Győri Audi ETO KC
27:24 (14:12)
Krim Mercator Lublaň
vasárnap 16.02.2014, 18:00 • Egyetemi Csarnok, Győr • EHF Bajnokok Ligája

A Krim vezetőedzője, Tiselj Tone nyilatkozata: „Kemény mérkőzésen vagyunk túl, nagyon magas színvonalat láthattunk mind a pályán, sőt, a közönség részéről is. 60 percig izgalmas volt a meccs, de mi követtünk el több hibát, ezért úgy gondolom, hogy a hazai csapat megérdemelte a győzelmet. Ennek ellenére megdicsérem a saját játékosaimat is, mert sokkal jobban teljesítettek, mint legutóbb. ” (20:33:18)

Ambros Martín így látta a mérkőzést: „Minden tiszteletem az ellenfélé, hogy a múlt heti mérkőzésük után ilyen jó teljesítményt nyújtottak. Igazán megnehezítették a dolgunkat, de ismét büszke vagyok a csapatomra, mert annak ellenére győzni tudtunk, hogy a formánk nem volt 100%-os. Nagyon keményen küzdöttünk ma is, és továbbra is nap mint nap keményen dolgozunk azon, hogy sokkal jobb teljesítményt nyújtsunk, amikor nagy szükség lesz rá.”

Nehezebb mérkőzés lett ebből, mint vártuk, és ez elsősorban a Győr kritikája, akik nem tudták azt nyújtani támadásban, amit megszokhattunk tőlük.

Sok eladott labda, technikai hiba akadályozta meg azt, hogy elhúzzanak ellenfelüktől, akik viszont annyira nem játszottak jól, hogy kihasználják az Audi ETO hullámvölgyeit, így a hazaiak három gólos győzelme azért megérdemeltnek mondható.

60
    Mérkőzés vége. (27:24)

60
    Időn túli szabaddobás jön, Wörz lövése a blokkban (27:24) (27:24)

60
    GÖRBICZ talpról kilövi a bal felsőt (27:24) (27:24)

60
    Amorim átlövését blokkolja Piedade, támad a Ljubljana, Penezic azonban ellépi, ismét a Győrnél a labda (26:24) (26:24)

Egy perc 8 másodperc van hátra, ez a mérkőzés már megvan a Győrnek, de a játék sajnos akadozott (26:24) (26:24)

59
    Hazai időkérés. (26:24) (26:24)

59
    Penezic átlövése a blokkról kerül Lunde kezébe (26:24) (26:24)

59
    Görbicz egy kicsit hanyagul lövi a büntetőt, fogja is Grubisic (26:24) (26:24)

59
    Görbicz betörésből lő, Grubisic véd, de lökték az irányítót, hetes jön (26:24) (26:24)

58
    Löke nem tud átvenni egy labdát, KRPEZ indul, be is lövi a ziccert (26:24) (26:24)

58
    WÖRZ kapufás átlövésgólja, tartja a lépést a Ljubljana a Győrrel (26:23) (26:23)

57
    AMORIM előtt nyílik szét a védőfal, pattintott átlövésből növeli az előnyt (26:22) (26:22)

56
    Bulatovic passzív alatt 10 méterről lő fölé, Lazovic átlövését viszont védi Lunde, jöhet a Győr (25:22) (25:22)

55
    PENEZIC a szaggatottról lövi ki a bal alsó sarkot (25:22) (25:22)

55
    Amorim teszi ki a labdát a szélre, Bódi lövését Grubisic lábbal védi (25:21) (25:21)

54
    Lazovic passzát nem tudja átvenni Piedade, jöhet a Győr (25:21) (25:21)

54
    Amorim ívelt passza a szélre, BÓDI belövi (25:21) (25:21)

53
    KRPEZ most beállóból tud szépíteni (24:21) (24:21)

53
    Görbicz jó helyzetfelismerése után K. BULATOVIC már ziccerben kapja a labdát, be is lövi (24:20) (24:20)

52
    Penezic átlövését Tervel blokkolja, fordul a Győr (23:20) (23:20)

52
    GÖRBICZ büntetője a bal sarokban (23:20) (23:20)

52
    Hetest kap a Győr belülvédekezésért (22:20) (22:20)

51
    Lazovic labdája a szélre, KRPEZ kilövi a hosszú sarkot (22:20) (22:20)

51
    Vendég időkérés. (22:19) (22:19)

50
    Görbicz átlövése testről vágódik a kapu mellé, sarokdobás, utána eladott labda a Győrtől (22:19) (22:19)

50
    Krpez közbelövése nem talál kaput, néggyel vezethet a Győr, ha most betalálnak (22:19) (22:19)

49
    AMORIM vesz át egy remek labdát Görbicztől, ziccerben betalál (22:19) (22:19)

49
    Penezicet állítják ki két percre mezhúzásért (21:19) (21:19)

49
    Wörz ront el egy bejátszást, fordul a Győr (21:19) (21:19)

48
    Manea lövését fogja Lunde, marad a labda a Ljubljanánál (21:19) (21:19)

48
    Bulatovic passza a szélre, BÓDI betalál (21:19) (21:19)

47
    ZRNEC bal szélről lövi ki a rövid felsőt (20:19) (20:19)

47
    K. Bulatovic átlövése zúg el a jobb felső felett (20:18) (20:18)

47
    PENEZIC átlövése Lunde hálójában (20:18) (20:18)

46
    Labdaszerzés után Görbicz indítja Kovacsicsot, LÖKE kapja tőle a labdát, aki beállóból betalál (20:17) (20:17)

45
    Eladott labda a Győrtől, Löke azonban végigkíséri Penezicet, aki így nem jut lövéshez (19:17) (19:17)

45
    Passzív jelzés alatt támad a Ljubljana, Manea ki is ejti a bejátszást (19:17) (19:17)

44
    AMORIM végre betalál átlövésből, ez fontos gól volt (19:17) (19:17)

44
    KRPEZ a lerohanás végén betalál a szélről (18:17) (18:17)

43
    Görbicz újabb kísérlete a szélről, ezt is védi Grubisic (18:16) (18:16)

43
    Orbán lő a szélről, Grubisic lábbal véd, oldal bedobás jön (18:16) (18:16)

43
    PENEZIC lövi ki a bal sarkot a szaggatottról (18:16) (18:16)

42
    GÖRBICZ remek csellel megy be a védők közé, ki is lövi a hosszú sarkot a bal szélről (18:15) (18:15)

41
    Lazovic bejátszása pontatlan Maneának (17:15) (17:15)

41
    Amorim betörés után találja el a kapufát, támadhat a Ljubljana (17:15) (17:15)

40
    Hazai időkérés. (17:15) (17:15)

40
    Kovacsics egy csel után lő 8 méterről, könnyedén véd Grubisic, a túloldalon Zrnec technikai hibája után a Győr támadhat (17:15) (17:15)

39
    Wörz belemenése, támadhat a hazai csapat (17:15) (17:15)

39
    Görbicz szed össze egy lepattanó labdát, de mellé lő bevetődve (17:15) (17:15)

38
    PENEZIC átlövésből szépít (17:15) (17:15)

38
    Bulatovic ejti ki a labdát, de nem tud lerohanni a Ljubljana (17:14) (17:14)

37
    Wörz talpról 8 méterről lő mellé (17:14) (17:14)

37
    Görbicz hát mögötti passza a szélre LÖKÉNEK, aki be is lövi a ziccert (17:14) (17:14)

36
    Kínai figura után A. Bulatovic nem tudja átvenni a labdát, jöhet a Győr (16:14) (16:14)

36
    Löke nem tud átvenni egy bejátszást, fordul a Ljubljana (16:14) (16:14)

35
    Már talpon a vendégek átlövője, folytatódik a játék (16:14) (16:14)

35
    Penezicet ápolni kell (16:14) (16:14)

35
    Penezic látta meg a rést a falon, de az átlövése kijön a bal kapufáról, támadhat a Győr (16:14) (16:14)

35
    Kovacsics áll ki két percre, Krpezet rántotta le, aki azért rájátszott az esetre (16:14) (16:14)

35
    Amorim talpról lő a kapu fölé (16:14) (16:14)

34
    LAZOVIC átlövésére nem ér oda lábbal Lunde (16:14) (16:14)

33
    K. BULATOVIC nagy gólt lő a jobb felsőbe (16:13) (16:13)

33
    Wörz bejátszását MANEA értékesíti beállóból (15:13) (15:13)

32
    Lazovic átlövését blokkolják a védők, a túloldalon Orbán passza pontatlan Lökének, indulhat a Ljubljana (15:12) (15:12)

32
    GÖRBICZ talpról a szaggatottról lő a bal felsőbe (15:12) (15:12)

31
    Tervel szerez labdát, egyedül indul, de beéri, nem tud lőni, Löke viszont visszaszeri Krpeztől (14:12) (14:12)

31
    A Ljubljana kezdi a második félidőt (14:12) (14:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:12)

A vártnál szorosabb az eredmény, de ez nem is elsősorban a Ljubljana érdeme, hanem a sokat hibázó Győr nem tudja őket leszakítani. Igazából a hazai csapat nem találja a ritmusát és ha Bulatovic nem fog ki egy jó 10 percet, akkor még talán a vezetés sem lenne meg a félidőben.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:12)

30
    Amorim lő szorongatott helyzetből, blokkolnak a védők, majd Görbicz lövi el az utolsó másodpercben, véd Grubisic (14:12) (14:12)

30
    PENEZICRŐL maradnak le a védők, 7 méterről bombáz Lunde hálójába (14:12) (14:12)

29
    K. Bulatovic bejátszását nem tudja összeszedni Löke, támadhat a Ljubljana (14:11) (14:11)

29
    Zrnec lép a vonalra, fordulhat a Győr, másfél perc van még hátra az első félidőből (14:11) (14:11)

28
    Kovacsicsot küldik ki két percre, két kézzel lökésért (14:11) (14:11)

28
    Amorim, majd Bódi találja el a kapufát, LÖKE viszont nem hibáz a kipattanó megszerzése után (14:11) (14:11)

27
    K. Bulatovic átlövését lábbal védi Grubisic, a kipattanó Korsósé (13:11) (13:11)

27
    Lazovic átlövése zúg fölé (13:11) (13:11)

26
    Löke nem tud átvenni beállóban egy labdát, támad a Ljubljana (13:11) (13:11)

26
    Korsós lövése a szélről, Grubisic véd, Mavsar adja el a labdát (13:11) (13:11)

25
    PIEDADE gyűjt be egy labdát a hatoson és be is lövi (13:11) (13:11)

25
    Görbicz hetesét kiszedi a bal felsőből Grubisic (13:10) (13:10)

24
    Manea szabálytalan ziccerben Lökével, hetes jön (13:10) (13:10)

24
    Hazai időkérés. (13:10) (13:10)

24
    Lazovic bejátszása MANEÁNAK, aki átejti Lundét (13:10) (13:10)

23
    Amorim átlövését védi Grubisic, támad a Ljubljana (13:9) (13:9)

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tervel (Győri Audi ETO KC). (13:9)

23
    MANEA beállóból lő Lunde hálójába (13:9) (13:9)

22
    Görbicz jó ütemű bejátszását LÖKE értékesíti beállóból (13:8) (13:8)

22
    Penezic lövését Lunde védi, de az indítása pontatlan, de Görbicz elveszi a labdát Maneától (12:8) (12:8)

21
    KORSÓS kapja Löke jó ütemű passzát a szélen, a rövid sarokba lő (12:8) (12:8)

21
    Penezic találja el a szaggatottról a kapufát (11:8) (11:8)

20
    Lunde véd egy átlövést, a túloldalon ugyanezt megteszi Grubisic (11:8) (11:8)

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Krpez (RK Krim Mercator). (11:8)

19
    Lazovic lövését védi Lunde, a túloldalon Korsós lő mellé a szélről (11:8) (11:8)

19
    K. BULATOVIC újabb átlövése a jobb felsőbe (11:8) (11:8)

18
    Görbicz eladott labdája után indul Krpez, aki A. BULATOVICHOZ passzol, ő belövi a ziccert (10:8) (10:8)

18
    PENEZIC elemi erejű átlövése a kapufáról pattan a hálóba (10:7) (10:7)

17
    K. BULATOVIC a szaggatottról ereszt el egy hatalmas lövést, a bal felsőben a labda (10:6) (10:6)

16
    Lépéshiba Kovacsicsnál, a túloldalon Manea nem tudja átvenni Krpez passzát (9:6) (9:6)

16
    Lazovic most test mellől ereszti el a lövést, nem talál kaput (9:6) (9:6)

16
    Lazovic ziccerből találja el a jobb kapufát, marad a labda a vendégeknél (9:6) (9:6)

15
    Vendég időkérés. (9:6) (9:6)

15
    Az előző gól "ismétlése", Görbicz bejátszása után AMORIM most átejti Gurbisicet (9:6) (9:6)

14
    Lazovic célozza meg a bal alsót, Lunde véd lábbal (8:6) (8:6)

14
    Görbicz remek bejátszását AMORIM értékesíti (8:6) (8:6)

13
    Penezic adja el a labdát és rögtön le is rántja Görbiczet, kiáll két percre (7:6) (7:6)

13
    Görbicz test mellől próbálkozik, elakad a lövése, majd belemenés K. Bulatovicnál (7:6) (7:6)

12
    LAZOVIC pattintott átlövése a bal sarokban (7:6) (7:6)

12
    Orbán ziccerét védi Grubisic (7:5) (7:5)

12
    KRPEZ most kilövi a hosszú sarkot a jobb szélről (7:5) (7:5)

11
    Görbicz szerez labdát, a bal szélen indul KOVACSICS, aki be is lövi a ziccert (7:4) (7:4)

10
    K. BULATOVIC 8 méterről, átlövésből talál a bal sarokba (6:4) (6:4)

10
    Eladja Győr a labdát, Krpez ejt ziccerből, Lunde tolja a kapufára (5:4) (5:4)

9
    LAZOVIC átlövésgólja a jobb sarokban (5:4) (5:4)

9
    K. BULATOVIC találja meg a rést a falon, középről bombáz a hálóba (5:3) (5:3)

8
    Wörz lő 7 méterről, lábbal véd Lunde (4:3) (4:3)

8
    ORBÁN kapja az indítást, ki is lövi a hosszú sarkot ziccerből (4:3) (4:3)

8
    Penezic rossz bejátszása, fordul a Győr (3:3) (3:3)

7
    AMORIM egyéni játék után betörésből eredményes (3:3) (3:3)

6
    Krpez lő a hosszú sarok mellé a szélről (2:3) (2:3)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kovacsics (Győri Audi ETO KC). (2:3)

5
    Amorim passza a szélre, KOVACSICS lő a rövid sarokba (2:3) (2:3)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Wörz (RK Krim Mercator). (1:3)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Penezic (RK Krim Mercator). (1:3)

5
    WÖRZ átlövése a jobb kapufáról kerül a hálóba (1:3) (1:3)

3
    GÖRBICZ szemfülesen kihasználja a vendég kapus hibáját és a szabaddobást a hálóba ejti (1:2) (1:2)

3
    ZRNEC magabiztosan lövi be a hetest (0:2) (0:2)

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Amorim (Győri Audi ETO KC) mezhúzásért és hetes jön. (0:1)

2
    Amorim a kapufát találja el, fordul a Ljubljana (0:1) (0:1)

1
    ZRNEC lövi be a ziccert indításból (0:1) (0:1)

1
    Görbicz bejátszása pontatlan, indul a vendégcsapat (0:0) (0:0)

1
    A Győr kezdi a játékot (0:0) (0:0)

1

A női kézilabda BL középdöntőjében járunk, a 2. csoportban a harmadik fordulót bonyolítják.

A csoport állása:

1. Buducnost 1-1-0 3 pont
    2. Győri ETO 1-1-0 3 pont
    3. Ljubljana 1-0-1 2 pont
    4. Larvik 0-0-2 0 pont

A hazaiak odahaza első pontjukat veszítettek az idei kiírásban a Buducnost ellen, majd a Larvik otthonában simán nyertek, ahogy a norvégokat a Krim Ljubljana is legyőzte odahaza, idegenbe azonban kikaptak a Buducnosttól.

A két csapat egymás ősi ellenfelének számítanak már a Bajnokok Ligájában, de a Ljubljana még sohasem győzte le a győrieket, egyetlen pontjukat odahaza szerezték, még 2010-ben.

A mai mérkőzés egyértelmű esélyes a Győr, akiknél a célkitűzés egyértelműen a négy közé kerülés, ami akár veszélybe is kerülhetne egy mai meglepetéssel, reméljük, nem kell ilyenről beszámolnunk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Győri Audi ETO KC: Lunde, Herr – Hornyák D., Korsós, Görbicz, Kovacsics, Amorim, Rédei-Soós, Tervel, Orbán, Sirián, Hornyák Á., K. Bulatovic, Bódi / Vezetőedző: Ambros Martin
    Krim Mercator Lublaň: Grubisic, Marincek, Tolnai, Stefanisin – A. Bulatovic, Piedade, Krpez, Lazovic-Varlec, Manea, Mavsar, Penezic, Potisek, Wörz, Zrnec, Zulic / Vezetőedző: Tiselj Tone

Játékvezetők: Florescu – Duta

Nézőszám: 3.200