Csehország – Lettország 4:2 (vége) | Svédország – Svájc 1:0 (vége) | Kanada – Ausztria 6:0 (vége)
Norvégia – Finnország 1:6 (vége)
Norvégia
1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Finnország
péntek 14.02.2014, 18:00 • Shayba Arena, Szocsi • XXII. téli olimpia

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Szünet nélkül folytatódnak a küzdelmek az olimpiai jégkorong tornán. A tegnapi B csoport nyitó meccsei után, a mai napon egymás ellen lépnek jégre Norvégia és Finnország hokisai. Finnország a nyitó meccsén, egy látványos, közönségszórakoztató, góleseményekben gazdag mérkőzésen, végül aránylag simán legyőzte Ausztria csapatát 8-4-re. Talán csak a négy bekapott gól volt egy kicsit meglepő. Norvégia az aktuális olimpiai bajnok juharlevelesek gárdájával csapott össze. Jól tartotta magát egy harmadon keresztül, de a második harmadtól már csak egy csapat volt a jégén, és az utolsó dudaszó után egy hízelgő 3-1-es vereséggel vonulhattak az öltözőbe.

A péntek esti északi derbi esélyese, a 14 NHL-es játékost felvonultató Finnország gárdája, de Norvégia képes megszorongatni híresebb ellenfelét, és ha sikerül a norvég vikingeknek megszerezni a vezetést, akár meglepő eredmény is születhet. A legutóbbi olimpián 2010-ben Finnország válogatottja bronzéremmel repült haza Vancouverből. Norvégia a negyeddöntő kapui előtt eset ki, az egyenes kieséses szakaszban Szlovákiától kaptak ki 4-3-ra. Az egész vancouveri tornán csak egy pontot szereztek, és ezt a teljesítményt szeretnék túlszárnyalni Szocsiban. A 7000 férőhelyes Shayba csarnokban, a helyi idő szerint kevéssel éjfél előtt derül majd ki, hogy érvényesül-e a papírforma, vagy megszületik az első meglepetés a téli olimpia jégkorong tornán.

Teemu Selänne pénteken az osztrákok ellen az első harmadban serülést szenvedett, de a legújabb hírek szerint a 43 éves finn csatár már rendbe jött, és a norvégok ellen ismét jégre lép.

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Bonsaksen, Solberg, Tollefsen, Odegaard, Olden, Sorvik – Zuccarello, K. A. Olimb, Thoresen – Ask, M. Olimb, Rosseli Olsen – Skrøder, Bastiansen, Forsberg – Olden, Hansen, Roymark – Dahlstrom, Lystad Jacobsen.

Finnország: Lehtonen (Niemi) – Timonen, Vatanen, Määttä, Salo, Lepistö, Hietanen, Väänänen, Kukkonen – Selänne, Barkov, Granlund – O. Jokinen, Ruutu, Korpikoski – Salminen, Kontiola, J. Jokinen – Lehterä, Pihlström, Komarov.

Játékvezetők: Brueggemann (GER), Sutherland (CAN) – Amell (CAN), Carlson (CAN).

Norvégia csapatában nem lép jégre Mats Trygg, ezért csak 14 támadó ál rendelkezésükre a mai meccsen.

Norvégia piros mezben, Finnország fehér mezben korcsolyázik ki a mérkőzésre.

A játékosok már sorakoznak a kék vonalon, az utolsó kézfogások, és kezdődhet a mérkőzés.

00:01

00:55
    A bulit a finnek hozzák el, és indítják az első támadást, Haugen először avatkozik játékba.

01:30
    Az első norvég támadás veszélytelen volt, de már a másik oldalon Jokinen került kisebb helyzetbe.

02:30
    A finnek birtokolják többet a korongot, kisebb nyomást gyakorolnak a norvég kapura.

03:20
    Eddig komoly helyzet nélkül a mecss, most épp Barkov lő, Haugen kapus védi a lepkésel.

03:47
    Lehtonen első védése, éles szögből kapta a lövést.

04:10
    Norvégok megjáratják a korongot a finn harmadban, de lövésig nem jutnak el.

04:53
    Lehtonen ismét a lepkéssel védi Olden lövését, majd Skroder ismétel a buli után.

05:30
    A kissé félénk norvég kezdés után, kiegyenlítődött a játék a mezőnyben.

05:46
    Finnország gólt szerzett!
    SELANNE TEEMU kap pontos korongot a kék vonal előtt, majd beviszi a pakkot a körök közé és védhetetlenül bevágja Haugen háta mögé. Gólpassz: Sami Vatanen, Kari Lehtonen.

06:51
    Gyors finn tamádás után, kavarodás alakul ki Haugen kapuja előtt, és LAURI KORPIKOSKI az aki bekotorja közelről a pakkot. Gólpassz: Olli Jokinen, Olli Määttä.

08:30
    Folytatódik a finn nyomás a gólok után, a norvégok csak kapkodják a fejüket.

08:58
    Kiállítás a norvég csapatból M.Olimb kap két percet bottal akasztásért.

09:34
    Vatanen küld pontos átadást Selanee botjára, de Haugen bravúrral védet.

09:52
    Salminen kap két percet, vége a finn előnnyek.

10:37
    Thoresen vitte be a korongot a finn harmadba , de elcsúszott, és már fordulnak a finnek.

11:28
    Kiegészült Norvégia, és máris támadásba lendülnek, Ask lövését védi Lehtonen.

11:52
    Norvég nyomás a rövid előnyben Zuccarello két szép lövése pattan le Lehtonen előtt. Salminen visszatért a büntetőpadról.

12:45
    Kisebb szünet után a bulit a finnek hozzák el, és támadásba lendülnek.

13:30
    Járatják a korongot a norvégok a finn harmadban, de egy hiba után kicsúszik, és leshelyzet alakul ki.

14:00
    A finnek is lesre korcsolyáznak.

14:45
    A két bekapott gól után, aktívabban próbál hokizni a norvég gárda, de csak momentumokra sikerül bezárni a finneket a harmadukba.

15:30
    Pontatlan finn játék a norvég harmadban, gyors norvég támadás után Olden kemény lövése suhan el a kapuvas mellett.

16:10
    Buli a finn harmadban, harc a palánknál a finn kapu mögött.

17:21
    Egy távoli lövést a kék vonaltól ereszt el JORI LEHTERA , és Haugen kapus lepkés kesztyűje felett a felső sarokba repül a korong, kissé elnézte a kapus a lövést, de lehet, hogy enyhén irányt változtatott a lövés, de akkor is, ez védhető volt.. Gólpassz nélkül a találat.

18:30
    Tartják a korongot a finnek, és újabb támadást vezetnek.

19:01
    Elkezdődött a harmad utosló perce, a norvégok csak statiszták az utolsó másodpercekben.

19:30
    Még egy finn távoli lövés a harmad végére.

20:00

A norvégok csak néha tudták felvenni a kesztyűt a finnekkel ebben a harmadban. A finnek veszélyesebbek voltak, és főleg nagyon eredményesek, mert minden kínálkozó helyzetet belőttek, és Haugen kapus sem nyújtott semmilyen pluszt, így sima finn háromgólos vezetés mellett vonultak a csapatok az öltözőbe.

20:01

20:30
    Kapuscsere a norvég csapatban, Haugen helyett, Volden a kapuban.

21:11
    Lassú norvég támadás végén, lesre korcsolyáznak a társak.

21:50
    Laza iramban kezdődik a második játékrész, most finn tilos felszabadítás, buli Lehtonene előtt.

22:15
    Lehtonen tenyerel a korongra a kapuvas tövénél, újabb buli a finn harmadban.

23:00
    Norvégia aktívabb a harmad elején, Zuccarelllo ereszt el egy lövést, de elmegy a kapu mellett.

23:50
    Lehtonen véd megint, kiüti a korongot, és indulhatnak a társak. Volden első védése a másik oldalon.

24:45
    Megszakítás nélkül folyik a játék, eddig helyzet nélkül ebben a harmadban.

25:30
    Volden indít támadást, de gyorsan elvesztik a korongot a norvégok, Komarov indul meg és ereszt el egy lövést.

26:30
    Nagy kavarodás a finn kapu előtt, végül megoldja Lehtonen a helyzetet. Veszélyes volt a szituáció.

28:03
    KORPIKOSKI szépen nyúl bele Volden kapus előtt a kék vonalról eleresztett lövésbe. Gólpasszok: Olli Määttä, Tuomo Ruutu.

28:30
    Szép norvég támadás, a második vonalból érkezett Zuccarello, és veszélyesen lőtt Lehtonen kapujára.

29:30
    Komarov lövésére majdnem lecsapott Pihlstrőm, az utolsó pillanatban léptek közbe a norvég hátvédek.

29:55
    Vatanen kemény lövését védi Volden, folytatódik a finn nyomás a norvég harmadban.

30:45
    Volden sorozatban véd már harmadszor, újabb buli következik a jobb oldalán.

31:30
    Eddig meglepően sima finn vezetés, a norvégok tegnap kihajtották magukat a kanadaiak ellen.

31:26
    Ketten az egy ellen, OLLI JOKINEN vezette a korongot, és be is vágta Volden kapus válla felett a felső sarokba. Gólpasszok: Sami Salo, Tuomo Ruutu.

32:50
    Forsberg helyzetben, de a ritkán adódó norvég lehetőség kimarad. Lehtonen bravúr!

33:30
    A 19-es számú norvég játékos lövése pattan ki a nézőtérre egy finn botról.

33:50
    A buli után rögtön lőnek a norvégok, Lehtonen a lepkéssel védi.

34:02
    Most felgyorsult a játék, le föl támadnak a csapatok, Thoresen lövése fejezi be a támadások sorát, Lehtonen véd.

34:41
    Salminent vágják fel, két percre le megy a norvég Bonksaksen.

35:20
    Nyomás a norvég kapu előtt, Timonen lövésével végződik a finn lehetőség.

35:45
    Kivágják a norvégok a korongot, újabb finn támadás építés, beviszik a pakkot a harmadba, és lövéssel zárják az akciót. Volden kesztyűjében a korong.

36:36
    Selanne zárja lövéssel az emberelőnyt, Volden ismét a helyén volt.

36:45
    Kiegészült Norvégia, de Rutuu még lő egyet Volden kapus kiüti a korongot.

37:30
    Pontatlan finn indítás végén tilos felszabadítás. Buli Lehtonen kapuja előtt.

38:15
    Pontatlanságok sora mindkét oldalon a harmad vége felé.

38:45
    Olimb remek lövését védi szépen Lehtonen, majd a buli után újabb lövést véd a kékről.

39:10
    A harmad utolsó percében norvég támadások, de egy gyors finn kontra végén Barkov ereszt el egy lövést.

39:51
    Selänne kap két percet bottal akasztásért a harmad utolsó másodperceiben.

40:00

Újabb kiváló harmadot produkált a finn csapat, és biztosan haladnak a győzelem felé. A norvégok, ha ki is dolgoznak valami helyzetet, akkor Lehtonen még mindig ott van a finneknek. A záró harmadra áthúzódik Selanne büntetése, így van lehetőség a szépítésre a vikingeknek.

40:01

40:10
    Előnyben kezdi Norvégia a záró harmadot, Selanne még majdnem két percig a padon.

40:20
    Tuomo Rutuu kap két percet, kettős norvég előny, és nagy lehetőség.

41:01
    Norvégia gólt szerzett!
    Járatják a korongot a norvégok, majd PER-AGE SKRODER kap ziccerbe pakkot, és közelről felvarrja a felsőbe. Gólpasszok: Mathis Olimb, Jonas Holos.

42:00
    Folytatódik a norvég előny, de a finnek kerülnek egy kontra után ziccerbe, Volden bravúr.

42:20
    Kiegészült a finn gárda.

43:30
    Olden megy el szépen a bal oldalon és ereszt el egy lövést a palánktól, Lehtonen biztos kézzel fogja.

44:10
    Jokinen és Kontiola kevergetnek a norvégok harmadában, majd Lepisto az aki durrant a kapura.

44:59
    Olimb gyakran próbálkozik lövéssel, de a finn hálóőrnek ma jó napja van.

45:42
    Öröm hoki a finn oldalon, Komarov kerül helyzetbe, Volden remek védése.

46:10
    Ask szépen ugrik meg a palánknál a jobb oldalon, de az utolsó pillanatban lecsorog a botjáról a korong.

46:30
    Lehtonen tenyerel a korongra a reklám szünet előtt.

47:00
    Elhozza a bulit a norvég csapat, támadásba lendülnek, Bonzaksen lövése suhan el a kapu mellett.

47:35
    Folyamatos mezőny játék Vatanen passza pontatlan, végül tilosra megy.

48:00
    Eldőlt a meccs, lazábra vették a csapatok az iramot.

48:35
    Norvégia aktívabb egy kicsit, beletörődtek a vereségbe, de azért még egy gól jól jönne.

49:50
    Sorozatban akadnak meg a finn támadások a norvég kék vonalon.

50:24
    Hosszú pontatlan indítás a finnektől, így tilos felszabadítás a vége.

50:41
    Thoresen kemény lövésére, még Zucarrello piszkál oda, de Lehtonen a végén megoldja a veszélyt.

51:30
    Várják a finnek a meccs végét, ismét egy pontatlan finn passz , amely lessel végződik.

52:20
    Nagy harc folyik a korongért a norvég harmadban, végül megindulnak a norvégok a finn kapu felé.

53:01
    Hansen lesre korcsolyázik, buli a kék vonal előtt, finn akció a buli után, de Jacobsen szépen szerel.

53:35
    Selanne próbálta takarásból meglepni Volden kapust, de jól blokkolt a norvég hátvéd.

54:13
    Bonsaksen másodszor a meccsen ül le két percre, finn emberelőny következik.

55:00
    Kontiola ziccerben közelröl mellé suhant, kivágják a lövés után a norvégok a pakkot.

55:45
    Finn korong járatás végén Granlund közelről a kapuvasra lövi a pakkot.

56:15
    Kiegészült Norvégia, Bonsaksen újra játékban.

56:55
    Látványos Lehtonen védés a kesztyűssel. Forsberg próbalkozott.

57:41
    Gyors finn kontra, ketten az egy ellen korcsolyáztak a finnek, majd Kontiola kipattanó lövését OLLI MATAA fonákkal lőtte közelről a felsőbe. Gólpaszok: Petri Kontiola, Kari Lehtonen.

58:30
    A másik oldalon egy gyors norvég kontra végén a kapuvason csattan a korong.

59:35
    Finn nyomás a végén, de már több gól nem születik a meccsen, nem maradt idő már a lövésre.

60:00

Finnország lesöpörte az elfáradt norvég vikingeket a mai olimpiai estén. Minden tekintetben felülmúlta a finn gárda a norvég fiúkat, és hat ponttal Kanadával együtt vezetik a csoportot. A csoportgyőztes neve a Kanada-Finnország meccs után derül majd ki. Igazi hoki csemege várható a csoport döntő meccsén. Figyeljék továbbra is jégkorong közvetítéseinket, mert az olimpiai hoki torna meccsről-meccsre izgalmasabb lesz.

Lehtonen (FIN) 20 (95,2%)

Lehtonen kapusnak két gólpassza is volt a mai meccsen!! (20:37:39)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 42. Skroder (Olimb, Holos) – 6. Selanne (Vatanen, Lehtonen), 7. Korpikoski (Jokinen, Määtta), 18. Lehtera, 29. Korpikoski (Määttä, Ruutu), 32. Jokinen (Salo, Ruutu), 58. Määttä (Kontiola, Lehtonen)

Játékvezetők: Brueggemann (GER), Sutherland (CAN) – Amell (CAN), Carlson (CAN)

Nézőszám: 3018.