Svédország – Magyarország 3:2 (hosszabbítás vége)
Svédország
3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 1:0)
Magyarország
szombat 08.02.2014, 18:00 • Megyeri út, Budapest • Négy Nemzet Torna

Hatalmasat küzdött és főleg a harmadik harmadban helyenként jól is játszott a magyar U18-as női jégkorong válogatott! Sikerült megfordítani az eredményt a svédek vezetését követően, de sajnos nem tudtuk megnyerni a rendes játékidőben a mérkőzést!
    A hosszabbításban egy remekül eltalált lövés döntött a vb bronzérmes svéd válogatott javára, de a mieink minden dícséretet megérdemelnek, ragyogó helytállásukért és ezt a magyar közönség a végén vastapssal köszönte meg a lányoknak!
    Két nap után tehát a cseheknek 5, a finneknek 4, a svédeknek 2, a mieinknek egy pontja van!
    Holnap a torna zárónapján a csehekkel játszik a magyar csapat!
    Várjuk Önöket akkor is!
    Köszönjük mai megtisztelő figyelmüket! (20:28:15)

63:54
    Svédország gólt szerzett!
    Gólszerző KARLSSON. IDA KARLSSON egy hatalmas bombát küldött sajnos Németh Anikó kapujába! Elin Benn adta a gólpasszt! 3-2-re nyert Svédország!

62:44
    Samuelsson lövését védte Németh Anikó a túloldalon!

62:20
    Odnoga Lotti sem tudott túljárni a svéd kapus eszén!

61:48
    Lejárt a svéd kiállítás, 4 a 4 elleni a játék!

61:24
    Már nem volt megjátszható a korong, kikerül a svédek harmadából!

60:44
    Megint Medgyes Dorottya lőtt, de Berglind megint védett!

60:17
    Medgyes lövését védte a svéd kapus!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Természetesen 4 a 3 elleni játék jön, hiszen emberelőnyben vagyunk!

Remek harmadik harmadot produkált a magyar együttes! lelkes csupaszív játékával megfordította az eredményt, de a végén a svédek egyenlíteni tudtak!
    Hamarosan jön a ráadás, maradjanak velünk, hiszen nem mindennapi izgalmak várnak még ránk ma este!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:48
    Ha hosszabbítás lesz, azt emberelőnyben kezdjük majd, hiszen az iménti gólszerző, Emma Forslund kapott 2 percet!

59:09
    Pintér Hanna nagy lövését védte a svéd kapus!

58:34
    Megint időkérés!

58:34
    Gólszerző FORSLUND. EMMA FORSLUND egyenlítette ki az állást, Ida Karlsson korongját gólra váltva! 2-2

57:59
    Ungár Rebeka lövését védte a svéd kapus!

57:15
    Grkocic Jelena lőtt közelről kapu fölé!

56:26
    Krivi Krisztina zavarórepülése majdnem magyar korongszerzést eredményezett!

55:35
    Tumultuózus jelenet, kisebb bunyó a magyar kapu előtt, de a korong – hál' Istennek Németh Anikó alatt volt!

54:41
    Samuelsson lövését hárította Németh Anikó!

53:03
    Időt kértek a svédek!

52:57
    Remek magyar támadás végén Ungár Rebeka fonákkal próbált betalálni, de Berglind védett!

52:34
    Brolin korongja elkerülte a magyar kaput!

51:45
    Támadnak a svédek, de egyelőre jól zár a magyar védelem!

49:53
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző KISS A.. Jelentem immár vezetünk! KISS ANDREA talált be a svéd hálóba egy kibrusztolt helyzet után, Grkovic Jelena passzát követően! 2-1 Magyarország javára!

49:01
    Krivi közeli lövéséből nem lett sajnos gól!

48:14
    Most a svédek ütötték ki tilosra a korongot!

46:58
    Kiegészültek a mieink is!

46:33
    Kiegészültek a svédek és most Ők vannak emberelőnyben!

46:30
    Ungár Rebeka tört kapura, de lövését Berglind védeni tudta!

46:00
    4 a 4 elleni most a játék!

44:58
    Oda a fórunk, Kiss Andrea is kapott egy 2 perces kiálltást fogásért!

44:51
    Odnoga Lotti szép lövését hárította Berglind!

44:33
    Újra magyar fór! Brolin kapott 2 percet, bottal lökésért!

43:55
    Most nagyon támadnak a svédek, de szerencsére sikerült kiütni a védőharmadunkból a korongot!

42:21
    Gólszerző PINTÉR. Emberelőnyben végre sikerült betalálni! Tóth Enikő korongja PINTÉR HANNA LÉNA elé került, Ő pedig bevágta! VÉGRE MAGYAR GÓL! 1-1

42:15
    Dabasi tiszta helyzetből lőhetett, de Berglind védett!

41:32
    Pintér nagy lövése a hátsó védőhálóban landolt!

40:30
    Wessling kapott egy kettő perces büntetést, emberelőnyben a magyar csapat!

40:15
    Svéd támadásokkal indult a harmadik harmad!

40:01

Azonnal kezdődik a harmadik harmad, szurkoljanak Önök is a lányainknak, hogy végre sikerüljön megtörni, az immár 100 percesre nyúlt, sajnálatos gólcsendet!

Sajnos újabb 20 perc tiszta játékidő telt el magyar gól nélkül, miközben a svédek sajnos egyszer, késleltetett kiállításos helyzetben betaláltak a mieink kapujába!
    Ma már csak egy harmadnyi lehetőségünk maradt, hogy gólt szerezzünk, reméljük sikerül!
    Maradjanak velünk a záróharmadra is!

40:00

39:57
    Jókai-Szilágyi Kinga éles szögből nem tudott betalálni!

39:45
    Köles Kata majd Kiss Andrea korongját is hárította a svédek kapusa!

39:00
    Egy perc a második harmadból, egygólos svéd előnynél!

38:22
    Kiegészültek a svédek, sajnos kimaradt a magyar fór!

37:50
    Medgyes újabb lövését majd az ismétlést is védte Berglind kapus!

37:09
    Medgyes lőtt fórban, de kapu mellé!

36:22
    Kiállítás most a svédektől, Wwessling kapott 2 percet, gáncsolásért!

35:55
    Grkovic jelena indítása volt túl hosszú!

35:12
    Krivi Krisztina keveredett egy kisebbfajta bunyóba a svédekkel, de szerencsére nincs újabb 2 perc!

34:00
    Nem szabad feladni, újítani kell és mielöbb egyenlíteni!

32:55
    Gólszerző VIKLUND. Assziszt: Ferno. Egy magyar szabálytalanság miatt késleltetett kiállítás szituáció volt a jégen és Nathalie Ferno korongját MOA VIKLUND értékesítette! 1-0 Svédország javára!

32:09
    Jonsson elől tisztázott a magyar védelem.

31:22
    Lesre korcsolyáztak a svéd csatárok, ráadásul szándékosnak minősítették a bírók, így egyelőre felszabadul a magyar kapu!

30:28
    Samuelsson lövése vágódott le a magyar botok egyikéről!

30:00
    A mérkőzés felénél járunk, gól továbbra sincs!

29:46
    Nagy Orsolya ugrott ki, de fonákját a svéd kapus védeni tudta!

28:48
    Husak Asp közeli lővését védte a magyar kapus!

26:58
    Samuelsson korongját bárdjával hárította Németh!

26:55
    Magyar tilos felszabadítás!

25:35
    Most 5 az 5 ellen is egy kis fölényben játszottak a svédek, de Medgyes Dorottya végül felszabadított!

24:35
    Megint Németh Anikó védett egyet!

23:39
    Kiegészült a magyar csapat, kihúztuk az emberhátrányt!

22:03
    Husak Asp lövését védte Németh Anikó!

21:39
    Kiss Andrea kapott két perces büntetést testre ütésért! Emberhátrányban a magyar válogatott!

20:26
    Wessling korongja kerülte el a magyar kaput.

20:01

Emlékeztetőül tehát a hétvége eddigi eredményei:

Csehország – Svédország 4-3
    Finnország – Magyarország 4-0
    Csehország – Finnország 3-2 szétlövéssel.
    Vagyis egy mai győzelemmel akár még a mezőny után eredhetnének a mieink! Gyerünk lányok, mindent bele, miért ne győzhetnénk le a vb bronzérmes svédeket!

Nagyon jó kis harmadot láthattak a meglehetősen szép számban kilátogató nézők itt Újpesten, csak a magyar gól hiányzik, de reméljük hamarosan betalálnak végre lányaink!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:35
    Egy ellenakció végén Medgyes Renáta lövését védte Berglind!

18:55
    Egy kicsit most a végére fölénybe került a svéd csapat!

18:08
    Eklund lőtt a mieink kapujára, de jó volt a magyar blokk!

17:00
    Három perc van hátra az első harmadból, egyelőre teljesen kiegyenlített a játék!

15:56
    Ungár Rebeka középre adott korongja most nem volt jó a belsőknek!

15:07
    Dabasi Réka volt megint nagyon aktív, de korongja végül elkerülte a svéd kaput.

14:47
    Tilosra ütötték a mieink a korongot.

13:42
    Brolin egy szép szóló végén próbált gólt ütni, de Németh Anikó résen volt!

13:02
    Wessling lövése nem volt veszélyes a magyar kapura.

12:10
    Samuelsson felpattanó korongját Németh Anikó a lepkés kesztyűjével kaparintotta meg!

11:47
    Dabasi lövése kerülte el Berglind kapuját.

11:04
    Krivi Krisztina lövését védte a svéd hálóőr!

9:49
    Szándékos les miatt került vissza a korong a svéd védőharmadba.

9:30
    Sköld ütött el szerencsénkre a korong felett!

8:22
    Dabasi Réka szólózott, de végül felszedték az ütőjét!

8:00
    Németh Anikó védett egyet!

7:20
    Brolin elől kellett tisztáznia a magyar védelemnek!

6:25
    Szelényi Hang Liliennek volt túl hosszú egy indítás!

5:40
    Pintér Hanna közeli lövését tisztázta a svéd védelem!

5:05
    Tilosra ütik most a magyar lányok a korongot.

4:28
    Nagyon szép jelenetet láthattak a nézők! Horváth Tifani megugrott, középről lőtt, de Berglind védeni tudott!

3:40
    Volt egy kisebb csetepaté a mieink kapuja előtt!

3:32
    Németh Anikó védte szépen Södergren lövését!

3:11
    Södergren belőtt korongja nem volt veszélyes a mieink szempontjából.

2:09
    Viklund korongja suhant el Németh Aanikó kapuja előtt!

1:12
    Kiss Andrea volt nagy harcban a svéd védőkkel.

0:01
    A svéd lányoké az első buli!

00:01

A bemelegítést követően most már a jégkészítés is befejeződött, minden adott tehát ahhoz, hogy elkezdje a meccset a tiszta pirosban jégre lépő magyar- és a sárga kékben pompázó svéd válogatott!
    Maradjanak velünk, azonnal kezdődik a mérkőzés!

Svédország: Berglind (Aberg) – Eklund, Strandberg, Samuelsson, Wessling, Cordoba – Karlsson, Södergren, Forslund, Sköld, Brolin – Backebo, Gradin, Jonsson, Husak Asp, Hedlund – Berlin, Viklund, Hellgöstam, Benn, Ferno. Szövetségi edző: Henrik Cedergren

Magyarország: Németh A. (Poltzer) – Németh B, Tóth E., Horváth T., Krivi, Jókai – Köles K., Medgyes D., Kiss A., Dabasi, Grkovic. – Odnoga, Szűcs A., Ungár R., Pintér H., Szelényi – Pavuk P., Holczer, Nagy O., Pártos, Gottlibet. Szövetségi edző: Gömöri Zsolt.

Játékvezetők: Haszonits – Soltész, Soós M..

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat, innen az újpesti jégcsarnokból, a női U18-as Négy Nemzet jégkorongtorna második napján!
    Tekintettel arra, hogy az ezt megelőző cseh-finn összecsapás alaposan elhúzódott – szétlövésben nyert Csehország korosztályos együttese 3-2-re – a Svédország-Magyarország mérkőzés kezdése ideje várhatóan negyed hét körül lesz majd! Addig kis türelmüket kérjük, hamarosan a sorösszetételeket is olvashatják!

A március végi, budapesti világbajnokságra készülő U18-as magyar női hokiválogatottunk a pénteki, Finnország elleni 4-0-s vereséget követően az ellen a svéd csapat ellen lép jégre, amelyik tavasszal is biztosan ellenfelünk lesz, tekintettel arra, hogy egy kvartettben vagyunk Velük!
    A tavalyi, finnországi vb-n három hellyel végzett Svédország Gömöri Csaba együttese előtt! A mieink A-csoportos újoncként a hatodik-, míg a svédek a harmadik helyen végeztek.
    Bár ezen a tornán természetesen a minél jobb vb felkészülés a cél és az eredmények most talán nem annyira fontosak, azért a minimális cél mindenképpen az kell, hogy legyen a magyar lányok számára, hogy a pénteki gólképtelenség után, a svéd kaput sikerüljön bevenni!
    Ennek reményében várjuk kedves olvasóinkat a meccs élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésének figyelemmel kísérésére!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 33. Viklund (Ferno), 59. Forslund (Karlsson), 64. Karlsson (Benn) – 43. Pintér (Tóth E.), 50. Kiss A. (Grkovic)

Magyarország: Németh A. (Poltzer) – Németh B, Tóth E., Horváth T., Krivi, Jókai-Szilágyi – Köles K., Medgyes D., Kiss A., Dabasi, Grkovic. – Odnoga, Szűcs A., Ungár R., Pintér H., Szelényi – Pavuk P., Holczer, Nagy O., Pártos, Gottlibet. Szövetségi edző: Gömöri Zsolt.

Játékvezetők: Haszonits – Soltész, Soós M.