Fehérvár AV19 – HDD Olimpija Ljubljana 2:8 (vége)
Fehérvár AV19
2:8 (1:3, 0:5, 1:0)
HDD Olimpija Ljubljana
csütörtök 30.01.2014, 19:15 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

A második harmadban lényegében eldőlt a mérkőzés, hiszen 1-3-nál a Volán 5 gólt kapott, ahonnan már nem tudtak felállni. A kiállítások száma szembetűnően aránytalan, a hazaiak 13-szor, míg a vendégek 3-szor kaptak büntetést, ám összességében nem ezen múlt a mérkőzés. A harmadik harmadban még kozmetikázott a Fehérvár, így alakult ki a 2-8-as vereség.
    Ezzel együtt még van esélye továbbra is a Volánnak, hiszen a Klagenfurt vereségével marad a Volán az élen. A folytatás szombaton a Ljubjana otthonában, ott mindenképp jobb játékra lesz szükség. (21:33:47)

60:00

59:41
    Tóth és Koblar áll ki páros kiállítással.

59:29
    Orbán ütközött Koblarral, a vendégjátékos a földön maradt.

58:52
    Ross emelte ki a saját harmadából.

58:05
    Pance korcsolyázott lesre.

57:42
    Rajna fogta Cvetek kék vonalon túli lövését.

57:11
    Németh passza után lőtt Nemes, ám a korongot Kuhn fogta a lepkéssel.

56:47
    Hazaiak teljes létszámban.

55:30
    A kiállítások száma: 11 hazai, 2 vendég.

55:09
    Mihály térhetett vissza.

54:47
    Yellow Horn is kiáll, kettős emberhátrány 20 másodpercig.

51:30
    Rajna véd a botossal, majd Varga üti ki.

49:43
    Ezek mellé reklamálásért Magosi is kiáll, kettős emberhátrány.

49:43
    Újabb kiállítás, ezúttal Szirányi kap kettő percet bottal ütésért.

46:16
    Orbán adta el a labdát saját harmadában, Rajnának kellett javítania.

45:23
    Neglich lövése Ross ütőjéről pattant ki.

44:51
    Szirányi lépett ki remekül a védők között, ám teljes ziccerben Kuhnba lőtte a korongot.

44:12
    Sertich ütött tilosat.

43:40
    Kuhn védett Jackman lövésénél.

42:50
    A Volán gólt szerzett!
    SZIRÁNYI tette bele Sarauer lövésébe a botot, ezzel szépít a Volán.
    2-8

42:22
    Ross ütött tilosat.

41:56
    Vendégek teljes létszámban.

41:20
    Yellow Horn lövését a botossal elüti a kapus.

40:33
    Sarauer lőtte lábon a védőt.

40:01

A második harmad valószínűleg eldöntötte a mérkőzést, miután a Volán 5 gólt kapott, és ezáltal már 7 gól a hátrányuk. A hazaiak aránytalanul sok büntetést kapnak és a büntető sem segített, ám az utolsó harmad még mindig hátra van.

40:00

39:58
    A buli után még rálőtte Banham a korongot, a kipattanót Sarauer centikkel a kapu mellé lőtte közvetlen közelről.

39:56
    Emberhátrányban a Ljubjana.

38:48
    A visszatérő Sarauer került ziccerbe, önzetlenül adta vissza Benknek, aki már nem érte el a korongot.

39:46

39:13
    Benk szerzett korongot, ám nem tudta kiütni a harmadból.

38:27
    Feláll a Ljubjana emberelőnyben, de nem jutnak lövéséig.

37:49
    Marty Raymond perel közben a játékvezetővel.

37:46
    Hebarnak vágott oda Sarauer hátulról, ezért testre ütésért kiáll.

36:49
    Grahut szabadította fel a védő harmadát Tóth elől.

35:09
    A Ljubljana gólt szerzett!
    HEBAR értékesíti a büntetőt, ezzel mesterhármast szerez.
    1-8

35:09
    Jackman szabálytalan a kiugró Rossal szemben, büntető a vendégeknek.

34:56
    Kuhn fogja Naglich kékről előtt korongját.

34:07
    Mihály veszti el a korongot a támadó harmadban.

31:27
    Kihasználja az emberelőnyt a vendégek, HEBAR kapott remek passzt az alapvonalról, amit ki is használt.
    1-7

30:47
    Négy a háromban támadhat a Ljubjana.

30:45
    Tokaji kap kiállítást bottal ütésért.

29:47
    Macaulay kötött bele Tóthba, de a magyar játékos nem ment bele a bunyóba. Végül 2-2 perces büntetést kapott mindkét játékos.

29:43
    Németh kapott remek passzt Nemestől, a lövés azonban centikkel a kapu mellé megy.

28:49
    Music elől sikerül remek ütemben tisztázni.

27:56
    Ermann emelte ki a saját harmadából a játékszert.

27:04
    Yellow Horn adott keresztpasszt Naglichnak, ám az amerikaihoz nem jutott el a korong.

26:27
    Hazai időkérés.

26:00
    Kapuscsere a Volánnál, Hetényi helyén Rajna.

25:56
    PESUT mélyíti tovább a szakadékot, Ograjensek szerzett korongot a sarokban, amit Pesut a kapuba ütött.
    1-6

24:40
    ROSS maradt teljesen üresen a kapu előtt, az alapvonalról kapott passzt senkitől sem zavartatva lőtte Hetényi botosa fölé.
    1-5

23:50
    Magosi és Yellow Hor összjátéka volt veszélyes, ám Kuhn hárított.

22:40
    Letámad a Ljubjana, Szirányinak kell kivágnia a harmadból.

20:33
    VERLIC használja ki egyből az emberelőnyt, Music betett korongját közvetlen közelről kotorta a kapuba.
    1-4

20:01

Sajnos nem kezdődött jól az első harmad a hazaiaknak, miután Hebar góljával hamar vezetést szerzett a Ljubjana. A fehérváriak kevesebb, mint 2 perc alatt egalizáltak, azonban a Ograjensek egyből a buli után válaszolt. A harmad közepén erőszakos hoki volt a pályán, a játékosok minden korongért megküzdöttek. A végén egy emberelőnyös találattal növelte előnyét a vendégcsapat, amitől sajnos mintha megzavarodtak volna a hazaiak.
    A második harmadban még 36 másodpercig emberhátrányban a Volán egy áthúzódó büntetés miatt.

20:00

19:45
    Járatja a korongot a kapu előtt a vendégcsapat, de lövésig nem jutnak.

18:50
    Egyből fel tud állni a Ljubjana.

18:34
    Sarauer kap kiállítást bottal akasztásért.

18:06
    Hetényi P. ütött tilosat, kissé szétesett most a csapat a bekapott góltól.

17:24
    Kihasználja az emberelőnyt a vendégcsapat, egy kapu előtti kavarodásnál a korongra OGRAJENSEK csapott le, majd a kapujából fellépő Hetényi mellett gólt szerzett. 1-3

17:15
    Yellow Horn tudott felszabadítani.

16:46
    Megvan Hetényinek a játékszer.

16:17
    Sarauer vetődött önfeláldozóan a lövés útjába.

15:25
    Jackmman palánkra lökésért megkapja a kiállítást.

15:25
    Koblar kapott Jackmantől óriásit, a vendégjátékost fel kell segíteni. A büntetésről még tanácskoznak a bírók.

14:33
    Yellow Horn tette középre a korongot, ám Magosi lemaradt róla.

13:43
    Mihály lőtt a kapura, a kipattanót Sarauer küldte rá, azonban ez sem volt sikeres.

13:08
    Verlic ütött tilosat.

12:25
    Magosi lövésébe nyúltak bele, így az nem jutott el a kapuig.

11:40
    Pance ütközött Németh-tel, majd Sarauerrel.

10:40
    Verlic korcsolyázott lesre.

10:20
    Sarauer került ismét remek helyzetben, ám ezúttal is Kuhn nyerte a párbajt.

9:45
    Yellow Horn lőtt takarásból, ám a korong elkerülte a kaput.

9:20
    Orbán és Music fűzője akadt össze egy ütközés után.

8:32
    Mihály passzolta ki látatlanba a korongot a támadó harmadból.

7:35
    Tokaji lőtt a kék vonalról, Kuhn csak elütni tudta a labdát, de a második hullám nem érkezett időben.

6:40
    Hatalmas harc a vendég kapu mögött a korongért, a Ljubjana indulhat végül.

6:08
    Sertich közeli lövését hárítja ismét a kapus.

5:27
    Sarauer került helyzetbe ismét, ám Kuhn hárítani tudott.

3:56
    OGRAJENSEK szerzett korongot egyből a buli után, majd ziccerben nem hibázott.
    1-2

3:30
    Gyorsan válaszol a Volán, SARAUER kapott remek passzt Sertichtől, befelé tolta a korongot, majd a kapus botos keze fölött a kapuba talált.
    1-1

2:54
    Sarauer tette vissza Banhamnek, aki azonban ziccerben a kapusba lőtte a korongot.

1:55
    Egy buli után gyorsan szerzett korongot a Ljubjana, Ross kapura lőtt, amibe HEBAR tette bele az ütőjét. 0-1

1:47
    Magosi ütött tilost.

1:40
    Yellow Horn lövését blokkolta egy hátvéd.

1:21
    Koren kapott egyet Orbántól, ami után lent marad a vendégjátékos a jégen.

1:13
    Mihály lőtt a kapusba.

00:01

Az osztrák jégkorongbajnokság középszakaszának 5. mérkőzésén az Olimpija Ljubjana az ifj. Ocskay Gábor jégcsarnokba látogat.
    A Volán eddig remekül teljesít az alsóházi küzdelmekben, miután négy lejátszott mérkőzés után továbbra is 100%-os, ezáltal vezeti is a bajnokságot. A fehérváriak 9 ponttal állnak az első helyen, a Klagenfurt a második 8, mig a Dornbirner a harmadik 5 ponttal. A Volán az előző játéknapon kiütéses győzelmet aratot, miután 5-0-ra nyertek az Innsbruck ellen hazai környezetben.
    A soros ellenfél az Olimpija Ljubjana 4 ponttal a negyedik, az előző fordulóban hazai pályán győzték le 5-2-re a Dornbirner csapatát.
    A Fehérvár egy győzelemmel még közelebb lépne az áhított első két helyhez a középszakasz végeztével, így mindent meg kell tenniük Marty Raymond játékosainak a két pont otthon tartásáért.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Fehér Marcell

Gólok és gólpasszok: 4. Sarauer (Sertich, Jackman), 43. Szirányi (Sarauer) – 2. Hebar (Ross), 4. Ograjensek, 18. Ograjensek, 21. Verlic (Music, Hebar), 25. Ross (Music, Hebar), 26. Pesut (Ograjensek), 32. Hebar, 36. Hebar

Fehérvár AV19: Hetényi Z. (Rajna) – Orbán, varga, Mihály, Sarauer, Banham – Sertich, Jackman, Yellow H., Naglich, Magosi – Sziranyi, Kovács, McGregor, Benk – Hetényi P. Pozsgai, Tóh, Nemes, Németh
    HDD Olimpija Ljubljana: Kuhn (Sila) – Macaulay, Laplante, Koren, Hocevar, Pance – Ross, Erman, Verlic, Music, Hebar – Cvetek, Grahut, Ograjensek, Pesut, Koblar – Groznik, Ropret, Zdesar, Pesjak