Érd
28:17 (11:8)
Fehérvár KC
kedd 18.02.2014, 18:00 • Érd Aréna • Női kézilabda NB1

Könnyedén, esélyt sem adva ellenfelének 11 góllal győzött az Érd, ezzel pedig magabiztosan őrzik negyedik helyüket a bajnokságban.
    Az első félidőben még többé-kevésbé kiegyenlített volt a küzdelem a pályán, de a második játékrészben már egy teljesen új Érd jött ki, amely fokozatosan növelte előnyét. A Fehérvár ismét produkált egy tíz perces góltalanságot, ez pedig a jó erőkből álló Érd ellen nem fér bele.
    Könnyed, magabiztos győzelmével a hazaiak valamelyest feledtették az elmúlt időszakban elszenvedett vereségeket. A vendég Fehérvár maradt a hatodik helyen, pontszámban holtversenyben a Siófokkal.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:33:15)

60
    Mérkőzés vége. (28:17)

60
    A mérkőzés utolsó gólját KISFALUDY szerezte betörésből, a Fehérvár a hátralévő néhány másodpercben már nem talált a kapuba. (28:17) (28:17)

59
    A vendégeknek semmi nem sikerül a végén, ellenben hazai oldalon VUKCEVIC pontosan lőtte át a vendégek falát. (27:17) (27:17)

58
    OLÁH vállalta el a hazaiak büntetőjét, a jobb alsót választotta. (26:17) (26:17)

57
    HORVÁTHRA játszották ki a vendégek a figurát, átlövésből volt eredményes. (25:17) (25:17)

56
    KILIVINYIRE nem figyeltek a vendégek, átlövésből növelte a hazaiak előnyét. (25:16) (25:16)

55
    KUHINKÓ vállalkozott lövésre, középről engedte el, Janurik nem érte el. (24:16) (24:16)

55
    Ami nem sikerült az előbb szélről SCHATZL-nak, az most sikerült betörésből, szépen ment be a hazaiak szélsője. (24:15) (24:15)

54
    HORVÁTH ment fel, átlövésből nagy gólt ragasztott a felsőbe. (23:15) (23:15)

53
    Nem jutottak lövésig a vendégek, passzív miatt a játékvezetők elvették a labdát. Hazai oldalon Schatzl lövését szélről védte Kiss. (23:14) (23:14)

52
    Benzal fölé vágta, de a hazaiak is hibáztak támadásban. Ismét a Fehérvár támadhat. (23:14) (23:14)

51
    TILINGER futott szabad területre, nagy gólt vágott Janurik kapujába. (23:14) (23:14)

51
    BOGNÁR ment be bátran a falba, cselezése után meglövi mai első gólját. (23:13) (23:13)

50
    Az Érd időt kért. (22:13) (22:13)

50
    A vendégek hibáztak támadásban, nem úgy EMBEROVICS, aki betörésből volt eredményes. (22:13) (22:13)

49
    Némi labdajáratás után SITI átlövésből csökkentette a vendégek hátrányát. (22:12) (22:12)

49
    A Fehérvár időt kért. (22:11) (22:11)

49
    Bajban a vendégek, játékuk szétszórt és pontatlan. Labdaszerzés után ismét SZEKERES a hazaiak gólszerzője, lerohanás végén könnyedén pattintotta be. (22:11) (22:11)

48
    Kapkodtak a vendégek, eladták a labdát, SZEKERES elől pontosan kapta, ejtésével már tíz közte. (21:11) (21:11)

47
    Janurik védése után leindítottak a hazaiak, KLIVINYI bevágta a ziccert. (20:11) (20:11)

47
    KLIVINYI kezdi elkapni a fonalat, átlövésből varrta be. (19:11) (19:11)

46
    BENZAL vállalkozott lövésre, jobbátlövőből a jobb felsőbe ragasztotta. (18:11) (18:11)

46
    A Fehérvár időt kért. (18:10) (18:10)

45
    Hazai labdaszerzés után szélről SCHATZL futott be beállóba, nem is hibázta el a ziccert. (18:10) (18:10)

45
    Vaszari a szélen csak kapufáig jutott, nem úgy a másik oldalon KOVÁCS, aki betörésből növelte a hazaiak előnyét. (17:10) (17:10)

44
    KLIVINYI nem sokáig vacakolt, féllaposan engedte el, a labda a jobb alsóba. (16:10) (16:10)

43
    Azari becsapta a szélen Schatzl-t, ugyanakkor Janurik eszén már nem tudott túljárni. Támadhat az Érd. (15:10) (15:10)

42
    Hazai támadással folytatódott a mérkőzés, jól és keményen védekeztek most a fehérváriak. Klivinyi belépése után a vendégek támadhatnak. (15:10) (15:10)

41
    Az Érd időt kért. (15:10) (15:10)

40
    Kiss védése után Emberovics belement, ismét a hazaiak támadhatnak. (15:10) (15:10)

39
    Hosszas labdajáratás után Azari löketét a szélről védte Janurik. A hazaiak kapusa diadalittasan emeli kezét a magasba. (15:10) (15:10)

38
    Vonalra léptek a hazaiak, a Fehérvár támadhat. (15:10) (15:10)

37
    Janurik nagy napot fogott ma ki, ezúttal is védte a vendégek átlövését. (15:10) (15:10)

37
    Schatzl dolgozta meg Azarit, két percet kapott érte. (15:10) (15:10)

36
    KOREN sokadszor a mérkőzésen szélről szerzett gólt. (15:10) (15:10)

36
    HAJDÚCH vállalkozott bátran lövésre, jobbátlövőből ragasztott nagy gólt. (14:10) (14:10)

35
    OLÁH értékesítette a hazaiak büntetőjét, Kissnek esélye sem volt. (14:9) (14:9)

35
    Kazai kapott két percet, a hazaiak pedig büntetőt dobhatnak. (13:9) (13:9)

34
    Janurik védése után a kipattanót MAYER szedte össze, ziccerben bevágta. (13:9) (13:9)

34
    TRISCSUK volt határozott középen, betörésből növelte a hazaiak előnyét. (13:8) (13:8)

33
    KOVÁCS ment be a fehérvári falba, betörésből szerezte a második félidő első gólját. (12:8) (12:8)

33
    Tilinger bombáját bravúrral védte Janurik, a hazaiak támadhatnak. (11:8) (11:8)

32
    Kisfaludy lövése középről mellé ment, a Fehérvár támadhat. (11:8) (11:8)

31
    Labdát szereztek a hazaiak, Szekeres halászta el szépen. Támadhat az Érd. (11:8) (11:8)

31
    A Fehérvár kezdte a második félidőt. (11:8) (11:8)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:8)

Az első félidőt a vendég Fehérvár kezdte jobban, aztán néhány perc elteltével már a hazaiaknál volt az előny, amit a játékrész végéig sikeresen őriztek.
    A 12. perctől közel tízperces hullámvölgybe került a Fehérvár, Janurik ekkor minden lövést védett, a hazaik pedig szép lassan kezdtek elhúzni ellenfelüktől. Ezt követően a vendégek megrázták magukat, de az egyenlítés közelébe már nem jutottak.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (11:8)

30
    Az utolsó percben sokáig támadtak a vendégek, lövésig nehezen jutottak el, illetve ha eljutottak, akkor elakadt a blokkban. Végül időn túli szabaddobással fejeződött be az első félidő, Herr csak a felső kapufáig jutott. (11:8) (11:8)

29
    KORENRE játszották ki a figurát a hazaiak, jobb szélről már nem először a mérkőzésen ejtéssel próbálkozott, a labda falevél mintájára hullott a kapuba. (11:8) (11:8)

28
    Triscsuk hatalmas löketét védte Kiss, de a vendégek is hibáztak támadásban. (10:8) (10:8)

27
    TILINGER a passzív határán lőtte el, jobbátlövőből pókhálózta ki a felsőt. (10:8) (10:8)

26
    Koren lövését szélről most védte Kiss, támadhat a Fehérvár. (10:7) (10:7)

26
    Horváth kapott két percet, földre vitte ellenfelét. (10:7) (10:7)

25
    Emberovics hiába szerzett labdát, a lerohanás végén ziccerét bravúrral védte Janurik. (10:7) (10:7)

24
    TILINGER ma is jól játszik, szélről szépen ment be, magabiztosan értékesítette a lehetőséget. (10:7) (10:7)

23
    TRISCSUK balátlövőből nagyon bevarrta válogatott társának. A jobb felsőt választotta. (10:6) (10:6)

22
    Triscsuk eladta, a labdát szerző HORVÁTH egyedül végigrobog, könnyedén pattintotta be. (9:6) (9:6)

22
    Az Érd időt kért. (9:5) (9:5)

21
    KAZAI hosszú idő után talál a hazaiak kapujába. Szélről ment be, szépen lőtte el a hosszúba. (9:5) (9:5)

21
    Vukcevic az előző sárga után most már két percet kapott. (9:4) (9:4)

20
    Mindkét oldalon remekelnek a kapusok, Janurik egyenesen megbabonázta az ellenfelet, hosszú-hosszú percek óta nem kapott gólt. (9:4) (9:4)

19
    Vukcevic kapott sárga lapot. (9:4) (9:4)

19
    Triscsuk lövését könnyedén védte Kiss, támadhat a Fehérvár. (9:4) (9:4)

18
    Hosszas támadás után nem jutottak lövésig a fehérváriak, passzív miatt a játékvezetők elvették a labdát. (9:4) (9:4)

17
    A Fehérvár időt kért. (9:4) (9:4)

17
    Emberhátrányban hibáztak a vendégek, nem úgy KOREN a jobb szélről. Lövése elfért Kiss mellett. (9:4) (9:4)

16
    Emberovics kapott két percet, Schatzlt bántotta gólhelyzetben. (8:4) (8:4)

16
    Szinte lemásolták a hazaiak az előző akciót, Janurik védése után azonnal indította elől SCHATZL-t, aki most sem hibázta el a ziccert. (8:4) (8:4)

15
    Janurik nagy védése után azonnal indítja elől SCHATZLT, a hazaiak szélsője bevágja a ziccert. (7:4) (7:4)

14
    Kovácsot bántotta Siti, Wolf büntetőjét viszont lábbal védte a válogatott Kiss. (6:4) (6:4)

13
    A válogatottsággal kacérkodó KOVÁCS ment be a darálóba, a jobb alsót választotta. (6:4) (6:4)

12
    Labdajáratás után a passzív határán AZARI jobb szélről bevágja a hosszúba. (5:4) (5:4)

11
    A két kapusról szól most ez az időszak, mindkét oldalon bravúrt mutattak be. Támadhat a Fehérvár. (5:3) (5:3)

10
    Ami nem sikerült vendégoldalon, az bejött WOLFNAK, büntetőből átejtette Kisst. (5:3) (5:3)

10
    Tilinger büntetőből ejtéssel próbálkozott, csak a felső kapufáig jutott. Támadhat az Érd. (4:3) (4:3)

9
    KOREN jött be támadásba, jobb szélről átejtette az alacsonynak nem mondható Kisst. (4:3) (4:3)

8
    VASZARI betörésből egalizált, emberhátrányban szereztek gólt a vendégek. (3:3) (3:3)

7
    WOLF vállalta el a hazaiak büntetőjét, Kissnek esélyt sem adott a védésre. (3:2) (3:2)

6
    Horváth gólhelyzetben visszahúzta ellenfelét, két percet kapott. (2:2) (2:2)

6
    Eladták a vendégek, SZEKERES labdaszerzése után végigvitte, ziccerben nem hibázott. (2:2) (2:2)

5
    KORENRE játszották ki a figurán, jobb szélről Kiss mellett elfért a labda. (1:2) (1:2)

4
    Emberovics kapott sárgát túlzott keménységért. (0:2) (0:2)

4
    Labdajáratás után SITI ment fel, szépen lőtte ki a jobb alsót. (0:2) (0:2)

3
    Bognár lövését védte Kiss, de maradt a hazaiaknál a labda. Idegesen kezd az Érd, eladták a labdát, támadhat a Fehérvár. (0:1) (0:1)

3
    TILINGER bal szélről szerezte a mérkőzés első gólját. Az Érd támadhat. (0:1) (0:1)

2
    Tilinger lőtte el, Janurik védett. A hazaiak támadásban hamar elszórták a labdát. (0:0) (0:0)

1
    Az Érd kezdte a mérkőzést, a hazai kapuban Janurik. Az első lövést Kiss a kapufára tolta, támadhat a Fehérvár. (0:0) (0:0)

1

Megtörtént a játékosok bemutatása, most már ne menjenek sehová, pillanatokon belül kezdődik a találkozó.

Zenés bemelegítéssel készülnek a csapatok, a csarnokban közben folyamatosan gyűlnek a szurkolók.

Érd: Gridnyeva, Oguntoye, Janurik (kapusok) – Török, Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcevic, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár

Fehérvár KC: Kiss, Trimmel (kapusok) – Azari, Májer, Vaszari, Tilinger, Horváth, Becséri, Kuhinkó, Hajdúch, Siti, Herr, Mayer, Kazai, Emberovics, Benzal

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.

Nemzetközi kupaszereplés miatt a női kézilabda NBI alapszakaszának 18. fordulójából elmaradt mérkőzést pótolják a mai napon, az Érd hazai pályán fogadja a Fehérvárt.
    Az Érd az utóbbi években töretlenül fejlődött, a tavalyi évet például harmadik helyen zárta a csapat, ezért is jelent csalódást búcsújuk a KEK-től, ellenben a fehérváriak a Vác ellen továbbjutottak az EHF-kupában.
    A bajnokságban jelenleg negyedikek a hazaiak, és minden esélyük megvan, hogy a rájátszást az elődöntőben kezdjék. A vendég Fehérvár jelenleg a hatodik a bajnoki tabellán, és matematikai esélye ugyan megvan hogy a legjobb négyben zárja az alapszakaszt, de erre nagy tételben nem érdemes fogadni.
    Az Érd és a Fehérvár KC elmúlt három bajnoki mérkőzésén rendre FKC-győzelem született, de ezeket a mérkőzéseket megelőzően az Érd tudott sorozatban nyerni.
    A hazaiak nyilván mindent megfognak tenni, hogy a szurkolókkal feledtessék a nemzetközi kudarcot, a roppant erős keretük pedig lehetővé is teszi a sikert. A mérkőzéssel kapcsolatban Kazai Anita, a Fehérvár KC balszélsője a következőket nyilatkozta: " Idegenben nagyon nehéz meccsünk lesz – azzal együtt is, hogy itthon le tudtuk győzni őket. Magunkból kell kihoznunk a maximumot, koncentráltan kell végezzük a dolgunkat védekezésben és támadásban egyaránt! Ha felszántjuk a parkettát, akkor rosszul nem tudunk kijönni a meccsből. Az Érd védekezése nagyon jó, remek kapusokkal rendelkeznek, támadójátékukban pedig a beállós poszton különösen erősek.“
    Hazai pályán Szabó Edina tanítványai számítanak a találkozó esélyesének, ugyanakkor abban is biztosak lehetünk, hogy a Fehérvár ellen minden egyes gólért vért kell izzadniuk.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki