Szlovákia – Szlovénia 1:3 (vége) | USA – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Csehország 1:0 (vége)
Svédország – Lettország 5:3 (vége)
Szlovákia
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Szlovénia
szombat 15.02.2014, 09:00 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Történelmet írt Szlovénia ezen az összecsapáson. Tegnapelőtt még csak az első (majd a második) olimpiai góljukat szerezték meg jégkorongban, ma pedig már az első győzelmüket is. Kopitar gólja valóban csodálatos, év végi összefoglalókba illő, a torna eddigi egyik legszebb találata. A szlovénok ezzel megőrizték esélyüket akár a továbbjutásra is, bár ehhez az Egyesült Államokon keresztül vezetne az út, ami azért elég halvány esélyt tartogat csak számukra.
    A kapura lövések aránya 28 illetve 31, de amíg Szlovénia a 31-ből hármat váltott gólra, Szlovákia 28-ból csak egyet.
    Szlovákia pedig komoly krízisben van az olimpián, az eddigi két meccs alapján nulla szerzett pont és 2-10-es gólkülönbségük nem valami fényes.
    Az utolsó szocsi mérkőzésükön rövidesen Oroszország ellen lépnek majd jégre, a házigazda ellen nem sok esélyük marad a győzelemre.
    Az összecsapás remek volt, önmagáért beszél az 59 kaput eltaláló lövés és végül a gólok is megjöttek, összesen négy.
    A végeredmény tehát Szlovákia – Szlovénia némi meglepetésre 1-3!
    ---- (11:15:00)

60:00

59:42
    Szlovákia gólt szerzett!
    Egy ügyes visszapasszt TOMAS JURCO bombázott azonnal a kapuba balról, megvan a szépítő találat Szlovákiának!

59:35
    Hatalmas keveredés volt a szlovén kapu előtt, de Ölvecky kihagyta.

58:40
    Már biztosan nem fejezi be teljes létszámban a szlovén csapat a meccset, Szlovákia támad, felálltak.

58:18
    Ismét szlovén emberhátrány, 2 perces büntetést kapott Tavzelj bottal akasztás miatt.

58:10
    Nem érezni a hitet a szlovák csapaton, de még becsületből hajtanak a gólért. Ez most már eldőlt matematikailag is.

57:10
    Kopitar visszapasszára érkezett jobbról nagyon közelről Sabolic, , Halak védett. Nem sokkal később ismét Sabolic, visszapasszolt, a harmad közepéről bombázott kapura Kopitar, Halak bravúrral hárított.

55:42
    Kiütötték a harmadból a korongot a szlovénok a bulit követően, jelenleg az összes kapura tartó lövések száma: 25-30. Belehúztak a csapatok ebben a harmadban.

55:26
    Halak óriásit védett lábbal, jobbról próbálkozott Marcel Rodman.

55:00
    Handzus kiütötte az egyik bírót véletlenül, ahogy elcsúszott, de nem történt sérülés.

54:35
    A szlovén kiállítás letelt, ám Tatar büntetéséből még hátra van 38 másodperc.

54:20
    Kopitar passza után Mursak tüzelt jobbról egészen éles szögből, Halak testtel hárított, Szlovákia szerzi meg a kipattanót.

53:30
    Négy a négy ellen folytatják a csapatok több, mint egy percen át.

53:13
    Szlovákia is hátrányba kerül, Tatart állítják ki magas bot miatt, elég csúnyán odavágott Robarnak a palánk mellett.

53:02
    Marian Hossa lőtt kapura középről, Kristan azonban továbbra is 100%-os a mai napon, a meccs egyik hőse.

53:00
    Nyomás alatt tartja a szlovén kaput a fehér mezes csapat, ám most éppen kikerül a korong a harmadból.

52:45
    A szlovák kapus, Halak nem érdemelte ezt a sorsot, remekül védett, de most kétszer is lóvá tették gyorsan.

52:23
    Pavlin kerül a kiállítás sorsára egy kisebb bottal akasztás miatt. Most két percet emberelőnyben játszhat Szlovákia, legalább a becsületgólért kellene, hogy hajtsanak.

51:40
    Szlovákia még próbálkozik, de vélhetően ez a két nagyon gyorsan bekapott gól megpecsételte a sorsukat és lelkileg is megtörhette őket, ez nem az ő olimpiájuk.

50:05
    Ezek után szinte biztossá vált, hogy Szlovénia fennállásának első olimpiai jégkoronggyőzelmét aratja a mai napon, Kopitar gólja valóban mesébe illő volt!

49:22
    Szlovénia gólt szerzett!
    ANZE KOPITAR valami egészen fantasztikus gólt szerzett! A jobb oldalról indulva a kapu előtt elkorcsolyázva folyamatos lövőcselekkel teljesen összezavarta Halakot és a védőket, majd amikor már mindenki feküdt, balról éles szögből a kapuba bombázott. 0-3! Eldőlt a találkozó szinte biztosan!

49:00
    Úgy tűnik, kezd eldőlni a találkozó, kisebb zűrzavar támadt a szlovák kapu előtt egy remek ellentámadás közben, végül TOMAZ RAZINGAR elé került a pakk. aki balról 3 méterről nagy lövéssel a rövid felsőbe bombázott, ezzel már 0-2!

48:50
    Középre lőtt korongot Jurco lekezelte, majd fonákkal kapura tette, Kristan védett.

48:05
    Eladta a pakkot Kovacevic, szerencséjükre azonban Zaborsky is elhagyta azt a támadás közepén.

47:00
    Mursak bombázott kapura középről még a harmadon kívülről, Halakról oldalra pattant a labda.

46:21
    Remekül szökött meg a jobb oldalon Robar, ám lőnie már nem sikerült, mert egy védő odapiszkált a botjával és szerelte a lövés előtti pillanatban.

46:00
    Arra lehet számítani, hogy Szlovákia fokozni fogja a tempót, kinyílik majd a védelmük egyre jobban, ha nem sikerül gólt szerezniük a záró tíz perc előtt, megnyitva az utat a szlovén kontrák előtt.

44:54
    Lesre csúszott egy szlovén játékos, az előbb egyébként még emberelőnyből találtak a kapuba a kék mezesek, kb 15 mp hiányzott, hogy lejárjon Mészáros kiállítása.

44:00
    Megvan tehát az első gólunk ma, Szlovénia szerezte, ez nem igazán jó kilátás a szlovákok számára, mivel ha itt ma nem nyernek, az utolsó meccsen Oroszország ellen nem lehetnek vérmes reményeik már a továbbjutást illetően.

43:23
    Védelmi hiba után Jeglic szerzett korongot a kapu mögött, visszapasszára érkezett ROK TICAR és remekül helyezett a kapuba a kapus lába között 2 méterről. Vezet Szlovénia, 0-1!

41:36
    Mészáros kerül a kiállítás sorsára 2 percig, emberelőny a szlovénok előtt.

41:36
    Halak védett a túloldalon egy remek lövést, ám kiállítás is lesz a dologból.

41:00
    Szlovák támadás, Mészáros lőtt balról kapura, a palánkról visszavágódott a pakk, de nem érkezett társ.

40:01

Egyértelműen Szlovéniának jött jobban a szünet, az utóbbi percekben látványosan beszorultak, különösen a kiállítás óta. A korábbi szlovén fölényt szépen be is hozták, jelenleg 19-19 a kaput eltaláló lövések aránya.
    A mérkőzés azonban továbbra is 0-0, 40 perc játék után sem tudtak a kapuba találni a felek.
    Remélhetőleg a záró harmadban sikerül ezen változtatniuk és látunk végre gólt is. Tartsanak velünk a szünet után is!
    ----

40:00

39:55
    Mekkora helyzet maradt ki! Közvetlen közelről egy csodás passz után Surovy lőhetett kapura középről, Kristan azonban ezt a próbálkozást is hárította.

39:26
    Miklik lövését fogta Kristan.

39:15
    Kranjc visszajöhetett, Gregorc kiállítása át fog nyúlni a harmadik harmadba.

38:44
    Húha, dupla kiállítás 8 mp-ig, Gregorc is kiállítva a szlovénoktól a játék késleltetése miatt.

38:30
    Most nagy a nyomás a kékeken, felálltak a szlovákok. Sekere is tüzelt a kék vonal közeléből, Kristan azonban őrzi hibátlan mérlegét ma.

38:20
    Chara lőtt kapura középről, Kristan oldalra ütötte.

37:45
    Remekül védekezik eddig ebben a hátrányban is Szlovénia, eddig nem jutott lövéshez a fehér mezes csapat.

36:51
    Kranjc került a kiállítás sorsára bottal akasztás miatt. 2 perc emberelőny Szlovákiának.

36:51
    Zaborskyt szerelte kissé faultgyanúsan egy szlovén védő, majd Marian Hossa szólózott a jobb oldalról, nem lőtt, hátra passzolt, Mészáros tüzelt végül, Kristan védett.

35:15
    Chara bal oldali és Panik középről megeresztett lövése is elakadt a védők sűrűjében.

34:26
    Robar nem hagyta lőni Tatart, sőt a korongot is megszerezte, előre passzolt, Jeglic jobbról lőtt, pár centivel elhibázta.

34:00
    Kettőből a második góliszonyos szlovén mérkőzés, remélhetőleg a hátralevő 26 percben betalálnak a csapatok.

33:50
    Halak védi Kovacevic középről leadott komoly erejű lövését a felső sarokból a lepkés kesztyűvel! Pont beakadt volna.

33:35
    Most azonban Baranka remek szerelése kellett, kettő az egyben vitte kapura Kopitar és Kovacevic.

32:50
    Radivojevic kevergetett a bal oldalon, de a lövést megint sikerült megakadályozni, az ellentámadásból gyorsan korongot vesztettek a kékek, most nemigen tudják tartósan megtartani.

32:20
    Radivojevic húzta meg a jobb oldalon, de a remek szlovén védőmunka megakadályozta őt a lövésben, nem szabadul azonban fel egyelőre a kékek kapuja.

Eddig mindkét kapus 100%-os, Halak 18 lövést, Kristan pedig 14 próbálkozást hárított sikerrel.

31:45
    Surovy lövési kísérletét blokkolták a jobb oldalon, majd az ellentámadás végén Halak védett jobbról, kisebb dulakodás alakult ki, végül bokszmeccs nélkül. Jégtakarítás zajlik.

30:50
    Szlovénia is korongot veszített, Jurco lőhetett kapura jobbról, Kristannak nem okozott gondot a lövés.

30:15
    Elméletileg Szlovákia a mérkőzés esélyese, ám ez a játék képén egyáltalán nem látszik, nem tudják tartósan a támadó harmadban tartani a korongot eddig a meccsen.

29:26
    Chara biztonsági felszabadítása újabb szlovák tilos felszabadítást eredményez.

28:40
    Jeglic próbált Sabotic passza után lőni, egy védő blokkján halt el a kísérlet.

28:35
    Felálltak egy időre a szlovénok, pedig nincs emberelőny, végül azonban lövés nélkül kiemelik a szlovákok, tilos felszabadítás így viszont.

28:00
    A lövések ezidáig 13 illetve 19, továbbra is többet lő kapura Szlovénia.

27:15
    Razingar balról bombázott kapura, Halak karral védett, a kipattanót pedig a szlovákok szerezték meg.

26:45
    Kibekkelték a szlovénok, ismét teljes létszámban.

26:00
    Megszerzi Mursak a korongot, kiszabadulnak a kékek a szorításból, Mészáros azonban ellopja a pakkot a saját kapujánál.

25:36
    Marian Hossa tüzelt középről emberelőnyös szituációban, Kristanban akadt el a remek lövés.

25:05
    Előbb Sekera középről leadott bombája, majd Tatar közeli ismétlése okozott veszélyt a szlovén kapu előtt. Pályán a csapatkapitány, Chara is.

24:38
    Kopitar szerelt szabálytalanul, kettő perces kiállítást kapott feltartás miatt.

24:03
    Tatarnak is helyzete akadt a bal oldalon, a szlovén kapus nyerte ismét a párharcot, az ellentámadásnál pedig már a szlovénok kerültek helyzetbe, David Rodman lőtte a kapusba.

23:30
    Gyorskorcsolya verseny után Baranka bombázott kapura középről, Kristan kiütötte, a bal oldalon pedig Surovy ismétlését Kristan a bal lábával hárította, óriási helyzet!

22:20
    Helyzet a túloldalon, Radivojevic szökött meg középen, de nem került tiszta lövőhelyzetbe, csak kapura tudta tenni valahogy, Kristan ki is ütötte.

21:10
    Ismét egy remek helyzet a kék mezesek előtt, Kovacevic bombázott kapura balról, Halakon nem tudott kifogni, majd a kipattanó után Kopitar húzta meg a jobb oldalon, keresztbe lőtt korongjára azonban senki nem érkezett.

20:30
    Rögtön egy szlovén helyzet a bal oldalon, Razingar tüzelt, Halak pedig védte!

20:01

Kimondottan mozgalmas, izgalmas összecsapást vív egyelőre Szlovákia és Szlovénia, ám sajnos gólt ezidáig nem láthattunk. Eleinte Szlovákia volt jóval aktívabb, ám a harmad derekára átvették kissé az irányítást a szlovénok, komoly lehetőségek is akadtak mindkét oldalon. Az utolsó perceket pedig szerencsével úszták meg a szlovákok, nem tudtak betalálni a kék mezesek, különösen az utolsó lövés volt rendkívül veszélyes Podlipnik révén.
    Az eredmény tehát egyelőre 0-0, tartsanak velünk a szünet után is!
    ----

20:00

19:59
    Podlipnik még a dudaszó előtt tüzelt balról, Halak testtel védte, a korong a gólvonal közelében hullott a jégre, de addigra már vége volt a játékrésznek – vélhetően a szlovákok óriási szerencséjére!

19:40
    Megélénkült a közönség, felállt Szlovénia, de lövés nélkül tudták kivágni a szlovákok a harmadból.

19:10
    Szlovén emberelőnnyel kezdődik az utolsó perc, támadnak is a kék mezesek.

18:45
    Halak hárított bravúrral, D Rodman és Kopitar is veszélyesen tört a kapujára, de a passzt el tudta csípni.

18:23
    Surovy kerül a kiállítás sorsára bottal ütés miatt. Bár a hivatalos verzió szerint gáncsolás az ok.

17:38
    Jurco bunyózott egyet Pavlinnal a szlovén kapu előtt, de aztán sikerült lerendezniük békésebb eszközökkel.

17:25
    Szorítanak a szlovákok, Tomas Jurco durrantotta rá középről, Kristannak ismét komoly bravúr kellett, ráadásul még nem szabadult fel a kapu.

16:40
    Tomas Zaborsky iramodott meg a jobb oldalon, a harmadba érve komoly erejű lövést eresztett meg, Kristan bravúrral hárított.

15:57
    Halak védett remekül, egy visszapasszt követően Robar lőtt kapura, Halak testtel védett.

15:30
    Ellentámadás, a keresztbe lőtt korongról éppen hogy lekésett David Rodman a jobb oldalon, megszerzik a szlovákok, de a hosszú pontatlan indítással el is adják.

14:58
    Kristan védte Marincin próbálkozását középről, előtte pedig Sekere lőtt kapura, elakadt a védőkben.

14:40
    Pavlin szerzett korongot a saját harmadában, de a hosszú indítás pontatlan, újra jönnek a fehér mezesek.

13:45
    Az eddigi lövések száma 5, illetve 7. A kezdeti szlovák rohamok után Szlovénia ebben a tekintetben fordítani tudott.

13:10
    Ismét Kristannak akadt dolga, Kopecky próbálkozott a kapu bal oldalánál, ám végül egy kemény ütközés leterítette. Most pedig a reklámszünet zajlik a jégtakarítással együtt.

11:55
    Radivojevic mellett lőtt kapura balról Kovacevic, Halaknak nem okozott gondot hárítani.

11:30
    Surovy nyúlt remekül közbe egy szlovén akciónál, így megakadályozva a lövést.

10:40
    Aránylag könnyen megúszta az előbbi emberhátrányos helyzetet Halak és a szlovák csapat.

10:05
    Kiütik a szlovákok a pakkot, sőt a kapu bal oldalánál még helyzetbe is került egy megugró játékosuk, Bartovic, de végül szerelik.

09:45
    Halak védte Sabolic közeli próbálkozás utáni kipattanóból eleresztett jobb oldali bombáját!

09:30
    Szlovénia felállt az emberelőnyhöz, de egyelőre komoly lövés nélkül.

08:34
    Ticar próbált meglépni, de lesre csúszott a jobb oldalon.

08:18
    A kiállítás sorsára jutott Marincin Szlovákiától bottal ütés miatt.

07:50
    Remek szlovén akció a jobb oldalon, a középre lőtt korongról azonban pár centivel lekésett Kopitar, így a nagyobb helyzet elmaradt.

06:45
    Helyzet nélküli mezőnyjáték folyik már néhány perce, nem sikerül tartósan az ellenfél harmadában tartani a korongot a csapatoknak.

06:00
    Ticar lökte rá ellenfelét a palánkra nagyon keményen, de még éppen nem ért kiállítást a jelek szerint.

05:10
    Szlovén támadás után kontráztak a szlovákok, de a középpályán megszűrték az attakkot.

04:40
    Halak védte lábbal Jeglic kétszeri próbálkozását balról. Ez bizony nagy helyzet volt, végül egy védő tette vissza finoman a pakkot kapusa kezébe.

04:10
    A házigazdák elleni mérkőzés óta tudjuk, hogy életveszélyesek a szlovén kontrák.

03:17
    Ezúttal Kopitar került helyzetbe a túloldalon, Halak hatástalanította a löketet jobbról. A bulit elhozzák a szlovákok.

02:37
    Remek szólót vezetett Marián Hossa a bal oldalon, ám Kristan jól zárta a szöget és védte az éles szögből leadott lövést.

01:50
    Kristan hárította Tomas Surovy közelről leadott gyors lövését, a második szlovák helyzet is kimaradt.

01:30
    Aktívabban kezd Szlovákia.

01:05
    Most azonban Szlovákia előtt adódott lehetőség, Panik és Zaborsky vitte a kapusra a korongot egy védő szorításában, utóbbi tüzelt, Kristan védett szépen!

00:45
    Egyelőre kóstolgatják egymást a csapatok, hosszú indításokkal próbálkoznak.

00:20
    A kezdő szlovén sor:
    Kristan – Kranjc, Kovacevic, Kopitar, Rodman, Mursak.

00:01

Elsőként Szlovákia érkezett fehér-sötétkék mezben, rögtön utána a másik kapun át a kék-sárga mezes Szlovénia.

Az Egyesült Államok csapata meglepően könnyedén győzte le 7-1 arányban Szlovákiát, bizonyára fűti a vágy a játékosokat, hogy Szlovénia ellen megmutassák, hogy véletlen kisiklás volt és továbbjutnak. Szlovénia pedig remekül szorongatta meg az oroszokat, nagyon nehéz perceket okozhatnak a szlovákoknak is. A bírók már a pályán korcsolyáznak bemelegíteni, a csapatokra még várni kell.

Az utolsó pillanatban orvosi okokból nem engedték el az olimpiára a szlovák idegenlégióst, Lubomir Visnovskyt, a helyére Starostát nevezték a szlovákok. A mai mérkőzésen tőlük Vydareny és Marcinko marad ki, mígy a szlovén csapatnál Verlic és Kuralt nem kap lehetőséget biztosan. Az összecsapás hamarosan kezdődik.

Szlovákia: Halak (Budaj) – Chara, Starosta, Baranka, Mészáros, Sekera – Marincin, Jurcina, Marian Hossa, Handzus, Zaborsky – Tatar, Kopecky, Jurco, Panik, Surovy – Bartovic, Radivojevic, Ölvecky, Marcel Hossa, Miklik

Szlovénia: Kristan (Gracnar) – Kranjc, Kovacevic, Gregorc, Robar, Podlipnik – Pavlin, Tavzelj, Pretnar, Kopitar, D. Rodman – Mursak, Jeglic, Ticar, Sabolic, Razingar – M. Rodman, Urbas, Muslic, Pance, Golicic

Játékvezetők: Olenin, Peel.

Máris az olimpiai férfi jégkorongtorna második fordulójához érkeztünk.
    Csütörtökön az első menetben Szlovákia az Egyesült Államok ellen játszik vélhetően szoros mérkőzést, míg a szlovén csapat az egyik nagy esélyes, Oroszország ellen feltételezhetően vereséggel kezd, ha igazolódik a papírforma.
    Ezen az összecsapáson sem lehetnek Szlovéniának vérmes reményei, a szlovákok jóval komolyabb játékerőt képviselnek. De az olimpián nem egyszer láttuk már a papírformát felborulni, bármi lehetséges.
    Nézzünk néhány fontos adatot a találkozóval kapcsolatban:
    Szlovákia legidősebb játékosa a 37 éves Lubomir Visnovsky, legfiatalabb pedig az alig 21 esztendős Tomas Jurco.
    A szlovénok közül a két véglet Tomaz Razingar, 34 éves, és a kapus Luka Gracnar a maga 20 életévével.
    Időközben vége is az első fordulónak. Két kisebb meglepetés született. Az egyik, hogy a szlovén csapat rendkívül jól tartotta magát 50 percen keresztül a házigazda orosz csapat ellen, ám végül bedarálták őket és 5-2 arányban győzött Oroszország.
    A másik találkozó meglepően simára sikerült. Az általam szorosnak tippelt összecsapás egy nagy arányú, nagyon sima USA győzelmet hozott, 7:1 arányban győzte le az amerikai válogatott Szlovákiát.
    Mindkét csapat javítani szeretne, de amíg Szlovénia emelt fővel hagyhatta el a pályát, addig Szlovákia nagy zakóba szaladt bele.
    Tehát mindkét csapat vereséggel kezdett, itt a lehetőség a javításra.
    Tartsanak velünk szombaton délelőtt 9 órától!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 60. Jurco (Zaborsky, Chara) – 44. Ticar (Jeglic), 49. Razingar (Urbas, Rodman), 50. Kopitar (Mursak)

Játékvezetők: Olenin, Peel