Dunaújváros – Nyíregyháza 0:1 (vége)
Dunaújváros PASE
0:1 (0:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
péntek 28.02.2014, 14:30 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • Merkantil Bank Liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! Viszontlátásra! (16:34:05)

A NYÍREGYHÁZA NYERTE A RANGADÓT!

A Nyíregyháza Spartacus győzelmével indult az NB II tavaszi szezonja, az éllovas a Dunaújváros otthonában nyert a rangadón, így hat pontra növelte előnyét a tabellán legfőbb riválisa előtt.

Az első félidőben helyzetet keveset láthattak a nézők, két szabadrúgás jelentette a legnagyobb veszélyt. A kaput csak egyszer találták el a csapatok az első 45 percben, Böőr Zoltán szabadrúgása a jobb felsőbe tartott, de Balogh János nagy bravúrral védeni tudott.

A gól nélküli első játékrészt követően a fordulás után megszerezte a vezetést a Nyíregyháza: az 58. percben Rezes egyből indította Bajzát Pétert egy eladott labda után, a rutinos támadó lefutotta védőjét, majd a jobb oldalról, nyolc méterről a hosszúba tekert.

A hátralévő bő fél órában a Dunaújvárosnál volt többet a labda, a hosszabbításban kis híján egyenlített is a hazai csapat, ám Petneházi közeli lövésébe beleléptek, így felszabadult a Nyíregyháza kapuja.

A Dunaújváros így elszenvedte a jelenlegi szezonban első vereségét hazai pályán, a hátránya pedig hat pontra nőtt az éllovas Nyíregyházával szemben.

90+2
    A meccs egyetlen gólját szerző Bajzát Pétert Szilágyi Péter váltja a Szparinál.

90+1
    Csehi ad be a bal oldalról, ott pattog a labda az ötösnél, Petneházi lövésébe belelépnek, majd kivágják a vendégek.

90
    Kifejelik a vendégek a labdát, a hosszún Jakab kapásból, ballal ellövi, de nem talál kaput.

90
    Böőr harcosan labdát szerez, majd egyből középre adja, Törteiről pattan szögletre.

90
    Kettő perc a hosszabbítás.

89
    Sándort rántják le, szabadrúgás a vendégeknek.

88
    Ato, Petneház, majd Csehi a labda útja, utóbbi középre kanyarítja, de nem ér bele senki, így Baloghé a labda.

87
    Nagyon rossz beívelés, Milinte jöhet kirúgással.

86
    Godslove szabálytalankodik, nyíregyházi szabadrúgás.

84
    Bajzát felé a hosszan fellőtt labda, de nem is mozdul rá, mert lesen van.

83
    Rezes rúg oda Atónak, szabadrúgás a hazaiaknak.

81
    Még mindig sok az eladott labda, a hosszú indítások egyik csapatnak sem jönnek be.

80
    Ato ad be a jobb oldalról, de Petneházi mögé jön a labda, így nem tud rendesen kapura fordulni, mellé.

79
    Jakab felé egy felívelés, de Kákonyi tisztáz.

78
    SŐT! Kontrázik a Szpari, Kákonyi kap jó labdát a jobb oldalon, de kicsit megbotlik, 10 méterről lő, de blokkolják, szöglet.

Gólok: 58. Bajzát

Lapok:   75. Sárközi (DPASE) – 43. Rubus (NYS), 69. Bajzát (NYS)

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Burucz, Farkas, Csehi, Böőr, Sárközi, Urbin (Jakab D. 76.), Petneházi, Thiago (Ato 67.), Ukwouma
    Cserék: Lázár, Kocsis, Szauter, Sóron, Dániel

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Szokol, Csordás, Rubus, Gengeliczki, Ulvicki (Huszák 74.), Sándor, Kákonyi, Törtei, Rezes, Bajzát (Szilágyi P. 92.)
    Cserék: Ovsiyenko, Reznek, Pákolicz, Jánvári, Polényi

Játékvezetők: Szabó – Butkai, Kovács II.