Budapest Honvéd FC – Újpest FC 3:2 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Lombard Pápa FC 1:1 (vége) | Szombathelyi Haladás – MTK Budapest FC 0:0 (vége)
Pécsi MFC – Fehérvár 1:1 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – KTE-Phoenix Mecano 0:1 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:1 (1:0)
Lombard Pápa FC
szombat 01.03.2014, 16:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • OTP Bank Liga

Az első tavaszi mérkőzés döntetlennel végződött, ami a Pápának jelent nagyobb örömöt. Vezetést szerzett a Rákóczi az első félidőben, de nem tudta a mérkőzés végéig megőrizni. A második félidőben Kenesei szabadrúgásból egyenlített, amiben Antal is szerepet játszott. (17:48:45)

90+2
    Balázst szerelik a jobb oldalon. Visszapattan rá a labda, jöhet dobással a Pápa.

90+1
    Tóth marad lent a földön, színészkedésért megállítja a játékot a játékvezető, aztán hirtelen feltámad Tóth.

89
    Kezezésért kap sárga lapot Okuka.

88
    Kirúgás, Florean kíséri ki a labdát. A kirúgás után nem tudja a Kaposvár birtokolni a labdát.

86
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Eszlátyi, bejön Csizmadia.

85
    Issaga faultol a középpályán.

84
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Firtulescu, bejön Bőle.

83
    KENESEI KRISZTIÁN végezte el a szabadrúgást. Átlőtte a sorfal fölött, amit Antal bevédett, így egyenlít a Pápa.

82
    Issaga buktatja Keneseit 20 méterre a kaputól.

81
    Florean szereli a bal oldalon Eszlátyit, majd menti meg a labdát a szöglettől.

78
    Kezd leülni a mérkőzés, semmi esemény, a középpályán folyik a játék, de hol az egyik, hol a másik csapat veszti el a labdát.

77
    Sekour lövi rá a szabadot, de Antal vetődve védi.

76
    Coroian buktatja Sekourt a félpályánál.

75
    Kenesei kap sárgát egy rossz ütemű becsúszás után.

74
    Florean lövi el 25 méterről, de a lövése elkerüli a kaput.

73
    Florean cselezi át magát a védőkön, majd egy bedobást harcol ki.

72
    Szöglet után Antal kezében köt ki a labda, majd Kinket állítják meg lesen.

71
    Kenesei kap egy jó indítást, de a védők szögletre mentenek.

70
    Eszlátyi kap egy jó labdát a bal oldalon, de nem tudja becenterezni középre.

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tóth G. (Lombard Pápa FC).

68
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Kovács O., bejön Issaga.

65
    Firtulescu és Orosz maradt lent a földön. Miközben szögletet harcol ki a Rákóczi.

64
    Lesen áll meg a kaposvári támadás, Kinket látja a partjelző előrébb a védőknél.

62
    Eszlátyi megy el a bal oldalon középre centerez, de senki nincs középen a pápaiaktól.

61
    Kink veszi át szépen a labdát, elviszi balra, de a lövése erőtlen.

60
    Kink teszi be laposan középre a labdát, de pápaiak tisztáznak.

59
    Szöglet a Rákóczinak, a beadást Szűcs üti ki ismét szögletre.

58
    Beveti a frissen igazolt támadóját Selymes Tibor, Tarmo Kink lép pályára, az Észt támadó Kaposváron támadhat ismét fel, szerezheti a gólokat.

57
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Haruna, bejön Kink.

55
    A középpályán folyik a játék, mindkét csapat próbál támadni.

53
    Firtulescu íveli ismét ugyanonnan középre a labdát, de Tóth Gábor kicsúsztatja szögletre.

51
    Szabadrúgás bal oldalról, Firtulescu íveli középre, majd a védők fölött átszálló labdát Haruna teszi vissza, de nem pontos a labdája.

50
    Balázs ugratja ki Harunát, aki elől becsúszva szerel a pápai védő.

49
    Florean húzza meg a jobb szélét és adja be a kapuelőtérbe, azonban Kovács Olivér a kapusba lövi.

48
    Orosz rúgja fel Balázst 40 méterre a kaputól.

47
    Haruna teszi vissza Balázsnak, aki a kapu fölé tüzel.

46
    A Pápa kezdi a második félidőt.

46

46
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Kulcsár, bejön Griffiths.

Az első félidő elején a Rákóczi ragadta magához a kezdeményezést, de nem sikerült nekik betalálni. Aztán egy kicsit visszaesett az iram, mezőnyjáték fojt a pályán, majd egy szép támadás végén a 32. percben megszerezte a vezetést a Rákóczi. Egyenlítési alkalmat hagyott ki Kenesei, mikor Kulcsár labdáját nem tudta elvinni a kapujából remekül kimozduló Antal mellett. Az első félidő alapján elmondható, megérdemelten vezet a Rákóczi, melynek egyetlen menekülési útvonala van, m inden hazai mérkőzését behúzni.

44
    Szöglet a Rákóczinak, majd ismét egy másik. A másodikat kicsúsztatják a védők .

43
    Nagy teszi be a labdát középre, de nem pontos a beadása.

39
    Szabadrúgás, a jobb oldalról, Orosz áll a labda mögött,de a beívelése szörnyű gyenge, elszáll a kapu fölött.

38
    Kulcsár ugratja ki Keneseit, de Antal remekül jön ki a kapujából és vetődve megszerzi a labdát. Egyenlítési lehetőséget szalasztott el a Pápa.

36
    Balázs teszi középre a labdát Harunanak, aki forgolódik, megtartja a labdát, majd kipöcköli balra Firtulescunak, aki nem találja el a kaput.

35
    Florean ível be középre egy szabadrúgást, de a labdája nem pontos.

34
    Sekour buktatja Floreant a félpályánál.

33
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Tajthy, bejön Nagy T.

32
    Firtulescu finom bokapasszal ugratja ki Harunat, aki középre passzolja laposan a labdát, melyet BALÁZS BENJAMIN 4 métrről lövi a jobb alsó sarokba.

31
    Kovács Olivér íveli középre a labdát, de Szűcs kiüti a mezőnybe.

30
    Okuka fut el a jobb szélen a beadása átszáll a védők feje fölött, de Firtulescu lövésébe Tóth Gábor beleteszi a hátát így szöglet a bal oldalról.

28
    Jobb oldalról végez el szabadrúgást Kenesei, de a beívelését Antal kibokszolja.

27
    Kovács rántja le Keneseit, a lap elmarad.

26
    Tajthy Tamást kell ápolni, miután összerúgott Mulemoval.

25
    Kulcsár indítja Keneseit, de a partjelző lest jelez.

24
    Németh Milán kap sárga lapot , hátulról felrúgta a kaposvári játékost.

23
    Kucsárt választja el Kovács Olivér a labdától

22
    Kulcsár íveli be a szögletet, de Haruna feje ép jó helyen volt kicsúsztatja oldalra.

21
    Kenesei Krisztiánt Badis buktatja a kaputól 50 méterre. A beívelést Mbemba menti szögletre.

20
    Okuka követ el egy szabálytalanságot a jobb oldalon.

19
    Balázs ad egy szép keresztlabdát Floreannak, majd a beadását Szűcs védi.

17
    Mbemba adta el a labdát jobb oldalon, majd szabálytalankodott is a félpályánál.

17
    Szabadrúgást végezhet el Florean, de a beívelés nem talál hazai játékost.

A Rákóczi birtokolja többet a labdát, próbál kezdeményezni, de eddig sikertelenül.

15
    Kirúgást végezhet el Szűcs, Balázs nem éri el az alapvonal előtt a labdát.

13
    Firtulescu ad el egy keresztlabdát, ami következményeként kénytelen a Rákóczi szabálytalanul szerelni.

12
    Haruna támadja meg a hazaadást, Szűcs így bedobásra ment.

11
    Haruna lövi el 25 méterről, de a lövése messze fölé száll.

10
    Balázs buktatja Sekourt a félpályánál, a nézők nem látnak szabálytalanságot, reklamálnak is.

9
    Coroian indítja egy ötven méteres labdával Floreant, aki középre centerez, de Haruna lövése nem pontos.Második helyzetét puskázza el a Rákóczi.

8
    Tóth szabálytalan Firtulescuval szemben a Rákóczi térfelén.

7
    Balázs ugratja ki a bal oldalon Firtulescut, de ballal a jobb sarok mellé lövi a labdát a támadó.

6
    Eszlátyi elől ment fejjel Lebbihi , majd a Kaposvár tudja kihozni a labdát.

5
    Kis szöglet, de nincs belőle beadás, visszakerül a labda a saját térfélre.

4
    Ismét jobb oldalon támad a Kaposvár, a beadásba belelépnek, szöglet a jobb oldalról.

3
    Youcef szabálytalan a középpálya közepén, az előreívelt labdát Florean nem éri már el a pályán, így kirúgás a Pápának.

2
    Balázs tenné be középre, de a pápaiak belső védője tisztáz.

1
    Az első bedobást a Rákóczi végezheti el a jobboldalról.

1
    A Kaposvár kezdi a mérkőzést.

1

A Kaposvár tiszta fehérben, míg a Pápa sárga-fekete szerelésben kezdi a mérkőzést.

A Mérkőzés egy perces gyász szünettel kezdődik a kétszeres olimpiai bajnok Novák Dezső tiszteletére.

A tavaszi mérkőzésekkel megkezdi a bajnokságot a Rákóczi átalakult csapata is. A télen a Rákóczinál volt a legnagyobb játékosmozgás, edzőt is váltott a csapat. Egy egész csapatni új játékossal próbálja meg kiharcolni a bennmaradást a Rákóczi.
    A Pápa talán egy kicsit nyugodtabban készülhetett, 23 ponttal a középmezőnyből várhatják a folytatást. A nyáron 1-0 arányban nyert a Pápa, most hasonló eredménnyel is elégedett lenne idegenben.
    A kaposváriaknak minden hazai meccsét meg kell nyerni ahhoz, hogy eséllyel pályázzanak a bennmaradó egyik helyre. Ez ezen a hétvégén szombaton délután már kiderül, a 16.00 órás kezdés után kb két órával.
    Kövessék velünk a találkozó alakulását, akik nem tudnak kimenni a cukorgyári gödörbe.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.