BVSC-Zugló - RacioNet Honvéd 14:11 (vége) | Lactiv-Vasas - KSI SE 10:8 (vége)
PVSK-Füszért - YBL Waterpolo Club 16:9 (vége) | Szolnoki Dózsa - ZF-Eger 8:6 (vége)
BVSC-Zugló - RacioNet Honvéd

14:11

(2:3, 4:4, 6:3, 2:1)

szombat 01.02.2014, 17:03 • Szőnyi út • E.ON Férfi OB I

Jogosan hangzott a "Szép volt fiúk!" a hazai szurkolóktól. Ugyanis a BVSC a második játékrészben elől és hátul is felülmúlta esélyesebb ellenfelét. Hiába tartotta kezében a találkozó elejét a vendég együttes, a harmadik negyedben tulajdonképpen a hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, és már nem engedték ki kezükből a lehetőséget. A mérkőzés előtt azt írtuk, hogy egy negyed eldöntheti akár a győzelmet, hiszen ősszel a Honvédnak annyi is elég volt a sikerhez. Végül hasonlóan alakult most is, azonban ma a BVSC harmadik negyedbeli teljesítménye segítette a zuglóiakat a bravúros három ponthoz. Úgy gondolom igazi rangadót láthattak a kilátogatók, akik kiváló hangulatot varázsoltak az uszodába. Köszönjük a figyelmüket és maradjanak velünk, hiszen még láthatnak oldalunkon ma vízilabda bajnokikat! (18:24:24)

32
    Vége a negyedik negyednek.

32
    Nagy még a kapufa mellé pattint a bal szélről.

32
    Hátul Györke eksztázisban véd továbbra is!

31
    NYÉKI BALÁZS a jobb alsóba lő középről! 14:11

31
    Talán utolsó esélyüket szalasztották el a vendégek, Kiss ugyanis a keresztlécre lő pár méterről!

30
    Szőke lövi el távolról a jobb oldalról, de az ő kísérlete is a kapu fölé száll.

30
    A hazai fórt kimarad és a kapu felett landol a lövés.

29
    Tóth nem veszi észre a mögötte érkező embert, aki elveszi tőle a labdát.

29
    Szerelni tudnak a vendég védők, jöhet a gyors lefordulás.

28
    Fórba kerül a vendég csapat, amit KISS GERGELY használ ki gyorsan és lövi a ziccert a jobb alsóba! 13:11

27
    Hátul viszont könnyedén szerelnek a hazaiak.

27
    Nem sikerül összeszedni a centerbe bejátszott labdát, ami a kapu fölé száll.

27
    Fórban a BVSC és Marcz Tamás időt kér.

26
    A blokkról levágósó labda a hazai kapusé.

26
    Kiss büntetőjét a kapu fölé tolja ki Györke!

26
    Gergely ziccert véd és tol sarokra!

26
    Koji hosszan indítja társát, így szerelnek a hazaiak.

25
    Györke hárítja a bal oldali kísérletet.

25
    MÉSZÁROS CSABA büntetőből lövi ki a jobb felsőt! Hárommal vezetnek a hazaiak! 13:10

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, a BVSC vezetheti az első támadást.

A BVSC nagyon simán hozta ezt a negyedet és jelenleg bravúr kell a Honvédtól a győzelemhez, de lehet a pontszerzéshez is.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Györke visszanyúló kezével fölé üti Kiss középről jövő lövését emberhátrányban!

22
    Györke emberhátrányban védi a bal oldali kísérletet.

21
    LÉTAY KRISZTIÁN középről a jobb alsóba lő! 11:9

21
    Györke most fejjel védi a bal szélről jövő lövést.

20
    Koji a bal szélről próbálkozik, de Györkén ő sem tud kifogni.

20
    Kontra a BVSC ellen.

19
    Kiss lövését a bal oldalról, a bal kapufára tolja Györke!

17
    MEZEI TAMÁS szerzi a második félidő első találatát, a jobb szélről lő a felsőbe! 7:7

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a BVSC-é az első támadás.

A vendég csapat már kétszer is ellépett két góllal, azonban a BVSC mindannyiszor egyenlíteni tudott. Egyelőre őrzi a Honvéd a vezetést és a hazaiak futnak az eredmény után, viszont azt eddig nagyon jól teszik. A második játékrészben az dönthet a felek között, hogy ki bírja jobban a nagy iramot, és ki tud higgadtabb maradni a kiélezett szituációkban. Most még nehéz ezt megjósolni, de hamarosan jövünk a folytatással!

16
    Vége a második negyednek.

16
    KISS GERGELY öt másodperccel a dudaszó előtt, könyörtelenül vágja középről a labdát a bal alsóba! 6:7

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a hazaiak vezethetik az első támadást.

16
    Vad Lajos kér időt, pár másodperccel a negyed vége előtt.

16
    Gergely a felső lécre üti a kinti ejtést.

15
    Koji bal oldali próbálkozása a bal kapufáról pattan ki.

15
    SZABÓ BENDEGÚZ a jobb alsóba lő! Továbbra sem tud elszakadni ellenfelétől a Honvéd! 6:6

15
    A Honvéd a keresztlécet lövi telibe.

14
    A sarokdobás után KISS GERGELY lő középről a hálóba! 5:6

14
    Szőke jobb oldali kísérletét fórban, fölé üti Györke.

12
    Gergely két kézzel védi a bal szélről érkező lövést.

12
    Hazai időkérés.

12
    A Honvéd gólját nem adják meg, mert két méteren belülről érkezett a lövés.

11
    NAGY SÁNDOR fórban lő a jobb alsóba, középről! 3:4

10
    Fülöp ejt a bal szélről, de Györke ezt könnyedén lehúzza.

10
    A center elől szerelnek a vendég védők.

9
    KISS GERGELY ötméteresből a bal felsőbe lő! 2:4

9
    Steinmetz ismét ejtéssel próbálkozik a bal oldalról, de Györke fölé üti.

9
    Elkezdődött a második negyed, a Honvéd hozta el a labdát.

Egyelőre kóstolgatják egymást a csapatok, és bár a Honvéd jobban kezdett, a BVSC nem hagyja magát. Vízilabda OB I-ben ritkán tapasztalható jó hangulat van, amit a szurkolók idevarázsolnak.

8
    Vége az első negyednek.

8
    STEINMETZ BARNABÁS a dudaszó előtt parádésan ejti a bal felsőbe a labdát a bal oldalról! 2:3

8
    Amikor kiegészül a Honvéd, NAGY SÁNDOR lő kapura a bal szélről, ami Gergely hátáról most a kapuba pattan! 2:2

8
    Marcz Tamás kér időt.

7
    Kontra a Honvéd ellen, majd szinte rögtön a BVSC ellen is így ítélnek a játékvezetők.

7
    Nyéki büntetője a felső lécről Gergely hátára pattan, de végül nem lesz gól!

6
    Steinmetz vágja a jobb oldalról a kapu fölé.

6
    Szőke szerel hátul.

5
    Jól védekezik a BVSC és nem engedi lövéshez jutni ellenfelét.

5
    BORSÓS ENDRE a bal szélről szerzi csapata első találatát és lő a hosszú felsőbe! 1:2

4
    Gergely védi a jobb alsóba tartó középről jövő kísérletet.

3
    Jó védekezést láthattunk a vendégektől, akik elcsenik a blokkról levágódó labdát.

3
    Fülöptől veszik el a labdát a játékvezetők.

2
    A Honvéd kivédekezi az emberhátrányt.

2
    TAKEI KOJI most a jobb szélen kerül ziccerbe és be is lövi a kínálkozó lehetőséget a jobb felsőbe! 0:2

1
    Elkezdődött a mérkőzés, a Honvéd vezetheti az első támadást.

RACIONET Honvéd: Gergely (György) – Demeter, Kovács, Mátyás, Szőke, Boros, dr. Kiss G., Illés, Koji, Fülöp, dr. Steinmetz, Simon, Tóth. Edző: Vad Lajos

BVSC: Györke (Szakonyi) – Tatár, Nyéki, Zoufal, Nagy, Mezei, Létay, Ambrus, Telegdy, Borsós, Kotsidis, Mészáros, Szabó. Edző: Marcz Tamás

Amennyiben a BVSC játékosa, Kotsidis Nikolaos vízbe csobban szombat este, akkor jubilál, hiszen 250. bajnokija lesz a Honvéd elleni összecsapás.

Igazi fővárosi rangadóra van kilátás! Bár a tabella alapján egyértelműen a Honvéd a találkozó esélyese, mi azért a BVSC-t sem írnánk le. A hazaiak ugyanis rendre hozzák a "kötelezőket", és bár az előttük állóktól vereséget szenvedtek, azért többnyire megnehezítették ellenfeleik dolgát. Az elmúlt hétvégén éppen a Szolnokot izzasztották meg hazai medencében, és csak az utolsó negyedben dőlt el az a párharc.
    A Honvéd annyival áll a BVSC előtt, hogy az élmezőny tagjaitól is képes volt pontokat lopni. Jelenlegi teljesítményével könnyen a legjobb négyben találja magát, ami a szezon elején talán még bravúrnak számított volna. Ahhoz viszont, hogy ezt minél jobban bebiztosítsa, a BVSC ellen is nyernie kell. Ez az őszi bajnokit figyelembe véve, nem tűnik túl egyszerűnek. Akkor a második negyedi 4-0 segítette győzelemhez a dél pesti alakulatot. Vajon szombaton is elég lesz egy negyed a sikerhez? Ezt nem tudjuk előre megjósolni, viszont az valószínű, hogy nem maradunk izgalmak nélkül! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 17:00 - kor kezdődik.