FC Rubin Kazany – Real Betis 0:2 (vége) | SSC Napoli – Swansea City 3:1 (vége) | Sevilla – Maribor 2:1 (vége)
FC Shakhtar Donetsk – FC Viktoria Plzen 1:2 (vége) | Ludogorets – S. S. Lazio 3:3 (vége) | Salzburg – Ajax Amsterdam 3:1 (vége)
FC Basel – Maccabi Tel Aviv F.C. 3:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – FC Porto 3:3 (vége) | Tottenham Hotspur – FC Dnipro Dnipropetrovsk 3:1 (vége)
Trabzonspor – Juventus FC 0:2 (vége) | Olympique Lyon – Odessa 1:0 (vége) | ACF Fiorentina – Esbjerg FB 1:1 (vége)
KRC Genk – FK Anzsi Mahacskala 0:2 (vége) | Valencia – Dynamo Kijev 0:0 (vége) | Benfica – PAOK 3:0 (vége)
AZ Alkmaar – Liberec 1:1 (vége)
ACF Fiorentina
1:1 (0:0)
Esbjerg FB
csütörtök 27.02.2014, 21:05 • Stadio Artemio Franchi, Firenze • Európa liga

Döntetlen lett a vége, 4:2-es összesítéssel jutott tovább a Fiorentina, de ez a kérdés már eldőlt az első mérkőzésen.

A hazaiak több helyzetet alakítottak ki, és összességében most is győzelmet érdemeltek volna, de ilyen a futball, a kapu előtt sokat szerencsétlenkedő Esbjerg a hosszabbításban megszerezte az egyenlítő gólt. (23:03:16)

90+3
    Bal oldali beadásra érkezik üresen Bakic, 12 méterről lő a jobb sarok mellé csúnyán!

90+1
    Az Esbjerg gólt szerzett!
    MIKKEL VESTERGAARD. fűzi be a jobbösszekötő helyén Comppert, majd mielőtt keresztezhetne Tomovic, ballal 13 méterről kilövi a jobb sarkot! 1:1

90
    3 perc a hosszabbítás.

90
    A jobb oldali szögletet Vargas lábára íveli Borja Valero, a 20 méteres lövés kevéssel megy fölé!

90
    Knudsent kell közben ápolni a szerelése után.

90
    Bakicot szerelik szögletre a jobbösszekötő helyén az alapvonalnál.

89
    Kis szöglet jön, de veszély nem kerekedik belőle, hátra kerül a labda a védőkhöz.

89
    Tomovicot szerelik szögletre a jobb szélen.

88
    Borja Valero adja be a szögletet balról, kifejelik a védők, felszabadul az Esbjerg kapuja.

87
    Borja Valero lő 25 méterről, középről, Dubravka véd nagyot a jobb sarok előtt.

86
    Ryder Matos lövése 25 méterről, felperdül egy védőn, Dunbravka húzza le Gomez elől.

85
    Jobbról jön egy szöglet a vendégektől, Jakob Andersen ível, Rosati a végállomás.

84
    Ryder visi a védőkre a labdát, a 16-os vonalánál lép közbe Lucena.

83
    Nielsen a védők között estében lő 20 méterről, kevéssel a bal sarok mellé.

82
    Nielsen jó cselek után az alapvonalról teszi középre lövésre a labdát, nincs érkező támadó.

82
    Nielsen harcol ki bedobást a jobb szélen.

81
    Beívelt labda a Fiorentina 16-osára, megszerzik a védők Van Buren elől ezt is.

80
    Ankersen beadása jobbról, Rosati jön ki a kapujából, begyűjti Van Buren elől.

79
    Pasqual helyett Vargas a pályán.

77
    Roncaglia éles beadása jobbról, Dubravka vetődve szerzi meg a labdát az ötösön.

76
    Pizarro szerez labdát a saját 16-osánál, előrevágja, abból Valero indítja Gomezt, pontatlanul.

75
    15 perc van hátra, vélhetően egyik csapat sem bánná, ha véget érne a mérkőzés.

74
    Valero lépne ki a jobbösszekötő helyén, de pontatlan labdát kap.

73
    Pizarro ível a kezdőkörből a kapu elé, Pasqual az ötös sarkáról, balról lő kapásból, Dubravka véd bravúrral!

71
    A Fiorentina adogat az ellenfél térfelén, de kapuig nem jutnak.

70
    Pasqual folytatja a játékot, mehet tovább a mérkőzés.

69
    Ápolni kell Pasqualt a pályán, Bergvold rúgta meg hátulról.

68
    Lekven jön be Andersen helyére a vendégeknél.

68
    Valerót szerelik a bal szélen, bedobás jön.

67
    Eladott labda után Bakic lő 20 méterről, kevéssel a bal felső mellé!

66
    Vestergaard szabálytalankodik a védőjével, szabadrúgás kifelé.

65
    Ambrosini helyett Bakic a Fiorentinában.

64
    Ryder Matos vezeti rá a védőkre a labdát, szerelik, róla pattan ki, kirúgás jön.

63
    Valero indítaná a balösszekötő helyén Mario Gomezt, de pontatlanul teszi, jöhet az Esbjerg.

62
    J. Ankersen kígyózik át a védelmen, Compperen akad fenn a 16-os vonalánál.

61
    Fél óra van hátra a meccsből, már minden eldőlt, és a Fiorentina nagy fölényben játszik.

60
    Tomovic áll be Rodírtguez helyére a hazaiaknál.

59
    Drobo-Ampem távoli lövése megy magasan fölé.

58
    Jakob Andersen 20 méteres lövése kerüli el kevéssel a kaput.

57
    Pusic helyett J. Ankersen a vendég csapatban.

56
    Ilicic belebonyolódik a cselekbe a jobb szélen, majd Valero ível be balról, lesen Gomez.

55
    Valero remek ütemű labdájával Mario Gomez lép ki középen, a kapuba is talál, de les miatt nem érvényes a találat. A lassítás nem ad igazat a partjelzőnek...

54
    A szöglet veszélytelen.

54
    Valero távoli lövésébe beleér egy védő, szöglet jön.

53
    Vestergaard fordul le a védőjéről a 16-oson belül, 12 méterről, spiccel lő, de telibe találja Rosatit!

52
    Ryder Matost szerelik a bal szélen, bedobással jön az Esbjerg.

51
    Ilicic ível a kapu elé a szabadrúgásból, felszabadítanak a védők.

50
    Ilicicet rántja Andersen a kaputól 28 méterre.

49
    Nielsen fordul kapura, a 20 méteres lövése magasan fölé száll.

48
    Ryder Matos 18 méterről lő a jobb sarok mellé – jócskán.

48
    Összesítésben már 4:1 a Firontina előnye.

47
    A Fiorentina gólt szerzett!
    A 20 méteres szabadrúgásból JOSIP ILICIC ballal remek mozdulattal lő a sorfal fölött a bal felső sarokba! 1:0

46
    Ambrosini középre emelt labdájába kézzel ér bele Drobo-Ampem, szabadrúgás jön 20 méterre a kaputól.

46

A mérkőzést kézben tartja a Fiorentina, a vendég csapat sokra nem jutott eddig, a továbbjutásról talán nem is álmodoztak, és ennek megfelelő a meccs színvonala. A Firoentinba sok mindent nem akar ettől a visszavágótól, az Esbjerg pedig többre nem nagyon képes.

45+2

45+1
    Valero íveli be a szögletet, a védők fejelik ki.

45+1
    Ryder Matos beadását blokkolják szögletre.

45
    2 perc a ráadás.

45
    Előreívelt labdát húz le Dubravka.

43
    Kényszerű csere: Rasmussen helyett Vestergaard a pályán a vendégeknél.

43
    Rasmussen és Ambrosini marad lenn egy összecsapás után.

42
    Balról beívelt labda után Ilicic nem jut lövéshez jó helyzetben.

41
    Ilicic ível be jobbról, kifejelik a védők.

40
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből, vajon látunk-e gólt az első félidőben?

39
    Ilicic gurítja le a szabadrúgást Pizarrónak, aki 20 méterről lő kevéssel a bal sarok mellé.

38
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Knudsen (Esbjerg FB), Ilicicet buktatja a 16-os oldalvonalánál.

38
    Pizarro ível a védők vonalába, kifejelik a vendégek.

37
    Ryder Matos szép cselekkel indul meg a balösszekötő helyén, 5 méterről lő, véd a kapus a jobb sarok előtt.

36
    Ilicic ível be jobbról, Ambrosini fejel mellé az ötösről.

35
    Előrevágott labda a hazaiaktól, Dubravka gyűjti be.

34
    Ilicic buktatja Rasmussent a kezdőkörben, ő is megússza a sárgát.

33
    Eltelt több, mint fél óra a mérkőzésből, gyakorlatilag valamire való helyzet nélkül...

32
    Valero indításánál Gomez indul lesről.

31
    Nielsent állítják meg lesen a bal szélen.

30
    Ilicic íveli ezt a szabadot is, kifejelik a védők.

30
    Andersen lép oda csúnyán Pizarrónak a bal szélen, megússza sárga nélkül.

29
    Iliucic ívelése jön, Rodríguez csúsztat a jobb felső fölé/mellé.

28
    Pasqualt rántja le Nielsen a bal szélen.

28
    Ilicic íveli be a sarokrúgást, Compper fejel fölé kevéssel 6 méterről.

27
    Valero ível Roncaglia elé, szögletre ment Knudsen.

26
    Gomez iramodna meg középen, becsúszva szerelik.

25
    Valero indítása a jobb szélre, pontatlan a labda, dobással jön az Esbjerg.

24
    Ilicic veszi le Valero labdáját a 16-os előterében, majd ballal lő, Dubravka véd vetődve.

23
    Valero tesz egy labdát Gomez elé, de keresztezik a támadót a 16-os vonalánál.

22
    Dubravka gyűjt be egy pontatlanul előreívelt labdát.

21
    Ambrosini lépne ki a két belső védő között, de lesről.

20
    Eddig nagyon lapos a játék, a Fiorentina nem nagyon akar többet a meccstől, a dánoknak pedig ennyire telik.

19
    van Burent állítják meg lesen.

18
    Borja Valero lövése távolról, felejthető.

17
    Pusic birkózza le Roncagliát a hazai térfélen.

16
    Pizarro is íveléssel próbálkozik, hasonló sikerrel.

15
    Ryder Matos ível a kapu elé, kifejelik a védők.

14
    Van Buren továbbítana kapura egy előreívelést, nem sikerül a védők szorításában.

13
    Andersen szöglete veszélytelen.

13
    Nielsen menne el a jobb szélen, Compper szereli szögletre.

12
    Ismét a pálya közepén gyötrik egymást a csapatok.

11
    Kis szöglet után Compper kaja a labdát, kapásból 12 méterről lő csúnyán fölé.

11
    Ryder Matos megy el a bal szélen, szögletre mentenek a védők.

10
    Nielsen szabálytalankodik Roncagliával a hazai 16-oson belül.

10
    A pálya közepén zajlik a kicsit eseménytelen játék, említésre méltó esemény nélkül.

8
    Pasqual indulna a bal szélen, lesen állítja meg a játékvezető.

8
    J. Andersen veszi át a labdát a jobb szélen, Pasqual szereli könnyedén.

8
    Ryder Matost állítják meg lesen középen.

7
    Rasmussen íveli be a szögletet balról, kifejelik hazaiak.

6
    Pusic viheti el a labdát a balösszekötő helyén, ellövi passz helyett, blokkolják a védők.

5
    Ilicic veszíti el a labdát, indulnának a dánok, de pontatlan az összjátékuk, a Fiorentináé a labda.

4
    Roncagliát buktatják a felezővonalnál, szabadrúgás jön.

3
    Ilicic íveli be a szögletet is balról, kifejelik a védők.

2
    Ilicic cselezget a jobb szélen, ellövi 18 méterről, egy védőről vágódik szögletre a labda.

1

ACF Fiorentina: Rosati – Roncaglia, Rodríguez, Compper, Pasqual – Ambrosini, D. Pizarro, Valero – Ilicic, Gomez, Ryder.

Cserék: Neto – Tomovic, Bakic, Fernández, Joaquín, Matri, Vargas.

Esbjerg FB: Dubravka – Laursen, Lucena, Drobo-Ampem, Knudsen – Rasmussen, Bergvold, Pusic, J. Andersen, Nielsen – Van Buren.

Cserék: Hojbjerg – P. Ankersen, Lekven, Jakobsen, J. Ankersen, Vestergaard, Bakenga.

Játékvezetők: Strahonja – Premuzaj, Pataki (CRO).

Az Európa Ligában már a legjobb tizenhat közé kerülésért zajlanak a visszavágók, és a mai mérkőzésen éppen a vendégeknek kellene visszavágniuk.

Ugyanis a Fiorentina idegenben is 3:1-re tudott nyerni, és ezzel kilátástalan helyzetbe sodorta az Esbjerget. Akik csak a hétvégén kezdték meg a bajnoki küzdelmeket, és hiába játszottak jól az ősszel a csoportkörben, a játékukon látszott, hogy még nincsenek formában.

Az első mérkőzésen 37 percnyi játék után kialakult a végeredmény, Matri kilencedik percben szerzett góljára egy perc elteltével válaszolt ugyan Pusic, de újabb 5 perc múltán Ilicic betalált, majd Aquilani 11-esből már a kegyelemdöfést vitte be.

A második félidőben küzdött a dán csapat, helyzetük is volt, de a Fiorentinának legalább ugyanannyi, így a győzelmük teljesen megérdemelt volt. Aligha hiheti bárki, hogy ma a Esbjergnek lesz esélye a továbbjutásra.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 47. Ilicic – 90+1. Vestergaard

Lapok:   38. Knudsen (EFB)

ACF Fiorentina: Rosati – Roncaglia, Rodríguez (60' Tomovic), Compper, Pasqual (79' Vargas) – Ambrosini (65' Bakic), D. Pizarro, Valero – Ilicic, Gomez, Ryder.

Esbjerg FB: Dubravka – Laursen, Lucena, Drobo-Ampem, Knudsen – Rasmussen (43' Vestergaard), Bergvold, Pusic (57' J. Ankersen), J. Andersen (68' Lekven), Nielsen – Van Buren.

Játékvezetők: Strahonja – Premuzaj, Pataki (CRO)

Első meccs: Esbjerg FB - ACF Fiorentina 1:3