Sílövészet - Férfi 10 km sprint, döntő Győztes: O. E. Björndalen (NOR) (vége) | Síugrás - Férfi normál sánc, selejtező 1. M. Hayboeck (AUT) (vége)
Síugrás - Férfi normál sánc, selejtező

1. M. Hayboeck (AUT)

szombat 08.02.2014, 17:30 • RusSki Gorski Ski Jumping Centre • XXII. téli olimpia

A 2014-es Szocsi Téli Olimpia normálsáncos kvalifikációja során 61 ugró közül 50 jutott be a versenyre, közülük tízen – köztük a bukó Robert Kranjec – már előtte kvalifikálták magukat Világkupa-helyezésükkel.
    A 11 kieső között ott a mindössze 59. helyen végző Marat Zsaparov Kazahsztánból és az 54. Vladimir Zografski Bulgáriából. Az első, aki kiesett, a kanadai Matthew Rowley volt.
    Bekerült ellenben az 1-es rajtszámmal ugró Nicholas Alexander 50. helyen, valamint az erre esélytelenebbnek tartott orosz Romashov, olasz Bresadola, amerikai Frenette, észt Nurmsalu, kanadai Korek, amerikai Johnson orosz Hazetdinov is (utóbbi 28. helyen!).
    A finnek majdnem pórul jártak, mivel több ugrójuk is a legnagyobb hátszélben jött, végül azonban Koivuranta 47., Maeaettae 46., Muotka 40., Ahonen pedig 37. helyen került be az 50-be.
    Ami a többi versenyzőt illeti, három koreai is kvalifikált, a két Choi és Kim (26. helyen!) voltak az elkövetők.
    Roman Koudelka sokáig vezette a versenyt 7-es rajtszámával, végül 16. lett.
    A bírók által nem pontozott utolsó 10 versenyzőt leszámítva Hayboeck nyerte a kvalit, mögötte Wank végzett, majd a japán Shimizu jön bombameglepetésre.
    Azonban pontozás esetén alighanem Schlierenzauer vagy Freund nyerte volna a versenyt, mivel 104 méterre repültek, ez a leghosszabba a kvalifikáció során (a legrövidebb a 73 méterig jutó észt Sammelselg ugrása volt).
    Holnap jön az igazi verseny! (18:58:44)

Ezzel túlvagyunk minden ugrón, hamarosan összefoglaljuk az eseményeket!

Kereken 100 métert ugrik, de jelentős kompenzációt kap.

A kvalifikáció utolsó ugrója Kamil Stoch, az összetett világkupa jelenlegi éllovasa, a lengyel sztár! Ő is bemutatkozik Szocsiban!