Balmazújváros – Létavértes SC 3:3 (vége)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
3:3 (2:1)
Létavértes SC
csütörtök 06.02.2014, 14:00 • Edzőcentrum, Balmazújváros • Felkészülési mérkőzések

A második félidő egésze Létavértes labdabirtoklási fölényt hozott. Ennek ellenére eleinte az Újváros volt veszélyesebb a kontráiból, de később már erre sem futotta erejükből (leszámítva az utolsó tíz percet) és védekezésre kényszerültek. A játékrészben frissebb volt a vendég csapat és a cserék is többet tudtak hozzátenni a játékhoz az ő oldalukon. A meccs egészét, az első félidőben tapasztalt hazai és a második félidőben észlelt vendég fölényt számba véve teljesen megérdemelt a döntetlen. Mindkét oldalon (főleg létavértesi részről) voltak pontatlanságok, de ez a felkészülés ezen szakaszában bőven belefér. Én mára megköszönöm a figyelmüket Balmazújvárosból, de maradjanak velünk, hiszen jégkoronggal és kosárlabdával várjuk még Önöket! További jó böngészést kívánok az onlajnok.com-on! (15:49:58)

90
    Oláh ívelte középre, nem volt veszélyes, Szécsi kezei közé jutott a labda.

90
    Kónyát borították fel a védők a vendég térfél közepén. Talán ez az utolsó esély az Újvárosnak, hogy megnyerje a meccset.

90
    Oláhot gyötörte meg Kuti a bal oldalon, keményen és szabályosan. Kirúgás következik.

89
    Vinicius trükközgetését Kónya megunta, a félpálya magasságában nemes egyszerűséggel lábon rúgta.

88
    Murák legurította a középen érkező Pintérnek, akire lövés előtt Vinicius és Madar is kilépett és együttes erővel szerelték.

87
    Murák kapott egyet a lábára a bal oldalon, szabadrúgás.

86
    Vinicius sarokrúgását egy csatár elől jó ütemben öklözte el Mester!

85
    Vinicius ismét akcióban, a bal oldalon húzott egészen az alapvonalig, majd beadását blokkolta Bakos.

84
    A szögletet követő ellentámadásból Vinicius szöktette hosszan a meginduló Bereczkit.

83
    Belényesi cselezgetett a tizenhatoson belül, majd 14 méterről kapura lőtt, a labda Kutiról vágódott szögletre.

82
    Nagy adott középre jobbról, de ez könnyű zsákmány volt Szécsinek.

81
    A Létavértes gólt szerzett!
    Angyal szöktette a védők vonalában meginduló GALVAO LEAL VINICIUSt, aki egy cselt követően Mester és egy védő válla fölött elemelve a labdát, 12 méterről a bal felsőbe lőtt, 3-3!

80
    Most Vinicius tekert középre balról, ez is pontatlan.

79
    Burics ívelte középre, de nem volt veszélyes, mindenki feje fölött és a kapu mellett is elszállt a labda.

78
    Vinciust Bakos akasztotta meg a hazai térfél középen, szabadrúgás.

77
    Pintér finom, löbbölt passzából Belényesi lépett volna ki ziccerben, de már lesen volt.

76
    Burics 30 méteres lövése lecsúszott, de pont így lett volna jó Bereczkinek, ha nincs lesen.

75
    Bereczki húzott befelé jobbról az alapvonal mentén, majd középre adott, de egy kicsivel az érkező Hajdu mögé ment a labda!

74
    Kicsit felpörgette a ritmust most a Léta, náluk van az irányítás az elmúlt 10 percben.

71
    Vinicius beadása először levágódott, majd balról ismét beadta a brazil, középen érkező BERECZKI DÁNIEL pedig 8 méterről a kapuba juttatta a labdát, 3-2!

70
    Nagy centerezése után Hajdu mellett elesett Kónya, de a bíró ismételten nem fújt büntetőt.

69
    Vinicius bal oldali beadása nem volt veszélyes.

68
    Vinicius 28 méteres lövése egy jó 7-8 méterrel mellé szállt.

66
    Orosz beadását Angyal 8 méterről centikkel fejelte a kapu fölé!

65
    Kónya hámozta át magát Buricson, de 21 méteres lövése nem volt veszélyes.

63
    Madar beadását Angyal 10 méterről egy védő szorításában fejelte fölé!

63
    Bár többet birtokolja a labdát a Léta a második félidőben, de a támadásaikban nincs átütő erő.

62
    Egy kontrát követően Kónya szöktette a ziccerben meginduló Nagyot, aki 10 méterről lábom lőtte a kimonzduló Szécsit!

61
    Vinicius indítása most hosszú, Angyal nem érte el.

60
    Vinicius adott középre, de Bakos könnyedén elrúgta a labdát.

59
    Suskó balról előreívelt labdája nem lett jó senkinek.

57
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Király, bejön Bereczki.

57
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Szabó, bejön Orosz.
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Sós, bejön Madar.

57
    Hatos csere vendég oldalon: Tóth helyére Szécsi érkezik a kapuban, illetve Kinyik, Király, Szabó, Sós és Balogh helyére jön Hajdu, Bereczki, Orosz, Madar és Vinicius. Alighanem ezek voltak a meccs utolsó cseréi, mindkét oldalon már mindenki pályára lépett a mezőnyjátékosok közül.

55
    Szpisljak Zoran közben összeveszett a partjelzővel. Szerinte túl durvák a hazai játékosok.

54
    A sérült Kertész helyére Angyal érkezik.

53
    Az eset közben Kertész rásérült a hétvégén megsérült bokájára. Le kell hozni a csatárt.

52
    A Balmazújváros gólt szerzett!
    Nagy jobb oldali beadását először kifejelték a hazai védők, de a második hullámban érkező OLÁH GERGŐ 16 méterről a kapuba lőtt, 3-1!

51
    Tűzijáték! Először Pintér üres kapu felé tartó lövésébe lépett bele Bényei, majd Murák 10 méteres lövését védte bravúrral Tóth!

50
    Egyelőre a Léta rohamoz aktívabban a második félidőben.

48
    Király starolt volna egy labdára, de végül Mester ha nehezen is, de felszedte előle.

46
    A második félidőben a kezdetben padon ülő újvárosi mezőnyjátékosok mindegyik pályára lép. Demjén, Bokros, Papp és Müller helyére érkezik Oláh, Privigyei, Bakos és Murák.

46
    Az Újváros kezdte a második félidőt.

46

A találkozó elején a Létavértes játszott fölényben és pár helyzetet is kialakítottak, míg a Balmaz ekkor nem tudott a kapu előterébe jutni, az utolsó passzok rendre rosszak voltak, vagy a létavértesi fiatalok léptek közben jól. Az egyenlítő gól után azonban varázsütésre megváltozott a játék képe, a vendégek sokszor hosszú ideig át sem lépték a félpályát és még helyzetecskékig sem jutottak. Ellenben az Újváros, akik többnyire átlövésekkel operáltak, illetve a szélen vezetett támadásaik veszélyesek. Azt viszont túlzás lenne állítani, hogy a kapu előtt pontosak volnának. Mindent összevetve: Élvezetes első félidőt láthattunk, reméljük a második is ilyen lesz!

45

45
    Belényesi éles szögből, félfordulatból megeresztett lövése gyenge lett, így Tóth könnyedén védett.

45
    Kónya indult meg a jobb oldalon, de Bényei vele tartott és szerelt.

44
    Nagy most a vagdalkozás, a félpályánál pattog ide-oda a labda.

43
    Vachtler 24 méteres, jobbról érkező lövése jócskán a kapu fölé szállt.

42
    Hosszú idő után a Léta most meg tudja tartani a labdát, a hazai térfélen járatják azt.

41
    Egy szép kenyszerítőt követően Nagy középre passzába belelépett Kinyik, ami így Mester kezébe pattant.

40
    Müller gurította le Pappnak, aki 22 méterről lőtt a kapu mellé.

39
    Müller kapott egy rúgást a lábára, majd ingerültséggel vegyített, fájdalmas kiáltással huppant a földre. Szabadrúgás jöhet.

38
    Vachtler centerezése Belényesi felé pontatlan volt, egy védő tisztázott.

37
    Belényesi dobta támadásban a jobb oldalon kiugró Nagyot, de már lesen volt a szélső.

36
    Forgács szánta el magát lövésre messziről, a labda Buricsról vágódott Tóth kesztyűjébe.

35
    Pintér ugrott volna ki egy szöktetéssel, de Kuti önfeláldozóan közbelépett és becsúszva szerelt!

34
    Nagy passzolt volna középen Demjén felé, de csak egy védőnek lett jó.

33
    Jó iramú meccset láthatunk, mindkét csapat felvállalja a párharcokat, ráadásul helyzetek is akadnak. Nem unatkozhatunk!

33
    Pintér balról érkező beívelése a kapu mögött ért földet.

32
    Sós egyből kapura szánta, de a 25 méteres lövése elpattogott a bal kapufa mellett.

31
    Ismét Balogh akcióban, Kónya pakolt oda neki egyet. Szabadrúgás a Létavértesnek, jobbról, jó szögből!

30
    Balogh iramodott meg öles léptekkel előre, de Forgács végül jó ütemben lépett közbe és szerelt.

29
    Bokros gyűjtött be egy labdát a bal oldalon a büntetőterületen belül, két ember mellett elvitte a labdát, de a harmadik már szerelte.

28
    Nagy esett el Kinyik szorításában a tizenhatoson belül, de a bíró nem ítélt büntetőt.

27
    Nagy futotta le ismét emberét a jobb oldalon, majd beadása elszállt az összes csatár előtt.

26
    Nagy beadása után Belényesi fejet volna kapura, de már szabálytalan volt Bényeivel szemben.

26
    Belényesi került ziccerbe 7 méterre a kaputól, középről, de hatalmas ziccerben fölé bombázott!

25
    A jobb oldalon merginduló Nagyot buktatta Suskó, szabadrúgás.

24
    Pintér maradt lesen.

23
    Úgy tűnik. ma remekül funkcionál a Belényesi-Demjén duó! Belényesi egy kontra végén a bal oldalon ziccerbe került, de volt szíve leadni a középen érkező DEMJÉN GÁBORnak, aki 6 méterről, könnyedén passzolt a félig üres kapuba, 2-1!

22
    Király finom, löbbölt passza hosszú volt Kertésznek.

21
    Kertész kapott egyet Forgácstól a félpálya közelében, szabadrúgás.

20
    Ide-oda pattogott a labda a vendég tizenhatoson belül, végül Kinyik Pintér elől tisztázott.

19
    A gól óta beszorult a Léta. Bár kezdetben ha nem is elsöprő, de érzékelhető fölényben voltak, most a Balmaz a kapujuk elé szegezi őket.

18
    Belényesi 22 méteres lövése egyenesen Tóth kezei közé szállt.

17
    Fordított szereposztás, de ezúttal nincs gól: Demjén beadását Belényesi 8 méterről fejelte a bal kapufa mellé!

16
    Mire leírom, itt az egyenlítés! Belényesi szöktette a leshatáron kiugró DEMJÉN GÁBORT, aki ziccerben tört kapura és 14 méterről Tóth mellett a bal alsóba helyezett, 1-1!

15
    Egyelőre a Léta jobban játszik, a Balmaz csak keresi önmagát.

14
    Nagy ívelte át Pintérnek a labdát a bal oldalra, aki egyből középre tette, de Bényei jól helyezkedett és tisztázott a csatárok elől.

13
    Pintér tekert a kapu irányába balról, 25 méterről, a labda centikkel ment el a léc fölött!

12
    Müller 23 méteres lövése erőtlen volt, könnyen megfogta Tóth.

11
    A Létában egyébként többen játszanak a Lokiból is. Ilyen Kertész Tamás is, akit bár távozóként tüntettünk fel a meccs előtt, de – értelemszerűen – edzőmeccsen játszhat korábbi csapata színeiben.

10
    Egy lecsorgó labdát Király tűzött rá 15 méterről, de ez nem okozott gondot Mesternek.

8
    Demjén végzett el balról szabadrúgást, de beívelt labdáját az első védő kivágta.

7
    Nagy indult meg a jobb oldalon, de beadása túlzottan lapos volt.

5
    Müller indította volna a bal oldalon Pintért, de hosszú volt neki a labda.

4
    Egy kósza, előrevágott labdára Tóth kimozdult és tisztázott.

3
    Egy előreívelt labdára a bal oldalon kiugró SÓS BENCE startolt és a kimozduló Mester fölött 14 méterről, szép mozduattal a kapuba emelt, 0-1!

2
    Egyelőre aktívabbak a vendégek, ők rohamoznak jelenleg.

1
    A Léta kezdte a meccset.

1

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Mester – Vachtler, Papp, Forgács, Bokros – Nagy, Müller, Kónya, Demjén – Pintér, Belényesi
    Cserék: Tóth – Privigyei, Murák, Bakos, Oláh

Létavértes SC: Tóth – Kuti, Bényei, Kinyik, Suskó – Király, Burics, Szabó, Sós – Balogh, Kertész
    Cserék: Szécsi – Bereczki, Vinicius, Hajdu, Angyal, Orosz, Madar

Játékvezetők: Mazsa Tamás – Berettyán Péter, Horváth Róbert.

Távoztak: Kertész Tamás, Berdó Péter

Ezen a meccsen az is kérdéses, hogy a Léta milyen csapattal fog kiállni, ugyanis előfordulhat, hogy a DVSC-DEAC fiataljaival együtt fognak játszani, ami megszokott felkészülési időszakban. Nyolc napja is ez történt, amikor Debrecenben játszott a Létavértes az Újvárossal és ahol a Loki két fiókcsapata megfelezte a meccset. Akkor egyébként 2-1-es Balmazújváros-siker született.

Tisztelt focirajongók! Folytatódik a felkészülési időszak a téli szünetben és egyre-másra játsszák a barátságos meccseket is a csapatok. Csütörtök délután 2 órától az NBII-es Balmazújváros otthonába látogatunk, ahol a nem rég átadott műfüves pályán a Létavértes együttesét fogadja a hazai csapat. Híres Gábor tanítványai az NBII-ben vitézkednek és jelenleg a negyedik helyen állnak, míg Szpisljak Zoran Létája a feljutást érő első pozíciót ostromolja az NBIII Keleti csoportjában, pillanatnyilag a harmadik helyen találhatók. A cél elsősorban a felkészülés és az, hogy élesedjenek a csapatok a tavasszal folytatódó bajnoki küzdelmekre. Reméljük, élvezetes meccs lesz, egy biztos: a találkozó minden egyes mozzanatát követhetik majd itt, az onlajnok.com-on!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.