Athletic Bilbao
4:0 (2:0)
Granada CF
péntek 28.02.2014, 20:30 • San Mamés, Bilbao • Primera División

Sok izgalmat nem hozott a mérkőzés, szinte helyzetek nélkül jutott két gólos előnybe a Bilbao, ezt megduplázták a második félidőben úgy, hogy a Granada igazából gólhelyzetig nem is jutott.

A meccs hőse a három gólt szerző Aduriz volt, és Mainz kiállítása után még fölényesebb is lehetett volna a hazai siker, de Roberto Martinez ragyogóan védett a hajrában. (22:26:47)

90+3
    Harmadszor is Muniain, ismét balról, éles szögből teszi rá a labdát, bravúrral vád a kapus!

90+2
    Ismét Muniain: éles szögből közelről lő, Roberto Fernandez véd!

90
    3 perc a ráadás.

90
    Muniain jó csel után ballal lő 12 méterről, Roberto Fernandez véd vetődve.

90
    Recio szöglete veszélytelen a bal oldalról.

90
    El Arabi lőhet közelről, szögletre pattan a labdája.

89
    Előreívelt labda a vendégektől, Gurpegi gyűjti be, de legalább eljutott a Granada a hazai térfélre...

88
    De Marcos elől Angulo hozza ki a labdát a 16-oson belül.

87
    Susaeta szöglete után hiába talál be Gulillermo Fernandez, Rico már lesen volt.

86
    Saborit ível középre balról, szögletre csúsztatják a védők.

85
    A mesterhármasig jutó Aduriz helyére Guillermo Fernandez érkezik.

83
    Susaeta ollózó mozdulattal lő a kapunak háttal, de magasan fölé megy a labdája.

82
    Balenziaga helyére Saborit jön a hazaiaknál.

82
    Iraola pontos beadása jobbról, a középen érkező De Marcos 5méterről képes mellé lőni a rövid saroknál!

81
    A Bilbao gólt szerzett!
    Muniain beívelése után a magasba fejelt labdát kiöklözi Fernandez, balszerencséjére középre, éppen CARLOS GURPEGI elé, aki 15 méterről emel az üresen maradt kapuba! 4:0

80
    Csere a Athletic Bilbao-nél/nál: lemegy Herrera, bejön De Marcos.

797
    Aduriz lőhet szorongatott helyzetből 10 méterről, blokkolják a védők, szöglet jön.

Gólok: 7. Aduriz, 18. Aduriz, 75. Aduriz (bünt.), 81. Gurpegi

Lapok:   2. Fatau (ATB) – 47. Brahimi (GRN)   74. Mainz (GRN)

Athletic Bilbao: Irazioz – Iraola, Gurpegi, Laporte – Balenziaga (82' Saborit), Iturraspe, Rico, Susaeta – Herrera (80' De Marcos), Muniain – Aduriz (85' G. Fernandez)

Cserék: De Marcos, Fernandez, Herrerin, Moran, Saborit, San Jose, Sola

Granada CF: Fernandez – Nyom (51' Riki), Mainz, Coeff – Angulo, Iturra, Fatau (25' Foulquier) – Recio – Pereira (76' Boateng), Brahimi, El Arabi

Cserék: Benitez, Boateng, Buonanotte, Foulquier, Karnezis, Martínez, Riki

Játékvezetők: Alvarez Izquierdo – Gallego García, Barranco Trejo