Fehérvár – Kaposvári Rákóczi FC 3:0 (vége) | Győr – Debreceni VSC 2:1 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK 3:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
3:0 (1:0)
Kaposvári Rákóczi FC
szerda 26.02.2014, 16:00 • 8000 Székesfehérvár, Sóstói Stadion, Csíkvári utca 10. • Magyar Ligakupa

A második játékrész forgatókönyve tulajdonképpen teljes mértékben az első felvonáséhoz hasonlóan alakult, így a házigazda Videoton FC a találkozót teljes kontroll alatt tartva, a látottak alapján teljesen megérdemelten szerzett háromgólos előnyt a harmadik számú honi kupasorozat nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A formalitásnak ígérkező visszavágót visszavágót 2014. március 4-én 13:30-tól rendezik Kaposváron.

ÖSSZEGZÉS:
    Kapura lövés/fejes: 10-3
    A kaput eltalálta: 6-1
    Szöglet: 6-1
    Szabálytalanság: 13-17
    Les: 1-0

Köszönjük, hogy figyeltek ránk! (17:51:47)

90+3
    Véget ért a találkozó.

90+3
    Az első kaposvári szögletet az utolsó pillanatokban Armand Ken Ella adta be a jobb oldalról, azonban kísérletét Zé Luis a mezőnybe fejelte.

90+2
    Lassan lecsordogál a hosszabbítás első két perce, szemmel láthatóan mindkét fél a végét jelentő hármas sípszóra vár.

90
    Három perc ráadás a végén.

88
    A Vidi gólt szerzett!

Ismét Nildo és Lupeta volt a főszereplő: előbbi újfent tanári passzt adott, a fehérváriak csereként beállt támadója pedig hét méterről, egy védővel a nyakán nagy erővel a léc alá bombázta a labdát, 3-0!

86
    Brachi végezhetett el egy szabadrúgást kissé balról, mintegy 28 méterre a kaposvári kaputól. Magas próbálkozását Antal Botond magabiztosan húzta le.

85
    Belül vagyunk az utolsó öt percen, továbbra is csak a mezőnyben pattog a labda.

83
    A két együttes a két tizenhatos között járatja a labdát, miközben hét és fél perc a találkozóból hátralévő idő.

81
    Cseréltek a vendégek is: Dominic Luka helyére Horváth Gergely érkezett.

80
    Utolsó hazai változtatás: Álvarez le – Sándor György be.

80
    Cserélnek a fehérváriak: Haraszti Zsolt helyett Kleinheisler László a hajrában.

79
    Földes Martin buktatta majdnem a felezővonalnál Lupetát, villant is a találkozó második sárga lapja.

77
    Kovács Olivér végezhetett el egy szabadrúgást, 25-26 méterre a fehérvári kaputól. Bár sokat készült a lövésre, kísérlete csúnyán fölé szállt... Fontos megjegyezni, hogy a somogyiaknak ez volt az első próbálkozásuk a második felvonásban!

76
    Eseménytelenül, mezőnyjátékkal csordogáltak az utóbbi percek.

73
    Haraszti Zsolt került remek helyzetbe, azonban a kaposváriak az utolsó pillanatban játékba avatkozva szerelni tudták.

71
    Második kaposvári csere: Bőle Lukács helyett Böjte Patrik a pályán.

69

Ismét góllá érett a fehérvári fölény!
    Nildo – Lupeta volt a labda útja, végül utóbbi került helyzetbe. Első kísérletét ugyan Antal Botond üggyel-bajjal védte, azonban a fehérváriak játékosa a kipattanót már kapuba közepébe fejelte hat méterről, 2-0!

68
    Bár a kaposváriak lelkesen ennek előre, a házigazdák továbbra is teljes kontroll alatt tartják az eseményeket.

66
    Zé Luis lépett meg egy remek indítást követően, majd két védő szorításában, éles szögből, hét méterről kapura szúrta a játékszert, azonban Antal Botond nagy bravúrt bemutatva, lábbal védeni tudott!

64
    A fehérváriak teljes mértékben kézben tartják a találkozót, melyen sokat birtokolják a labdát.

62
    Változtatnak a fehérváriak is: Filipe Oliveira le – Joaquim Manuel Welo Lupeta be.

60
    Az első csere a mérkőzésen: a kaposváriak oldalán Ulysse Diallo helyére Albert Ádám érkezett.

59
    ÓRIÁSI FEHÉRVÁRI LEHETŐSÉG!
    Álvarez gyönyörű cselekkel tört utat magának, majd a 15 méterről ballal a bal alsót vette célba, a játékszer a kapufáról pattant az alapvonalon túlra!

57
    Az utóbbi percekben a két tizenhatos között zajlott a játék, helyzetek nélkül.

54
    Földes – Armand Ken Ella – Földes volt a labda útja, majd utóbbi középre adott a jobb oldalról, ám Vinícius a mezőnybe küldte fejjel a játékszert.

52
    Ismételten kezdi átvenni az irányítás jogát a házigazda Videoton FC.

51
    Haraszti Zsolt adta be a találkozó és a fehérvári együttes harmadik szögletét, azonban középen Zé Luist két védő is megelőzte, így ez a sarokrúgás is veszélytelen maradt.

49
    Érik a második hazai gól!
    Nildo végezhetett el egy szabadrúgást a kaposvári kaputól mintegy 23-24 méterre. Félmagas kísérlete centikkel kerülte el a vendég somogyiak kapujának bal oldalát!

48
    A második felvonás első percei az elsőhöz hasonlóan mezőnyjátékkal teltek és telnek.

47
    A szünetben egyik oldalon sem történt változtatás.

46

Mezőnyjátékkal teltek az első percek, majd a házigazdák fokozatosan átvették a kezdeményezés és az irányítás jogát. Nem is kell sokat várni a találkozó első találatára, hiszen a fehérvári fölény már a 24. minutumban góllá érett.

A vezetőgól megszerzése után is aktívabbak maradtak a házigazdák, ez több veszélyes próbálkozásban is megmutatkozott, ám a hátralévő időben több találat nem született, így a szünetben 1-0 áll az eredményjelzőn. A kaposváriak ugyan próbálkoztak, ám a hazaiak az esetek jelentős részében saját térfelük közepén rendre meggátolták a zöld-fehér támadásokat.

STATISZTIKAI ADATOK AZ ELSŐ FÉLIDŐ UTÁN:
    Kapura lövés/fejes: 6-2
    A kaput eltalálta: 2-1
    Szöglet: 2-0
    Szabálytalanság: 6-9
    Les: 0-0

Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk!

45
    Hosszabbítás nélkül véget ért az első játékrész.

43
    Az első, talán igen veszélyes kaposvári támadás végén Dominic Luka kapott pontos passzt a bal oldalról, majd kilenc méteres fejese alig kerülte el a fehérvári kaput!

43
    Ezúttal is Brachi és Antal Botond volt a főszereplő: a fehérváriak kettese kissé balról, mintegy 23 méterről végezhetett el egy szabadrúgást, s félmagas kísérlete alig ment a jobb alsó sarok mellé!

41
    Beléptünk az első felvonás utolsó öt percébe.

39
    Haraszti Zsolt jobb oldali szöglete ezúttal is veszélytelennek bizonyult.

38
    Újabb Brachi pontrúgás a jobb oldalról, ezúttal Antal Botond nagy bravúrt bemutatva tenyerelte szögletre a léc alá tartó labdát!

36
    Ismét Brachi tekert középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, középen ezúttal Zé Luis érkezett, aki mintegy hat méterről alig néhány centivel fejelt a jobb felső sarok mellé!

34
    A kezdeti kényelmes tempó után valamelyest emelkedett az iram, jelenleg a két tizenhatos között zajlik a játék, a Vidi magabiztosan őrzi minimális előnyét.

32
    Álvarez – V. Gomes – Zé Luis volt a labda útja, utóbbi ígéretes helyzetben, a tizenhatos jobboldali sarkán kapta volna a passzt, de Hadaró gyorsabb volt, s a mezőnybe tisztázott.

30
    Bármennyire is érdekes lehet, de ez volt a kaposváriak első kapura lövési kísérlete.

30
    Thian gondolt egyet, s mintegy 24 méterről egy nagy erejű lövéssel vette célba Calatayud kapuját, azonban a hazaiak hálóőre remek mozdulattal kiütötte a labdát!

29
    A kaposváriak ugyan próbálkoznak, ám a házigazdák saját térfelük közepén rendre meggátolják a zöld-fehér támadásokat.

27
    A vezetőgól megszerzése után is aktívabbak maradtak a fehérváriak, azonban újabb helyzeteket az utóbbi percekben nem jegyezhettünk fel.

24

Nildo adott középre a jobb oldalról, Zé Luis remek ütemben érkezett, s hét méterről parádés fejessel vette be a somogyiak kapuját, úgy, hogy a játékszer a felső lécről pattan a gólvonal mögé, 1-0!

21
    A pontrúgást Haraszti Zsolt végezte el, azonban 19 méteres kísérlete messze elkerülte a kaposvári kaput. Több volt ebben...

21
    Ígéretes helyről jöhet a fehérvári szabadrúgás!

20
    Armand Ken Ella buktatta a kaposvári tizenhatos előterében Marco Caneirát, amiért villant a találkozó első sárga lapja.

18
    Brachi adott középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, az ötösön V. Gomes érkezett, azonban Antal Botond gyorsabb volt, és a mezőnyben bokszolta a játékszert.

17
    Folytatódik a találkozó, Kovács Olivérrel a pályán.

15
    Kovács Olivér ugratta ki a bal oldalon meglépő Luca Dominicot, előbbi azonban a tizenhatos előterében lent maradt, s ápolásra szorul. Áll a játék.

14
    Kényelmes tempóban járatjak a felek a labdát, valamivel többet kezdeményeznek a házigazdák.

11
    MI MARADT KI!
    Álvarez ívelt a kapu elé a jobb oldalról, az ötös sarkánál Oliveira menetrendszerűen érkezett, s éles szögből, öt méterről alig fejelte a jobb alsó sarok mellé a játékszert!

9
    Elsősorban továbbra is csak a pálya közepén zajlik a játék.

7
    Haraszti adta középre a találkozó első szögletét a jobb oldalról. Vítor Gomes Thian szorításában kapásból, 15 méterről kapura szúrta a játékszert, amely nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot!

6
    Kezdik átvenni a kezdeményezés és az irányítás jogát a fehérváriak, ugyanakkor helyzeteket még nem láthattunk.

5
    Oliveira cselezte be magát a tizenhatoson belülre, mellette üresen érkezett Zé Luis, aki elől azonban az időközben berobbanó Hadaró tisztázni tudott.

4
    Murai S Márk buktatta a fehérvári térfél közepén Alvaro Brachit. A házigazdák ugyan sárga lapot reklamáltak, de csak szabadrúgás járt az esetért.

3
    Mezőnyjátékkal teltek az első percek, a csapatok egyelőre megegyező arányban birtokolják a labdát.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

Érkeznek a csapatok. A házigazdák piros mezben, kék nadrágban és piros sportszárban szerepelnek a mai napon, míg a vendégek tiszta zöldben lépnek pályára. A hazaik hálóőre, Juan Calatayud kék dresszben áll a gólvonal elé, míg a kaposváriak részéről Antal Botond szürke szerelésben véd.

Tíz perccel a kezdés előtt mindkét együttes befejezte a melegítést, hamarosan útjára indul a labda a Sóstói Stadionban!

A 16:00 órakor kezdődő megmérettetésen Pintér Csaba fújja majd a sípot. Az idén 37 esztendős, Vas megyei focibíró segítői Erős Gábor és Szalai Dániel lesznek, míg a tartalék játékvezetői teendőket Kulcsár Katalin látja majd el. Pintér Csabával kapcsolatban megjegyezhető, hogy több, mint hét éve tagja az országos keretnek, jelenleg pedig NBI-s játékvezető.

Fél órával a kezdősípszó előtt már javában melegítenek az együttesek. A lelátókon pedig gyülekeznek a nézők, igaz, egyelőre nem vagyunk sokan a helyszínen.

Köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat a Sóstói Stadionból! A csapatokat Székesfehérváron is kora tavaszias időjárás fogadta: közepesen felhős égbolt mellett 11-12 Celsius-fokot mérhetünk, enyhe nyugati szél mellett.

Ma három mérkőzéssel folytatódik a Ligakupa egyenes kieséses szakasza, azaz menthetetlenül beköszöntött a futballtavasz! A harmadik számú honi kupasorozat nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Videoton FC a Kaposvári Rákóczi FC együttesét fogadja a Sóstói Stadionban.

A hosszúra nyúlt téli szünet alatt mindkét oldalon történtek változások, de kétségtelen, hogy a somogyiaknál volt jelentősebb mozgás tapasztalható: Prukner László vezetőedző mellett Adrian Markus, Bojan Pavlovics, Bojan Vrucina, Jánvári Gábor, Iulian Petrache, Major Ádám, Marko Ranilovic, Oláh Lóránt, Posza Zsolt, Stjepan Babic, Waltner Róbert és Zámbó Bence egyaránt távozott a somogyi megyeszékhelyről, ahova összesen kilenc új futballista érkezett Andrei Florean, Antal Botond, Armand Ken Ella, Dragos Firtulescu, Landry Mulemo, Lebbihi Badis, Pierre Emanuel Mbemba, Safet Jahic, valamint Tarmo Kink személyében, a szakmai munka irányítását pedig Selymes Tibor vette át. Ezzel szemben a székesfehérváriaknál csak minimális változásokat eszközöltek, ennek tükrében Gyepes Gábor, Milan Perics, Torghelle Sándor, Tóth II. Balázs és Zsótér Donát távozott, míg Haraszti Zsolt, Uros Nikolics, illetve Papp Máté a tavaszi szezonban piros-kékben futballozhat.

A két együttes a Ligakupa korábbi kiírásaiban már négy alkalommal is összefutott egymással: a mutatót három Vidi-siker mellett egy döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség pedig 8-2 a székesfehérváriak javára. Ha már így elmerültünk a statisztika világába, akkor mindenképpen megjegyezhetjük, hogy a Kaposvári Rákóczi FC legutóbb 2007. július 30-án nyert Székesfehérváron tétmérkőzést, a zöld-fehérek az említett napon 2-1-s sikert könyveltek el a Videoton FC vendégeként. A mai riválisok az azóta eltelt időszakban kilenc találkozón csaptak össze a Sóstói Stadionban, ahol hét hazai győzelem mellett két döntetlen született.

A harmadik számú kupasorozat nyolcaddöntőjének első találkozója ma 16:00 órakor veszi majd kezdetét, a Sóstói Stadion kapui 15:00 órakor nyitnak ki. A hazai klub tájékoztatása szerint a mérkőzés megtekintése mindenki számára díjtalan, s a fedett MOL-tribün szektorai lesznek nyitva.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 16:00 órakor kezdődik.