12:9

(2:3, 3:2, 4:3, 3:1)

péntek 31.01.2014, 18:15 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:31:59)

Nagy csatában "kimaxolta" a végeredményt a Szeged a Debrecen ellen, hiszen ritkán volt meccs közben három közte. Az első félidő döntetlent hozott úgy, hogy a hazaiak futottak javarészt az eredmény után, a harmadik negyedben kerültek folyamatosan előnybe, s a negyedik játékrész remek védekezésével, s Nagy Viktor bravúrjaival húzták be a kötelezőt.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Macsi kísérlete után Nagy Viktornál a labda, nem indulnak már előre a hazaiak.

32
    Kállay kiállítása után Molnár Tamás passza után Jansiknál fújnak faultot, hiába a hazai gól.

31
    Kállay távoli lövését a kapu közepén, a léc alatt védi Nagy Viktor.

30
    Szívós passza után Hegedűs ejt balról, Kállay szerzi meg a labdát.

30
    Kállay bejátszását Misic pöccinti rá centerből, Nagy Viktor véd.

30
    Tóth Márton kiállítását követően azonnal időt kér a Debrecen, 2:54 van még a meccsből.

29
    A megúszás végén JUHÁSZ lő szép gólt a jobb szélről a kapu közepébe: 12:9.

29
    Marnitz bejátszása centerbe, Süveges lövését azonban védi Nagy Viktor.

29
    Szívós átadását Kunac lövi középről a bal sarok fölé.

28
    Halek passza után KÁLLAY harcol meg a labdáért, majd szépen lő a bal sarokba: 11:9.

28
    Halek kiállítását HEGEDŰS használja ki azonnal: középről lő a bal sarokba: 11:8.

27
    Busila lövését azonban védi Nagy Viktor a támadóidő lejártakor.

27
    Marnitz lövését védi Nagy Viktor, de szabálytalanság után visszakapja a labdát a Debrecen.

27
    Páros kiállítás, Decker ki is pontozódott, mellette Misic megy még ki.

26
    Decker azonban zúgó felső kapufát lő az akció végén.

26
    Kontra centerben Misic ellen, a Szeged támadhat.

26
    Juhász keresztlabdáját HEGEDŰS lövi a hálóba a bal szélről: 10:8.

25
    Busila bejátszása rossz centerbe, megszerzik a hazaiak.

25
    Szívós távoli lövését könnyedén blokkolják, indulhat a Debrecen.

25
    Megkezdődik az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Kállay passza után Weszelovszky lövése a bal kapufáról elzúg a hazai kapu előtt.

24
    Weszelovszky passza után Halek lövését védi Nagy Viktor, de kontrát fújnak utána a hazaiak ellen.

24
    52,9 másodperccel a negyed vége előtt időt kér a Debrecen.

23
    Süveges kiállítása után két Szívós-kísérletet is hárít a vendégek kapusa.

23
    Az ellenakcióból CHILKÓ lő a hálóba középről: 9:8.

23
    Kontrát fújnak centerben Molnár Tamás ellen, hiába találnak be a hazaiak a bal szélről.

22
    Weszelovszky bejátszását követően Misic ziccerét védi bravúrral Nagy Viktor.

22
    Jokic kiállítása után Szívós passzát TÓTH Márton lövi a bal szélről a rövid sarokba: 9:7.

21
    Weszelovszky átadását MARNITZ kissé balról irgalmatlan erővel vágja a rövid sarokba: 8:7.

21
    Halek kiállítása után szép játék a hazaiaktól, de Molnár Tamás pöccintése a felső kapufáról a vendégeknél landol.

21
    Tóth Márton szerezte meg a labdát, de mire felúsztak a hazaiak, edzőjük időt kért.

20
    Páros kiállítás: Seman és Misic mehet ki.

20
    Jansik pattint középről a bal sarok fölé-mellé.

19
    Seman kiállítása után Chilkó ejti ki Busila passzát, a Szegedé a labda.

19
    Jokic kiállítása után HEGEDŰS a bal szélről lő nagy gólt a hosszú sarokba: 8:6.

18
    Kontra centerben Misic ellen, támadhat a Szeged.

18
    Busila kiállítása után SZÍVÓS lő újabb szép gólt a jobb sarokba: 7:6.

18
    Jokic nagy bejátszása centerbe, MISIC pedig a bal sarokba lövi a ziccert: 6:6.

17
    SZÍVÓS távolról lő hatalmas gólt a jobb felső sarokba: 6:5.

17
    Kontra centerben Süveges ellen, indulhat a Szeged.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Debrecen, Chilkó hozta el a labdát.

Két hasonló erejű gárda kiegyenlített küzdelmét hozta az első félidő, holott a tabella nem feltétlenül ezt ígérte volna. Sőt: szinte végig a szegediek loholnak eddig az eredmény után, a második negyedben 5:3-as hátrányból álltak talpra. Nem megy igazán a póló a hazaiaknak eddig, szinte megjósolhatatlan a találkozó kimenetele jelenleg. Nagy csatára számíthatunk tehát a folytatásban, miközben már Decker, Kunac és Marnitz is a kipontozódás határán van.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Kontra centerben Molnár Tamással szemben, Jokic ellövi még messziről, de nem talál kaput.

16
    Tóth Márton kiállítása után Weszelovszky közeli lövését bravúrral védi Nagy Viktor.

15
    Tóth Márton bejátszása rossz centerbe Molnár Tamás felé, a vendégek támadhatnak.

15
    Molnár Tamás kiállítása után belefújnak Misic góljába, indulhat a Szeged.

14
    JUHÁSZ a bal felső sarokba vágja a büntetőt: 5:5.

14
    Szívós harcol ki a megúszás végén ötméterest Chilkóval szemben.

14
    Weszelovszky ejti ki a labdát támadásban, indulhatnak a hazaiak.

14
    Marnitz kiállítása után Juhász átadását TÓTH Márton lövi a bal sarokba: 4:5.

13
    Időt kér a szegediek edzője is.

13
    Busila passzát WESZELOVSZKY balról lövi szépen a hosszú alsó sarokba: 3:5.

12
    Juhász távoli lövését védi Péterfy, a vendégeké a labda.

12
    Weszelovszky keresztlabdáját a jobb szélről CHILKÓ lövi szépen a hosszú sarokba: 3:4.

12
    Kunac kiállítása után rögtön időt kér a vendégek mestere.

11
    Kiss Csaba lövését védi a támadóidő lejártakor Péterfy.

11
    Decker kiállítását követően Marnitz lövését blokkolja a hazai védelem.

10
    Marnitz kiállítása után KISS Csaba ragaszt nagy gólt középről a jobb sarokba: 3:3.

9
    Jokic kissé balról eleresztett lövése száll mellé a jobb kapufáról.

9
    Kiss Csaba lövését könnyedén védi Péterfy.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szeged, Tóth Márton hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Vindisch kiállítása után Szívós középről eleresztett lövését szépen blokkolják a hajdúsági védők.

8
    33,7 másodperccel a negyed vége előtt Vincze Balázs is időt kér.

8
    Vindisch blokkon megpattanó lövése a szegediekhez pattan a jobb kapufáról, a támadóidő lejártakor.

7
    Hegedűs bejátszása rossz centerbe Seman felé, könnyedén szerzik meg a vendégek.

7
    SÜVEGES középről lő hatalmas gólt a jobb felső sarokba: 2:3.

7
    Rossz bejátszás centerbe Marnitz felé,Hegedűs szerzi meg, de a jobb szélen szinte azonnal eladják a hazaiak.

6
    Kontrát fújnak Szívós ellen, a vendégeké a labda.

6
    Kunac kiállítása után KÁLLAY lő a kapu közepébe kissé jobbról: 2:2.

5
    Szívós labdát veszít, indulhatna a Debrecen, de Varga Tamás időt kér.

5
    Szívós passza után kontra Seman ellen, de azonnal kontrát fújnak a vendégek ellen is.

5
    Marnitz újabb lövését szedi ki, most a jobb alsó sarokból Nagy Viktor.

4
    Rossz bejátszás középre Hegedűs felé, a vendégeké a labda.

4
    Marnitz távoli lövését könnyedén védi Nagy Viktor.

3
    Weszelovszky kiállítását JUHÁSZ kissé jobbról azonnal kihasználja, a bal sarokba lő: 2:1.

3
    Jokic góljába szabálytalanság miatt belefújnak, jöhet a Szeged.

3
    Seman hibázza el a ziccerét centerből Busila kiálítása után.

2
    Decker kiállítása után gyönyörűen járatják a labdát a debreceniek, s végül MARNITZ lő középről a bal sarokba: 1:1.

2
    Szívós bejátszását TÓTH Márton lövi centerből a bal sarokba: 1:0.

2
    Marnitz azonban támadásban kiejti, így a Szeged indulhat.

1
    A túloldalon rövid a bejátszás centerbe Seman felé, a vendégeké a labda.

1
    Halek bejátszása után kontra centerben Misic ellen.

1
    Megkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a Debrecen, Halek hozta el a labdát.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A csapatok már melegítenek a medencében, negyedóra múlva kezdődik a mérkőzés.

A Debrecen összeállítása: 1 Péterfy Mihály, 2 Palotás Gergely, 3 Kállay Márk, 4 Macsi Patrik, 5 Vindisch Ferenc, 6 Andrei Busila, 7 Weszelovszky László, 8 Marnitz Gergő, 9 Sasa Misic, 10 Süveges Máté, 11 Chilkó Márton, 12 Predrag Jokic, 13 Halek Márton, 14 Kátai Károly. Edző: Varga Tamás

A Szeged összeállítása: 1 Nagy Viktor, 2 Decker Ádám, 3 Jansik Szilárd, 4 Sánta Dániel, 5 Vincze Márk, 6 Kiss Csaba, 7 Hegedűs Gábor, 8 Szívós Márton, 9 Molnár Tamás, 10 Juhász Zsolt, 11 Aljosa Kunac, 12 Tóth Márton, 13 Lukas Seman, 14 Molnár Dávid. Edző: Vincze Balázs

2014-es meccseit eddig megnyerte a szegedi csapat, bár legutóbb Kaposváron elég szorosra sikerült a mérkőzés. A hazaiak a héten kemény edzésekkel készültek a vízilabda-fellegvárnak is számító Debrecen ellen, a cél egyértelműen a győzelem, s a dobogó megközelítése.

Pénteken kora este első igazi idei rangadóját vívja a férfi vízilabda OB I. 17. fordulójában az A-Híd Szeged a Debrecen csapata ellen. A hazaiak a négy közé jutásért hajtanak, jelenleg éppen a 4. helyen állnak a táblázaton 40 ponttal, míg pénteki vendégük a hatodik, 25 egységgel. Ősszel a Szeged viszonylag magabiztos győzelmet aratott Debrecenben is, így feltétlenül ők az esélyesei ennek a meccsnek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:15 - kor kezdődik.