Dab.Docler
2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
Fehérvár AV19
kedd 11.02.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Szuperkupa

A harmadik harmadban többet veszélyeztetett a hazai csapat. Mindent egy lapra feltéve támadtak. A vendégek is több nagy helyzetet alakítottak ki, de Sevela biztos pontja volt a védelemnek. A harmad vége fele több nagy helyzete volt a hazai csapatnak, de gólt nemsikerült elérniük. (20:07:04)

57:01
    Contois passzolt Somogyihoz, akinek lövésébe az utolsó pillanatban ért bele egy ütő. A korong a védőhálóban kötött ki

55:30
    Németh cselezte be magát Sevela kapuja elé, majd lövésre szánta el magát, amit Sevela hárított

55:10
    Ladányi passzolt Azarihoz, aki továbbtette Szappanosnak, akinek lövése kapu mellé pattant

45:30
    Lindgren ér bele rosszul a hátratett korongba, amivel Naglich iramodik meg, akinek lövését Sevela hárítja

42:55
    Yellow Horn kékvonalas lövése megy el Sevela kapuja mellett, majd a másik oldalon Somogyi 3 Volános közt cselezi át magát, majd lövését Hetényi védi

Hamarosan folytatódik a mérkőzés a harmadik harmaddal

A harmad elején továbbra is Fehérvári fölény jellemezte a mérkőzést. Majd egyer többet jött ki a szorításból a hazai csapat, aminek meg is lett az eredménye. A 35. percben Szappanos szerzett gólt. Majd a harmad vége előtt fél perccel Contois okos megoldása után Pavuk már a második hazai gólt lőtte.

40:00

39:24
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólpassz: PAVUK ATTILA! Gólpassz: ANDREW DAVID CONTOIS!

Contois ment el a jobbszélen, megvárta a túloldalon érkező Pavukot, akinek csak az üres kapuba kellett lőnie!

39:03
    A vendég csapat kiegészült

37:03
    A vendég csapat kiállítása 2 perc túl sok játékos a jégen

36:13
    Ladányi ugratta ki Szappanost, aki épphogy lemaradt a korongról, amire Hetényi tenyerelt rá

35:30
    Óriási helyzet maradt ki a hazai kapu előtt. Kovács kicselezve védőjét, majd Sevelan is túljutott, az üres kapuba kellett volna csak lőnie, de kapuvasat lőtt

34:32
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID! Gólpassz: Kiss Ákos!

Kiss Ákos ment el a harmadba, majd keresztbepasszolt az érkező Szappanoshoz, aki Hetényi mellett szerezte a hazai csapat első gólját!

29:52
    Tóth kékvonalas lövése Nemest találja fejen a kapu előtt!

27:02
    Ladányi passzolt a középen álló Szappanoshoz, aki fonákkal próbálkozott, de Hetényi védte a lövést

25:01
    Galanisz lövi be a kapu elé a korongot, Gröschl lemarad róla, de így is Hetényinek kell közbeavatkoznia

24:30
    Kovács lövését üti ki Sevela

24:09
    Szappanos cselezi be magát a harmadba, lövése egy védőről vágódik le

23:36
    Folyamatos a játék, mindkét kapu felváltva forog most veszélyben!

21:38
    Azari üt el a korong felett. A megszerzett koronggal a Volán indul meg, de lesre korcsolyáznak

21:15
    A hazai csapat harmada előtt a bedobás

20:01

Érkeznek a csapatok a második harmadra

A harmad elején a hazai csapat meglepte ellenfelét, mert kemény játékot produkálva, több helyzetet is kialakítottak. Majd a Volán McGregor révén megszerezte a vezetést a 6 percben. Ekkora magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a vendég csapat, és a 15. és a 16. percben két gyors góllal megnyugtatóvá tették az előnyüket. A harmad hátralevő részében a hazai csapat vezetett több ígéretes támadást, de a helyzetek rendre kimaradtak.

20:00

19:39
    Tokaji büntetése letelt

19:40
    Ladányi passzol a kékvonalon kilépő Szappanoshoz, de a csatár nem tud túljárni Hetényi eszén

19:07
    Hüffner ment el a balszélen, lövését Hetényi fogja biztosan

A harmad utolsó perce következik

18:48
    Naglich megy el egy koronggal, de Sevela ráfekszik

18:10
    Hetényi teszi ki rosszul a korongot, Azari lecsap rá, de kapu mellé megy a korong

17:39
    Tokaji büntetése 2 perc testreütésért

16:30
    Galanisz cselezi be magát a harmadba,de egy védő szereli

15:11
    A Volán gólt szerzett! Gólszerző: NÉMETH ATTILA! Gólpassz: SARAUER ANDREW

Sarauer tette vissza a korongot a kapu mögül,ami Némethez került, aki Sevela lábai közt lőtte azt kapuba!

14:09
    A Volán gólt szerzett! Gólszerző: KOVÁCS CSABA! Gólpassz: Magosi Bálint, Tokaji Viktor!

Kovács passzolt Magosihoz, aki két védő közt próbált kapuratörni, a korong Kovács elé került, aki éles szögből Sevela mellett lőtt kapuba

A Volán gólt szerzett! Gólszerző: MCGREGOR BRYAN! Gólpassz: Magosi Bálint

McGregor cselezte be magát a kapu elé, majd Sevela fülei mellett lőtte a Volán vezető gólját!

04:30
    Szappanos fonák emelését védi Hetényi

04:15
    Naglich kapáslövését védi Sevela

03:45
    Lindgren adta el a korongot, amire Yellow Horn csapott le, de a védő visszaszerezte azt

03:10
    Sabados félpályás lövését védi könnyedén Hetényi

02:30
    Contois teszi hátra a korongot Jaborniknak, aki a kékvonalról lő, de a korong elmegy a kapu mellet

00:54
    Peterdi kap egy korongot Azaritól, de a csatár Hetényibe lövi a korongot!

00:12
    Hetényi rosszul jött ki a kapujából, a korong visszacsúszott a kapu elé, az érkező Kiss Ákos pedig kapura lőtte a korongot. A bíró nem adta meg, hisz Hetényi visszaért

00:01

A vendég csapat szurkolói élőképpel készültek!

Fergeteges hangulatot produkálnak a szurkolók

Érkeznek a csapatok

A hazaiak a szokásos piros mezükben, míg a vendégek fehér mezben lépnek pályára!

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Ladányi, Szappanos, Kiss Á. – Huba, Nagy R., Azari, Galanisz, Peterdi – Jabornik, Gröschl, Contois, Peterdi, Somogyi – Hruby, Léránt, Sabados, Pavuk

SAPA Fehérvár AV19: Hetényi (Rajna) – Szirányi, Tokaji, Sarauer, Németh, Kovács – Sertich, Varga, Naglich, Mihály, Yellow Horn – Orbán, Hetényi, Vincze, McGregor, Magosi – Kiss D., Pozsgai, Sárpátki, Nemes, Tóth

Játékvezetők: Kincses, Konc, Soós D., Németh.

A melegítés megkezdődött!

Rendkívül izgalmas mérkőzésre van kilátás, hiszen legutóbb a tavalyi Magyar Kupa elődöntőben találkozott a két csapat, ahol is a fehérváriak 7-2-es győzelemmel jutottak a döntőbe! Hiába játszik a két csapat különböző bajnokságban, ez a mérkőzés a két csapat szurkolói szempontjából derbinek számít már évek óta. Nagyon készül mindkét csapat a mérkőzésre.

Ladányi Balázs:
    Tavaly amikor a Magyar Kupában találkozott a két csapat, akkor én már nem voltam Fehérváron, Olaszországba szerződtem. A Sapa esélyesebb, már csak azért is, mert évek óta játszik a MOL ligánál egy fokkal erősebb bajnokságban. De olyan nincs, hogy nincs esély. Készülünk, megpróbáljuk őket megverni. Arra számítok, hogy teltház lesz és abban bízom, hogy jó mérkőzést játszunk a fehérváriakkal. Ne legyen egyhangú a találkozó az ő javukra, mint ahogy korábban volt.

A Fejér megyei hokiderbi történelme

I. Az Acélbikák kora (1995–1998)

A dunaújvárosiak legendája az 1995/96-os magyar bajnoki döntővel kezdődött, ami több szempontból is mérföldkőnek számít a honi hokitörténelemben. Az újvárosiak büszkesége érthető: itt lépett a trónra először veretlenül egy nagyra hivatott, később kvázi legendássá vált gárda. Aztán hosszú idő után újra vidéki bajnokot avattak: erre biztos sok fehérvári is emlékszik, akik a dunaújvárosiakkal együtt szurkoltak a BS-ben.

II. A háborúk kora (1998–2005)

A derbik legszebb, legemlékezetesebb időszaka. Fájó, de aki ekkortájt nem volt ott, életre szóló, pótolhatatlan pillanatok tömegéből maradt ki. Lássuk is, hogy miért.

1998/1999

Az előző évi Volán győzelmek után hatalmas revans vágy égett az Acélbikákban, és a bajnokságban meg is mutatták, hogy ki az úr a háznál. Persze a Volán sem hagyta magát, így végül fej-fej mellett haladva ugyanannyi pontot szereztek a csapatok, a Volán csak jobb gólaránnyal lett első. Itt volt egy ritka emlékezetes meccs Fehérváron, ami az alapszakasz elsőségről döntött. Nyert a Volán 4-1-re, de nem ez a lényeges infó, hanem az, hogy a meccs végén Szélig Viktor belekötött Palkovicsba, aki annak rendje és módja szerint leverte az újvárosi kapitányt. Ez volt Palkovics Krisztián pályafutásának egyetlen verekedése a hazai bajnokságokban!

1999/2000

Fehérváron ekkortájt a kerítés is kolbászból volt, az előző évi élmény sokáig kitartott, és ezt még a szezon közbeni érdekességek sem tudták eltüntetni. Az Acélbikák meg úgy gondolták, hogy megrázzák magukat, és veretlenül nyerték az alapszakaszt, majd a Fradi elleni döntőt is, és majdnem a felsőházi rájátszást is. Ugyanis az utolsó mérkőzésen a Dunaferr 3-2-re kikapott az FTC-től, így nem a Volánnal, hanem a zöld-fehérekkel játszottak a döntőben, a Volánnak csak a harmadik hely jutott, és persze az MK-s vigasztalódás, ahol – hogy az Újváros se érezhesse abszolút győztesnek magát – a Fradit sikerült legyűrni 6-4-re.

2000/2001

A legyőzhetetlen Acélbika-feeling tovább folytatódott. Az Újváros ismét veretlenül lett alapszakasz győztes, igaz, a Volánnak is csak egy veresége volt. A rájátszásra viszont már összeállt a Volán, és lépéselőnnyel szerezte meg az első helyet. A koreográfia a szokásos meglepetéssel indult (2-1 Fehérváron az Acélbikáknak), majd a második meccsen még nagyobb meglepetésre egy elképesztően sima, 5-1-es Volán diadal jött. Ezután a Volán már nem is engedte ki a kezéből az irányítást, további három győzelemmel újabb aranyat nyert. Ebben az évben nem volt MK-kiírás, így a bajnoki cím ide, kupa oda sorminta megtört.

2001/2002

Az előzőek alapján nem meglepő fordulat: a Volán nyerte veretlenül az alapszakaszt. Sőt, a rájátszásban is lépéselőnybe került. Ezt követően hazai jégen még nyertük az első meccset 5-4-re, de utána az Acélbikák nagyon belejöttek, és simának mondható 4-2-vel hozták az aranyat. Sőt, a Magyar Kupa-címet is, ismét megkérdőjelezhetetlenné téve a legjobb magyar csapat címet.

2002/2003

A Volán ebben az évben megrázta magát, és veretlenül lett alapszakasz- és rájátszásgyőztes is. A két csapat még novemberben elvitte az MK-döntőt a debreceni Főnix-csarnokba, ahol egy rendkívül feledhető színvonalú meccsen végül 1-1-es döntetlen után büntetőkkel nyert az Újváros, de a sorminta szerint ez semmi jót nem jelentett számukra. Ezt nem is cáfolták meg, a Volán mind az öt meccset megnyerve lett újra magyar bajnok! Ez az öt meccs azóta legendává vált. Az történt ugyanis, hogy az Újváros megóvta az első, fehérvári meccset, amelyet végül a negyedik, újvárosi meccs előtt fogadtak el. A szurkolók között a meccs kezdése előtt tíz perccel terjedt el a hír, hogy hiába nyerünk ma, az csak a harmadik győzelemnek számíthat. Mi tudtuk, hogy a Volán-játékosok nem tudtak erről, és komolyan szívszorító volt látni a meccs végén, ahogy a lefújás után egy nagy kupacba gyűltek, amikor is szóltak nekik, hogy ácsi, csak semmi ünneplés, mert egy még hátravan. A Volánból ez csak dacot hozott elő, és otthon sima 5-2 lett a vége. Itt következett az, hogy a bajnoki címes képen mindenki ötöt mutatott a kezével, hogy ők ötször is megmutatták, ők a legjobbak!

2003/2004

Itt a Volán már elkezdte kinőni magát. Ismételten összejött egy veretlen alapszakasz- és rájátszásgyőzelem. A Dunaújváros a Magyar Kupában még győzni tudott, de a bajnoki döntőben 4-1-gyel ismét a Volán bizonyult jobbnak.

2004/2005

A Acélbikák birodalma innentől megingott, jórészt az instabillá vált anyagi háttér miatt. Itt még jött a DAC-korszak, amelyben az alapszakaszt veretlenül nyerő Volán a bajnoki döntőben alaposan megszenvedett. Az Acélbikák már 3-1-re vezettek, és már csak egy győzelemre volt szükségük, de Pat Cortina tanítványai végül vért izzadva fordítottak, és 4-3-mal hozták el a bajnoki aranyat. Ahogy a Magyar Kupát is, szintén Dunaújvárosból, egy emlékezetes meccsen.

III. A Volán-egyeduralom (2005–)

Ezt az időszakot már nem is érdemes évenként kifejteni, a számok egyértelműek. A 2005/2006-os szezonra megroggyant a dunaújvárosi jégkorong, komoly anyagi problémák léptek fel a klubnál. Ladányi és Horváth az Újpestbe igazolt, több meghatározó játékosuk pedig külföldre távozott. Abban az évben a lilák jutottak a döntőbe, és maradtak alul a Volánnal szemben. Magyar Kupa az évben nem került kiírásra. A következő évben a Volán már magasan a mezőny fölé nőtt, Magyar Kupát nyert, a bajnoki rájátszást elődöntőjét és döntőjét is söpréssel hozta (3-0 a Csíkszereda, 4-0 a DAB ellen).

2007/2008 az első EBEL-év

Innentől a Volán-söprés vált alapértelmezetté a magyar meccseken. Az EBEL-ben edződött Volán és az amúgy folyamatosan fejlődő, de a Volánhoz képest kevesebb lehetőséggel bíró magyar csapatok közötti olló egyre inkább szétnyílt, és ez ellen a hazai gárdák csak egy-egy meccs erejéig tudtak bármit is tenni. 2007/2008-ban nem volt megyei rangadó, a Volán a két csíkszeredai csapat ellen nyert bajnokságot. Ez évtől a Volán már nem vett részt a Magyar Kupa küzdelmeiben sem.

2010/2011-ben a Miskolc döntetlenre hozta a Volán ellen az első meccset az elődöntőben, és ott csak büntetőkkel sikerült ellenük nyerni. A döntőben egy küzdelmes első meccs után (2-1), 5-2, 7-4, 9-4 lett a vége.

2011/2012-ben a Volán az elődöntőben találkozott az Acélbikákkal (3-0, 6-1, 7-2), a döntőt már a Miskolc ellen nyerte meg. Ezt követően már nem vett részt a magyar bajnokságban.

2013 innen nézve a változás éve volt, a Magyar Kupában újra találkozott a két csapat. A dunaújvárosiak nagyon fogadkoztak, de a hosszú és fárasztó bajnoki rájátszásuk után nem sikerült éles meccset játszaniuk, 7-2 lett a vége.

forrás: jkb.hu Raon

A legjobb magyar csapat és a MOL Liga legjobb csapata játszik páros meccset. Marty Raymond, a Volán edzője a címben szereplő két dolgot szeretné megvalósítani csapatával a Szuperkupa-döntőben. Fehérváron az egyhetes szünet után már mindenki újra a fedélzeten van.

Mivel töltötték az elmúlt bő egy hetet?

A csapat egy jó része a válogatottal volt, ami mindig nagy élmény. A többiek, és különösen a légiósok, kaptak hat nap szabadságot. Ilyen feszített tempójú szezonban néha jobb, ha az ember kicsit teljesen ki tudja kapcsolni a hokit, ha van egy kis edzés és játék nélküli időszak. Nem mellesleg ez a periódus alkalmat ad arra is, hogy rendbe jöjjenek azok az apróbb sérülésekkel, amelyekkel egy játékos általában végigjátszik egy szezont. Szóval a pihenésé és a regenerálódásé volt a főszerep ez alatt az egy hét alatt. Vasárnapra mindenki visszatért.

Mi a célja a Szuperkupának az ön perspektívájából?

Nem sokat tudok a magyar klubhokiról, így ennek a kupának a hagyományaival sem vagyok teljesen tisztában. De nem hiszem, hogy edzőként túl kellene bonyolítanom ezt a történetet, minden meccset, így a keddit és a szerdait is, meg kell nyernünk. Emellett fontos, hogy lehetőség szerint visszataláljunk ahhoz a játékhoz, amit legutóbb, vagyis február elsején a Ljubljana ellen bemutattunk. Fegyelmezetten kell játszanunk.

Hogyan készülnek a Szuperkupára?

Semmi különössel, ugyanúgy készültünk, mint általában bármelyik meccs előtt. A tréningek intenzitása és időzítése is ugyanaz. Videós elemzést nem készítettünk, annyira nem ismerjük jól a Dunaújvárost.

A szabályok értelmében csak öt légióst szerepeltethet az EBEL-ben megszokott hét helyett. Tudja már, hogy kik maradnak ki?

Természetesen tudom, de ezt egyelőre nem árulom el. Valószínűleg nem ugyanaz a két játékos fog hiányozni a keddi és a szerdai meccsen, ennyit elmondhatok. A fiatalok azonban sok lehetőséget kapnak majd.

Stephan Lundh, a Dab.Docler svéd edzője korábban többször is határozottan nyilatkozott a keddi mérkőzéssel kapcsolatban, az A DAB meg tudja verni a Volánt című cikke már-már a profi bokszolók címvédő meccs előtti egymásnak üzengetését idézi. Hétfőn a csapat másodedzője, Jonas Johnson nyilatkozott a kluboldalon Tudunk a Fehérvárral korcsolyázni címmel. Ebből kiderül, az újvárosi szakvezetés nagyon komolyan készül a megyei riválisból:

“Néhány meccsüket élőben láttam, az utóbbi időben pedig sokat elemeztük a játékukat felvételről, így azt mondhatom, képben vagyok az ellenfélről. Ahogy azt már korábban Stephan Lundh elmondta, úgy gondoljuk, hogy az átbújt statisztikákból és videókból sikerült kihámozni a lényeget – tudjuk, hogy miben erős az EBEL-csapat és miben gyengébbek.”

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 35. Szappanos (Kiss Á.), 40. Pavuk (Contois) – 6. McGregor (Magosi), 15. Kovács (Magosi, Tokaji), 16. Németh (Sarauer)

Játékvezetők: Kincses, Konc, Soós D., Németh