Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 4:7 (vége)
UTE Újpest Budapešť
4:7 (2:3, 2:2, 0:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
kedd 18.02.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Egy gól gazdag mérkőzés végét bírta jobban a vendég Ferencváros, így az idei utolsó fővárosi derbyt 7:4 arányban nyerte meg a zöld-fehér csapat.
    Köszönöm a figyelmet! (20:04:30)

60:00

59:18
    Ojanen lövését blokkolták.

58:57
    Újpesti emberelőny!
    Lencsés Tamás megy ki két percre magas bottal való játékért.

57:53
    Kiegészült a Ferencváros!

56:37
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Egy hosszú korongra érkezett SIJKA DUSÁN aki a védeni igyekvő Maklári mellett lő az üres kapuba.
    Gólpassz: Antti Ojanen.

A gól emberhátrányban született!

55:53
    Kettős emberelőnyben az Újpest, mert levitték Pleszkánt!

55:53
    Időt kért az Újpest!

55:53
    Lencsés Tamás megy ki két percre bottal akasztásért.

55:22
    Vaszjunyin lövése jön ki Pleszkánról és az érkező KISS GÁBOR pedig bevágta a korongot a kapuba.
    Gólpassz: Artyom Vaszjunyi és Mikael Potila.

54:33
    Virág Csaba tette vissza Sweeney elé a korongot, de a játékszer elakad Meravyban.

54:14
    Ojanen lövését üti ki Pleszkán.

53:07
    Dancsfalvi cselezgetett, majd tette be Potilának aki előtt a korong fölött.

49:54
    Pichler lövése után sodorja tovább a korongot Sweeney, de nem tudta már kapura tenni.

49:06
    Páros kiállítás!
    Gibbs Sjödin és David Coleman megy ki két percre kakaskodásért.

48:01
    Ojanen lövését blokkolták a kapu előtt.

46:28
    Reiter vitte be a korongot, de megállítják lövés előtt.

44:20
    Pottila iramodott meg, de megakasztják a támadást.

43:43

41:43
    Géczi Gergely kapott két percet szándékos korong kilövésért.

41:34
    Sommer blokkolt bele szépen egy passzba.

40:24
    Farkas tette be a kapu előtt álló Pichler elé a korongot, de Meravy szépen odaért a lövésre.

40:11
    Pichler közeli lövését fogta Meravy.

40:01

A csapatok érkeznek a záró harmadra.

Ebben a harmadban kiegyenlített játék folyt a jégen és a harmad góljai is egyenlő megoszlásban születtek. Még egy harmad van hátra ami nem kis izgalmakat rejthet magában.

40:00

39:44
    Kiegészült az Ferencváros!

39:09
    Virág Csaba lőtt takarásból, de Meravy védett.

38:33
    Crichton lövése megy el a kapu előtt.

37:44
    Sijka Dusán megy ki két percre gáncsolásért.

37:15
    Crichton tört be a harmadba és lőtte el a hosszú felső felett a korongot.

36:17
    Pichler lövését védi nagy bravúrral Meravy.

34:48
    Az Újpest gólt szerzett!
    Egy elvesztett korong után VIRÁG CSABA kapott korongot és remekül lőtte ki a hosszú sarkot.
    Gólpassz: Horváth András és Ticknis Cody B. Crichton.

34:24
    Crihton tette le Virág Csabának a korongot, de a blokkban elakadt a csapatkapitány lövése.

33:51
    Artyom Vaszjunyin maradt a jégen és úgy tűnik kisebb sérülést is összeszedett.

31:55
    Hosszabb ideig támadott a Fradi és a hosszú saroknál MIKAEL POTTILA maradt üresen, a kapvas segítségével pedig a kapuba talált.
    Gólpassz: Dancsfalvi Norbert és Lencsés Tamás.

30:42
    Farkas lövése pattan meg a blokkon és utána még Kovácsa a kapu torkából lőtt Meravyba. Nagy védés volt!

30:11
    Kiegészült az Újpest!

29:13
    Ojanen lőtt közelről, de Pleszkán jó helyen volt és védett.

28:42
    Erikkson távoli lövését védi Pleszkán.

28:11
    Ferencvárosi emberelőny!
    Crichton lökte fel durván Gibbs Sjödint a palánkra, így kettő perc a jutalma.

28:11
    Gibbs Sjödin egy hatalmas ütközés után marad a jégen, de már talpon a svéd légiós.

27:21
    SIJKA DUSÁN érkezett remekül egy passzra és az üres kapuba lőtte a Ferencváros vezető gólját.
    Gólpassz: Antti Ojanen és Németh Péter.

27:17
    Németh törte el a korongot a kapu előtt.

25:38
    Hatalmas góllal egyenlít az Újpest! JAMESON ROSCOE SWEENEY tört be a harmadba és egy hatalmas szóló után estében Meravy mellett a hosszú sarokba lőtt.

25:18

24:48
    Győri lövését védi Pleszkán kicsapva a bárddal.

23:18
    Jameson Roscoe Sweeney rúgta fel buli után Sijka Dusánt, két perc a jutalma.

22:39
    Pichler lövése ment keresztbe elől a kapu előtt és mivel nem érkezett senki a korongra, így nincs lövés.

21:32
    Sweeney és Crichton összjátéka végén az utóbbi lőtt kapu mellé közelről.

21:07
    Kiss Gábor tört be a harmadba és lőtt kapu fölé.

20:41
    Erikkson lövését védte szépen Pleszkán.

20:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

Az első harmad igazán gól gazdag volt. A Fradi gyors góljára volt válasza az Újpestnek, de ezek után két zöld-fehér találat érkezett még és a harmad végén pedig felzárkózott az Újpest egy emberelőnynős találattal.

20:00

19:46
    FARKAS LŐRINC emelte át a kapust szépen és a menteni igyekvő Kiss Gábor már csak a kapu tudta elrúgni, de akkor már a korong a kapuban volt.
    Gólpassz: Maklári Erik.

A góllal a Ferencváros kiegészült!

19:32
    Potilát szerelik szépen a támadó harmadban.

18:47
    Sommer lövését védi Meravy.

18:20
    Gibbs Sjödin passza után Lencsés lőtt mellé.

17:54
    Mestyán István megy ki két percre palánkra lökésért.

17:06
    Feil vette célba bal felsőt, de a lövést elméretezte, így fölé ment.

16:41
    Támadásban maradt a Ferencváros és Pleszkán mamutjai között GÉCZI GERGELY talált a kapuba.
    Gólpassz: Kiss Gábor és Lencsés Tamás.

16:27

16:00
    Gibbs Sjödint zárják ki szépen a támadó harmadban a kapu elől.

14:27
    Kovács Viktor megy ki két percre nem megengedett testjáték miatt.

13:14
    Egy felépített támadás végén ARTYOM VASZJUNYIN vette be Pleszkán kapuját.
    Gólpassz: Kiss Gábor és Viktor Gibbs Sjödin.

12:14
    Ojanen egy szép összjáték után a bal sarkot vette célba, de Pleszkán hatalmas bravúrral tornázta ki a korongot.

10:21
    A támadó harmadbon maradt az Újpest és TICKNIS CODY B. CRICHTON null szögből lőtte be a rövidbe Meravy mellett a korongot.
    Gólpassz: Jameson Roscoe Sweeney és Virág Csaba.

9:50
    Reiter lövése pattan fel a blokkon.

9:06
    Fekti passza után Horváthot zárják ki a korong elől.

8:08
    Ide-oda pattog a korong az újpesti kapu előtt, de a hazaiak feltudtak szabadítani.

7:16
    A másik oldalon Pichler lövését fogja Meravy.

7:10
    Lencsés lőtt oldalról, de Pleszkán védett.

6:04
    Coleman passzát veszi át Kovács hosszan, így már nem tudta a korongot Merayv mögé juttatni.

5:12
    Németh lövését védte könnyedén Pleszkán.

4:44
    Farkas elől ütik el a korongot.

4:06
    Fekti tette le volna az üresen érkező Kovács elé a korongot, de a visszazáró védő blokkolni tudott, így lövés sem lett az akció végén.

3:56
    Két hazai tilos felszabadítás egymás után.

2:28
    Pleszkán kapu mögött letett korongjára érkező csapattárs elcsúszott a jégen, így megszerezte a Fradi a pakkot és a vissza passz után NÉMETH PÉTER talált az üres kapuba.
    Gólpassz: Antti Ojanen és Géczi Gergely.

1:29
    Győri lövését blokkolták.

1:08
    Lüktet a játék, de egyik kapu sem forog veszélyben.

00:01

Az Újpest kapujában Pleszkán József kezd, a Fradinál pedig Michal Meravy a kezdő kapus.

Újpesti TE: Pleszkán (Szabó) – Maklári, Sommer, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth, Bereczki, Sweeney, Virág Cs. (C), Crichton – Ványi, Kovács, Fekti, Coleman – Szirányi.

Ferencváros-ESMTK: Meravy (Budai) – Berta, Eriksson, Gibbs Sjödin, Kiss, Vaszjunyin – Mestyán, Győri, Pál, Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Géczi, Németh, Ojanen, Sijka – Wéber, Feil, Nagy, Papp.

Játékvezetők: Kincses Gerely, Halassy György – Vas Mátyás, Gangel László.

A csapatok már befejezték a bemelegítést és lassan érkeznek is a játékosok a jégre.

A mai napon rendezik az utolsó bajnokit az idei szezonban Újpesten, ennél nem is lehetne nagyobb mérkőzést találni, mert a Megyeri útra a Ferencváros látogat. Az már eldőlt, hogy egyik csapat sem jut rájátszásba, de itt a tét nem kisebb, mint ki lesz a főváros "bikája". Ez a párosítás enyhén szólva is pikáns bármilyen sportot nézve, így az izgalom az garantált.
    A sors úgy hozta, hogy a múlt hét hétvégéjén mindkét csapat megmérkőzött az Érsekújvárral. Az Újpest hazai pályán egy nagyon izgalmas és színvonalas mérkőzésen kapott ki öt (5)! másodperccel a vége előtt, így Fortuna asszony megint nem a lila-fehéreket segítette. Budapest zöld-fehér része pedig Szlovákiában egy nagyon sima 9-2-be szaladt bele.
    Így várják a csapatok a mérkőzést, ami a továbbjutás részét nézve tét nélküli, de ha presztízst nézzük akkor nagyon is sok a tétje a mérkőzésnek.
    Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 11. Crichton (Sweeney, Virág Cs.), 20. Farkas (Maklári), 26. Sweeney, 35. Virág Cs. (Horváth, Crichton) – 3. Németh (Ojanen, Géczi), 14. Vaszjunyin (Kiss, Sjödin), 17. Géczi (Kiss, Lencsés), 28. Sijka (Ojanen, Németh), 32. Pottila (Dancsfalvi, Lencsés), 56. Kiss (Vaszjunyin, Potila), 57. Sijka (Ojanen)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Szabó) – Maklári, Sommer, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth, Bereczki, Sweeney, Virág Cs. (C), Crichton – Ványi, Kovács, Fekti, Coleman – Szirányi.
    Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy (Budai) – Berta, Eriksson, Gibbs Sjödin, Kiss, Vaszjunyin – Mestyán, Győri, Pál, Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Géczi, Németh, Ojanen, Sijka – Wéber, Feil, Nagy, Papp.

Játékvezetők: Kincses Gerely, Halassy György – Vas Mátyás, Gangel László