Liverpool F.C. – Arsenal FC 5:1 (vége) | Aston Villa FC – West Ham United 0:2 (vége) | Chelsea F.C. – Newcastle United 3:0 (vége)
Crystal Palace – West Bromwich Albion 3:1 (vége) | Norwich – Manchester City 0:0 (vége) | Southampton FC – Stoke City 2:2 (vége)
Sunderland AFC – Hull City 0:2 (vége) | Swansea City – Cardiff City FC 3:0 (vége)
Crystal Palace
3:1 (2:0)
West Bromwich Albion
szombat 08.02.2014, 16:00 • Selhurst Park, London • Barclays Premier League

A második játékrész első fele kifejezetten izgalmas volt, hiszen gyorsan ledolgozott egy gólt a hátrányából a WBA, de a 69. percben büntetőhöz jutott a Crystal Palace, amit Chamakh értékesített, és ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, és a három pont sorsa is. Ezzel az eredménnyel jelenleg kiesőhelyen áll Gera Zoltán csapata, a West Bromwich, a Crystal Palace-ot pedig most már nem egy, hanem három pont választja el a kiesőzónától. (17:54:57)

90+3
    Beléptünk a hosszabbítás utolsó percébe.

90+1
    A szöglet után gyorsan fel akartak szabadítani a hazaiak, de Anichebe beleállt, és majdnem a kapuba hullott vissza a labda!

90+1
    Thomasról ment ki a labda, vendég szöglet jöhet.

90+1
    Három perc a hosszabbítás.

90
    Jedinak tűzte kapura a szabadrúgást, de Foster megfogta.

89
    Bő egy perc van hátra a rendes játékidőből, szabadrúgással jöhet a Crystal Palace.

87
    Nem akartak gólt ebből a helyzetből a hazaiak, a kisszöglet után rögtön ellőtte egy játékos a labdát, jóval a kapu fölött-mellett.

86
    Szöglettel jöhet a Crystal Palace.

85
    Jones volt kellően agresszív most, kétszer is visszaszerezte a labdát a hazai tizenhatosnál, majd lőni is tudott, de Speroni védte a kísérletet.

83
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Crystal Palace, Chamakh helyén Thomas fejezi be.

82
    Anichebe indult meg most a középpályáról, eljutott egészen a tizenhatosig majd lőtt, de nem találta el a kaput.

81
    Morrisont ugratták ki most a hazaiak a bal szélen, éles szögből rögtön ellőtte, de Speroni számított rá, fogta a lövést.

79
    Chris Brunt is besárgul amiért Incét buktatta csúnyán.

76
    Újabb csere hazai oldalon, Parr be, Bolasie le.

74
    Anichebe lövését blokkolták, szöglet a vége.

73
    Továbbra sem adja fel a WBA, támadnak apait-anyait beleadva.

72
    A hazaiak is cseréltek, Murray váltja Puncheont.

71
    Cserélt a West Brom, Beahino váltja Yacobot.

69
    A Crystal Palace gólt szerzett!

MAROUANE CHAMAKH góljával ismét két gólos a Crystal Palace előnye! A hazai támadó a jobb alsó sarkot lőtte ki, Foster kapus viszont a balra ugrott, így esélye sem volt védeni.

68
    Büntetőt ítél a játékvezető a Crystal Palace javára!! Chamakhot indították a tizenhatosnál, Foster kijött, elsodorta labdát, de vele együtt Chamakhot is!

66
    A szöglet után kipattant a labda, Morrison próbálkozott ismét, a tizenhatoson belülről, de Speroni ezt is védte!!

66
    Speroni mentette szögletre Morrison lövését, így Brunt ívelheti középre most a labdát.

66
    Yacob pedig szabálytalanul támadott, ő is besárgul.

65
    Brunt volt szemfüles, visszaszerezte a játékszert becsúszásával.

64
    Letámadtak a vendégek, de elvesztették a labdát! Indulhat a hazai kontra!

62
    Nagy helyzetet úsztak meg a vendégek, a szöglet után Ince fejelt, ezt védte Foster, de ezután az ötösön belül volt a labda jó ideig, de végül sikerült felszabadítaniuk a WBA védőinek!

61
    Sinclairról ment ki a labda, szöglettel jöhet a Crystal Palace.

58
    Kezd kicsit leülni a mérkőzés, sok a szabálytalanság ezekben a percekben.

54
    Ennek az akciónak beadás lett a vége, érkező ember viszont nem volt.

54
    Most a jobb szélen próbálkoznak a vendégek.

53
    Rendkivül aktív még mindig a WBA, de az akcióik pontatlanság miatt kudarcba fulladtak az utóbbi percekben.

49
    Nagyon pörgős eddig a második félidő, mindkét csapat nagy erőkkel támad.

46
    A West Bromwich gólt szerzett!

Rögtön a második félidő első percében ledolgoz egy gólt a hátrányából a West Bromwich! Anichebe passza után a frissen beállt THIEVY BIFOUMA tüzelt lehetetlen szögből, a labda Speroni kapus mellett elsuhanva a bal fölsőben kötött ki!

46
    Pepe Mel kettős cserével kezdi a második játékrészt, Gera Zoltán helyén Thievy, Ridgewell helyén pedig Sinclair folytatja.

46

Gyorsan, mindössze negyed óra alatt megszerezte a vezetést a Crystal Palace az első félidőben, köszönhetően az agresszív támadójátékuknak. A WBA nem igen tudta felvenni a ritmust a mérkőzés első felében, és egy szöglet utáni védelmi hibát kihasználva Ledley két gólosra növelte a hazai előnyt. A vendégek csak ezután kezdtek el ébredezni, innentől kezdve kiegyenlítetté vált a mérkőzés, de ennél több fog kelleni tőlük ahhoz, hogy pontot mentsenek a mai mérkőzésen.

45+2
    Pontatlan a tizenhatosra bepasszolt labda, felszabadítanak a hazaiak.

45+2
    Újra a WBA támad, ez lehet az utolsó esélyük a szépítésre az első félidőben.

43
    Újabb szabadrúgást kap a West Brom, ismét távol a kaputól.

42
    Nem volt veszélyes a szöglet, de a labda már újra a vendégeknél.

41
    Sokáig veszélyesen pattogott a labda a hazai tizenhatosnál, végül Mulumbu tüzelt, a labda megpattant, így szöglet a vége.

41
    Brunt végezhet el közben újabb szabadrúgást, 40 méterre a kaputól.

40
    Érezhetően tördeli a játékot most a Crystal Palace, nem akarják hogy elkapja a ritmust a WBA.

39
    Jones buktatta Incét, a játékvezető pedig kiosztja neki a mérkőzés első sárgáját.

37
    Játékvezetői labdával folytatódik a mérkőzés, a hazaiak rögtön visszaadják a West Bromnak a labdát.

36
    Chamakh maradt lent a földön egy ütközés után, így most áll a játék.

35
    Elsőre kipattant a labda, másodjára gyenge volt a beadás, így kirúgás a vége.

34
    Aktivizálta magát az utóbbi percekben a West Brom, most szöglettel jöhetnek.

33
    Megpattant a sorfalon a lövés, Speroni pedig gyorsan begyűjtötte a megpattanó labdát.

33
    Morrisont buktatta Dikgacoi a tizenhatos előtt, remek helyről jöhet a WBA szabadrúgása.

31
    Ismét a hazaiak akcióztak, Bolasie viszont lesen volt, szabadrúgás kifelé.

29
    Chamakhot ugratták ki ezúttal a hazaiak, Foster az utolsó pillanatban ért oda felszabadítani.

27

Már két góllal vezet a Crystal Palace! Óriási védelmi hibát követően JOE LEDLEY teljesen üresen érkezett a szögletre, és simán, az ötösön belülről senkitől sem zavartatva a kapuba fejelt!

26
    A szabadrúgás megpattant egy védőn, szöglet jöhet.

26
    A kaputól 30 méterre kap szabadrúgást most a Crystal Palace.

25
    Nagyszerű összjáték, Brunt szögletét McAuley lefejelte Dawsonnak a büntetőpontra, aki rögtön kapásból ellőtte, a kaput azonban nem sokkal, de elvétette.

24
    Most viszont kiharcolnak egy szögletet.

23
    Jó ideje járatják már a labdát a vendégek, de egyelőre semmi veszélyeset nem tudtak alkotni.

21
    Brunt szabadrúgása gyakorlatilag az első védőben elakadt, rögtön felszabadítottak a hazaiak.

21
    Anichebe esett nagyot a tizenhatos mellett, jó helyről jöhet szabadrúgással a WBA.

19
    Hosszú hazai akció végén megszerzik a labdát a vendégek.

15

THOMAS INCE góljával megszerzi a vezetést a Crystal Palace! Bolasie kiugratása után elég kiszorított helyzetből lőtte el a labdát, de remek megoldást választott, a labda pedig Foster kapus mellett bekacsázott a jobb alsóba!

14
    Puncheon beadását követően Bolasie fejelt kapura, de Foster ezt védeni tudta.

9
    Nagy veszélyben volt a szögletet követően a vendég kapu, a sarokrúgás után az ötösnél pattogott a labda, ahonnan felszabadítani próbált egy vendég játékos, de Dann ezt blokkolta, megpattant rajta, és fölé ment.

8
    Ince harcolt ki egy szögletet a bal szélen.

7
    Anichebe került egy kiugratás után óriási helyzetbe, de nem tudott elég erőt vinni a lövésbe, így Speroni fogni tudta!

6
    Gyenge volt, Foster intett is a védőknek hogy hagyják, simán kiment a labda.

5
    Azonban elvesztették a vendégek a félpályánál, így Ince indult meg, akit Yacob állított meg – szabálytalanul. A kaputól 35 méterre végezhet el szabadrúgást a Crystal Palace.

4
    Delaney szabálytalansága után már a West Bromnál a labda.

3
    Egyelőre aktívabb játékot mutat a Crystal Palace.

1
    Chamakh próbálta a jobb szélről középre tenni a labdát, de még időben odaért egy védő, kirúgás a vége.

1

Crystal Palace: Speroni – Delaney, Dikgacoi, Dann, Ward – Bolasie, Jedinak, Ledley, Ince – Puncheon – Chamakh
    Cserék: Hennessey, Bannan, Gabbidon, Gayle, Muray, Parr, Thomas.

West Bromwich Albion: Foster – Jones, McAuley, Dawson, Ridgewell – Yacob, Mulumbu, Gera, Morrison – Brunt, Anichebe
    Cserék: Myhill, Berahino, Bifouma, Dorrans, Lugano, Sinclair, Vydra

Játékvezető: Chris Foy.

Az angol Premier League 25. fordulójában a Crystal Palace látja vendégül a West Bromwichot.

A két csapat hajszálra pontosan ugyanannyi, 23 pontot gyűjtött eddig, így mindkét fél egy ponttal előzi meg a kieső helyen álló West Hamet. Ennél fogva ez egy nagyon fontos mérkőzés, hiszen aki ezt az összecsapást megnyeri, az sokkal könnyebb helyzetből várhatja a következő fordulót.

A két csapat ebben a szezonban már kétszer is találkozott, a novemberi bajnokin 2–0-ra győzött a WBA hazai pályán, míg a januári FA kupa meccset a Crystal Palace nyerte meg szintén 2–0-ra, idegenben. Az előzmények egy elég szoros találkozót vetítenek előre, de a vendéglátók tűnnek esélyesebbnek, akik legutóbbi hét hazai mérkőzésükből összesen egyet vesztettek el, míg a West Brom a legutóbbi tíz idegenbeli mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni.

Ezen felül a vendégeknél sérültek is akadnak bőven, Sessegnon, Anelka, Popov, Olsson, és Morrison sem bevethető, míg a Crystal Palace csapatából csak Thomas fog biztosan hiányozni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Dávid Kiss

Gólok: 15. Ince, 27. Ledley, 69. Chamakh (bünt.) – 46. Thievy

Lapok:   39. Jones (WBA), 66. Yacob (WBA), 79. Brunt (WBA)

Crystal Palace: Speroni – Delaney, Dikgacoi, Dann, Ward – Bolasie(76. Percc), Jedinak, Ledley, Ince – Puncheon(72. Murray) – Chamakh

West Bromwich Albion: Foster – Jones, McAuley, Dawson, Ridgewell(46. Sinclair) – Yacob(71. Berahino), Mulumbu, Gera(46. Thievy), Morrison – Brunt, Anichebe

Játékvezetők: Chris Foy