Csehország – Svédország 2:4 (vége) | Lettország – Svájc 0:1 (vége)
Svédország
szerda 12.02.2014, 18:00 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A C jelű kvartett küzdelmeivel szerda este megkezdődik az olimpiai férfi jégkorongtorna is, rögtön egy rangadóval, a cseh-svéd összecsapással!
    A két csapat keretének legnagyobb része természetesen a világ legerősebb bajnokságában, az NHL-ben szerepel, így igazi sztárparádéra van kilátás a Bolsoj Ice Dome jegén!
    Különös pikantériát adhat az összecsapásnak, hogy két 42. életévében járó legenda – a cseh Jaromír Jágr és a svéd Daniel Alfredsson – is tagja hazája válogatott keretének, íly' módon a két "nagy öreg" akár farkasszemet is nézhet egymással!
    Csoportmérkőzésről lévén szó, tulajdonképpen kevés dologról hivatott dönteni ez a rangadó, hiszen nagy meglepetés lenne ha bármelyikük is idő elött búcsúzna de az biztos, hogy Alois Hadamczik és Pär Mårts együttese is győzelemmel akar rajtolni Szocsiban! Ráadásul egy Csehország-Svédország meccs mindig hatalmas csatát ígér és vélhetően így lesz ez ezúttal is! Jó böngészést és nagyon jó szórakozást kívánunk kedves olvasóinknak a meccshez és persze az egész olimpiai, férfi jégkorongtornához!

Alig valamivel több mint egy óra múlva bedobják a pakkot a Nagy Jégpalotában vagyis a Bolsoj Ice Dome névre hallgató csarnokban, a Csehország-Svédország olimpiai jégkorong rangadón a C csoportban!

Nézzük a két együttesnek a játékokra benevezett 25-ös keretét!
    Csehország: Kovar, Pavelec, Salak (kapusok) – Barinka, Gudas, Kaberle,Krajicek,Michalek, Rozsival, Smid, Zidlicky (hátvédek) Cervenka, Elias, Erat, Frolik , Hemsky, Hanzal, Jagr, Krejci, Michalek, Nedved, Novotny, Palat, Plekanec, Voracek (csatárok) Szövetségi kapitány: Alois Hadamczik

Svédország: Enroth, Gustavsson, Lundqvist (kapusok) Edler, Ekman-Larsson, Jonathan Ericsson, Hjalmarsson, Karlsson, Kronwall, Oduya, Tallinder (hátvédek) Alfredsson, Bäckström, Berglund, Jimmy Ericsson, L. Eriksson, Hagelin, Johansson, Krüger, Landeskog, Nyquist, D. Sedin, Silfverberg, Steen, Zetterberg (csatárok) Szövetségi kapitány: Pär Mårts

A svéd keretben Jimmy Ericsson kivételével – Ő a Skellefteå hokisa – mindenki az NHL-ből érkezett az olimpiára, míg a cseheknél 16 NHL-es, 5 KHL-es és négy a cseh ligában szereplő korongos van a benevezettek között!

Egy biztos; Svédország válogatottjából nagyon fog hiányozni a Sedin ikrek egyike, Henrik, aki sérülése miatt el sem utazott Szocsiba!

Jönnek a csapatok, fehér mezben játszanak majd a csehek, kékben a svéd csapat!
    Tartsanak velünk, azonnal kezdünk!

00:01

0:01
    A svédeké az első buli!

0:50
    Plekanec került helyzetbe, de korongját Lundquist hárította!

1:40
    Kaberle hozta el a korongot a veszélyes zónából.

2:55
    Jonathan Ericsson belőtt korongjából nem lett gólveszély!

3:55
    Zetterberg elől tisztázott a cseh védelem.

4:46
    Kovar védte L.Ericsson közeli lövését!

5:15
    Kronwall korongja kerülte el a cseh kaput.

5:34
    Voracek nagy bombáját védte szépen Lundquist.

6:22
    Rozsival veszélyeztetett, de a svéd kapus ezt is védte!

8:11
    Svéd tilos miatt került vissza a korong a harmadukba.

8:51
    Bäckström elől mentett a cseh hátvédsor.

10:07
    Svédország gólt szerzett!
    Gólszerző ALFREDSSON. Vezetnek a svédek! A nagy öreg DANIEL ALFREDSSON használt ki egy helyzetet közelről! Gólpassz: Ekman-Larsson és Steen 0-1

11:00
    Svéd emberelőny, Barinka kapott 2 percet akadályozásért.

11:30
    Egyelőre feláll fórban a svéd válogatott.

12:04
    Alfredsson lőtt kapu mellé!

12:48
    Daniel Sedin elől ütik ki a korongot a csehek!

13:00
    Kiegészültek a csehek.

13:17
    Gólszerző BERGLUND. Bár fórban nem ment a svédeknek a góllövés, a jelek szerint 5 az 5 ellen annál inkább! PATRIK BERGLUND nagy lövésébe a ERIK KARLSSON még beleért a kapu előtt, így Ő lett a hivatalos gólszerző! 2-0 Svédország javára!

14:00
    Vajon tudnak -e változtatni valamit a csehek?

14:20
    Újabb kiállítás, ezúttal a svédektől Tallinder kapott 2 percet, fórban most a csehek!

17:23
    Kornwall korongja jött le a cseh védőkről!

18:00
    Két percen belül vagyunk az első harmadban, egyelőre magabiztos a svéd vezetés!

18:09
    Páros kiállítás Landeskog és Zidlicky!

18:55
    4 a 4 elleni a játék, ez most szintén inkább a svédeknek jó!

20:00

Vége az első harmadnak, egyelőre sokkal magabiztosabban, jobban játszik a svéd csapat, a csehek nem találták a ritmust az első 20 percben!
    Persze sok van még hátra, lehet változás bőven a játékban és az eredményben is!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

20:01

20:51
    HENRIK ZETTERBERG fordulásból lőtt be a kapu elé és az ott tartózkodó Steen zavarása után a kapuba ment a korong.
    Gólpassz: Gabriel Landeskog.

22:10
    Karlsson lőtt a kék vonaltól, de a lövése elhalt a blokkban.

22:16
    Svéd emberelőny!
    Zidlicky megy ki gáncsolás miatt.

23:15
    Zetterberg lőtt hátulról a kapu elé, de senki nem érkezett.

23:45
    Áll a játék, mert a cseheknek a kapuja elmozdult.

24:07
    Adogattak szépen a harmadban a svédek és ERIK KARLSSON a kék vonalról a kapu jobb felső sarkát lőtte ki.
    Gólpassz: Daniel Sedin és Nicklas Backstrom.

A góllal Csehország kiegészült.

26:05
    Kevesen gondolták volna, hogy a második harmad elején négygólos svéd előny lesz majd!

28:12
    Csehország gólt szerzett!
    Gólszerző ZIDLICKY. Assziszt: Elias. Szépítettek a csehek! MAREK ZIDLICKY kapta a hátrapasszt, Eliastól és bevágta! 1-4

Plekanec szerzett újabb cseh gólt, de videóznak belőle!

30:01
    Megadták a gólt, de végül nem Plekanec a gólszerző, hanem a rutinos JAROMIR JAGR.
    Gólpassz: Tomas Plekanec és Roman Cervenka.

35:10
    Adogattak a svédek, de a lövést megint fogta Salak.

35:31
    Csehek akartak bemenni a svéd harmadba, de lesen kapják őket.

36:09
    Hagelin lövésébe blokkolnak bele remek ütemben.

37:00
    Hátul passzolgatnak most a csehek.

37:40
    Oduya lövése jön ki a blokkról.

38:30
    Rozsival keze lendült lövésre, de harsan a síp les miatt.

48:40
    Krejci lőtt, de a svédek remekül blokkltak.

39:58
    Frolik ütője alatt ment el a korong, pedig 100%-os ziccer lett volna.

40:00

A svédek már négy góllal vezettek, amikor kicsit megnyugodtak és kiengedtek, de erre a cseh csapatnak volt 2 válassza is, így a mai nap rangadója még korán sem dőlt el! Izgalmas harmadik harmad vár ránk.

40:00
    Cseh emberelőnnyel kezdődik a harmadik harmad!
    A második harmad végén Ercsson kapott két percet fogásért.

Érkeznek a csapatok a jégre!

40:01

40:27
    Plekanec kapott remek korongot, de Lundqvist az erős lövést magabiztosan fogta.

40:43
    Jagr és egyik társa nem értették meg egymást, így les.

40:45
    Vége a cseh emberelőnynek!
    Nedved megy ki testre ütésért.

41:25
    A kapu előtt tartózkodó cseh támadó nem tudta bepiszkálni a korongot Lundqvist alatt.

42:00
    Svédország kiegészült!

42:35
    Karlsson próbálkozott, de Salak védett.

42:40
    Nedved akart vissza passzolni, de a svéd védők lecsaptak a korongra.

42:45
    Csehország kiegészült!

43:50
    Plekanec játszott vissza Voraceknek, de Kruger akasztott, így cseh emberelőny van.

44:55
    Jagr tette vissza Plekanecnek, de sokat várt, így odaértek a svédek.

45:25
    Jagr lőtt közelről, de Lundqvist remekül védett.

45:50

46:12
    Cervenka lőtt a harmad közepéről, ami kijött Lundqvistről, de még felszedte a korongot az érkező Jagr elől.

46:28
    Cseh emberelőny!
    Ekman-Larsson megy ki most két percre, utána kisebb kakaskodás, de a bírók közbe lépnek.

46:53
    Jagr enged ki egy korongot a svéd harmadból.

48:28
    Kiegészült Svédország!

48:20
    Hemsky nyúlt bele egy korongba, de Lundqvist ezt is védte.

49:52
    Szép, gyors svéd támadás, de nem tudták lövéssel befejezni.

50:28
    Rossz vissza passz, így a svédek kiütik a korongot.

51:02
    Salak tenyerel rá egy korongra a biztonság kedvéért.

51:40
    Hemsky passza után lő Krejci, de Lindqvist megint a helyén.

52:33
    Elaludtak a cseh védők és a kapu előtt lévő Ercsson lőtt, de Salak még éppen leért a korongra, nagy védés volt!

57:45
    Eicsson passza rossz, így jöhet a kontra.

53:25
    Távoli lövést véd mellel Lundqvist.

54:11
    Frolik viszi be a korongot, de azzal a lendülettel el is adja.

55:24
    Belőtt korong a kapu elé, de nem érkezett egy cseh játékos se a játékszerre.

56:03
    Plekanec lőtt takarásból, de Lundqvist ezt is fogta.

56:30
    Hemsky lőtte vissza a korongot a kapu mögül, de mindenki ütője előtt elment.

57:43
    Frolik lőtt, de Lundqvist már megint egy eszméletlen bravúrt mutatott be.

57:51
    Ericsson elől ütik el a korongot a másik oldalon.

58:02
    A svédek most bent maradtak a cseh harmadban, így nehéz lesz gólt lőni.

58:45
    Megint Frolik lőtt, de újra Lundqvist volt a végállomás.

58:47
    A buli után rögtön lőtt Frolik, de Lundqvist ezt is fogta.

59:00
    Utolsó perc.

59:45
    Föladták a csehek, lepörögnek a másodpercek.

60:00

A mérkőzést nem kezdte jól a cseh csapat és a második játékrész elején már négy gól volt a hátránya. Ezután nagy hajrába kezdtek de ez csak szépítésre volt elég, így ezt a rangadót a világbajnok Svédország nyerte.
    Köszönöm a figyelmet! (20:19:39)

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 29. Zidlicky (Elias), 31. Jagr (Plekanec, Cervenka) – 11. Alfredsson (Ekman-Larsson, Steen), 14. E.Karlsson (Berglund), 21. Zetterberg (Landeskog), 25. Karlsson (D. Sedin, Backstrom)

Csehország: Koval (Salak) – Zidlicky, Z. Michalek, Kaberle, Rozsival, Barinka, Krajícek, Smid – Cervenka, Plekanec (C), Jagr – Palát, Krejci, Voracek – Elias, Erat, Nedved – M. Michalek, Novotny, Frolik – Hemsky.
    Svédország: Lundqvist (Enroth) – Jonathan Ericsson, Kronwall, Hjalmarsson, Oduya, Ekman-Larsson, Karlsson, Tallinder – Steen, Zetterberg (C), Landeskog – Backstrom, Eriksson, D. Sedin – Alfredsson, Berglund, Nyquist – Kruger, Jimmie Ericsson, Hagelin – Silfverberg.

Játékvezetők: Olenyin (orosz), Sutherland (kanadai) – Dedulija (fehérorosz), Devorski (kanadai)