Chelsea F.C. – Everton FC 1:0 (vége) | West Bromwich Albion – Fulham FC 1:1 (vége) | Arsenal FC – Sunderland AFC 4:1 (vége)
Cardiff City FC – Hull City 0:4 (vége) | Manchester City – Stoke City 1:0 (vége) | West Ham United – Southampton FC 3:1 (vége)
Crystal Palace – Manchester United 0:2 (vége)
West Ham United
3:1 (2:1)
Southampton FC
szombat 22.02.2014, 16:00 • Upton Park, London • Barclays Premier League

Nagy küzdelemben, azonban teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot a West Ham United együttese. A vendégek a jó kezdést követően visszaestek. Ugyan a második félidőt végigvédekezték a hazaiak, azonban ettől függetlenül védekezésben hatalmas munkát végeztek. Sokat köszönhetnek a vendéglátók portásuknak is, aki nagyon jól védett ma. A döntő momentum a harmadik hazai gól volt, utána hitehagyottá vált a Southampton együttese.

Köszönöm a figyelmüket! (18:06:33)

90+3
    Hatalmas vendéghelyzet maradt ki! Ramírez kap egy szenzációs kiugratást, egyedül viheti a játékszert Adrián kapusra, de a hazai portás fantasztikusat ment!

90+2
    Tulajdonképpen már minden eldőlt, ez alatt a pár perc alatt már nem fog tudni egalizálni a Southampton együttese.

90+1
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk.

89
    Ramírez vállalt el egy lövést, lökete alig suhant el a bal kapufa mellett!

88
    Szabadrúgást harcolnak ki a vendégek húsz méterre ellenfelük kapujától.

87
    Lallana követett el sárgalapos szabálytalanságot.

86
    Rodriguez vette célba a bal sarkot, lövése centiméterekkel szállt csak el a kapu mellett!

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

83
    Ward-Prowse eresztett meg egy löketet harmincról, de telesen veszélytelen próbálkozás lett belőle.

81
    A sarokrúgást kivédekezi a hazai együttes, oda a lehetőség.

80
    Lallana lőtt kapura a büntetőterületen belülről. A labda el is indult a jobb alsó sarok felé, de Adrián nagyot védett!

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

79
    Micsoda lövés! Demel harminc méteres lökete a kapufán csattant! A felső léc még most is "táncol"!

78
    Schneiderlin helyén Ward-Prowse.

78
    Lambert le, Gallagher be.

77
    Cserékhez készülnek a vendégek, valószínű, hogy már túl későn változtatnak.

75
    Tizenöt perc van hátra a rendes játékidőből.

74
    Teljesen maguk alatt vannak a vendégek, látszik, hogy megfogta őket a harmadik bekapott gól.

73
    Nolan helyett Reid a pályán.

72
    Nagyon nehéz helyzetben a vendégek, szűk húsz percük van, hogy ledolgozzák a kétgólos hátrányt.

71
    A West Ham gólt szerzett!

Megbosszulta magát a sok kihagyott vendéghelyzet! KEVIN NOLAN használja ki a vendégvédelem megingását, majd közelről mattolja a tehetetlen Borucot!

70
    Rodriguez ugratta ki Lambertet, aki egyedül vezethette a labdát a hazaiak kapusára, azonban a befejezés gyámoltalanra sikeredett.

68
    Beszorulnak a hazaiak, de a vendégek képtelenek ellenfelük kapujába találni.

67
    A második félidőt tulajdonképpen csak védekezésre "használja" a hazai gárda. A támadójátékuk teljesen impotens.

66
    Ramírez került lövőhelyzetbe, majd célzott nem sokkal kapu fölé.

65
    Nyomnak a vendégek, beszorítják ellenfelüket. Most kevés levegőhöz jut a West Ham United.

64
    Shaw rázta le a jobb oldalon Collinst, majd adott be, de labdájáról éppen csak lemaradt Rodriguez.

63
    Cork le, Ramírez be.

62
    Rodriguez követett el támadószabálytalanságot Demel kárára. Jöhetnek a hazaiak.

60
    Egy órája küzdenek a felek, egyelőre a hazaiaknak áll a zászló.

59
    A szöglet után Collins ugrott a legmagasabbra, de fejese kapu fölé szállt.

58
    Ezúttal a hazaiak harcolnak ki egy szögletet. Ismét Downing lesz a végrehajtó.

57
    Jarvis le, Diamé be.

56
    Lambert futott lesre, oda lehetőség. Szabadrúgás kifelé.

55
    Shaw szánta rá magát harmincról egy lövésre, löketét biztosan hárítja Adrián kapus.

54
    A szöglet veszélytelenre sikeredett, nem okozott fejfájást a hazai védelemnek.

53
    Sarokrúgást harcol ki a Southampton együttese.

52
    A hazaiak most elsősorban a biztos védekezésre koncentrálnak.

50
    Shaw szánta rá magát egy lövésre a tizenhatos előteréből, de lökete magasan kapu fölé szállt. Kirúgással folytatódik majd a játék.

49
    Támadnak a vendégek, most beszorul a hazai gárda. Nagy erőket mozgósít a Southampton az egyenlítés érdekében.

48
    A vendégek kezdték aktívabban a második negyvenöt percet, ellenfelük térfelén adogatnak.

47
    Változatlan összeállításban folytatják a felek a második félidőt.

46
    A hazaiak kezdték a második játékrészt.

46

Fordulatos első játékrészt láthattunk. A vendégek hamar vezetést szereztek, úgy tűnt, kézben tartják a mérkőzést. Azonban a bekapott gól után magukra találtak a hazaiak, akik három perc alatt megfordították a találkozót. Továbbra is nyílt a mérkőzés, a folytatásban bármi lehetséges.

Maradjanak velünk!

45+2

45+2
    Azonban ez a szöglet sem hoz megváltást, ezúttal a hazaiak pazarolnak el egy sarokrúgást.

45+1
    A túloldalon a hazaiak végezhetnek majd el egy szögletet, ezúttal is Downing tekeri majd be kapu elé a játékszert.

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    A vendégek második sarokrúgását is kivédekezi a hazai együttes.

44
    Davis sarokrúgása veszélytelenre sikeredett, újabb szöglettel jöhetnek a vendégek.

43
    Rodriguez beívelése után szögletet harcolnak ki a vendégek.

42
    Chambers próbált csapattársához ívelni, de labdája pontatlan volt, így immár a hazaiak jöhetnek.

41
    A vendégeknek valamit ki kell találniuk, mert ez így nagyon kevés lesz.

40
    Vajon látunk még gólt, fordulatot a szünetig?

39
    Küzdelmes, brusztolós meccsel van dolgunk, minden labdáért megharcolnak a felek.

38
    Felváltva próbálkoznak a felek, de utóbbi percekben helyzetek nem alakultak ki.

37
    Egyelőre jól tartja egygólos előnyét a West Ham, de előnyük igen kurta, így nem lehetnek nyugodtak.

35
    A sípmester lesen állítja meg a hazaiak támadását, oda a lehetőség.

34
    A vendégek teljesítménye a félidő második részében nagyon visszaesett.

33
    Támadnak a vendégek, egyenlíteni szeretnének. De most helyzetig nem jutnak el.

32
    Micsoda vendéghelyzet maradt ki! Lambert érkezett jól egy jobb oldali beadásra, az ötösről leadott fejese a bal kapufán csattan!

31
    Szemmel láthatóan megfogta a vendégeket a két bekapott gól. Arról nem beszélve, hogy három perc alatt mattolták őket két ízben is.

30
    Fél óra mögöttünk van, eddig a hazaiak szája íze szerint alakul a találkozó.

29
    Az iram lüktető, a tempóra nem lehet panasz, de a játék színvonala sem rossz, dinamikus, fordulatos mérkőzéssel van eddig dolgunk.

28
    Rodriguez szánja rá magát egy lövésre, lökete azonban messze elkerülte a kapu jobb oldalát. Kirúgással folytatódik a játék.

27
    Nagyot fordult a világ, most már a vendégeknek a sietősebb, a hazaiak ráérnek, ennek ellenére nem adják fel a támadások lehetőségét.

26
    A hazai szögletet ezúttal kivédekezik a vendégek.

25
    Újabb hazai sarokrúgás, ezúttal is Downing végzi majd el.

24
    Kétségtelenül a lélektani előny birtokában immár a hazaiak vannak.

23

Három perc alatt megfordítja a találkozót a házigazda! CARLTON COLE vág be egy kipattanó labdát Boruc kapujának jobb alsó sarkába.

23
    Hazai szöglet következhet, amit Downing fog elvégezni.

22
    Downing lövi középre a labdát, de a védők odaérnek és tisztázni tudnak

20

Egalizálnak a hazaiak! MATTHEW JARVIS egy szenzációs kiugratás után kilép a védők gyűrűjéből, majd egyedül vezeti a labdát Boruc kapusra, aki mellett a bal sarokba gurítja a játékszert.

19
    Cole követett el támadószabálytalanságot, szabadrúgás kifelé.

18
    Támadásban a hazaiak, vajon meddig jutnak el?

17
    Adrián kirúgást végez el, nagyot rúg a labdába.

16
    A gól után beszorult a Southampton, de átvészelték a kritikus időszakot.

15
    Jól tartja az eredményt a vendégcsapat, egyelőre a védekezésük igen stabil.

13
    A vendégcsapat térfelén pattog a labda, a Southampton saját kapuja elé szorul.

12
    Nagy erőkkel támad a West Ham United gárdája, a vendégek most védekezni kényszerülnek.

11
    Nagy helyzet marad ki a hazaiak oldalán! Nolan szerez meg egy kipattanót a büntetőterületen belül, majd kapura lő, de Boruc reflexszel védeni tud!

10
    Ellentámadásba lendülnek a vendéglátók, de helyzetig nem jutnak el.

9
    Vajon mit tud erre lépni a hazai együttes?

8
    A Southampton gólt szerzett!

Egy jobb oldalról betekert labdára érkezik jól és ugrik a legmagasabbra MAYA YOSHIDA, aki egy jól helyezett fejessel beveszi a hazaiak kapuját, esélyt sem ad Adrián kapusnak a hárításra.

7
    Egyelőre még várnunk kell az első nagy helyzetre, a felek még nem veszélyeztették a kapukat.

6
    Beszorul most a vendégcsapat, hazai támadások sora bontakozik ki.

5
    Labdabirtoklási fölényben a Southampton együttese, ellenfelük térfelén adogatnak.

4
    Aktívabban kezdett a vendégcsapat, eddig a hazaiak még nem bontakoztak ki.

3
    A vendégektől Rodriguez került ígéretes helyzetbe, de a hazai védelem útját állta.