Borussia Dortmund – Norimberk 3:0 (vége) | Bayer Leverkusen – 1. FSV Mainz 05 0:1 (vége) | Werder Bremen – Hamburger SV 1:0 (vége)
FC Augsburg – Hannover 96 1:1 (vége) | Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – Borussia M'gladbach 1:1 (vége) | Bayern München – FC Schalke 04 5:1 (vége)
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
1:1 (0:1)
Borussia M'gladbach
szombat 01.03.2014, 15:30 • Eintracht-Stadion, Braunschweig • Bundesliga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, viszontlátásra! (17:28:43)

Az első félidőben megszerzett előnyt nem tudta megtartani a Mönchengladbach, az 52. percben hihetetlen módon egyenlített a Braunschweig: Stranzl gurított haza Ter Stegennek, a 21 esztendős kapus rosszul vette át a labdát, így a saját hálójába pattant.

Hat minutummal később visszavehette volna a vezetést a Gladbach, Hrgota kiugratását azonban Kruse 11 méterről Davariba rúgta, így maradt az 1-1.

A 79. percben a házigazda járt közelebb a győzelem kiharcolásához, egy jobb oldali szögletet Kessel felejt kapura 12 méterről, a jobb felsőbe tartó labdát Korb fejelte ki a gólvonalon állva.

A 86. percben ugyancsak egy bravúr kellett a gól elkerüléséhez, ezúttal a túloldalon: Kruse 20 méterre a hazaiak kapujától cselezgetett, majd lőtt, a bal alsóba tart kísérletet Davari ujjheggyel a bal oldali kapufára pöckölte, onnan pedig kipattant a labda.

A végeredmény így 1-1 lett, a Braunschweig maradt az utolsó helyen a tabellán, a Gladbach sorozatban harmadik döntetlenjét játszotta a Bundesligában.

90
    Egy perc a ráadás.

90
    Marcel Correia a földön fekve próbálja bekotorni a labdát, de erőtlen lövését felszedi Ter Stegen.

89
    Ter Stegennek kell jönnie a szögletnél, le is húzza a labdát.

88
    Itt az utolsó hazai csere: Hochscheidtet Omar Elabdellaoui váltja.

88
    Kramer nyújtott lábbal csúszik oda Ademinek, villan a sárga. A Gladbach játékosa így kihagyja csapata következő bajnokiját.

86
    KAPUFA! Kruse vezetgeti a labdát, majd középről, 20 méterről belsővel teker, Davari a bal oldali kapufára tolja a bal alsóba tartó kísérletet, onnan pedig kifelé pattan a labda.

85
    Kumbela túl erőszakos támadásban, ellene fújnak.

84
    Újabb szöglet, Raffael beadását is kifejelik, de szabálytalanságot lát a bíró középen, jöhet a Braunschweig.

83
    Kruse bal oldali beadását Mlapa elől kifejelik a hosszún.

80
    Cserél az Eintracht is: Pfitzner helyén Norman Theuerkauf.

79
    A Braunschweig szögletét Kessel fejeli kapura 12 méterről, a jobb felsőbe tartó labdát a gólvonalról fejeli ki Korb. Óriási mentés!

78
    Bellarabit szereli Daems, szöglet a hazaiaknak.

77
    Kihasználja utolsó cserelehetőségét a Borussia: Herrmannt Peniel Mlapa váltja.

75
    Cserél a házigazda: Orhan Ademi váltja Nielsent.

74
    Szépen bejátszott labda Kumbelának, a támadó azonban 12 méterről estében fölé trafál.

74
    A Braunschweig vezetői az eredményjelzőn köszönik meg a drukkereknek a biztatást.

73
    Ter Stegen bombáz előre egy rövid beadást.

71
    Ismét a Gladbach cserél, Hrgotát Lukas Rupp váltja.

70
    Ter Stegen gyors egymásutánban két hazai szögletet is lehúz a levegőből.

68
    Hochscheidt lövését blokkolják, szöglet.

67
    Kruse jobb oldalról beívelt szabadrúgását jól húzza le Davari.

65
    Körülményesen adogat a Braunschweig a vendégek térfelén, Nordtveit előrebikázza a labdát.

64
    Xhakának nem tetszik, hogy lecserélik, a kispad mellett felrúg egy kulacsot.

63
    Cserél a Gladbach, Granit Xhakát Christoph Kramer váltja a vendégeknél.

60
    Nielsen lövésébe lépnek bele a vendégek.

58
    KIMARAD A ZICCER! Hrgota játssza be szépen a védelem mögé a labdát Krusének, aki 11 méterről Davariba lövi. A kipattanót Hrgota mellé vágja.

57
    Cserélni fog a Gladbahc, Kramer készül beállni.

55
    Ezek most a Braunschweig percei, egy eladott labdával Nielsen fordul kapura a jobb oldalon, 18 méterről tüzel, de mellé trafál.

54
    Jantschke is rossz ütemben lép oda, ezúttal is jogos a sárga.

52
    A Braunschweig gólt szerzett!

HIHETETLEN, ÚJABB KAPUSGÓL! Egy öngóllal egyenlít a Braunschweig, Stranzl szorult helyzetből hazaadja TER STEGENNEK, a kapus rosszul veszi át a labdát és a lábáról saját kapujába pattan. 1-1

51
    Hochscheidt keverget a Gladbach tizenhatosának előterében, majd Bellarabi elé pattan a labda, aki nem teketóriázik, kapásból lő, ki a stadionból.

49
    Jó indítás Stranzltől, de Hrgota elől tisztáznak.

48
    Egyelőre a Gladbach járatja a labdát, Kessel vágja ki taccsra.

46
    Egyik csapat sem cserél a szünetben.

46

Jobban kezdett a mérkőzésen az Eintracht Braunschweig, a házigazdánál volt többet a labda, a 22. percben alakult ki az első helyzet, ám Pfitzner beívelését Kumbela kapásból nem tudta kapura irányítani.

Két perccel később a Mönchengladbach a semmiből megszerezte a vezetést: Raffael tekert középre egy szögletet, Daniel Davari pedig elnézte a labdát és a combjáról a saját hálójába pattant a labda.

Az első félidő második felében mindent megtett a hazai csapat az egyenlítésért, több helyzete is volt. Rögtön a gól után Pfitzner adott középre, a hosszún érkező Kumbela eltörte a labdát, majd Ter Stegen mozdult ki kapujából és begyűjtötte a lecsorgót. A 38. percben Hochscheidt kínálta meg a Borussia kapusát 18 méterről, Ter Stegen nagy bravúrral védte a jobb alsóba tartó lövést.

A szünetben így 1-0-ra vezetett a Borussia Mönchengladbach.

Véget ért az első félidő.

45+2
    Még egy Braunschweig-szöglet a végére.

45
    Kettő perc a hosszabbítás az első félidőben.

44
    Helyzet a túloldalon is, Kumbela iramodik meg a jobb oldalon, középre ad a tizenhatoson belül, de túl erősen, Nielsen nem éri el az átadást.

43
    ZICCER! Raffael egy esernyőcsel után elegánsan indítja Herrmannt, aki betör a tizenhatoson belülre és Hrgotához játszik, a svéd légiós egyből lő, Davari lábbal hárít.

42
    Sárga a hazaiaknál is, Mirko Boland késik egy ütemet a becsúszással, így elkaszálja Herrmannt. Jogos a lap.

41
    Nielsen veri meg emberét a bal oldalon, laposan középre ad, Stranzl pedig becsúszva vágja ki a labdát, nagy mentés!

40
    Ezt túlgondolja Kruse, a kígyótérről lőhet szabadon, el akarja tekerni Davari mellett, ehelyett fölé csavar.

38
    MICSODA BRAVÚR! Hochscheidt vállalkozik lövésre 18 méterről, a jobb oldalról, a jobb alsóba tartó kísérletet Ter Stegen nagy vetődéssel hárítja. Szép jelenet.

37
    Davari kirúgása egyenesen Ter Stegenhez pattan.

36
    Kruse beívelését magabiztosan húzza le Davari.

36
    Bellarabi vágja fel a cselezgető Herrmannt, szabadrúgás a vendégeknek.

35
    Elveszíti a labdát a Gladbach, de a hazaiak nem tudnak gyorsan kontrázni, visszazárnak a vendégek.

34
    Pfitzner lő jó 25 méterről a jobb oldalról, mellé-fölé.

33
    Bellarabi lép ki a bal oldalon, de hosszan tolja meg a labdát, kivágják a vendégek.

31
    Folytatni tudta a Gladbach kapusa és Kumbela is a hosszas ápolás után.

29
    Korb röviden teszi le mellel Ter Stegennek, a kapus kimozdul és begyűjti a labdát, de ütközik Kumbelával, ápolás.

26
    Kumbela küzd a bal oldalon, de a túlerő megállítja.

25
    Rögtön egyenlíthetne a Braunschweig, Pfitzner gyötri középre a labdát a bal oldalról, a hosszún érkező Kumbela eltöri azt, majd ott pattog az ötösnél a labda, de nem tudják bekotorni a hazaiak, Ter Stegen felszedi.

24
    A Mönchengladbach gólt szerzett!

VEZET A GLADBACH! A semmiből jön a vendégek gólja, Xhaka lövését követően a sarokrúgást Raffael tekeri középre, nem ér bele senki, míg nem DANIEL DAVARI kapus combjáról a saját kapujába pattan a labda, nincs szerencséje az iráni kapusnak. 0-1

24
    Xhaka lő a bal oldalról, 22 méterről, szögletre vágódik a labda.

22
    HELYZET! Az első igazán veszélyes akció a meccsen, Pfitzner ível okosan a vendégek védelme mögött Kumbela elé, a támadó becsúszva lő kapásból 11 méterről, de nem talál kaput. Jó meglátás a középpályástól.

21
    Kontrázik a Gladbach, a támadás végén Raffael durrant csúnyán fölé 22 méterről, középről.

20
    Érdekesség, hogy 20 perc elteltével a szombat délutáni öt Bundesliga-meccs egyikén sincs még gól.

19
    Korb beívelését Stranzl fejeli fölé nyolc méterről.

18
    Próbálkozik a Braunschweig, de rengeteg az eladott labda mindkét oldalon.

16
    Granit Xhakáé a meccs első sárgája, rossz ütemben csúszik be és megakasztja Kesselt. A svájci légiós lett ezzel az első játékos a Bundesliga jelenlegi szezonjában, aki megkapta tizedik sárga lapját.

14
    A hangulatra egyébként nem lehet panasz, a telt házas Eintracht-Stadionban lelkesek a drukkerek.

13
    A Gladbach egyelőre nem találja a saját játékát, ugyanakkor a házigazda sem tud veszélyes akciót vezetni.

12
    Kicsit elalszik a Gladbach védelme, Bellarabi remek labdát ad Nielsennek, aki középre ad az alapvonal mellől, de kivágják a vendégek.

11
    Egyelőre keresik a fogást a csapatok, tapogatózó a játék.

10
    Hrgota vezeti ki a labdát a bal oldalon.

9
    Egy borzalmas kirúgás Ter Stegentől, a hazai közönség legnagyobb örömére.

8
    Az első kapura lövés: Hochscheidt kap labdát a tizenhatos előterében középen, 18-ról rátűzi, de métereket téved.

7
    Most egy kicsit a vendégek járatják meg a labdát saját térfelükön, majd eladják, rossz indítás Xhaka felé.

6
    Raffael sarokkal próbál továbbpasszolni a jobb oldalon, de lekapcsolják az átadást.

5
    Kumbela jobb oldali beadását kifejelik a vendégek Nordtveit elől.

4
    A legemlékezetesebb meccset az 1983-1984-es szezonban játszotta a két együttes, akkor a Borussia 10-0-ra nyert.

3
    A két csapat eddig egyébként 37-szer találkozott a Bundesligába, hatszor győzött az Eintracht, 12 döntetlen mellett 19 Mönchenglabach-siker született.

2
    Egyelőre a Braunschweig aktívabb, többet van a labda a hazaiaknál.

1
    A hazaiak szokásos kék-sárga szerelésükben játszanak, a vendégek csupa fehérben.

1
    Rögtön a Braunschweig lendül támadásba, azonban az ívelés pontatlan a jobb oldalon, így kirúgás.

1

A sereghajtó Eintracht Braunschweig az Európa-liga selejtezőjéért harcoló Borussia Mönchengladbach csapatát fogadja szombat délután az Eintracht stadionban.
    Idei szezonbeli egyetlen egymás elleni mérkőzésük 4-1-es Gladbach-sikert hozott, az együttesek ereje azóta sem változott sokat, így az idegen pálya ellenére a Borussia a találkozó esélyese.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 52. Stegen (öngól) – 24. Davari (öngól)

Lapok:   42. Boland (BTE) – 16. Xhaka (MNC), 54. Jantschke (MNC), 88. Kramer (MNC)

Braunschweiger TSV Eintracht 1895: Davari – Kessel, Bicakcic, Correia, Reichel – Pfitzner (Theuerkauf 80.), Boland – Bellarabi, Hochscheidt, Nielsen (Ademi 75.) – Kumbela
    Cserék: Petkovic (kapus), Dogan, Elabdellaoui, Kratz, Kruppke

Borussia M'gladbach: Ter Stegen – Korb, Jantschke, Stranzl, Daems – Nordtveit, Xhaka (Kramer 63.) – Herrmann (Mlapa 77.), Raffael, Hrgota (Rupp 71.) – Kruse
    Cserék: Heimeroth (kapus), Álvaro Domínguez, Arango, Younes

Játékvezetők: Perl (Schalk, Emmer)