Győr – ŽRK Budućnost Podgorica 23:23 (vége)
23:23 (9:13)
ŽRK Budućnost Podgorica
szombat 01.02.2014, 18:30 • Egyetemi Sportcsarnok, Győr • EHF Bajnokok Ligája

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dragan Adzic úgy véli, a Középdöntő csak egy újabb állomás céljaik eléréséhez, s reméli, a fokozatosan javuló játékukat kamatoztathatják a soron következő mérkőzéseiken.
    „Miután bejutottunk a Középdöntőbe, új álmokat kellett találnunk, amely nem más, mint a négyes döntő. A játékunk szintje a csoport első három mérkőzésén számos tényező miatt volt olyan amilyen, s ez a tapasztalat kellett ahhoz, hogy elérjük azt a szintet, amelyen a további találkozókon kézilabdáztunk.”
    „A nívós ellenfelek miatt minden bizonnyal telt ház lesz az otthoni mérkőzéseinken a Moracában, amely önbizalmat adhat lányaimnak. A csoport összes csapata nagyon erős hazai közegben, tehát egy nagyszerű és kiegyensúlyozott harcra számítok minden találkozón. Elsősorban a Larvik és Krim elleni mérkőzésekre fogunk koncentrálni, hiszen ott látunk esélyt a győzelemre. A Győri Audi ETO KC egy fenomenális csapat, nagyszerűen játszanak, és a BL-serleg legfőbb várományosai.”

Ambros Martín: „Úgy gondolom, hogy jól haladtunk a felkészüléssel, de az igazi teszt majd ez a meccs lesz. Véleményem szerint a legjobb felkészülés maga a BL-sorozat, tehát azt várom, hogy majd ott, élesben, meccsről-meccsre hangolódjunk a BL-szintre, javuljon, fejlődjön a játékunk. A Podgoricával gyakran összehoz bennünket a sorsolás, jól ismerjük őket, a BL egyik legkeményebb játékstílusú csapata, agresszív védekezéssel. Ráadásul náluk jóval nagyobb a hangsúly a BL-en, hiszen nincs olyan hazai bajnokságuk mint nekünk. Az elmúlt szezonban nem sikerült a 4-be kerülniük, azóta új játékosokat is szerződtettek, így idén kettőzött erővel vágnak bele a középdöntőkbe. Az egyik legkomolyabb ellenfelünknek tekintem őket.”

Ok legyőzni őket tehát van bőséggel, de nézzük, hogy látják az esélyeket a trénerek.

Elkezdődnek a női Bajnokok Ligájának második csoportkörének, vagyis a Középdöntő küzdelmei.

Az egyetlen magyar csapatként állva maradt Győri AUDI ETO ma este a korábbi BL-győztes Buducnost gárdáját fogadja.

Kemény csoportba kerültek a győriek, hiszen a másik két csapat, a Larvik és a Ljubjana is volt már a sorozat győztese, de a az ETO sem panaszkodhat, hiszen ők a cím védői.

Ennek megfelelően ők a találkozó esélyesei, de itt már nem szabad úgy kifutni a pályára, hogy így is érezzék, a Középdöntő már az a szint. ahol egy-egy mérkőzésen bármi megtörténhet.

Tudjuk, hogy a Buducnost ejtette ki a Ferencvárost, amikor a csoportjuk utolsó mérkőzésén legyűrték a Győr hazai legnagyobb riválisát, és ha ilyen szemel nézzük, akkor már csak ezért is kellene vereséggel hazaküldeni a két évvel ezelőtti bajnokot, akik éppen mai ellenfelüket verték a döntőben.

1

1
    Budućnost Podgorica kezdi a mérkőzést (0:0) (0:0)

1
    KNEZEVIC a saját kipattanójára indul, ziccerből talál be (0:1) (0:1)

1
    Amorim lövését blokkolják, sarokdobás a Győrnek (0:1) (0:1)

2
    Lazovic kap sárgát, Lökét rántotta le (0:1) (0:1)

3
    AMORIM betörésből eredményes (1:1) (1:1)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Dalby (ŽRK Budućnost Podgorica). (1:1)

3
    Neagu adja el a labdát, ORBÁN indul és belövi a ziccert (2:1) (2:1)

4
    NEAGU átlövése Lunde hálójában (2:2) (2:2)

5
    Amorim és Löke lövését is védi Woltering (2:2) (2:2)

5
    LÖKE értékesít egy bejátszást (3:2) (4:2)

6
    Egy-egy lövést hárítanak a kapusok mindkét oldalon (3:2) (3:2)

7
    CVIJIC eredményes beállóból (3:3) (3:3)

7
    Amorim átlövését fogja Woltering (3:3) (3:3)

8
    Eladott labda a Budućnostnál, fordul a Győr (3:3) (3:3)

8
    Görbicz passzív alatt lő, ezt is védi Woltering (3:3) (3:3)

9
    Dalby lő hatalmas kapufát, marad a labda a vendégeknél (3:3) (3:3)

9
    Eladott labda után LÖKE kap egy bejátszást, s szokásos módján erővel bevágja (4:3) (4:3)

10
    Amorim áll ki két percre lerántásért (4:3) (4:3)

10
    Rossz bejátszást kap Petrovic, indul a Győr (4:3) (4:3)

11
    Knezevic rántja le Görbiczet, szabaddobás (4:3) (4:3)

11
    Knezevicet állítják ki két percre, ütésért (4:3) (4:3)

12
    BULATOVIC találja meg a rést a falon, Woltering lába között talál a hálóba (5:3) (5:3)

12
    Neagu középről a szaggatottról lő mellé (5:3) (5:3)

12
    Bulatovic átlövését fogja Woltering, támad a Budućnost (5:3) (5:3)

13
    DALBY test mellől talál a bal sarokba (5:4) (5:4)

13
    Bulatovic adja el a labdát, támadhat a vendégcsapat (5:4) (5:4)

14
    Dalby ismét eltalálja a kapufát, de marad a labda a vendégeknél (5:4) (5:4)

14
    DALBY 8 méterről a védők között lő a hálóba (5:5) (5:5)

15
    Kivédekezett támadás a vendégektől, ismét ők támadnak (5:5) (5:5)

16
    CVIJIC kapja beállóban a labdát, be is lövi a ziccert (5:6) (5:6)

16
    Hazai időkérés. (5:6) (5:6)

Ambros Martin kér időt, nem nagyon számított rá senki, hogy negyedóra elteltével vezetnek a vendégek (5:6) (5:6)

16
    Amorim remek bejátszását LÖKE szedi össze, a labda Wolteringot is érintve kerül a hálóba (6:6) (6:6)

17
    Petrovic szélső kísérletét védi Lunde (6:6) (6:6)

17
    MEHMEDOVIC indításból talál be (6:7) (6:7)

17
    Mehmedovic áll ki két percre, Lökével szabálytalankodott (6:7) (6:7)

17
    Lökét ápolni kell, de úgy tűnik folytatja a játékot (6:7) (6:7)

17
    Emberelőnyben támad a Győr (6:7) (6:7)

18
    Görbicz zseniális bejátszása Lökének Woltering védi a ziccert (6:7) (6:7)

18
    Dalby lövését Amorim blokkolja, passzív alatt támadnak a vendégek (6:7) (6:7)

19
    Dalby lövését védi Lunde, majd Görbicznél fújnak belemenést a bírók (6:7) (6:7)

19
    Neagu közbelövését védi Lunde (6:7) (6:7)

20
    Amorim teszi ki szélre a labdát, KOVACSICS egyenlít ziccerből (7:7) (7:7)

20
    Neagu talpról lő mellé, a túloldalon eladja a labdát a Győr (7:7) (7:7)

21
    Lökét állítják ki két percre, ziccerben szabálytalankodott Byzdrával, hetes jön (7:7) (7:7)

21
    Közben Lundét találja el a labda rossz helyen, ápolják (7:7) (7:7)

21
    PETROVIC a bal alsóba vágja a büntetőt (7:8) (7:8)

22
    Görbicznél fújnak ismét belemenést az orosz játékvezetők (7:8) (7:8)

22
    Dalby lövését blokkolja Amorim, támadhat a Győr (7:8) (7:8)

23
    Kovacsics adja el a labdát, a lerohanás végén CVIJIC talál be (7:9) (7:9)

24
    Bulatovic ejti ki a labdát, támad a Budućnost (7:9) (7:9)

25
    Neagu lövése csattan a kapufán, a kipattanónál belemenést fújnak nála (7:9) (7:9)

25
    Lazovic áll ki két percre, őt 10 másodperc elteltével követi Knezevic, kettős előnyben a Győr (7:9) (7:9)

25
    Bulatovic pontatlan passza a szélre, elveszíti a labdát a Győr (7:9) (7:9)

26
    Támadó szabálytalanság a vendégeknél, fordul az ETO (7:9) (7:9)

26
    AMORIM fordul be védőjéről, átejti Wolteringet (8:9) (8:9)

27
    Mehmedovic bejátszását CVIJIC veszi át egy kézzel és belövi a ziccert (8:10) (8:10)

28
    Kovacsics lövését védi Woltering, de Hornyák Dóra visszaszerzi a labdát (8:10) (8:10)

28
    Hornyák Dóra indítja is rögtön KORSÓST, aki betalál, de még egy góllal így is vezet a Budućnost (9:10) (9:10)

28
    Vendég időkérés. (9:10) (9:10)

29
    PETROVIC a szélről lő a rövid felsőbe (9:11) (9:11)

29
    Löke ziccerét védi Woltering (9:11) (9:11)

30
    PETROVIC lemásolja az előző gólját (9:12) (9:12)

30
    Hornyák Dóra lövését védi Woltering, másodpercek vannak hátra (9:12) (9:12)

30
    CVIJIC vesz át egy bejátszást az utolsó másodpercben, belövi (9:13) (9:13)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (9:13)

Nem a várt eredményt hozta az első félidő, a Budućnost nagyon keményen védekezik és talán ennek is köszönhetően pontatlanul támad az ETO, számos egyéni hiba eredményeként alakult ki ez az állás.

Támadásban gyökeres változásra lesz szükség az ETO-nál, ezen a szinten nem engedhető meg egy csapattól, hogy csak 9 gólt lőjön.

31
    Elkezdődött a második félidő. (9:13)

31
    A Győr kezdi a második félidőt (9:13) (9:13)

31
    Rédei-Soós átlövését védi Woltering (9:13) (9:13)

31
    Eladott labda Neagutól, fordul a Győr, Amorim lő mellé talpról, a szaggatottról (9:13) (9:13)

32
    Lökéről állítják ki Gjeorgjievskát (9:13) (9:13)

32
    KOVACSICS eredményes betörés után (10:13) (10:13)

33
    Neagu kínai figura végén dob kapufát (10:13) (10:13)

34
    Rédei-Soós átlövését fogja Woltering (10:13) (10:13)

34
    Dalby lő a blokk felett, Lunde fogja (10:13) (10:13)

35
    Amorimnál fújnak belemenést (10:13) (10:13)

35
    MEHMEDOVIC a szélről lő a rövid felsőbe (10:14) (10:14)

35
    BOGNÁR-BÓDI betörés után szépít (11:14) (11:14)

36
    Cvijic adja el a labdát, fordul az ETO, BULATOVIC betörésből faradja kettőre a hátrányt (12:14) (12:14)

37
    Gjeorgjievska lövését passzív alatt védi Lunde (12:14) (12:14)

37
    Bulatovic 10 méterről próbálkozik, Woltering fogja (12:14) (12:14)

38
    NEAGU előtt nyílik szét a fal, be is lövi (12:15) (12:15)

39
    Görbiczet rántják le ziccerben, hetes jön (12:15) (12:15)

39
    GÖRBICZ a kapufára lövi a hetest, a kipattanóból betalál (13:15) (13:15)

40
    BULATOVIC betörésből vállalkozik lövésre, benn van, egy gól a hátrány (14:15) (14:15)

41
    Neaguval szabálytalankodik ziccerben Löke, hetes jön (14:15) (14:15)

41
    PETROVIC magabiztosan lövi Herr hálójába a büntetőt (14:16) (14:16)

42
    Lazovic áll ki két percre Löke lerántásáért (14:16) (14:16)

42
    Lazovic zavarodik meg egy ziccerben, Wolteringbe lövi a labdát (14:16) (14:16)

42
    NEAGU lő hatalmas gólt a bal felsőbe a szaggatottról (14:17) (14:17)

43
    Hazai időkérés. (14:17) (14:17)

43
    GÖRBICZ egyéni játék után középről lő a hálóba (15:17) (15:17)

44
    Jezic a vonalra lép, fordul a Győr, Görbicztől veszik el a labdát (15:17) (15:17)

44
    Mehmedovic lő mellé ziccerből, Amorim lövését pedig Woltering védi (15:17) (15:17)

45
    JEZIC talál be átlövésből (15:18) (15:18)

45
    Görbicz passzát AMORIM lövi be (16:18) (16:18)

46
    Neagu lövését Lunde védi bravúrral (16:18) (16:18)

46
    KOVACSICS gyönyörű egyéni játék után talál be (17:18) (17:18)

46
    KNEZEVIC átlövésből eredményes, de nem adták meg (17:18) (17:19)

47
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Adzic Dragan vezetőedző (ŽRK Budućnost Podgorica). (17:19)

48
    BOGNÁR-BÓDIT játsszák meg a szélen, betalál (18:18) (18:18)

48
    Neagu lövését védi Lunde, átveheti a vezetést a Győr (18:18) (18:18)

48
    BULATOVIC ment föl a szaggatottnál, a pattintott lövése a hálóban (19:18) (19:18)

48
    Vendég időkérés. (19:18) (19:18)

48
    Tervel szerez labdát, de a lábára pattan (19:18) (19:18)

49
    Knezevic bejátszását MEHMEDOVIC lövi be (19:19) (19:19)

49
    Bulatovic átlövésből a kapufát találja el, a túloldalon Knezevic lő fölé (19:19) (19:19)

50
    Bulatovic áltövését fogja Woltering, fordul a Budućnost (19:19) (19:19)

51
    Lerohanás végén PETROVIC eredményes (19:20) (19:20)

51
    Amorim átlövését fogja a vendégek kapusa (19:20) (19:20)

51
    Lökét állítják ki lökésért (19:20) (19:20)

51
    Neagu passzát Görbicz halássza le, az egyenlítésért támad a Győr (19:20) (19:20)

52
    AMORIM megpattanó átlövése a hálóban (20:20) (20:20)

52
    CVIJIC értékesít egy bejátszást, Lunde csak hozzáérni tud (20:21) (20:21)

53
    Görbicczel szabálytalankodnak a hatoson, szabaddobás jön (20:21) (20:21)

53
    Közben Görbicz lövése eltalálja Wolteringet, ápolják a kapust (20:21) (20:21)

53
    Orbán szélről lő, de telibe találja Wolteringet (20:21) (20:21)

54
    MEHMEDOVIC kínai figurából lő a rövid felsőbe a szélről (20:22) (20:22)

54
    Amorim lövését védi Woltering, támadnak a vendégek (20:22) (20:22)

55
    Görbicz és Amorim közös erővel szereznek labdát, jöhet a Győr (20:22) (20:22)

55
    Amorimnál fújnak belemenést (20:22) (20:22)

56
    Kovacsics ziccerét védi Woltering (20:22) (20:22)

56
    Belülvédekezésért hetest ítélnek a Győrnek, Lazovic volt a tettes (20:22) (20:22)

57
    GÖRBICZ egyre hozza fel a büntetőből a Győrt (21:22) (21:22)

57
    AMORIM gyönyörű egyéni játék után talál be (22:22) (22:22)

58
    Vendég időkérés. (22:22) (22:22)

A közönség pokoli hangerővel bíztatja a Győrt, de nagyon nehéz lesz még a hátralevő 2 perc 54 másodperc (22:22) (22:22)

58
    Lunde védi Petrovic lövését, támadhat a vezetésért a Győr (22:22) (22:22)

59
    Amorim tör be, az ejtése a kapufán landol (22:22) (22:22)

59
    Knezevic lő mellé, támadhat a Győr (22:22) (22:22)

59
    Knezevicet ápolni kell, talán rosszul esett a lövése után (22:22) (22:22)

Pontosan másfél perc van hátra a mérkőzésből, támadhat a Győr. Ebből a támadásból gólt kell szerezni, különben nem lesz meg a meccs. (22:22) (22:22)

59
    Knezevicet letámogatják, folytatódik a mérkőzés (22:22) (22:22)

59
    Amorim átlövése találja telibe Wolteringet (22:22) (22:22)

60
    BYZDRA megy be a védők közé és szerzi meg a vezetést a vendégeknek (22:23) (22:23)

60
    Hazai időkérés, 40 másodperccel a vége előtt (22:23) (22:23)

60
    AMORIM betörésből egyenlít (23:23) (23:23)

60
    Jezic lő Lundéba, támadásra nincs már idő (23:23) (23:23)

60
    Mérkőzés vége. (23:23)

A hatalmas küzdelemben gyakorlatilag pontot kellett mentenie a Győrnek a nagyszerűen játszó Budućnost ellen.

A szünetben 4 góllal mentek a vendégek és a Győr a második félidőben sem talált magára, egyszerűen nem működött az az összjáték, amit megszokhattunk a címvédőtől.

Sok egyéni hiba is közrejátszott abban, hogy futni kellett az eredmény után, de végül is ez eredményre vezetett, igaz hogy egy pontba került.

A vendégek dicsérete mellett azonban meg kell jegyezni, hogy a játékvezetők nem álltak a helyzet magaslatán, sok téves ítéletük volt.

A mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Ambros Martín így látta a mérkőzést: „Gratulálok az ellenfélnek, nagyon okosan kézilabdáztak. Gratulálok a saját csapatomnak is, mert hatalmasat küzdöttek ma. Nagyon nehéz hátrányban játszani, és mi újra és újra hátrányban kerültünk 1-1 felzárkózás után. Ez nagyon sokat kivesz az energiából. A teljesítményünk hullámzó volt ma, nem sikerült a jó formát hosszan fenntartanunk. Rengeteget kell még dolgoznunk, edzésen napról-napra kell építkeznünk. Összességében elégedett vagyok a játékkal, és igazságosnak gondolom a döntetlent.”

A Podgorica másodedzője, Vlatko Djonovic nyilatkozata: „Jó meccs volt a mai, jól felkészített csapatokkal. A végén több hibát vétettünk, van mit javítanunk a játékunkon. Bízom benne, hogy a javuló formánk végül bevisz bennünket a budapesti Négyes Döntőbe.” (21:39:33)

Győri Audi ETO KC: Lunde, Herr – Hornyák D., Korsós, Görbicz, Kovacsics, Amorim, Rédei-Soós, Tervel, Orbán, Sirián, Boczkó-Hornyák, Bulatovic, Bognár-Bódi / Vezetőedző: Ambros Martin
    ŽRK Budućnost Podgorica: Woltering, Vukcevic – Zderic, Petrovic, Neagu, Nikitina, Gjeorgjievska, Dalby, Jezic, Cvijic, Mehmedovic, Despotovic, Pavicevic, Byzdra, Knezevic, Lazovic / Vezetőedző: Adzic Dragan

Játékvezetők: Viktoria Alpaidze, Tatyana Berezkina (oroszok)

Nézőszám: 2.800