ZF-Eger - Angyalföldi SI DSE 30:3 (vége) | Hungerit-Szentes - SZNVE 12:9 (vége)

12:9

(4:4, 4:0, 3:1, 1:4)

szombat 15.02.2014, 16:00 • Széchenyi-ligeti uszoda, Szentes • Női OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:13:23)

Az utolsó negyedet ugyan nagyon megnyerte a Szeged, de ekkor már késő volt, a két középső negyedben ugyanis a hazaiak sikeresen eldöntötték már a mérkőzést. A papírforma érvényesült ugyan, de az új edzővel érkező szegediek hatalmas küzdelemre késztették a meccs nagy részében a bajnoki második helyezett szentesieket. A Csongrád megyei női rangadó tehát a Szentes sikerével ért véget, de ellenfelüket is megilleti minden dicséret.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Lengyel Anett ejt még távolról, balról a kapu fölé.

32
    Vida bal szélről eleresztett lövését védi a szegedi kapus, támadhatnak a vendégek.

32
    Dalmády Szandra lövése kapufa, Kovács pedig már nem talál kaput a jobb szélről.

31
    Van der Sloot játszik be centerbe, ahol Farkast szerelik a vendégvédők.

31
    Kovács újabb keresztpassza balra, LENGYEL DOMINIKA pedig megint bevágja a jobb sarokba: 12:9.

31
    Rácz távoli lövése suhan el a bal sarok felett.

30
    Hevesi kiállítása után Kovács keresztpasszát LENGYEL DOMINIKA vágja balról a hosszú sarokba: 12:8.

30
    Fórban sem jutottak el azonban lövésig a szentesiek, lejárt a támadóidejük.

29
    Bejátszás a hazaiaktól centerbe, Miklóst kiállítják, a szentesi edző pedig azonnal időt is kér. 3:14 van még a meccsből.

29
    Dalmády Szandra lövését blokkolják kissé balról, indulhat a Szentes.

29
    Gémest kiállítják a hazai kapu előtt, időt is kér a szegediek mestere.

28
    Újabb kontra azonban Hevesi ellen centerben, a szegedieké a labda.

28
    Doktor veszít labdát a bal szélen, indulhatnak a hazaiak.

27
    Kontra centerben Hevesi ellen, támadhat a Szeged.

27
    Rövid bejátszás centerbe Miklós felé, fordulhatnak a szentesiek.

27
    Gémes azonban középről, jó helyzetből fölé vágja a labdát.

27
    Hevesi lő a jobb szélről, Jankovics véd, sarokdobással jöhetnek a hazaiak.

26
    Etiebet kiállítása után Lengyel Anett átadását LENGYEL DOMINIKA vágja a bal sarokba: 12:7.

26
    A büntetőt KÖVÉR-KISS magabiztosan vágja a bal sarokba: 12:6.

26
    Dalmády Petra kipontozódik, a hazaiak pedig ötméterest harcolnak ki.

26
    Dalmády Petra átadása után LENGYEL ANETT lő hatalmas gólt távolról a bal sarokba: 11:6.

25
    Kövér-Kiss lövése a blokkról pattan a jobb felső sarok mellé.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szentes, Kövér-Kiss hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Lengyel Dorottya első lövése visszapattan hozzá Farkasról, a másodikat pedig a blokkon lelassulva védi Gundl.

24
    Kontra centerben Dalmády Szandra ellen, indulhat a Szentes, de Kövér-Kiss labdát veszít a jobb szélen.

23
    Dalmády Petra távoli lövését újra blokkolja a hazai védelem, a megúszás végén pedig GÉMES közelről talál a jobb sarokba: 11:5.

23
    1:42-vel a negyed vége előtt a szegedi mester is időt kér.

22
    Dalmády Szandrát azonban könnyedén szerelik, de a megúszás végén Farkas lövését blokkolja a szegedi védelem.

22
    Rácz bejátszása nem jó centerbe Hevesinek, fordulhat a Szeged.

21
    Kocsis próbálkozása után a kapufa ismét a szentesiekkel van.

21
    Gémes átadásából Rácz lő a bal felső sarok fölé.

21
    Időt kér a hazai tréner, 3:48 van még a negyedből.

20
    Dalmády Szandra távoli lövése a jobb kapufáról a szentesiek kezébe pattan.

20
    GÉMES középről kisebb lóba után nagy gólt lő a jobb felső sarokba: 10:5.

20
    Van der Sloot kiállítása után Miklós lövését is blokkolják a hazai védők.

19
    Bejátszás jobbról, de centerben kontrát fújnak Hevesi ellen.

19
    Lengyel Dominika balról eleresztett távoli lövését is blokkolja a szentesi védelem.

18
    Dalmády Petra távoli lövése a blokkról pattan fölé, a kontrából Hevesi harcol ki ötméterest centerben, de van der Sloot lövését védi Jankovics.

18
    Gémes átadását VAN DER SLOOT vágja kissé jobbról a bal sarokba: 9:5.

17
    DALMÁDY PETRA ejt szépen középről a jobb sarokba: 8:5.

17
    Gémes bejátszása után Hevesit szerelik centerben a vendégvédők.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Szentes, van der Sloot hozta el a labdát.

A kiegyenlített első negyedet követően a másodikban vélhetően elrendezte a mérkőzés sorsát a papírformát ekkor érvényesítő Szentes. A hazaiak a második etapra rendbe tették a védekezésüket, nem engedték közel a kapuhoz ellenfelüket, akiknek már a távoli lövéseik sem ültek úgy, mint az elején. Támadásban hozta a szintet mindkét negyedben a Szentes, így a félidőben már megnyugtató az előnyük.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Lengyel Dominika távoli ejtését szedi ki a léc alól Gundl, a szentesiek azonban már nem érnek fel a kapu elé.

16
    Lengyel Anett kiállítása után Gémes átadását VAN DER SLOOT vágja kissé balról a bal alsó sarokba: 8:4.

16
    Kontrát fújnak Kovács ellen, 50 másodperccel a félidő vége előtt időt kérnek a hazaiak.

15
    Dalmády Szandra lövését védi Gundl, sarokdobás.

15
    Kövér-Kiss lövése azonban fölé pattan a felső kapufáról.

15
    Kontrát fújnak centerben Dalmády Szandra ellen, támad a Szentes.

14
    Lejár a szentesi támadóidő lövés nélkül.

14
    Kovács bejátszása hosszú centerbe Miklós felé, megszerzik a hazai védők.

14
    2:46 van még a negyedből, s időt kért a szegediek edzője.

14
    Kontrát fújnak a szegediek ellen, támadhat a hazai csapat, s a megúszásból Kövér-Kiss keresztpasszát VAN DER SLOOT lövi balról a hálóba: 7:4.

13
    Gémes távoli lövése suhan el a bal felső sarok mellett.

13
    Dalmády Szandra lövését a kapu torkában blokkolják a szentesiek, s ők támadhatnak.

12
    Dalmády Szandra kiállítása után Kövér-Kiss passzát van der Sloot lövi a bal kapufára, támadhat a Szeged.

11
    Dalmády Petra újabb lövését blokkolja sikeresen a hazai védelem.

11
    Kontrát fújnak azonban Kövér-Kiss ellen, a Szegedé a labda.

11
    Dalmády Petra lövését Győri blokkolja, indulhat a Szentes.

10
    GÉMES lopja a távolságot kissé balról, majd szépen lő a bal felső sarokba: 6:4.

10
    Lengyel Dorottya távoli ejtése a felső kapufáról pattan a hazaiakhoz.

9
    Miklós csavar centerből, ez nem gond Gundl kapusnak, de a túloldalon Kövér-Kiss távolról felső kapufát lő, a Szeged támadhat.

9
    Gémes nagyszerű bejátszását HEVESI lövi centerből a kapuba: 5:4.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szentes, van der Sloot hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Kontrát fújnak centerben Hevesi ellen, a Szegedé a labda, ÁRKOSY pedig kissé balról gyönyörűen lő a jobb sarokba: 4:4.

8
    A megúszás végén ÁRKOSY lő szépen a bal szélről a rövid sarokba: 4:3.

8
    Rácz távoli lövését azonban védi Jankovics.

7
    Dalmády Petrát szereli a védelmi túlerő centerben, indulhat a Szentes.

7
    Dalmády Szandra távoli ejtése pattan fölé a kapus kezéről, sarokdobás.

7
    1:38-cal a negyed vége előtt időt kér a szegedi tréner is.

7
    Győri játszik középre jobbról, ETIEBET pedig a kapu torkából pöccint a jobb alsó sarokba: 4:2.

6
    Dalmády Petrát állítják ki a centerről, időt is kér azonnal a szentesi mester.

6
    Lengyel Anettől lopnak labdát a hazaiak, indulhat a Szentes.

6
    Kövér-Kiss remek bejátszása centerbe, HEVESI lefordul a védőjéről, és biztosan lő a bal alsó sarokba: 3:2.

5
    DALMÁDY SZANDRA lövi a büntetőt a jobb alsó sarokba: 2:2.

5
    Dalmády Szandra bejátszása után Miklós harcol ki ötméterest.

5
    Rácz távoli lövése a felső kapufáról szegedi kezekbe kerül.

5
    Kontrát fújnak centerben a vendégek ellen, a labda a Szentesé.

4
    HEVESI távoli lövése suhan a bal alsó sarokba: 2:1.

4
    Miklós azonban középről a jobb felső sarok mellé lő.

3
    Kontrát fújnak centerben Hevesi ellen, a Szegedé a labda.

3
    Dalmády Petra bejátszása rossz centerbe, megszerzik a labdát a hazaiak.

3
    Rácz újabb távoli lövése zúg el a jobb sarok mellett.

2
    Rácz távoli lövését védi Jankovics, sarokdobás.

2
    Lengyel Dominika ejt távolról fölé, a hazaiaké a labda.

2
    Van der Sloot távoli lövése pattan fölé, indulhat a Szeged.

1
    Dalmády Petra átadását DALMÁDY SZANDRA kissé balról lövi a jobb alsó sarokba: 1:1.

1
    Győri bejátszását HEVESI centerből passzolja a bal sarokba: 1:0.

1
    A mérkőzés elkezdődött, az első ráúszásnál a Szentes, van der Sloot hozta el a labdát.

A Szeged összeállítása: 1 Jankovics Eszter, 2 Árkosy Lilla, 3 Lengyel Dorottya, 4 Miklós Dóra, 5 Kocsis Szabina, 6 Dalmády Petra, 7 Dalmády Szandra, 8 Vidovics Kata, 9 Kovács Dóra, 10 Lengyel Anett, 11 Lengyel Dominika, 12 Klement Kata, 13 Doktor Márta, 14 Tóth Eszter. Edző: Major Levente

A Szentes összeállítása: 1 Gundl Diána, 2 Győri Eszter, 3 Hevesi Anita, 4 Catharina van der Sloot, 5 Peggy Etiebet, 6 Magyar Tamara, 7 Farkas Tamara, 8 Kádár Ildikó, 9 Rácz Daniella, 10 Vida Peggi, 11 Kövér-Kiss Réka, 12 Tóth Csenge, 13 Gémes Anett Alexa, 14 Terefou Stefania. Edző: Tóth László

A legutóbbi fordulóban a szentesiek 15:2-es, megsemmisítő győzelmet arattak Angyalföldön, míg a szegediek hazai pályán szenvedtek 12:6-os vereséget a Dunaújvárostól. A héten munkahelyi elfoglaltságai miatt leköszönt posztjáról Lakó Gábor, a Szegedi NVE vezetőedzője, helyét az eddig a SZTE EHÖK SE OB II-es férficsapatánál dolgozó Major Levente foglalja el, akinek tehát a szentesi lesz a bemutatkozó mérkőzése a felnőttcsapat élén.

A női vízilabda OB I. 9. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén Csongrád megyei rangadóra kerül sor, hiszen a megye két csapata csap össze egymással Szentesen. A hazaiak a meccs egyértelmű esélyesei, hiszen 6 győzelemmel és 2 vereséggel, 18 pontot gyűjtve a bajnokság második helyén állnak, hat ponttal lemaradva a százszázalékos listavezető Eger mögött. Ezzel szemben a hatpontos szegediek a nyolccsapatos alapszakasz 6. helyén tanyáznak, 2 győzelemmel és 6 vereséggel.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.