy a hazai csapat túl tudja e tenni magát a pénteki vereségen, és tudja e játszani a saját játékát hazai pályán.

A vendégek pénteken kikaptak az érsekújvári csapattól, így már nem sok esélyük maradt arra, hogy bekerüljenek a legjobb 4 csapat közé az alapszakasz végén. A ferencvárosi csapatnál mindenesetre idén szembetűnő volt a fejlődés, ezáltal az Acélbikák csapata nem veheti félvállról ezt az összecsapást a Ferencváros ellen

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 2. Galanisz (Peterdi, Azari), 9. Galanisz (Kiss Á., Szappanos), 12. Azari (Galanisz), 17. Contois (Somogyi), 18. Kiss Á. (Szappanos, Ladányi), 22. Szappanos (Hüffner, Lindgren), 27. Galanisz (Azari), 32. Pavuk (Papp), 45. Szappanos (Á., Sevela) – 49. Papp Cs. (Lencsés, Feil), 54. Kiss G. (Potila, Pál)

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Szőke) – Lindquist, Lencsés, Gibbs Sjödin, Nagy L., Kiss G. – Mestyán, Tőkési, Potila, Pál, Dancsfalvi – Győri, Ölander, Feil, Vaszjunyin, Ojanen – Géczi, Wéber, Papp Cs., Németh

Játékvezetők: HASZONITS MIKLÓS, NÉMETH MÁRTON, Abonyi Attila, Vas Mátyás