Balatonfüred – Cegléd 32:24 (vége) | Vác – Gyöngyös 23:22 (vége)
Váci KSE
23:22 (10:11)
B.Braun Gyöngyös KK
péntek 21.02.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Férfi kézilabda NB1

Remek hangulatú összecsapáson főként Vitáris Norbert hatalmas bravúrjainak köszönhetően a Vác legyőzte egy góllal a jóval esélyesebb Gyöngyös együttesét 23-22 arányban! A kettős emberfogással nem nagyon tudtak mit kezdeni a váciak, de végül sikerült kétszer lyukat találni és betalálni.
    A Gyöngyös nem fogott ki ma igazán jó napot, a válogatott Szalafainak például kifejezetten nem ment.
    Győzött tehát a Vác, köszönöm a figyelmet!
    ---- (19:28:48)

60
    Mérkőzés vége. (23:22)

60
    Gyors lerohanás után VARSANDÁN a bal oldalról, de ez a meccs vége, győzött a Vác! (23:22) (23:22)

60
    KÖKÉNY középről! Eldőlt! (23:21) (23:21)

60
    FREY értékesíti a büntetőt. (22:21) (22:21)

60
    Véleményes hetes a bal oldalról, felemás ítélet volt, végül hetes. (22:20) (22:20)

60
    GÁBORI jobbról kettőre növeli az előnyt és már csak 55 mp! (22:20) (22:20)

59
    BAKOS talpról egyre hozza a Gyöngyöst. (21:20) (21:20)

59
    Frey átlövését blokkolták, marad a vendégeknél. (21:19) (21:19)

59
    Megint rossz váci bejátszás. (21:19) (21:19)

59
    Ha ezt bedobná a Vác, eldőlhetne a meccs. (21:19) (21:19)

58
    2,5 perc a meccsből. (21:19) (21:19)

58
    Laurencz gyenge átlövése pont középre ment. A túloldalon a kapufa menti meg Vitárist, Szalafai ismét hibázott. (21:19) (21:19)

58
    Kocsival szemben szabálytalankodnak ziccerben, csak szabaddobás. (21:19) (21:19)

57
    Kapufát dobott Szalafai. Nem megy a jobbszélsőnek a mai meccsen. (21:19) (21:19)

57
    Kocsi lábát találta el egy passzal csapattársa. (21:19) (21:19)

57
    BAKOS gyors csuklómozdulattal talpról bombázott jobbról a rövidbe. (21:19) (21:19)

56
    Vitáris fogta bravúrral Hajdu erős átlövését, de marad a Gyöngyösnél. (21:18) (21:18)

56
    Rossz bejátszás a hazaiaktól. (21:18) (21:18)

55
    Pál lövését védte Hudák. A túloldalon Kocsi blokkolt bravúrral, jöhet a Vác. (21:18) (21:18)

55
    Kökény került helyzetbe a jobb oldalon, Hudák védett, de marad a Vácnál, mert oldalt ment ki. Kettős emberfogás a gyöngyösieknél. (21:18) (21:18)

54
    Rosta István kér időt a Vácnak. Érzi a váciak mestere, hogy ez most döntő támadás lehet. Ha hat perccel a vége előtt négyre tudná növelni előnyét a váci csapat, óriási lehetőségük lenne a mérkőzés megnyerésére. (21:18) (21:18)

54
    Vitáris rúgja ki bravúrral lábbal Hajdu lövését. (21:18) (21:18)

53
    Laurencz bombáz nagyon fölé jobbról. (21:18) (21:18)

53
    Balról Iváncsik bombázza a felső lécre, a váciak szerzik meg. (21:18) (21:18)

52
    PÁL Gergely háromra növeli az előnyt középről, átlövésből. Micsoda fordulat! (21:18) (21:18)

52
    Rám cáfoltak a váciak, fel tudtak állni, lépéshiba a Gyöngyösnél közben, Hajdu lépte el. (20:18) (20:18)

51
    LAURENCZ pedig a gyors indítás után jobbról betalál. Kettővel vezet a Vác, 9 perccel a vége előtt! (20:18) (20:18)

51
    Szalafai ismét nem tudott túljárni Vitáris eszén, megfogta az ejtést! (19:18) (19:18)

51
    Gulyás István másodszor is időt kér ebben a játékrészben. Parázs hangulatban tartja az eligazítást. A váciak hosszú idő után újra vezetnek! (19:18) (19:18)

51
    LENDVAY Péter gyors átlövésgólja középről. (19:18) (19:18)

51
    Szalafainak hosszú a passz jobbra. (18:18) (18:18)

50
    Kiegészültek a vendégek. (18:18) (18:18)

50
    Kínait akartak a gyöngyösiek, de nagyon magas lett. A túloldalon váci technikai hiba. (18:18) (18:18)

49
    Szalafai jobb szélről leadott bombáját Vitáris karral kivédte, majd gyors indítás után GÁBORI újra eredményes a jobb szélről. EGÁL! (18:18) (18:18)

48
    GÁBORI Máté második gólja a jobb szélről, egyre jön fel a Vác. (17:18) (17:18)

48
    Sándor Ákos is két percet kap, arcon találta Kocsit átlövés közben. (16:18) (16:18)

47
    Előbb Hudák, majd a túloldalon Vitáris hatalmas bravúrja. Jöhet a Vác. (16:18) (16:18)

47
    Szalafai jobbról próbált cunderezni nulla szögből, de csak a kapufát találta el. (16:18) (16:18)

47
    Eladja a Vác támadásban, el is lépték előtte. (16:18) (16:18)

46
    Debreczeni sokadszor reklamált, szövegért kiállítja a bíró. Így a labdát a váciak meg is kapták ráadásul. (16:18) (16:18)

46
    LAURENCZ jobb oldali átlövése a hosszú alsóban. (16:18) (16:18)

46
    BAKOS középről remek átlövésgólt szerez. Fáradni látszanak a váciak, már többször lekésnek. (15:18) (15:18)

45
    Pál lőtt kapufát balról, a kipattanó a zöldeké. (15:17) (15:17)

45
    Váci támadással folytatódik a találkozó. (15:17) (15:17)

45
    Rosta István kért időt a váciaknak. (15:17) (15:17)

44
    Hosszú lefolyású váci támadás. (15:17) (15:17)

44
    VARSANDÁN a jobb oldalon talált egy óriási rést, betört és bebombázta. (15:17) (15:17)

43
    Időt kért Gulyás István a gyöngyösiek részéről. (15:16) (15:16)

43
    LENDVAY test mellett pattintva szép átlövésgólt szerez középről. (15:16) (15:16)

43
    Meglehetősen kevés a találat. (14:16) (14:16)

42
    Bakos lejön egy kis ápolásra a saját lábán, Iváncsik váltja. (14:16) (14:16)

42
    Bakos lövését védte középről Vitáris, majd Bakos lent marad, mert rosszul esett. (14:16) (14:16)

42
    Császár Ferenc lövése a kapufáról újra kifelé pattant, jön a Gyöngyös. (14:16) (14:16)

41
    Vitáris remekül védte lábbal Debreczeni próbálkozását, előtte visszahúzásnak tűnt a dolog. Bakos végül fölé bombázott. (14:16) (14:16)

41
    Most nagyon megállt a Vác, kapufára dobták, ismét jöhetnek a vendégek. (14:16) (14:16)

41
    BAKOS jobbról nagyon szép átlövésgólt szerez felugrásból. (14:16) (14:16)

41
    A plusz kettőért támad a Gyöngyös. (14:15) (14:15)

40
    Képtelen átvenni a Vác a vezetést egyelőre, amikor lehetőségük lenne rá. Most újra eladják. (14:15) (14:15)

40
    FREY ezt a büntetőt is első szándékból bombázta a jobb sarokba. (14:15) (14:15)

40
    Nagy Levente a kapuban a hetesre. (14:14) (14:14)

39
    Vitáris védte Debreczeni beállós kísérletét, de hetes. (14:14) (14:14)

39
    Lendvayt blokkolják balról, megszerzi a lepattanót a Gyöngyös. (14:14) (14:14)

38
    Laurencz lopott labdát, de le kell lassítania, így is támadhat a hazai alakulat. (14:14) (14:14)

38
    Nikolicza pattintós átlövése nem jön be, védi Hudák. (14:14) (14:14)

38
    A vezetésért támad a Vác, amely közben ki is egészült. (14:14) (14:14)

37
    Blokkolták Koller átlövését, így Vitáris könnyedén tudott védeni. (14:14) (14:14)

37
    LAURENCZ átlövése a felső lécről pattant le, majd ki, de úgy tűnt, valóban bent is volt. Megadták. (14:14) (14:14)

36
    Bakos szerez gólt, de nem adják meg belemenés miatt. (13:14) (13:14)

36
    Pál kap kettő percet, eltalálta védekezés közben Hajdu fejét. (13:14) (13:14)

35
    PÁL megtalálta a rést emberhátrányban is középen és gólt szerez. (13:14) (13:14)

34
    FREY átlövésből balról nagy gólt ragaszt a hosszú sarokba. (12:14) (12:14)

34
    Hudák védte Pál lövését, jöhetnek a vendégek. (12:13) (12:13)

33
    FREY Tamás első szándékból a kapu jobb oldalába bombázza a hetest. (12:13) (12:13)

33
    Vitáris véd szépen, de hetes, két perc. Lendvay kapta a kiállítást. (12:12) (12:12)

33
    LAURENCZ rendezetlen védelem ellen középről egyenlít a Vácnak. (12:12) (12:12)

33
    Vitáris ül rá Mekaru jobb oldali átlövésére. (11:12) (11:12)

32
    KOCSI szép bejátszás után beállóból megszerzi a 11. váci gólt. (11:12) (11:12)

31
    HAJDU Gábor szerzi a második félidő első gólját jobbról, betörésből. (10:12) (10:12)

31
    Pál Gergely kapott sárga lapot. (10:11) (10:11)

31
    A második játékrészt a vendég Gyöngyös kezdte. (10:11) (10:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:11)

Remek mérkőzést játszik egyelőre a két csapat, nem látszik a tabellán levő öt helyezés különbség, egyelőre. A hazaiaknak nagy érvágás, hogy az előző összecsapáson a juniorok ellen az utolsó percben kiállították Bajorhegyi Ádámot, a védelem egyik oszlopát és az eltiltás miatt ezen a meccsen nem játszhat.
    A Gyöngyös az első játékrészben főleg a gyors indulásai sikeres befejezéseinek köszönheti előnyét, felállt fal ellen kevésbé eredményesek. Hasonló a helyzet a Vácnál is. Egyelőre remekül helyt állnak a komoly játékerőt képviselő vendégekkel szemben, semmi nem dőlt el.
    A félidőben tehát 10-11 , tartsanak továbbra is velünk a szünet után!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:11)

30
    Megszerzi a labdát a Vác, de már felérni nem volt ideje Györgynek, így a dudaszó véget vet az első félidőnek. (10:11) (10:11)

30
    TYISKOV gyors támadás végén most már nem hibáz középről. (10:11) (10:11)

30
    Tyiskovnak ment a bejátszás, de egy védő bele tudott kapni, megszerzi a Gyöngyös, majd elöl el is adják. (9:11) (9:11)

29
    Vitáris védte Hajdu átlövését. (9:11) (9:11)

29
    Passzív jelzés. (9:11) (9:11)

29
    Hosszú lefolyású hevesi támadás. (9:11) (9:11)

28
    Gábori lépéshibáját vették észre a bírók. A túloldalon Vitáris védett bravúrral a lerohanásnál. (9:11) (9:11)

27
    Sikeres gyöngyösi blokk, de marad a Vácnál. (9:11) (9:11)

27
    KOLLER Tamás középen lépdelt, majd felugrott és jobbról nagy bombával kettőre növeli az előnyt. (9:11) (9:11)

26
    Kocsi blokkolta Bakos átlövését jobbról, a hosszú indítás túl hosszú lett Györgynek. (9:10) (9:10)

25
    Passzívnál lőtt Nikolicza balról, a kapus a gólvonalon végül megfogta a labdát. (9:10) (9:10)

25
    Közben kiegészültek a vendégek. KOLLER Tamás átlövésgóljával ismét a Gyöngyös vezet! (9:10) (9:10)

24
    Eladta a labdát a Vác, túl magas ismét a passz, mint pár perccel ezelőtt. (9:9) (9:9)

24
    Pályán Nikolicza Renátó a váciaknál. (9:9) (9:9)

23
    Simányi másodszor szerzett bravúrral labdát középen. (9:9) (9:9)

23
    LAURENCZ Szabolcs átlövése jobbról, egyenlít a Vác és továbbra is emberelőnyben! (9:9) (9:9)

23
    Atsushi lőtt mellé középről. (8:9) (8:9)

22
    Debreczeni Dávid kapott két percet, mert megpróbálta az előbb ziccerben lerántani Kökényt. (8:9) (8:9)

22
    Lerohanás után KÖKÉNY Tibor a fault ellenére is belőtte középről. (8:9) (8:9)

22
    Nem volt még hétméteres a találkozón 21 perc alatt. (7:9) (7:9)

21
    Ezúttal Gulyás István kért időt a Gyöngyösnek. Érdekesség, hogy Gulyás tavaly még a Vác vezetőedzője volt, igaz, a női csapaté. (7:9) (7:9)

21
    Újabb Vitáris védést követően Simányi a jobb szélen szökött meg, ám a lerohanás végén kisodródva lőtt kapura, Hudák így könnyen kikapta a rövid felsőből a lövést. (7:9) (7:9)

21
    SIMÁNYI egy Vitáris védés után megiramodott középen és lerohanásgólt szerzett pattintva. (7:9) (7:9)

20
    Remek Frey passz után VARSANDÁN bombázott beállóból a kapuba. (6:9) (6:9)

19
    Vitáris védett lábbal, ám a kipattanó egy váci lábat eltalált, így marad a Gyöngyösnél. (6:8) (6:8)

19
    Laurencz volt túl erőszakos védekezésben, sárga lap. (6:8) (6:8)

18
    A váciak is cserélnek, előbb Simányi támadott, most Kökény és Tyiskov az új ember. Gábori közben a jobb szélről éles szögből fölé dobta. (6:8) (6:8)

18
    Rosta István kér időt a váciaktól. A védekezés kezd összeállni, felállt fal ellen szenvednek a vendégek, az előnyük többnyire a gyors góljaiknak köszönhető. Ám a váciak sem lehetnek büszkék a 18 perc alatt szerzett hat találatukra. (6:8) (6:8)

18
    Hajdu lőtt jobbról mellé. (6:8) (6:8)

17
    PÁL Gergelyhez pattant egy blokkolt labda, ő pedig bevágta a kapuba középről. (6:8) (6:8)

17
    Frey durrantott jóval fölé kényszerből. (5:8) (5:8)

16
    Varsandán helyett Iváncsik a pályán a vendégeknél. (5:8) (5:8)

16
    Keresztpassz túl magas, jöhet a Gyöngyös. (5:8) (5:8)

15
    Kocsin pattant meg FREY átlövése középről, becsapta ezzel Vitárist. (5:8) (5:8)

15
    PÁL Gergely a kapus feje fölé bombáz átlövésből. (5:7) (5:7)

14
    VARSANDÁN lőtte az újabb gyöngyösi gólt, ismét lerohanás után. (4:7) (4:7)

14
    Gábori futott keresztül a hatoson. (4:6) (4:6)

13
    A bal szélről Császár Ferenc próbálkozott, szépen védett a kapus. Az ellentámadásból Varsandán a kapufára ejt, a Vácé a labda. (4:6) (4:6)

12
    Frey kapja a harmadik gyöngyösi sárgát. (4:6) (4:6)

12
    VARSANDÁN labdaszerzés utáni gyors lerohanást követően középről eredményes. (4:6) (4:6)

11
    Eladta a labdát a jobb szélen a vendégcsapat. (4:5) (4:5)

11
    Lendvay átlövését védte bravúrral Hudák. (4:5) (4:5)

10
    FREY Tamás hatalmas átlövésgólt szerzett középről a jobb felsőbe. (4:5) (4:5)

10
    Felkeményedett a váci fal védekezésben látványosan. (4:4) (4:4)

9
    Szabálytalan zárás miatt Kocsi ellen ítélnek a falban, jöhet a Gyöngyös. (4:4) (4:4)

9
    A vezetésért támad a Vác. (4:4) (4:4)

9
    Vitáris védett nagyszerűen, Tyiskov viszont utólag sárga lapot kapott. (4:4) (4:4)

8
    KOCSI András lerohanás után középről a harmadik gólját szerzi meg. Egyenlít a Vác! (4:4) (4:4)

8
    Két elrontott támadás után (Vitáris a félpályáig kifutva szerzett labdát) GÁBORI a jobb szélről talált be. (3:4) (3:4)

7
    Vitáris védett fejjel, Szalafai próbálkozott átemelni a kapust. (2:4) (2:4)

6
    KOCSI is dupláz beállóból, a Vác is kezdi megtalálni támadásban az ellenszert. (2:4) (2:4)

6
    FREY Tamás a bal szélen emberhátrányból is betalál a rövid sarokba! (1:4) (1:4)

5
    Az előbb is szabálytalankodó Sándor Ákos most már kettő perces kiállítást kapott egy pontosan ugyanolyan visszahúzás miatt a falban. (1:3) (1:3)

5
    KOCSI András beállóból szerez gólt. (1:3) (1:3)

4
    Sándor Ákos kapott sárga lapot, a beállóst húzta vissza. (0:3) (0:3)

4
    BAKOS Dávid jobb kettőből rendezetlen védelem ellen ismét könnyű gólt szerez. Már három a gyöngyösi előny. (0:3) (0:3)

3
    Lendvay bal oldali átlövését blokkolják. (0:2) (0:2)

3
    Bakos Dávid kapott sárga lapot. (0:2) (0:2)

2
    HAJDU Gábor szerez középről szép átlövésgólt. (0:2) (0:2)

2
    Pál lövését fogja Hudák. (0:1) (0:1)

1
    VARSANDÁN Milán lerohanás után szerez balról szép találatot. (0:1) (0:1)

1
    A lila mezes Vác kezdi az összecsapást. (0:0) (0:0)

1

Mindkét együttes befejezte a melegítést, hamarosan kezdődik a bemutatás, majd szűk öt perc múlva az összecsapás. A vendég Gyöngyös együttese zöld mezben lép majd pályára, a hazai váci csapat pedig lila-feketében.

A juniorok mérkőzésén nagyon fölényes gyöngyösi győzelem született. Vác-Gyöngyös: 17-35, tehát a hevesiek több, mint kétszer annyi gólt szereztek, mint a váciak. A felnőttek összecsapása bő negyed óra múlva kezdődik.
    ----

Váci KSE: Vitáris, Nagy, Kreisz – Székely, Simányi, Császár, Tyiskov, Lendvay, Nikolicza, Laurencz, Gábori, Pál, Kökény, Kocsi, Joháczi, György

B.Braun Gyöngyös KK: Hudák, Holló, Tamási – Bakos, Sándor, Frey, Iváncsik Á., Varsandán, Szöllősi Á., Hajdu, Debreczeni, Szalafai, Koller, Atsushi

Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba.

A Váci KSE kimondottan rossz formában szinte az egész évadban, de a 2013-14-es év tele egyelőre kicsit sem róluk szól.
    Az utóbbi hét mérkőzésükből ötöt elveszítettek és csak kettőt nyertek meg. A Mezőkövesdtől, az Orosházától és a Junioroktól elszenvedett vereség mindenképpen nagy érvágás számukra, mivel mindegyik összecsapás igazi négypontos ütközet volt.
    A bajnokságban öt győzelmükkel és egy döntetlenjükkel mindössze a 10. helyen állnak úgy, hogy a Győrnél ráadásul eggyel több mérkőzést játszottak már le.
    Az ellenfél a Gyöngyös csapata lesz, akik viszont már tizenegy alkalommal diadalmaskodtak idén és az utóbbi hét meccsükből csak egyszer kaptak ki, akkor is a veretlen Szegedtől.
    A váciaknál 16 ponttal többet szereztek és az 5. helyen állnak.
    A mérkőzés egyértelmű esélyese a Gyöngyös, bár a Vác hazai pályán mindig sokkal jobban játszik, mint idegenben, így ne írjuk le előre őket!
    Az összecsapás pénteken este 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a B.Braun Gyöngyös KK csapatának meccseihez. További információk.

B.Braun Gyöngyös KK: Hudák, Holló, Tamási – Bakos, Sándor, Frey, Iváncsik Á., Varsandán, Szöllősi Á., Hajdu, Debreczeni, Szalafai, Koller, Mekaru Atsushi

Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba