FC Rubin Kazany – Real Betis 0:2 (vége) | SSC Napoli – Swansea City 3:1 (vége) | Sevilla – Maribor 2:1 (vége)
FC Shakhtar Donetsk – FC Viktoria Plzen 1:2 (vége) | Ludogorets – S. S. Lazio 3:3 (vége) | Salzburg – Ajax Amsterdam 3:1 (vége)
FC Basel – Maccabi Tel Aviv F.C. 3:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – FC Porto 3:3 (vége) | Tottenham Hotspur – FC Dnipro Dnipropetrovsk 3:1 (vége)
Trabzonspor – Juventus FC 0:2 (vége) | Olympique Lyon – Odessa 1:0 (vége) | ACF Fiorentina – Esbjerg FB 1:1 (vége)
KRC Genk – FK Anzsi Mahacskala 0:2 (vége) | Valencia – Dynamo Kijev 0:0 (vége) | Benfica – PAOK 3:0 (vége)
AZ Alkmaar – Liberec 1:1 (vége)
KRC Genk
0:2 (0:0)
FK Anzsi Mahacskala
csütörtök 27.02.2014, 21:05 • Cristal Arena, Genk • Európa liga

Nagyot küzdött ma e két csapat. Igazából egyik csapat sem érdemelt vereséget és kiesést az Európa-ligából. De az egyik gárdának búcsúznia kell és ez a belga együttes. Az első félidőben jobbak voltak a belgák, azonban fordulás után vezetést szereztek az oroszok, amit még gy újabb találattal megtoldottak, így akkora már el is dőlt a továbbjutás kérdése.

Köszönöm a figyelmüket! (23:02:52)

90+4
    Mkrtchyan le, Agalarov be.

90+4
    A hosszabbítás utolsó percében járunk.

90+3
    Fegyelmezetten védekeznek a vendégek, jól teljesít a hátsó soruk.

90+2
    Már minden eldőlt, esetleg csak az kérdéses, be tudnak-e passzírozni egy szépítő gólt a hazaiak vagy sem?

90+1
    Sarokrúgást rúgtak a hazaiak, veszélytelenül.

90+1
    Négy perc lesz a ráadás.

90
    Buffel jobb oldali beadása után Tshimanga fejelhetett négy méterről, de éppen oda fejelt, ahol Kerzhakov állt!

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk.

89
    Aliyev helyén Angbwa.

88
    Nagy fölényben játszanak a hazaiak, önfeláldozóan védekeznek a vendégek.

87
    Vajon összejön legalább a szépítő gól a belgáknak?

86
    Camus követett el sárgalapos szabálytalanságot.

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

84
    Nagy hazai helyzet maradt ki! Tshimanga kap remek labdát, majd kapura lő, bal alsó sarokba tartó lövését azonban Kerzhakov bravúrral védi!

83
    Nyomnak a belgák, beszorulnak az oroszok. A vendégek most nehéz perceket élnek át.

82
    Ugyan emberelőnybe kerültek a belgák, de már csak szűk tíz perc van hátra a mérkőzésből, három gólt kéne rúgniuk, így nem sok esélyük van a továbbjutásra.

81
    Tagirbekov megmozdulásért piros lapot kap, ez inkább sárgalapos szabálytalanság volt, túlzás ez a kiállítás.

81
    Szögletet rúgtak a vendéglátók, de a sarokrúgás nem okozott fejfájást a dagesztániaknak.

80
    Vossen került nagy helyzetbe, hat méterről leadott fejesét nagy bravúrral vádi Kerzhakov!

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

79
    A vendégek értelemszerűen mostantól már nem fogják erőltetni a támadásokat, nem nyílnak ki, őrzik majd előnyüket.

78
    Még próbálkoznak a vendéglátók, de az orosz védelem biztos lábakon áll.

77
    Szórványos fütty hallatszik be a nézőtérről, nyilván nem elégedettek a hazai szurkolók, nem erre számítottak.

75
    Tizenöt perc van hátra a rendes játékidőből.

74
    De Ceulaer is besárgul.

73
    Tulajdonképpen ezzel a találattal eldőlt a mérkőzés és a továbbjutás is, mivel most már három gólra lenne szükségük a belgáknak.

72
    Gorius le, Cissé be.

71
    Az Anzsi gólt szerzett!

Kétgólosra növeli előnyét a dagesztáni csapat! OLEKSANDR ALIYEV használja ki a hazai védelem fatális hibáját és tíz méterről beveszi Van Hout kapuját!

70
    Most már az idő is a hazaiak ellen dolgozik, csipkedniük kell magukat.

69
    Koulibaly helyett Ngongca a pályán.

68
    Szemmel láthatóan megfogta a gól a hazaiakat, sok labdát szórnak el.

67
    Mkrtchyan próbálkozott távoli lövéssel, de lökete nem sikerült veszélyesre, messze a kapu fölé száll a labda.

65
    Nehéz helyzetben a belgák, valamit ki kell találniuk. Annyi már biztos, hogy hosszabbításra ma nem kerül sor.

64

Vezetnek az oroszok! Szerencsétlen öngólt vét KATUKU TSHIMANGA! Aliyev futott el a bal oldalon, majd passzolt be kapu elé, ahol a hazaiak védője igen szerencsétenül juttatta saját kapujába a játékszert!

63
    Tagirbekov szabálytalankodott ellenfelével szemben. Genk rúghat szabadot.

62
    Ezúttal az oroszok futottak lesre, jöhetnek újra a belgák.

61
    Vajon születik itt ma gól és ha igen, az a rendes játékidőben lesz majd?

60
    De Ceulaer lesen volt, a partjelző rögvest emelte a zászlaját.

60
    Egy órája küzdenek a csapatok, eddig még gólt nem láthattunk.

59
    A játékvezető lesen állítja meg a hazaiakat, szabadrúgás kifelé.

58
    Támadásban a belgák, vajon meddig jutnak el?

57
    Mboyo helyén Buffel.

57
    Szögletet rúghattak a vendégek, de a jobbról beívelt labda teljesen veszélytelenre sikeredett.

56
    Kevés a gólhelyzet, veszélyes szituáció. Felemészti a csapatok erejét a mezőnyben végzett munka.

55
    Mbodji sárgult be.

54
    Az már szinte biztos, hogy nem fog sok gól születni ezen a találkozón. Amennyiben egy gólt rúgnának az oroszok, nehéz helyzetbe kerülnének a belgák, mert nekik abban az esetben már kettővel kellene válaszolniuk.

53
    Ha ez marad az eredmény, akkor hosszabbítás következik, mivel az első mérkőzés is 0:0-val végződött.

52
    Hatalmas küzdelem a pályán, minden labdáért megharcolnak a felek.

51
    Nagy elánnal kezdték a második félidőt a belgák, de még helyzetig nem verekedték magukat.

50
    Jó iramban kezdődik a második játékrész is.

49
    Ha nehezen is, de felszabadítanak az oroszok, elhárul a veszély a kapujuk előtt.

48
    Sarokrúgást harcol ki a Genk csapata. Jobb oldalról jöhet a kapu elé ívelés.

47
    Mezőnyjátékot láthatunk, a pálya közepén küzdenek a csapatok.

46

46
    Bukharov le, Serderov be.

Fordulatos, izgalmas első játékrészt láthattunk. Annak ellenére, hogy a belgák játszottak a játékrész nagy részében fölényben, partiban vannak az oroszok, ellentámadásaik állandó veszélyforrást jelentenek a belga védelemnek.

Maradjanak velünk!

45+2

45+1
    A vendégszögletet kivédekezik a belgák, oda a lehetőség.

45+1
    Sarokrúgást harcolnak ki a vendégek. Jobb oldalról ívelhetik kapu elé a labdát.

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    Az első félidő rendes játékidejének utolsó percében járunk.

44
    Mindkét fél játékában benne van a gól, mindketten veszélyesek a kapura.

43
    Van Hout kirúgásával folytatódik a küzdelem.

42
    Smolov lőhetett kétszer is, előbb a kapusba bombázza a labdát, másodszor pedig az oldalhálót zörgeti meg!

40
    Újra támadásban a hazaiak, most a jobb oldalon próbálkoznak. De mindhiába, mivel De Ceulaer újra támadószabálytalanságot vét.

39
    Mintha a belgák is elfáradtak volna a félidő végére, nem csoda, hiszen magas tempót diktáltak végig.

38
    Vigyázniuk kell belgáknak, mert az oroszok nagyon jól kontráznak, igaz ebből csak most láthattunk először ízelítőt ezen a meccsen.

37
    Mit hagyott ki Aliyev! Egyedül törhetett be a tizenhatoson belülre, mire odaért volna egy belga védő, lendült a lába, de 11 méterről kapu mellé durrant!

36
    Fokozódik a házigazda fölénye, most nehéz perceket élnek át az oroszok.

35
    De Ceulaer követett el támadószabálytalanságot, magas lábbal játszott a belga.

34
    Labdabirtoklási fölényben a Genk együttese.

33
    Szögletet rúghattak a hazaiak, de a jobb oldalról beívelt labda nem okozott gondot az Anzsi védelmének.

32
    Oda-oda lépnek a játékosok, nem kímélik egymást. Ettől függetlenül sportszerűtlennek nem lehet nevezni a találkozót.

30
    Fél óra a hátunk mögött van, gólt még mindig nem láthattunk. Helyzet is kevés volt.

29
    Grigalava szabálytalankodott sárga lapot érően.

29
    Az oroszok elsősorban a biztos védekezésre építenek, egyre kevesebbszer jutnak el a belgák kapujáig.

28
    Vossen ér bele furcsa mozdulattal a labdába a tizenhatoson belül, lábáról a játékszer jócskán a kapu mögé száll.

27
    Koulibaly ad be, ezúttal a bal oldalról, de beívelése nem volt pontos, így nem okozott gondot az orosz védelemnek.

26
    Fölényben játszanak most a belgák, ellenfelük térfelén járatják a labdát.

25
    A nagy rohanásba sokszor hiba is csúszik, olykor kapkodóvá válik a játék.

23
    Vossen kap sárga lapot.

22
    A félidő feléhez közelítünk, gólnak még nem örülhettünk.

21
    Aliyev próbálkozott egy életerős lövéssel a tizenhatos határáról, de van Hout jól helyezkedett és védi a lövést!

20
    Kerzhakov végez el kirúgást, nagyot rúg a labdába.

19
    Mindkét csapat a támadófocit preferálja, mi ennek csak örülünk.

18
    A túloldalon Van Hout jött ki jól egy jobb oldali beadásnál.

17
    Kerzhakov kapusnak kétszer is védenie kellett! Először Mboyo 17 méterről leadott löketét védte, majd a kipattanóra Vossen startolt a leggyorsabban, de éles szögből leadott lövését ezúttal is hatástalanította az orosz kapus!

16
    Felváltva támadnak a felek, egyelőre eredménytelenül.

15
    Egyelőre nem bírnak egymással a felek, egyenlő erők küzdelmét követhetjük figyelemmel.

13
    Sok apró szabálytalanság tördeli a találkozót, így nem alakulhat ki folyamatos játék.

12
    Koulibaly centerez be jobb oldalról, de az orosz védők felszabadítanak.

11
    Egyelőre inkább küzdelmes, mintsem látványos a találkozó.

10
    Vossen esik el a tizenhatoson belül, de a bíró nem ítél büntetőt!

10
    A sípmester lesen állítja meg a hazai akciót, mint utóbb a visszajátszásból kiderült, tévesen.

9
    Komótos tempóban zajlik a mérkőzés, egyelőre nincs gyilkos iram.

8
    Van Hout rúg nagyot a labdába, kirúgást végez el.

7
    Fokozza a tempót a Genk együttese, átvették a mérkőzés irányítását.

5
    Az első percekben aktívabbak a vendégek, a belgák főleg a védekezéssel törődnek.

4
    Nem sokat ismerkedtek a felek, rögtön egymásnak estek.

3
    Aliyev lövését blokkolja a belga védelem, oda a lehetőség.

2
    Gorius rögtön az elején sárga lappal véteti észre magát.

1
    Aliyev ellen követtek el szabálytalanságot, szabadrúgás a vendégcsapatnak.

1
    A vendéglátók kezdték a találkozót.

1

KRC Genk: Van Hout – Tshimanga, Mbodji, Simaeys, Koulibaly – Gorius, Kumordzi, Camus, De Ceulaer – Mboyo, Vossen

Cserék: Baerts – Hamalainen, Ngongca, Hyland, Buffel, Gerkens, Cissé

FK Anzsi Mahacskala: Kerzhakov – Eshchenko, Tagirbekov, Gadzhibekov, Grigalava – Akhmedov, Mkrtchyan, Epureanu, Smolov – Aliyev, Bukharov

Cserék: Pomazan – Angbwa, Agalarov, Ewerton, Serderov, Burmistrov, Abdulavov

Játékvezetők: Gräfe – Shiffner, Pickel

Kedves Szurkolók!

Folytatódnak a küzdelmek az Európa-ligában, az "életben maradtak" immár a legjobb tizenhat közé jutásért csatáznak. A sorsolás szeszélye folytán a belga KRC Genk az orosz FK Anzsi Mahacskala együttesével került össze. Az első mérkőzésen nem született gól, tehát kedvezőbb előjelekkel várhatja a visszavágót a belga gárda. A Genk remek Európa Liga szereplés közepette van, magasan nyerték csoportjukat, eddig nem találtak a második számú kupasorozatban legyőzőre. A bajnokságban azonban bukdácsolnak, de az EL az más tészta. A kupasorozatban eddig szárnyalnak a belgák. Kérdés, vajon meddig? Az oroszok ugyan játékosállományban jelentősen meggyengültek a tavalyi évhez képest, azonban nem szabad őket előre leírni. Könnyű találkozóra egyik csapat sem igazán számíthat, kiélezett és harcos összecsapást prognosztizálunk. Ettől függetlenül a belga együttes az esélyesebb, ráadásul hazai pályán játszanak. Hamarosan mindenre fény derül..