SC Freiburg – 1899 Hoffenheim 1:1 (vége) | Norimberk – Bayern München 0:2 (vége) | Werder Bremen – Borussia Dortmund 1:5 (vége)
VfL Wolfsburg – 1. FSV Mainz 05 3:0 (vége) | Hamburger SV – Hertha BSC 0:3 (vége)
SC Freiburg
1:1 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
szombat 08.02.2014, 15:30 • MAGE SOLAR Stadion, Freiburg • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

A Bundesliga 20. fordulójában a 16. helyezett SC Freiburg csapata fogadja a 11. helyen tanyázó Hoffenheim eggyüttesét. A hazaiak a kiesés ellen küzdenek, és ezen a meccsen akár előnyükre is válhat a hazai pálya, hiszen a legutóbbi hazai mérkőzésükön le tudták győzni a második helyezett Leverkusent, utána viszont idegenben kikaptak a 7. helyezett Mainz gárdájától, fromájuk tehát eléggé ingadozó. A vendégek formája szintén nem túl stabil, ugyan a legutóbbi bajnoki meccsükön sima 3-0-ás győzelemmel küldték haza a Hamburg csapatát, viszont a legutóbbi két vendég fellépésük nem sikerült jól, mindkét alkalommal vereséget szenvedtek és még gólt sem tudtak szerezni. A hazaiaknál Sebastian Freis, Marco Terrazzino, Vegar Hedenstand, míg a vendégeknél Boris Vukcevic és Stefan Thesker nem tudja vállalni a játékot sérülés miatt.
    A két csapat legutóbbi mérkőzése igencsak izgalmasra sikeredett, egy gólgazdag találkozón 3-3-as döntetlen született, úgyhogy mindenképp megéri ma velünk tartani.
    Jó szórakozást kívánok!

A vendégek kezdik a mérkőzést.

1

1
    Egy fellőtt labdával kezd a Hoffenheim ami azonban pontatlan.

3
    Türelmesen adogat a Freiburg.

4
    Egy szép akció a vendégektől a szélen, a beadás azonban pontatlan.

6
    Jó helyről érkezhet a Freiburg szabadrúgása.

7
    A Freiburg játékosai nagy nyomást gyakorolnak az ellenfél térfelén, most Schmid volt szabálytalan.

9
    Andreas Beck felívelt labdája volt pontatlan.

11
    Mujdza végezheti el a Freiburg szabadrúgását.

12
    A Freiburg védelme már a középpályán megakasztja a Hoffenheim támadásait.

13
    Újabb támadással próbálkozott a Freiburg, azonban Schmid beadása pontatlan a szélről.

14
    A Freiburg játékosai zavartalanul passzolgatnak a középpályán.

17
    Salihovic lövése pattan meg a hazaiak védőjén.

18
    Szabálytalanságért reklamálnak a nézők, azonban a mérkőzés tovább folytatódik.

19
    Veszélyes helyről érkezhet a Hoffenheim szabadrúgása.

19
    Salihovic fölébombázza a szabadrúgást.

20
    Volland cselezget a tizenhatoson belüöl, azonban beadása megakad egz védőn.

21
    Firmino lapos lövése megy mellé.

22
    Fernandes lépett be dúrván Salihovicnak, de a hazaiak védője nem kap lapot.

22
    A Hoffenheim játékosa Sebastian Rudy kap sárgalapot.

24
    A Freiburg játékosa Mujdza sárgalapot kapott, Vollandnak rúgott oda keményen.

25
    A Hoffenheim jó helyről végezhetett szabadrúgást, azonban Volland a sorfalba bombázott.

27
    Schmid adja be veszélyesen a labdát, azonban Casteels le tudja húzni.

29
    A Freiburg játékos Mehmedi cselez ki két vendég védőt, aztán nem tudja befejezni az akciót Casteels zavarja meg őt.

30
    Firmino ad egy nagyon jó passzt Vollandnak, akit a tizenhatos környékén szerelnek, szöglet következik.

31
    Polanski lövése centikkel megy el a kapufa mellett.

33
    Mehmedi kézzel veszi át a labdát, Hoffenheim szabadrúgás kifele.

34
    Egy nagyon szép Hoffenheim akciót ront el Salihovic egy rossz beadással.

36
    Mehmedi léphetett el kontrából, végül kiharcol egy szögletet.

37
    Beck fejeli ki a szögletrúgást, a bal oldalról jöhet a Freiburg újabb szöglettel.

38
    Volland harcol ki egy szögletet a vendégeknek.

39
    A szöglet után Vollandhoz pattan a labda aki 12 méterről bombáz nem sokkal fölé.

40
    Megint egy szép Hoffenheim akció, Volland azonban megint a kapu fölé lő.

41
    Salihovic ível be egy labdát szabadrúgásból, azonban a Freiburg simán tisztázni tud.

43
    A Freiburg ígéretes helyzetet dolgozott ki azonban Mujdza rossz beadása után jöhet a Hoffenheim.

44
    A Hoffenheim már a szünetet várja, türelmesen adogatnak hátul.

A játékvezető nem adott hosszabbítást az első félidőben, kiegyenlített mérkőzés zajlik a Mage Solar stadionban, mindkét csapatnak voltak kisebb helyzetei, nagyobb lehetőséget azonban egyik csapat sem tudott kialakítani. Tartsanak velünk a második félidőben is!

46

46
    A második félidőt a hazaiak kezdik.

47
    Firminot szerelték a hazai védők, mielőtt még lövőhelyzetbe került volna.

48
    Türelmesen kezdi a második félidőt a Freiburg, saját térfelükön passzolgatnak.

49
    Herdling lőhet 9 méterről, lapos próbálkozását simán védi Baumann.

51
    Firmino cselez ki három freiburgi védőt, kiugratása azonban pontatlan.

52
    Polanski csúszik be csúnyán hátulról, megússza a lapot, de jó helyről érkezhet a Freiburg szabadrúgása.

53
    A szabadrúgás veszélytelen, a Hoffenheim védői könnyedén szabadítottak fel.

54
    A Freiburg szélen próbál támadást vezetni, de nem tudnak túljutni a felezővonalon sem.

56
    Az első félidőhöz képest sokkal gyengébb intenzítással folyik a mérkőzés.

58
    Mindkét csapat felívelésekkel próbálkozik, egyelőre sikertelenül.

59
    Klaus egy jó passz után 20 méterről ereszt el egy erős, lapos lövést, ami kipattan Casteelsről, de végül begyűjti a vendégek kapusa a labdát.

61
    A mérkőzést még mindig rengeteg megszakítás jellemzi, ritka a folyamatos játék az utóbbi percekben, illetve egyre több a szabálytalan belépő.

63
    Mehmedi szabálytalankodik az ellenfél tizenhatosa közelében, a nézőknek nem tetszik a bíró ítélete.

64
    Mehmedi elrobog a szélen, de nem tud centerezni, mivel megállítják a Hoffenheim védői.

65
    Casteels gyűjt be egy kósza freiburgi ívelést.

67
    Jelenleg mindkét csapat rengeteg hibával operál az ellenfél tizenhatosa környékén, nagyon sok a pontatlan passz.

68
    A Freiburg gólt szerezett!
    Mehmedi beadását, JONATHAN SCHMID passzolja az üres kapuba.

70
    Jó helyről jön egy Hoffeneim szabadrúgás.

71
    Salihovic, gyenge, középre tartó lövését könnyedén megfogja Baumann.

72
    A Hoffenheim játékosa sárga lapot kap durva belépője után amit a gólszerző Schmid ellen követett el.

73
    Veszélyes volt a Freiburg szabadrúgása, épp hogy mellé ment a fejes.

74
    Kettős csere a vendégeknél. Rudy helyett Modeste, Salihovic helyett Schipplock jön.

75
    Mehmedi távoli lökete csattan a keresztlécen!

76
    A vendégek kihasználják utolsó cserelehetőségüket. Abraham helyett jön Vestergaard.

77
    Schmid beadását küldi fölé Darida.

79
    A Hoffenheim már kockáztat, több játékosuk is a hazai térfélen várja az indításokat.

80
    Szabadrúgás a vendégeknek, a jobb oldalról, kb. 25 méterről Salihovic áll oda, lövése egy picit fölé száll.

81
    Schipplock lövésébe beleállnak a védők.

82
    Daridanak gurítanak le egy szabadrúgást, lövését Casteels szögletre tolja ki.

83
    A szöglet pontatlan, elszáll a freiburgi játékosok fölött, kirúgás jöhet.

84
    Először cserélnek a hazaiak, Daridat váltja Hanke.

85
    Mehmedi megpattanó lövését magabiztosan gyűjti be Casteels.

85
    A Hoffenheim gólt szerzett!
    ANTHONY MODESTE egy csel után lövi el a bal alsó sarokba a labdát 16 méterről!

87
    A hazaiakat megzavarta a bekapott gól, a Hoffenheim pedig tartja a labdát.

88
    Modeste-t ugratják ki, aki elpöcköli Baumann mellett a labdát, amit azonban egy hazai védő be tud gyűjteni.

90
    Elkezdődik a mérkőzés utolsó perce, Casteels véd egy gyenge, lapos freiburgi próbálkozást.

91
    2 perc hosszabbítást mutat a negyedik játékvezető.

91
    Schipplock beadását vágják ki a kapu elől.

92
    Ginter kap egy sárga lapot miután a felezővonalnál szabálytalankodott.

A mérkőzés véget ért, a freiburgi Mage Solar stadionban igazságos döntetlen született. A két csapat becsülettel próbálkozott, azonban nagyobb helyzet egyik térfélen sem maradt ki, a védelem mindkét csapatnál jól funkcionált. A Freiburg ideiglenesen feljött a 15. helyre ezzel a döntetlennel, a Hoffenheim pedig megőrizte a mérkőzés előtt elfoglalt 11. helyét. Köszönöm a megtisztelő figyelmet, kövessék továbbra is közvetítéseinket! (17:26:57)