Dunaújvárosi KKA – Békéscsaba 25:17 (vége) | MTK-Budapest – Siófok 24:25 (vége)
25:17 (15:9)
Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE
szombat 01.02.2014, 18:00 • Dunaújvárosi sportcsarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Remek idényt produkál eddig a Dunaújváros női kézilabdacsapata a Dunaújvárosi KKA. A negyedik helyen állnak a bajnokságban a tavalyi fogcsikorgatós idényt követően, az anyagi gondokkal kapcsolatban is megoldást találtak a vezetők, remekül igazoltak – Bulath Anita, Vincze Melinda, vagy éppen még tavasz végén Rádl Tímea – a fiatalok pedig kezdenek beérni, elég csak Hosszú Boglárkát említeni, vagy Gera Szimonettát, a kapuban pedig Víg Vivien hétről hétre pompásan véd. A csarnok hangulata ismét a régi időket idézi, a csapatok egyáltalán nem győzni járnak Újvárosba, a címvédő, BL-győztes Győr is nagyon megszenvedett a két pontért, a Ferencváros és a Vác ki is kapott, egyedül az Érd tudta megszerezni a győzelmet a Győrön kívül.
    A sorsolást nézve a Dunaújváros fél lábbal már a legjobb négy között érezheti magát, emiatt bizonyára kisebb bennük az eredménykényszer, felszabadultan játszhatnak.
    A házi góllövőlistán Bulath Anita áll az élen, Ferling Bernadettel nagyon szépen termelik a gólokat, de kiváló a góltermése Vincze Melindának és Gera Szimonettának is. Ingadozó formát mutat a csapat az utóbbi fordulókban, mert az utóbbi három mérkőzésen a Fehérvárt otthon nehezen, de legyőzték. A Győrtől és a Fraditól azonban meglepően simán szenvedtek vereséget, van tehát javítanivalójuk bőven.
    Ami a Békéscsabát illeti, az idény kezdete borzalmasra sikerült számukra, 5 fordulót követően még pont nélkül álltak a tabellán, de a tizedik forduló után is még csak a két sereghajtó ellen sikerült pontokat szerezniük, összesen négyet. A Debrecen elleni hazai győzelem azonban úgy tűnik mérföldkő lett a csapatnál, azóta a Vácot, a Fehérvárt és a Siófokot is legyőzték és jelenleg úgy állnak a 9. pozícióban, hogy mindössze három pont választja el őket a 6. helytől és öt pont az ötödik Váctól.
    Egyáltalán nem szabad tehát leírni a Békéscsabát, aki a szezon második felére lendült bele, úgy tűnik, egyáltalán nem lehetnek nyugodtak az újvárosiak.
    A házi góllövőlistán toronymagasan Olha Nyikolajenko áll legelöl, Glusica, Kelemen és Walfisch úgyszintén szépen termelt eddig idén. A sorsolást nézve elég jó esélye van a Csabának ahhoz, hogy feljebb lépjen és a középházba kerüljön az alapszakasz végén. Pontszám alapján a Siófok, formája alapján pedig a DVSC tűnik úgy, hogy veszélyben lehet.
    A mérkőzést 18 órától követhetik nyomon itt nálunk, tartsanak velünk!
    ----

A helyi közvetítőnknél felmerült probléma miatt az összecsapást a cunder. hu élő közvetítése alapján képernyő elől fogom megoldani, így az esetleges pontatlanságok miatt előre is szíves elnézésüket kérem! A mérkőzés öt percen belül elkezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Budapest Bank – Békéscsabai Előre NKSE: Veress, Terényi – Hanczvikkel, Gávai, Tóth, Török, Nyikolajenko, Csáki, Szabó V, Szögi, Dombi, Walfisch, Kelemen, Kovács, Glusica, Barján

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

A csapatok bemutatása már megtörtént, a meccs hamarosan indul.

1

1
    A csabaiak kezdték a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1
    Nyikolajenko játszotta be Szabónak, de szabaddobás. (0:0) (0:0)

2
    Kelemen dob kapufát. (0:0) (0:0)

2
    Csáki kap sárgát és hetes. (0:0) (0:0)

2
    Bulath kapufára dobja a büntetőt és a vendégek jönnek. (0:0) (0:0)

3
    Leért Csáki lába, de egyébként is mellé dobta a balszélről. (0:0) (0:0)

3
    VINCZE Melinda dobott nagyon szép gólt a rövid sarokra a bal szélről. (1:0) (1:0)

4
    Bulath állítja meg Szabót középen. (1:0) (1:0)

4
    KELEMEN talál be beállóból Nyikolajenko bejátszása után. (1:1) (1:1)

4
    Hetes a hazaiaknak. (1:1) (1:1)

5
    VINCZE már értékesíti a hetest a bal alsóba. (2:1) (2:1)

5
    Hétméteres és sárga Rádlnak. (2:1) (2:1)

5
    NYIKOLAJENKO első szándékból bevágta a hetest a jobb oldalra. (2:2) (2:2)

6
    Vincze megmentette a labdát a az alapvonal előtt, de végül a hatosra viszont rálépett. (2:2) (2:2)

6
    Kapufa a bal szélről a csabaiaknál, de Csáki visszaszerzi a lepattanót. (2:2) (2:2)

6
    Walfisch lépte el. (2:2) (2:2)

7
    Gólt szerzett az Újváros középről betörésből. RÁDL eredményes. (3:2) (3:2)

7
    Úgy tűnik megsérült Szögi Tímea középen egy ütközést követően, le kellett támogatni a pályáról. (3:2) (3:2)

7
    Sikertelen bejátszás után RÁDL Tímea vitte végig a lerohanást középen. 4-2! (4:2) (4:2)

8
    Víg védi Nyikolajenko átlövését. (4:2) (4:2)

8
    FERLING klasszikus átlövése középről, már 5-2 a hazaiaknak. (5:2) (5:2)

8
    Ismét Víg jár túl Nyikolajenko eszén, védi a jobb alsóból a lövést, majd labdaeladás a túloldalon is. (5:2) (5:2)

9
    Kis híján eladta a Békéscsaba is de a bal szélen megmentették végül. Bakó Botond kért időt a Csabának, hogy kissé ráncba szedje a viharsarki alakulatot. (5:2) (5:2)

9
    Az időkérés 8:05-nél történt, a kameraman éppen a nagy órát mutatja. (5:2) (5:2)

9
    Víg Vivien bravúrral véd fejjel, Kelemen bal szélről leadott lövésébe nézett bele. (5:2) (5:2)

9
    Kelemen sportszerűen 2x is odament elnézést kérni. Csabai támadással folytatódik a találkozó. (5:2) (5:2)

10
    Víg kifogta Hanczvikkel közeli kísérletét, ám hetes következik. (5:2) (5:2)

10
    Walfisch fölé vágta a büntetőt. (5:2) (5:2)

10
    Belenyúltak Ferling passzába, aki végül visszaszerzi a felezőnél. (5:2) (5:2)

11
    Bulathra kilépnek a vendégek. (5:2) (5:2)

11
    Gera fölé lőtt, de közben faultolták, szabaddobás. (5:2) (5:2)

11
    GERA csodálatos alulról felhúzott átlövéssel szerzi meg a hatodik hazai találatot jobbról. (6:2) (6:2)

12
    Eladta a labdát a Csaba a bal oldalon. (6:2) (6:2)

12
    A falban Gera ellen ítélnek, jöhet a Csaba. (6:2) (6:2)

12
    Hanczvikkel lőtt, Víg védett, a kipattanót is ő lőtte rá, ezt is védte a kapus, de hetes. (6:2) (6:2)

12
    NYIKOLAJENKO állt oda és bevágta a jobb alsóba. (6:3) (6:3)

13
    Szabó kapott sárgát. (6:3) (6:3)

13
    VINCZE Melinda újabb góljával ismét nő a különbség. (7:3) (7:3)

13
    WALFISCH szép átlövésgólja középről. (7:4) (7:4)

14
    Kontrafault szabálytalan zárás miatt, újra a vendégek jöhetnek. (7:4) (7:4)

14
    Nyikolajenko lő kapufát, majd Víg indít túl hosszan. (7:4) (7:4)

14
    Gyors indítás után WALFISCH lő át ismét sikerrel. (7:5) (7:5)

15
    Belerázódik a játékba a Békéscsaba is. (7:5) (7:5)

15
    BULATH átlövésgóljával 8-5-re módosul az eredmény. (8:5) (8:5)

15
    Lépéshiba Walfischnál. (8:5) (8:5)

16
    VINCZE lépett meg a bal oldalon, a hosszú indítást pedig értékesítette. (9:5) (9:5)

16
    GLUSICA tört be a bal oldalon és szép gólt szerez a csabaiaknak. (9:6) (9:6)

16
    Eladta a Kohász, majd a leindítás sikertelen, újra jöhet a hazai csapat. (9:6) (9:6)

17
    Nem jó a bejátszás Takácsnak. (9:6) (9:6)

17
    Belemenés Szabónál, majd újabb eladott labda a túloldalon is. Most kapkodó a játék, le is lassít a Csaba. (9:6) (9:6)

17
    Bakó Botond kapott sárgát a kispadon, és emiatt támadhat a Kohász, pedig nem náluk lenne a labda. (9:6) (9:6)

18
    Szép kombináció végén Bulath kapta a labdát a falban, hétméteres. (9:6) (9:6)

18
    Ferling hetesét is védi Veress. (9:6) (9:6)

18
    Újabb csabai labdaeladás egy keresztlabda után, majd szabálytalan zárás a túloldalon. (9:6) (9:6)

19
    Pályán Barján Bianka jobbátlövőben. (9:6) (9:6)

19
    Víg védi Hanczvikkel lövését, de szabaddobás. (9:6) (9:6)

19
    Víg Vivien véd ismét egy átlövést. (9:6) (9:6)

20
    Kettő perces kiállítást kap Szabó Valéria levegőben való lökésért. Gerát ápolni is kell az eset után, rosszul ért talajt. Hétméteres is fog következni az ápolás után. (9:6) (9:6)

20
    Elnézést, nincs büntető, szabaddobás a hazaiaknak. (9:6) (9:6)

20
    HOSSZÚ töri meg a gólcsendet a jobb szélről. 10-6 az állás! (10:6) (10:6)

21
    Glusicát faultolják, tovább támad a Csaba emberhátrányban. (10:6) (10:6)

21
    Keményen védekezik a Kohász. (10:6) (10:6)

22
    Blokkról pattan ki a labda, sarokdobás. (10:6) (10:6)

22
    Fölé megy az átlövési kísérlet jobbról, majd törölni kell a labdát. Bulath hozhatja játékba. (10:6) (10:6)

22
    Remek kombináció után GERA fut be üresbe a jobb kettes pozícióban és bebombázza a labdát! (11:6) (11:6)

23
    Walfischnek nem sikerült befordulnia, de szabaddobás. (11:6) (11:6)

23
    2 perces kiállítást kap Ferling Bernadett két kezes lökésért. Hétméteres a Csabának. (11:6) (11:6)

24
    NYIKOLAJENKO most a bal alsóba vágta első szándékból. (11:7) (11:7)

24
    Ezúttal a hazaiak emberhátrányban. (11:7) (11:7)

24
    Blokkon lelassul Gera átlövése. (11:7) (11:7)

25
    Szabaddobás a Békéscsabának, hetesgyanús volt a szituáció. (11:7) (11:7)

25
    Pontatlan labda balra Kelemennek, jöhet a Kohász. (11:7) (11:7)

26
    Bulath lövi telibe a felső lécet. (11:7) (11:7)

26
    BARJÁN tör be jobb kettőben és háromra hozza a Békéscsabát. (11:8) (11:8)

27
    Vincze kanyarodott fel és lő mellé, Veress is besegített. (11:8) (11:8)

27
    Lépéshiba Glusicánál. (11:8) (11:8)

27
    Hosszú indítás után FERLING oldja meg a lerohanást sikerrel. (12:8) (12:8)

27
    Ismét technikai hiba a vendégeknél, majd Hosszú lő kapufát jobbról. (12:8) (12:8)

27
    Időt kért a Békéscsaba együttese 26:35-nél. 3,5 perc van hátra az első játékrészből és 4 góllal megy a Kohász. (12:8) (12:8)

28
    Sikertelen csabai támadás, majd a túloldalon hetest harcol ki Gera. (12:8) (12:8)

28
    BULATH bebombázza a büntetőt. (13:8) (13:8)

28
    Barján lövését tornássza ki Víg a jobb alsóból. (13:8) (13:8)

28
    WALFISCH szerzett labdát a bal oldalon, végig is vitte a lerohanást sikerrel. (13:9) (13:9)

29
    Mátéfi Eszter kér időt a hazaiaknál. (13:9) (13:9)

29
    Bulath emberrel együtt betört bal kettőben, kiharcolt egy hetest és egy kiállítást Csákinak. (13:9) (13:9)

29
    BULATH beverte a büntetőt a bal oldalra. (14:9) (14:9)

30
    Emberhátrányban támad a Csaba. Víg bravúrral lábbal védi Walfisch lövését. (14:9) (14:9)

30
    Már a Kohász támad. (14:9) (14:9)

30
    BULATH Anita klasszikus átlövése balról. (15:9) (15:9)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:9)

Csodálatosan kezdte a mérkőzést a Dunaújvárost és egy kisebb hullámvölgyet leszámítva magabiztosan uralja is eddig a találkozót. A szünetre már hat gólos előnyt épített ki. A második félidőt is egy rövid ideig emberhátrányban fogja kezdeni a Csaba.
    Ha nem történik nagy törés a hazaiak játékában, akkor a mai napon szinte bebiztosíthatják négy közé kerülésüket az alapszakasz végére.
    Egyelőre tehát 15-9 az Újvárosnak, hamarosan folytatjuk!
    ----

Az első félidőben Vincze Melinda és Bulath Anita 4-4 góllal a legeredményesebb gólszerzők.

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:9)

31
    Hétméterest harcolt ki a hazai csapat. Bulath mellé lőtte. (15:9) (15:9)

32
    Labdavesztés középen a Békéscsabától, Rádlt megállítják, de szabaddobás. (15:9) (15:9)

32
    Vincze lőtt mellé. (15:9) (15:9)

32
    Szabó harcol ki szabaddobást a túloldalon. (15:9) (15:9)

33
    GLUSICA remek átlövéssel szerzi meg a tizedik vendéggólt. (15:10) (15:10)

33
    Ferling tör be és harcol ki hétméterest középen. (15:10) (15:10)

33
    Takács fölé pattintja a büntetőt. (15:10) (15:10)

33
    Újabb labdavesztés a Csabától a középpályán, jöhet a Kohász. Eddig ez a félidő nem a szép megoldásokról szól. (15:10) (15:10)

34
    Ferling ismét hetest harcol ki, most bal kettőben. (15:10) (15:10)

34
    BULATH leültette Veresst, majd az üres kapuba lőtte a hetest. (16:10) (16:10)

34
    Kelemennek állták útját a bal oldalon, marad a vendégeknél. (16:10) (16:10)

35
    Labdaszerzés középen, ám Ferlingnek az előre passz túl rövid, jöhet a Békéscsabai Előre NKSE. (16:10) (16:10)

35
    Szélsőbefutás Kelementől, de a bejátszás pontatlan, nem tudta rendesen kapura tenni már. (16:10) (16:10)

35
    Balátlövőből VINCZE Melinda eredményes. Az ötödik gólja. (17:10) (17:10)

36
    Víg bravúrral védte a jobb szélső próbálkozását. (17:10) (17:10)

36
    Gyors gól az ellentámadásból, HOSSZÚ Boglárka kapott remek labdát és be is vágta a jobb szélről. (18:10) (18:10)

37
    Ismét labdavesztés és ismét VINCZE eredményes egy hosszú indítást követően. 9 gól a differencia, az eddigi legnagyobb különbség. (19:10) (19:10)

38
    Időt is kért Bakó Botond, kezd elmenni a hajó a vendégeknek. 37:27-nél az időkérés. (19:10) (19:10)

38
    Békéscsabai támadással folytatódik az összecsapás. (19:10) (19:10)

38
    GLUSICA talpról test mellett talál a kapuba balról. (19:11) (19:11)

39
    FERLING Bernadett bal kettőből talál be egy trükkös átlövéssel. (20:11) (20:11)

39
    Glusica átlövésébe nézett bele egy hazai védőjátékos középen. Szabaddobás következik az ápolás után a viharsarkiaknak. Takács a szenvedő fél. (20:11) (20:11)

39
    Kemény fából faragták, marad a pályán. (20:11) (20:11)

40
    Barján játszott be szépen a beállósnak, aki hétméterest harcolt ki. (20:11) (20:11)

40
    Pisák próbálja védeni a hetest. (20:11) (20:11)

40
    NYIKOLAJENKO hanyag mozdulattal a bal felsőbe lőtte a büntetőt. (20:12) (20:12)

40
    Bulath átlövését védte Veress, de a kipattanó a hazaiaké maradt. (20:12) (20:12)

41
    Veress ismét véd egy átlövést, a túloldalon cselezés közben Glusica Leposava ellépi egy betörés előtt. (20:12) (20:12)

41
    Keményebb lett a csabai fal is az elmúlt percekben. (20:12) (20:12)

41
    Takács Dusmáta marad a földön Bulath bejátszása után. De feláll és folytatni tudja. (20:12) (20:12)

42
    Kapufa Gera lövését követően. (20:12) (20:12)

42
    Walfisch játszotta volna be Szöginek, ám a falról lepattant. (20:12) (20:12)

42
    Blokkolták Walfisch lövését, marad a vendégeknél. (20:12) (20:12)

43
    Nem tud mit kezdeni most a hazai fallal a Csaba. Passzív és labdavesztés is. (20:12) (20:12)

43
    Jobbátlövőben Vadász a pályán, de eladja. (20:12) (20:12)

43
    Víg hatalmas bravúrral védi Barján ziccerét egy lerohanás után. (20:12) (20:12)

44
    Szögi lövése lepattan, Víg a gólvonalon fogja meg. (20:12) (20:12)

44
    BULATH jobb oldali átlövése töri meg a hosszú gólcsendet a 6. gólja. (21:12) (21:12)

45
    Walfisch lövését balról ismét fogja Víg, ma újra jó napot fogott ki. (21:12) (21:12)

45
    Rádl lő mellé jobbról. (21:12) (21:12)

45
    Kiváló a Dunaújvárosi védekezés a mai napon. Bulath most éppen fejjel hárított egy átlövést. (21:12) (21:12)

46
    DOMBI Luca szerez gólt középről szép bejátszást követően. (21:13) (21:13)

46
    Két percre kiállítva Rádl a hazaiaktól. (21:13) (21:13)

46
    Labdavesztés, majd csabai lerohanás, SZÖGI pedig középről az alsóba vágja. (21:14) (21:14)

47
    Szögi Tímea is a kiállítás sorsára jut, Gerát rángatta meg. (21:14) (21:14)

47
    Ferling törne be, de fault és szabaddobás. (21:14) (21:14)

47
    Gera tört be és harcolt ki hétméterest jobb kettőben. (21:14) (21:14)

47
    BULATH első szándékból a léc alá bombázott. (22:14) (22:14)

48
    Majdnem eladta a középkezdésnél a Békéscsaba, de valahogy a saját térfelük közepén megmentették. (22:14) (22:14)

48
    VINCZE lő gólt balról egy hatalmas Víg védést követően, aki a gólpasszt is jegyezhette egyben. (23:14) (23:14)

49
    Mindkét együttes teljes létszámban. (23:14) (23:14)

49
    Érdekes helyzet állt elő, hosszú indítást kapott Hosszú Boglárka, Veress kijött a kapujából és ütközött Hosszúval, a szabályok szerint ez piros lap és meg is kapta Veress a piros lapot. (23:14) (23:14)

49
    BULATH kihagyta a büntetőt, de a Terényiről kipattanó labdát bevágta a felső léc alá. (24:14) (24:14)

50
    Megvan a 10 közte most. (24:14) (24:14)

50
    Barján bombázott kapura jobb kettőből, ám Víg fölé tenyerelte. (24:14) (24:14)

50
    Bal kettőben tört be FERLING Bernadett és csodálatos átemelős gólt szerzett. (25:14) (25:14)

51
    Néhány békéscsabai szurkoló nem bírta cérnával és kisebb balhé alakult ki, emiatt áll most a játék. (25:14) (25:14)

51
    Az adás megszakadása után csabai támadás zajlik éppen. (25:14) (25:14)

51
    Gávai is a pályán a vendégeknél bal szélen. (25:14) (25:14)

52
    Vígnek nem kellett közbeavatkoznia egy jobb oldali átlövésnél, mert mellé ment. (25:14) (25:14)

52
    Ács Anna lépett pályára jobb kettőben, átlövési kísérlete fölé szállt. (25:14) (25:14)

52
    Hosszú lefolyású vendégtámadás. (25:14) (25:14)

53
    Jobb kettőből szerzett gólt a Békéscsaba. Nem lehetett jól látni, Barjánnak tűnt, aki kapura lőtt. (25:15) (25:15)

53
    Áccsal szemben szabálytalankodnak, majd Mátéfi Eszter kér időt a Dunaújváros csapatának. (25:15) (25:15)

53
    A mérkőzés már eldőlt, a hazaiak is cserélgetnek és lehetőséget kapnak a fiatalabbak is. (25:15) (25:15)

54
    Terényi hatástalanított egy átlövést középről. (25:15) (25:15)

54
    2 perces kiállítást kapott Kővári és hetes. (25:15) (25:15)

54
    Csapó Kyra védi Nyikolajenko hetesét karral. (25:15) (25:15)

55
    Két kezes lökés miatt 2 percre elhagyja a játékteret Walfisch. (25:15) (25:15)

55
    Palotás ment bele. (25:15) (25:15)

55
    Vadász állította meg remekül Nyikolajenkot. (25:15) (25:15)

56
    GLUSICA tör be balról és szerez gólt, közben újabb kettő perc a hazaiaknak. (25:16) (25:16)

56
    Szabó blokkol egy lövési kísérletet. (25:16) (25:16)

56
    Vadász átlövését is blokkolják, majd Terényi üti ki. (25:16) (25:16)

57
    Szinte teljes sorcserét hajtott végre a hazai alakulat. (25:16) (25:16)

58
    Remek betörés után lőtt gólt balról GLUSICA. (25:17) (25:17)

59
    Kettő perc van hátra, újra labdát veszít az Újváros. Megtehetik, nagy az előny. (25:17) (25:17)

59
    Csapó védett remekül egy átlövést, ám a hosszú indítás nem sikerül. (25:17) (25:17)

60
    Teljes létszámban a hazaiak. (25:17) (25:17)

60
    Hetest harcol ki Barján a jobb oldalon. (25:17) (25:17)

60
    Walfisch a kapufára dobta a hetest. (25:17) (25:17)

60
    Mérkőzés vége. (25:17)

Az utolsó 6 percben nem szerzett már gólt az Újváros, ám így is még 8 gól megmaradt az előnyükből, a vártnál magabiztosabban és simábban verték tehát a Békéscsabát. A játék minden elemében jobbnak tűnt ma a Dunaújváros. Átlövésben, szélsőmunkában, védekezésben, kapusteljesítményben, leindításokban is a hazaiak tűntek ki.
    Ezzel ismét fontos 2 pontot szerzett az Újváros, amely csapat már a 4 közé jutás kapujában áll.
    A végeredmény tehát DKKA – Békéscsaba 25-17.
    ---- (19:27:34)

Dunaújvárosi KKA: Pisák, Víg, Csapó – Ferling, Gera, Berta, Vadász, Takács D., Takács F., Vincze, Bulath, Palotás, Ferenczy, Hosszú, Rádl, Kővári, Kemény, Ács
    Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE: Veress, Sipeki, Terényi – Hanczvikkel, Gávai, Tóth, Török, Nyikolajenko, Csáki, Szabó V, Szögi, Dombi, Walfisch, Kelemen, Glusica, Barján

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás