Sífutás - Női 10 km (klasszikus), döntő Győztes: J. Kowalczyk (POL) (vége) | Rövidpályás gyorskorcsolya - Női 500 méter Győztes: J. Li (CHN) (vége)
Rövidpályás gyorskorcsolya - Férfi 1000 méter Győztes: C. Cournoyer (CAN) (vége) | Sílövészet - Férfi 20 km, döntő Győztes: M. Fourcade (FRA) (vége)
Sílövészet - Férfi 20 km, döntő

Győztes: M. Fourcade (FRA)

csütörtök 13.02.2014, 15:00XXII. téli olimpia

A versenynek vége, Gombos sajnos utolsó lett. (16:40:56)

A verseny érdemi része lezárult!
    Fourcade végül nem nagy fölénnyel, de nyert, ez nem nagy meglepetés. Lesser második helye viszont annál inkább, hiszen a fiatal németre talán senki nem számított, hogy dobogón lesz, de hibátlan lövészettel és egész jó futással beért a 2. helyre.
    A 3. az orosz Garanichev lett. Az orosz jó teljesítménye nem meglepő, hiszen, ahogy az elején is jósoltam, jó lövőnek számítanak az oroszok. Habár nem a legjobb orosz csapat indult most, hiszen sem Shipulin, sem Malyshko nem állt rajthoz, helyettük Volkov és Loginov versenyzett, akik ráadásul sokszor ibu cupban versenyeznek.
    A norvégok rossz futóteljesítménye meglepetés, egyedül Svednsen az aki elfogadható teljesítményt produkált a mai napon, de ez sem volt elég a dobogóhoz. Magához képest ellenben nem futott valami jól a norvég.
    Az osztrák szurkolók örülhetnek is és csalódottak is lehetnek, hiszen az első 5-ben 2 osztrák is van, de a dobogón egy se.
    A litván Kaukenas óriási meglepetést okozhatott volna, a 4. lövészet előtt még vezetett is, de sajnos a 4. lövészetben 3-at is hibázott, így végül +3:07-es hátránnyal ért be.

Daniel Böhm 1:37-tel bejött az első 10-be, ezzel Boe-t szorította ki onnan!

Gombos 15:45-ös hátránnyal utolsó, jelenleg 55., de nincs nagyon akit megelőzhetne.

Bailey a célban 1:36 hátránnyal a 8.!

Johannes Boe a 9. a célban 1:44 hátránnyal.

Még Lowell Bailey, esetleg Johannes Thingnes Boe érhet be 10-be, másnak nincs sok esélye.

Lesser a 2. 12 másodperc a hátránya a célban, nagyon jó teljesítmény a némettől, nagyon kellett a németeknek ez a jó teljesítmény.

Bailey 8. a 4. lövészet után 1:07 a hátránya.

Gombos 52. 13:56 a hátránya a 4. lövészet után.

Gombos a 4. lövészetben 3 hibát csinált, így összesen 8 hibával zár, a futóideje viszont elég gyenge, nagyon nehéz ez a 20 km.

Lesser 18.4-hez 6 mp a hátránnyal ért oda, Fourcade megnyeri!

Nem hivatalos időellenőrző alapján Lessernek 17.8-nak 3 másodperc előnye maradt, el fog fogyni valószínűleg.

Fourcade beért a célba, 34 mp-t vert Garanichevre, óriási futóteljesítmény, hihetetlen ez a francia!

Schempp a 9. 1:44 hátránnyal.

Semenov a 6. a célban, 1 hibája volt az ukránnak, és elég jól futott.

Fourcade nagyon vezet 18.4 km-nél, már csak Lesser verheti meg.

Lesser hibátlan! 10 mp-vel vezet Fourcade előtt, van esélye a győzelemre, de nem sok.

Beatrix beért, a 4., Landertinger megelőzte! Egyszerre ért be Landertingerrel a francia, és az osztrák hibátlan lövészettel, 8 mp-vel kikapott Garanichevtől.