Győri Audi ETO KC
27:21 (14:10)
Ipress Center-Vác
szerda 19.02.2014, 17:45 • Egyetemi Csarnok, Győr • Női kézilabda NB1

Ambros Martín nyilatkozata a mérkőzés után: „Igazából nem volt egy jó mérkőzés a mai, úgy érzem, hogy a BL-meccsek közötti szünetben kicsit kihagyott a játékosok koncentrációja és fegyelme. A legfontosabb, a győzelem természetesen örömteli számomra.”

Az ETO legjobbja ma Hornyák Ági volt: „Nehéz mérkőzés volt, de erre is számítottunk. Jól felkészült belőlünk az ellenfél, motiváltak, kemények voltak. Sajnos az edzői utasítást, mely szerint 20 gól alatt tartsuk az ellenfelet, nem sikerült teljesítenünk, de azért örülünk a győzelemnek.”

Konkoly Csaba véleménye: „Örülünk, hogy ellenfelek voltunk ma az ETO-nak, és különösen örülök annak, hogy a csapatom visszatalált önmagához.” (20:26:46)

Összességében jó meccset vívott a Vác a bajnokkal, igaz, hogy a Győr első sora együtt nem is volt a pályán, ennek megfelelően mindenkit pályára küldött Ambros Martin. A tudáskülönbség azonban kidomborodott a végére. A hat gólos győri győzelem megérdemelt.

60
    Mérkőzés vége. (27:21)

60
    Támadó szabálytalanság a vendégeknél, fél perccel a vége előtt ismét a Győrnél a labda (27:21) (27:21)

59
    Eladott labda a Vácnál, támad a Győr, Hornyák Dóra talpról lő a kapu mellé (27:21) (27:21)

59
    Ismét HORNYÁK ÁGI a kényszerbeálló, értékesíti Kovacsics bejátszását (27:21) (27:21)

58
    Nikcevicnél fújnak belemenést, két perccel a vége előtt ismét a Győr támadhat (26:21) (26:21)

58
    Kovacsics remek ütemű passza után ORBÁN kilövi a hosszú felsőt a szélről (26:21) (26:21)

57
    Hazai időkérés. (25:21) (25:21)

57
    NIKCEVIC szép gólja átlövésből (25:21) (25:21)

57
    Hornyák Ági passzol jó ütemben KORSÓSHOZ, aki be is lövi a szélről a ziccert (25:20) (25:20)

56
    DAKOS fordul be a védők között, betalál Herr hálójába (24:20) (24:20)

56
    Sirián ziccerét Triffa védi lábbal (24:19) (24:19)

56
    Belemenés Hámorinál, ismét a Győr támadhat (24:19) (24:19)

55
    HORNYÁK DÓRA betörés után talál Triffa hálójába (24:19) (24:19)

54
    FARKAS klasszikus átlövése a jobb alsóban, még hátrányban támad a Győr (23:19) (23:19)

54
    Kivédekezett támadás a Győrtől, Korsós ejt a szélről, Triffa ezt is védi (23:18) (23:18)

53
    Tervel rántja le Szádvárit, leül két percre (23:18) (23:18)

53
    Hansághy átlövését fogja Herr, a túloldalon Kovacsics ziccerét pedig Triffa (23:18) (23:18)

Győri Audi ETO KC: Lunde, Herr – Hornyák D., Korsós, Görbicz, Kovacsics, Amorim, Rédei-Soós, Tervel, Orbán, Sirián, Hornyák Á., Bulatovic, Bódi / Vezetőedző: Ambros Martin
    Ipress Center-Vác: Triffa, Bíró – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Nikcevic, Dakos, Drávai, Virág / Vezetőedző: Konkoly Csaba

Játékvezetők: Heim Attila – Jolántai Csaba

Nézőszám: 1.400