Magyarország
0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Csehország
vasárnap 09.02.2014, 13:00 • Megyeri út, Budapest • Négy Nemzet Torna

A tegnapi bravúros pontszerzés után ma sajnos ismét egy nagy arányú vereségbe szaladt bele a magyar csapat a tornagyőztes cseh válogatottal szemben. Bár jól védekeztek a lányok, sajnos a támadójáték nagyon erőtlen volt, ami rányomta a bélyegét a mérkőzésre. A torna jó erőfelmérő volt a világbajnokság előtt, reméljük ott is hasonlóan jó játékot láthatunk és kicsivel több szerencséje lesz a lányoknak. (14:56:50)

57:44
    Kiállítás a hazai csapatból. Kiss a büntetett, 2 percre, gáncsolásért.

56:59
    Csehország gólt szerzett!
    Sajnos az utolsó harmad sem múlik el kapott gól nélkül. A kapu előtti kavarodásban BARBORA PATOCKOVA volt a legszemfülesebb és juttatta a játékszert a kapuba. Assziszt: Walicova

56:42
    Kolowratova távoli lövése pontosan a magyar kapus kesztyűjében landol.

55:56

55:18
    Bukolska kap nagyszerű korongot középen, de elügyetlenkedi a helyzetet.

55:00
    Kiegészül a hazai csapat.

54:00
    Ledlova szlalomozik be a magyar védők között a kapu elé, de a lövés túl magasra sikerült.

53:00
    Kiállítás a magyar csapatból. 2 perces hátrány, mert túl sok játékos volt a jégen.

52:55
    Dabasi jobb oldalról megeresztett lövése volt kicsit erőtlen.

52:00
    Bartosova távoli lövése jut át akadálytalanul a lábak között, hogy aztán Poltzer kezében haljon el.

51:00
    Laskova lövését hárítja lábbal Poltzer.

50:00
    Kiss a legaktívabb a pályán, sokat korcsolyázik, agresszívan próbál korongot szerezni.

48:46
    Továbbra is támadnak a csehek, de az önfeláldozó magyar védekezésnek köszönhetően nem született újabb vendég gól.

46:45
    Németh korcsolyázik át szinte az egész pályán, de a beadása aztán nem talál embert.

45:30
    Kiss kap nagyszerű indítást a támadó harmadban, de sajnos nem tudja átvenni a korongot.

45:02
    Tilos felszabadítás (HUN).

44:41
    Ledlova tör kapura, de Poltzer szép kiszúrásával semlegesíteni tudja a cseh támadót.

43:46
    Walicova és Maslova ugrik ki ziccerben, de Poltzer bravúrral védeni tudja a lövésüket.

43:21
    Nagy áll bele ismét egy lövésbe de sajnos időben odaér egy blokkoló bot.

42:00
    Medgyes lő a kéken túlról és kapuson megpattanó korong majdnem beesik a ketrecbe.

41:20
    Jókai Szilágyi iramodik meg a jobb szélen, de a védője sajnos gyorsabb, könnyedén szereli.

40:58
    Nagy lövése jön ki a kapusról, de a kipattanóra egy cseh védő ér oda először.

40:18

40:01

A harmad egy gyors vendég góllal indult és a továbbiakban is a csehek akarata érvényesült a pályán. A mieink sajnos nem tudtak értékelhető helyzetet kialakítani és a játékrész derekán egy újabb cseh góllal már 4 gólosra hízott a hátrány. Sajnos a kettőse emberelőnyt sem sikerült kihasználni, pedig ekkor számos lehetőség kínálkozott a magyar játékosok előtt. A zára harmadra tehát 4-0-val fordulnak a csapatok, reméljük az utolsó 20 percben sikerül szépíteni a lányoknak.

40:00

39:29

39:00
    Zednikova lövése jócskán a kapu mellé megy.

38:10
    Pelikanova cselezett szépen befelé, de az utolsó pillanatban sikerült elpiszkálni a korongot az ütőjéről.

36:58
    Kiegészülnek a vendégek.

36:40
    Horváth lövése száll centikkel a kapu mellé.

35:55
    Ungár lövése jön ki a kapuvasról.

34:58
    Kettős kiállítás vendég oldalon. Topolska és Bartosova hagyja el a játékteret, testre ütésért és gáncsolásért kapnak egyaránt 2-2 percet.

34:22
    Bukolska próbálja meg a kapuvas mellett begyötörni a korongot, de Poltzer mellett most esélye sem volt.

33:30

32:40
    Németh akaszkodik össze az egyik cseh támadóval, kicsit paprikásabb a hangulat, mint az első harmadban volt.

32:10
    Bő fél perc után sikerül először kiütni a korongot a mieinknek a saját harmadukból, emberhátrányos helyzetben.

31:30
    Kiállítás a magyar csapatból. Jókai Szilágyi büntetése 2 perc, gáncsolásért.

31:21
    Les (CZE).

30:23
    BARBORA PATOCKOVA találatával már 4 gólos a vendégek előnye, időt is kér Gömöri Csaba. Assziszt: Topolska, Forejtova

30:02
    A magyar csapat kiegészül.

29:00
    Előnyben szépen járatják a korongot a vendégek, de szerencsére mindig van egy benyúló bot, becsúszó játékos, ami/aki megakasztja a támadást.

28:02
    Kiss áll ki 2 percre palánkra lökésért. Ez elég csúnya jelenet volt, 10 perces fegyelmi büntetés is jár érte.

27:20
    Ledlova bődületes lövése csattan a plexin.

26:30
    Dabasi szerez korongot a kapu mögött, de nem tudja az bejátszani a középen várakozó Grkovicnak, így nem alakul ki komolyabb helyzet.

26:05
    Nagy bal oldalról megeresztett lövését kell fognia Zechovska-nak.

25:34
    Bukolska lövése után a korong szerencsétlenül pattan fölfelé Poltzerről, aki egy pillanatig nem is találja azt, majd végül az ölébe pottyan. Nincs gól.

25:00
    Ungár lövése nagyon jó volt, de cseh kapus védeni tudott.

24:30
    Nagy marad lent a jégen egy pár pillanatra egy ütközés után, de szerencsére nincs sérülés.

24:20
    Pribylova próbálkozását hárítja Poltzer lábbal.

23:00
    Gottlibet húzza meg szépen a bal oldalon, de kapura lőni sajnos nem tud, a nyakában korcsolyázó védő kiszorítja.

22:00
    A gól után is nyomás alatt a magyar kapu, a vendégek támadókedve nem lankad.

20:55
    Sajnos nem sokat kellett várni az első cseh gólra, az első lövést még védeni tudta Poltzer, de DOMINIKA VOPRAVILOVA próbálkozása után akadálytalanul jut a korong a magyar kapuba.

20:01
    Ezúttal is a vendégek hozzák el a korongot a bedobás után, de gyorsan megszerzik a lányok és az ellentámadásból meg is van az első kapura lövés.

20:01

Az első harmad érezhető cseh fölényt hozott. Többet támadtak és lőttek a vendégek, ami a gólok számában is meglátszott. Bár a magyar lányok önfeláldozóan védekeztek, sajnos Poltzer kétszer is kapitulált az első játékrészben. A hazai támadások csak az emberelőny alkalmával voltak veszélyesek, jobbára kiugrások utáni egyéni akciókból tudtak helyzetet kialakítani a hazai támadók.

20:00

19:21
    Pavuk szép védőmunkájának köszönhetően nem sikerül kapura lőni az utolsó másodpercekben is rohamozó cseh válogatottnak.

18:10
    A túloldalon Németh Bernadett próbálkozott egy távoli lövéssel, de egy vendég védő önfeláldozóan blokkolt.

17:30
    Patockova lövését fogja Poltzer.

16:00
    A vendég csapat kiegészül.

16:00
    Horváth szerez korongot a saját harmadában és korcsolyázik el vele egészen a vendég kapuig, azonban kiszorított helyzetből kell lőnie, így a kapus hárítani tud.

15:10
    Most sikerül felállni a cseh kapu előtt és több ízben veszélyesen lőtt kapura a magyar csapat, de betalálni nem sikerült.

14:00
    Laskova kénytelen elhagyni a pályát, bottal lökésért kap 2 percet, emberelőnybe kerül a hazai csapat.

13:26
    Sajnos kettőre nő a magyar csapat hátránya. TEREZA VANISOVA talál be a hazai kapuba egy kapu előtti kavarodás után. Assziszt: Ledlova

13:10
    Ledlova lövését blokkolják a magyar védők.

12:58

12:20
    Egy jól helyezett cseh lövés vágódik le a vasról és csorog el az elfekvő Poltzer mögött, szerencsére a kipattanó egy magyar ütőhöz ér először, így sikerül felszabadítani.

11:47
    A magyar csapat is kezdi felvenni a tempót, már a semleges harmadban letámadnak és sokszor sikerül is korongot szerezni.

10:10
    Laskova kerül helyzetbe a magyar kapu előtt, de Poltzer szépen hárítani tudja, az amúgy jól helyezett lövést.

09:00
    Kiss emeli rá a kékről a korongot, de az Zechovska kesztyűjébe pottyan.

08:30
    Felállt védelem ellen is szépen játszanak a csehek, de hála a magyar lányok szoros védekezésének, lövésig nem nagyon jutnak.

07:56
    Pelikanova távoli lövése kerüli el centikkel a magyar kaput.

07:26
    Egy-egy korongszerzés utáni kiugrásból tud veszélyeztetni a magyar csapat, sajnos a játék többi részében védekezésre kényszerül.

06:17
    Szépen járatták a korongot a vendégek és kihasználták az emberelőny utolsó másodperceit. A gólt ANETA LEDLOVA szerezte. Assziszt: Pribylova

05:52
    Egy szép Poltzer védés után alakul ki kisebb kakaskodás a magyar kapu előtt, de a bírók gyorsan közbelépnek.

05:30
    Nagyon nyomnak a csehek, de egyelőre nem forgott komoly veszélyben Poltzer kapuja.

04:40
    Kiállítás a magyar csapatnál, Köles hagyja el a játékteret 2 percre, gáncsolásért.

03:40
    Ügyes akció végén lőnek kapura a vendégek, Poltzer hárít szépen.

03:30
    Egy szép magyar korongszerzés után megjön a szurkolók hangja is.

02:30
    Pontatlan a játék egy kicsit az elején, mindkét oldalon, hol az egyik csapatnál a korong, hol a másiknál.

01:10
    Az első magyar lövést Dabasi ereszti meg, de a vendég kapus mamuttal hárítani tud.

00:01
    A bedobás után a magyarok hozzák el a korongot, de hamar elveszítik és az első lövést a vendégek eresztik el.

00:01

Érkeznek a csapatok, már csak alig 2 perc van a kezdésig.

A tegnapi bravúros pontszerzés után, remélhetőleg a lányok nem fáradtak el nagyon és ma is sikerül megszorongatni a soros ellenfelet, aki nem más lesz, mint a tornát jelenleg vezető, a tavalyi világbajnokságon 4. helyezett Csehország. Mindenkit várunk a Megyeri úti jégcsarnokban és képernyők előtt! Hajrá magyarok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 7. Ledlova (Pribylova), 14. Vanisova (Ledlova), 21. Vopravilova, 31. Patockova (Topolska, Forejtova), 57. Patockova (Walicova)

Magyarország: Poltzer (Németh A.) – Németh B., Tóth, Krivi, Horváth, Jókai Szilágyi – Köles, Kiss, Dabasi, Grkovics, Medgyes – Ungár, Pintér, Odnoga, Holzer, Szelényi – Nagy, Pártos, Pavuk, Gottlibet
    Csehország: Zechovska – Kolowratova, Zednikova, Ledlova, Vanisova, Pribylova – Bukolska, Laskova, Vopravilova, Pelikanova, Zikova – Brotankova, Topolska, Forejtova, Patkova, Kosinova – Bartosova, Patockova, Walicova, Maskova

Játékvezetők: Varjú Árpád – Ozsváth Ádám, Palla Zoltán