Szlovákia – Szlovénia 1:3 (vége) | USA – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Csehország 1:0 (vége)
Svédország – Lettország 5:3 (vége)
Szlovákia
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Szlovénia
szombat 15.02.2014, 09:00 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Történelmet írt Szlovénia ezen az összecsapáson. Tegnapelőtt még csak az első (majd a második) olimpiai góljukat szerezték meg jégkorongban, ma pedig már az első győzelmüket is. Kopitar gólja valóban csodálatos, év végi összefoglalókba illő, a torna eddigi egyik legszebb találata. A szlovénok ezzel megőrizték esélyüket akár a továbbjutásra is, bár ehhez az Egyesült Államokon keresztül vezetne az út, ami azért elég halvány esélyt tartogat csak számukra.
    A kapura lövések aránya 28 illetve 31, de amíg Szlovénia a 31-ből hármat váltott gólra, Szlovákia 28-ból csak egyet.
    Szlovákia pedig komoly krízisben van az olimpián, az eddigi két meccs alapján nulla szerzett pont és 2-10-es gólkülönbségük nem valami fényes.
    Az utolsó szocsi mérkőzésükön rövidesen Oroszország ellen lépnek majd jégre, a házigazda ellen nem sok esélyük marad a győzelemre.
    Az összecsapás remek volt, önmagáért beszél az 59 kaput eltaláló lövés és végül a gólok is megjöttek, összesen négy.
    A végeredmény tehát Szlovákia – Szlovénia némi meglepetésre 1-3!
    ---- (11:15:00)

60:00

59:42
    Szlovákia gólt szerzett!
    Egy ügyes visszapasszt TOMAS JURCO bombázott azonnal a kapuba balról, megvan a szépítő találat Szlovákiának!

59:35
    Hatalmas keveredés volt a szlovén kapu előtt, de Ölvecky kihagyta.

58:40
    Már biztosan nem fejezi be teljes létszámban a szlovén csapat a meccset, Szlovákia támad, felálltak.

58:18
    Ismét szlovén emberhátrány, 2 perces büntetést kapott Tavzelj bottal akasztás miatt.

58:10
    Nem érezni a hitet a szlovák csapaton, de még becsületből hajtanak a gólért. Ez most már eldőlt matematikailag is.

57:10
    Kopitar visszapasszára érkezett jobbról nagyon közelről Sabolic, , Halak védett. Nem sokkal később ismét Sabolic, visszapasszolt, a harmad közepéről bombázott kapura Kopitar, Halak bravúrral hárított.

55:42
    Kiütötték a harmadból a korongot a szlovénok a bulit követően, jelenleg az összes kapura tartó lövések száma: 25-30. Belehúztak a csapatok ebben a harmadban.

55:26
    Halak óriásit védett lábbal, jobbról próbálkozott Marcel Rodman.

55:00
    Handzus kiütötte az egyik bírót véletlenül, ahogy elcsúszott, de nem történt sérülés.

54:35
    A szlovén kiállítás letelt, ám Tatar büntetéséből még hátra van 38 másodperc.

54:20
    Kopitar passza után Mursak tüzelt jobbról egészen éles szögből, Halak testtel hárított, Szlovákia szerzi meg a kipattanót.

53:30
    Négy a négy ellen folytatják a csapatok több, mint egy percen át.

53:13
    Szlovákia is hátrányba kerül, Tatart állítják ki magas bot miatt, elég csúnyán odavágott Robarnak a palánk mellett.

53:02
    Marian Hossa lőtt kapura középről, Kristan azonban továbbra is 100%-os a mai napon, a meccs egyik hőse.

53:00
    Nyomás alatt tartja a szlovén kaput a fehér mezes csapat, ám most éppen kikerül a korong a harmadból.

52:45
    A szlovák kapus, Halak nem érdemelte ezt a sorsot, remekül védett, de most kétszer is lóvá tették gyorsan.

52:23
    Pavlin kerül a kiállítás sorsára egy kisebb bottal akasztás miatt. Most két percet emberelőnyben játszhat Szlovákia, legalább a becsületgólért kellene, hogy hajtsanak.

Gólok és gólpasszok: 60. Jurco (Zaborsky, Chara) – 44. Ticar (Jeglic), 49. Razingar (Urbas, Rodman), 50. Kopitar (Mursak)

Szlovákia: Halak (Budaj) – Chara, Starosta, Baranka, Mészáros, Sekera – Marincin, Jurcina, Marian Hossa, Handzus, Zaborsky – Tatar, Kopecky, Jurco, Panik, Surovy – Bartovic, Radivojevic, Ölvecky, Marcel Hossa, Miklik
    Szlovénia: Kristan (Gracnar) – Kranjc, Kovacevic, Gregorc, Robar, Podlipnik – Pavlin, Tavzelj, Pretnar, Kopitar, D. Rodman – Mursak, Jeglic, Ticar, Sabolic, Razingar – M. Rodman, Urbas, Muslic, Pance, Golicic

Játékvezetők: Olenin, Peel