Borussia M'gladbach – 1899 Hoffenheim 2:2 (vége) | VfB Stuttgart – Hertha BSC 1:2 (vége) | SC Freiburg – FC Augsburg 2:4 (vége)
Hamburger SV – Borussia Dortmund 3:0 (vége) | VfL Wolfsburg – Bayer Leverkusen 3:1 (vége)
VfL Wolfsburg
3:1 (1:1)
Bayer Leverkusen
szombat 22.02.2014, 18:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Bundesliga

Megérdemelten, remek helyzetkihasználásának köszönhetően sorozatban negyedik tétmeccsét is megnyeri a Wolfsburg, s ezzel 2 pontra megközelítik a 4. Schalkét, 3 pontra a 3. Dortmundot, és 4 pontra a 2. helyezett Leverkusent! Remek formában van a csapat, érdemes lesz odafigyelni rájuk az elkövetkezendő 12 fordulóban.

A Leverkusen csak annak köszönheti hogy még mindig a tabella második helyét foglalja el, hogy a Dortmund, és a Schalke is hibázott ebben a fordulóban, így még nincsenek nagy bajban. A csapatnak minél előbb ki kell jönnie a gödörből, mert ha így folytatják a BL és a német kupa után a bajnoki dobogós helyezést is elbukhatják. (20:25:57)

90+3
    Schäfer indult volna remek helyzetben, teljesen tisztán, ám lesen volt.

90
    Letelt a rendes játékidő, három perc a ráadás.

88
    Spahic fejelt tisztán a szögletet követően, de jó 1,5 méterrel elvétette a kaput!

88
    Bender belőtte a labdát az ötös elé, jó pár másodpercig ott pattogott a labda, de a nagy fejetlenség végén a kapu mellett ment el a labda, szöglet a vége!

87
    Olic is besárgul.

86
    Reinartz tűzte kapura hirtelen a labdát a tizenhatos széléről, de Benaglio kiütötte a jobb alsóba tartó bombaerős lövést!

83
    Kiessling fejelte Castro beadását a kapu mellé a büntetőpontról.

83
    Micsoda helyzet maradt ki! Olic tette Luiz Gustavo elé a labdát a tizenhatoson belül parádés mozdulattal, de Leverkusen védelme tisztázni tudott!

82
    A Wolfsburg is kihasználja utolsó cserelehetőségét, Schäfer váltja De Bruynet.

78
    Utolsó cseréjét is kihasználja Sami Hyypiä, a Leverkusen mestere, s Donatit küldi be Sam helyett.

79
    De Bruyne indult meg hirtelen a jobb szélen, Olicot kereste középen, de nem jutott el a címzettig a labda.

79
    Nagyon okosan játszik az idővel a Wolfsburg, nagyon nem tud ezzel mit kezdeni a Leverkusen.

77
    Inkább visszakoznak, visszakerül Benagliohoz a labda.

76
    A bal szélen indít újabb rohamot a Wolfsburg.

74
    Újabb vendég csere a gólt követően, Hilbert le, Brandt be.

73
    A Wolfsburg gólt szerzett!

A büntetőt védte Leno, de pechjére visszapattant a labda RICARDO RODRIGUEZHEZ, a svájci támadó pedig másodszorra nem hibázott, 3–1!

72
    Rodriguez a jobb alsóba szánta a büntetőt, Leno viszont megérezte ezt, és kivédte!

72
    Caligiurit buktatták a tizenhatoson belül, büntetőhöz jut a Wolfsburg!!!

72
    Most a Wolfsburg indul meg a bal szélen!

71
    Kiessling próbálta a bal szélről középre tenni a labdát, de elakadt egy védőben a passz.

71
    De Bruyne lövését Leno szedi ki a bal alsóból, gyönyörű lövés, óriási védés!

71
    Kívánni sem lehetne jobb helyet a szabadrúgásnak, nagy lehetőség előtt a Wolfsburg!

70
    Ennek ellenére lassan egy perce a hazaiaknál van a labda, s végül egy szabadrúgást is kiharcolnak a tizenhatos elől.

69
    Nagyon aktív ezekben a percekben a Leverkusen.

68
    Sam beadását füleli le most Naldo, a labda már a Wolfsburgnál.

67
    Böhn tette kapásból középre Kiesslingnek a labdát, Benaglio az utolsó pillanatban ért oda, és elhalászta előle a játékszert!

65
    Spahic buktatta Arnoldot, jogosnak tűnik a sárga.

63
    Perisicet váltja Caligiuri hazai oldalon.

63
    Olic pókfocizott egy sort a vendég tizenhatoson belül, de végül nagy nehezen tisztázni tudott a Leverkusen védelme.

63
    Nem okozott gondot a szöglet a hazai védelemnek, már indul is a Wolfsburg akciója.

62
    Reinartz lövése pattan Knocheről az alapvonalon túlra, szöglettel jöhet a Leverkusen.

62
    Rögtön cserével reagál a gólra a vendégek mestere, Hegelert váltja Heung-Min Son.

58

Naldonak gurították le lövésre a szabadrúgást a hazaiak, az ő kísérlete elakadt, kipattant a tizenhatos jobb szélére Olichoz, aki gyorsan visszatette középre a labdát LUIZ GUSTAVOHOZ, ő pedig nem hibázta el a ziccert, közelről bevette Leno kapuját

57
    Reinartz sárgul be amiért Arnoldot buktatta a vendég tizenhatos előterében. Emellett jó helyről végezhet el szabadrúgást a Wolfsburg!

54
    Sam volt ismét lesen, ezúttal Kiessling próbálta indítani.

52
    De Bruyne próbálta középre adni a labdát, de elakadt a passza a Leverkusen védelmében.

52
    Boenisch próbálta Samet indítani, de utóbbi lesen volt. Szabadrúgást végezhet el a Wolfsburg.

51
    Most áll be Ivica Olic, a sérült Bas Dostot váltja.

49
    Bas Dost hagyja el a játékteret sérülés miatt, ebből csere lesz, Olic veheti át a helyét.

48
    Hilbert sárgul be visszamenőleg, a játékvezető előnyszabályt alkalmazott szabálytalansága után, de nem felejtette el az esetet.

47
    Perisic tette középre a labdát a bal szélről, de gyorsan tisztázott a Leverkusen védelme.

47
    Bender próbálkozott egy távoli lövéssel, de nem találta el Benaglio kapuját.

46
    A Wolfsburg vezette a második félidő első akcióját, de a beadást követően mellel hazaadta az egyik vendég védő a labdát, így elhárult a veszély.

46

Mindössze négy alkalommal találták el a felek a kaput, de ebből két gól is született, így 1–1-es eredménnyel fordulhatnak a felek az első félidőt követően. Bas Dost a 13. percben szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, akik a félidő első felében irányították a mérkőzést, azonban ahogy telt az idő úgy tértek magukhoz a vendégek, s lassan, de biztosan átvették az irányítást a Wolfsburgtól. A vendégek végül az utolsó, 45. percben váltották gólra a mezőnyfölényt, egy kifejezetten szerencsésen alakuló akció végén Sam vette be Benaglio kapuját, beállítva ezzel az 1–1-es félidei eredményt.

45+1

45
    A Leverkusen gólt szerzett!

Az első félidő utolsó percében érkezik a válasz, egalizál a Leverkusen! Nem kevés szerencse kellett ehhez a találathoz, Hegelerhez pattant a labda egy tizenhatos előtti párharcot követően, ő az alapvonal mellől egy bőröst kiosztva SIDNEY SAMHEZ passzolt, aki higgadtan a jobb alsó sarokba gurított a büntetőpontról!

43
    Kiessling kapta a labdát a tizenhatos előtt, de becsúszott elé egy hazai védő, blokkolta a lövést, és elvitte előle a labdát.

43
    Elvesztik a labdát a hazaiak, fordulhat a Leverkusen!

42
    Reinartz buktatta Arnoldot, már újra a Wolfsburg támadhat.

41
    Leno kiütötte a labdát az ötös elől, megpróbálta kapura lőni a kipattanót az egyik hazai játékos, de rosszul találta el a labdát, ráadásul Leno közben szabadrúgást is kap, így a Leverkusen jöhet.

41
    A vendég térél közepéről végezhet el szabadrúgást a Wolfsburg.

40
    Castro sárgul be, hátulról lépett rá Arnold lábára.

38
    Tördeli a játékot a Wolfsburg, három alkalommal szabálytalankodtak két percen belül.

36
    Egészen a gólig nem volt kapra lövés egyik oldalon sem, azóta viszont négy is volt, és mind a négy vendég részről.

35
    Boenisch került óriási helyzetbe, a szögletet követően Toprak fejelte le neki a labdát, de ő ellőtte azt nem sokkal a bal kapufa mellett!

34
    Bender tüzelt a tizenhatos előteréből, Benaglio vetődve fölé tolta! Szöglet következik.

32
    Reinartz tartott rá De Bruyne lábára, örülhet hogy lap nélkül megúszta az esetet.

31
    Castro buktatta Gustavot a kezdőkör mellett, szabadrúgással jöhet a Wolfsburg.

30
    Hedeler és Sam próbált valamiféle veszélyt teremteni a hazai kapu előtt, végül előbbi próbálkozott lövéssel, de lecsúszott a labda a lábáról, kapura nem volt veszélyes az akció.

27
    Kiessling fordult le nagyon elegáns mozdulattal védőjéről már az átvétel pillanatában a hazai tizenhatoson belül, majd laposan bő 1 méterrel mellé lőtte a labdát!

26
    Arnold próbálta végül középre tenni, de Leno résen volt, fogta a laposan belőtt labdát.

25
    Elvesztik a labdát támadás közben a gyógyszergyáriak, De Bruyne vezetheti a hazai kontrát!

21
    Hilbert beadását követően gond nélkül tisztáznak a hazaiak.

20
    Toprak ment nagyot Dost elől, remek helyzetben indulhatott volna a holland ha nem állják útját.

19
    Naldo és Kiessling ütközött a levegőben a hazai ötösnél, utóbbi rosszul esett, és ráharapott a nyelvére, ettől függetlenül kifelé ítél szabadrúgást a játékvezető.

18
    Rodriguez szöktette magát hosszan a gyors hazai akció során, kirúgás a vége.

16
    Hilbert szabálytalankodott a szögletet követően, már a Wolfsburg végezhet el szabadrúgást.

16
    Gustavoról ment ki a labda, a meccs első szögletét a Leverkusen végezheti el.

13

Gyorsan megszerzi a vezetést a Wolfsburg! Knoche indította Perisicet a bal szélen, ő rögtön továbbtette BAS DOSTNAK aki üresen érkezett középen, Dost pedig közelről bevarrta a kapu jobb felébe, esélyt sem hagyva Leno kapusnak!

13
    De Bruyne végigvitte a labdát a középpályától egészen a vendég tizenhatosig, ahonnan éles szögből próbálta középre tenni a játékszert, de Leno kapus lefülelte.

13
    Elvesztik a labdát a vendégek a félpályánál, De Bruyne szerelt.

12
    Perisic tette le egy társnak a labdát a tizenhatos előterében, azonban pontatlanul. Indulhat a Leverkusen.

11
    Gyenge hazai előreívelés után a Leverkusen dobhat a saját szögletzászlaja mellől.

11
    Kiessling indult volna meg a bal szélen, de Boenisch megelőzte, és hazaadta a labdát.

6
    Benaglio jött ki jó ütemben a kapujából, így becsúszva tisztázni tudott a meginduló Sam elől.

4
    Elég lassú ütemben csordogál egyelőre a mérkőzés, egyik csapat sem mer igazán kinyílni az első percekben.

3
    Boenisch borította fel Traschot a hazai tizenhatos előtt, szabadrúgás kifelé.

2
    Elvesztették a labdát a hazaiak, ezt követően Bender próbált egy társat kiugratni a jobb szélen, de hosszú volt a passza.

1
    A Leverkusen kezdte a mérkőzést, hátul járatták a labdát, ám a Wolfsburg letámadott, ők pedig elvesztették a játékszert.

1

VfL Wolfsburg: Benaglio – Trasch, Naldo, Knoche, Rodriguez – Arnold, Gustavo, Medojevic, Perisic – De Bruyne – Dost
    Cserék: Schäfer, T. Klose, Caliguri, Olic, Malanda Adje, Grün(K), Kutschke

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Spahic, Toprak, Boenisch – Hegeler, Bender, Reinartz, Castro, Sam – Kiessling
    Cserék: Wollschied, Rolfes, Min Son, Brandt, Guardado, Yelldell(K), Donati

Játékvezetők: Kinhofer – Fischer, Schuller.

A Bundesliga 22. fordulójában a Wolfsburg fogadja a Bayer Leverkusent.

A Wolfsburg 21 fordulót követően az ötödik helyet foglalja el, az egész szezon során kiegyensúlyozott játékot mutattak, hazai pályán pedig félelmetes ellenfélnek számítanak, olyan csapatokat vertek meg mint a Schalke és a Dortmund, mérlegük tíz mérkőzés után hét győzelem, egy döntetlen, és két vereség, s a második legkevesebb gólt (9) kapták hazai környezetben.
    A csapat edzőjének, Dieter Heckingnek szerencséje van a sérülésekkel idén, egyedül Vieirinha sérült, Naldo pedig letöltötte eltiltását, így ma újra bevethető.

A Bayer Leverkusen nagyon gyenge formában van az utóbbi időben, legutóbbi három meccsüket elvesztették, ezzel kiestek a német kupából, és valószínűleg a BL-ből is, s az előnyük is egyre csak olvad a Dortmunddal és a Schalkével szemben a bajnokság második helyén. Nagyon fontos lehet ez a mérkőzés a csapat számára, (a bajnoki pontokon kivül is) hiszen most játszanak először a 0–4-es hazai, PSG elleni fiaskó óta, egy jó szerepléssel visszanyerhet valamicskét önbizalmából a csapat. Kérdéses, hogy Sami Hyypiä vezetőedző mennyire tudott rendet rakni a fejekben, hiszen az ilyen kiütések általában nyomot szoktak hagyni a játékosokban.
    A csapatot két friss sérülés is sújtja, Derdiyok mellett Can is lesérült, Kruse és Palop pedig még mindig lábadozik.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.