Everton FC – West Ham United 1:0 (vége) | Fulham FC – Chelsea F.C. 1:3 (vége) | Hull City – Newcastle United 1:4 (vége)
Stoke City – Arsenal FC 1:0 (vége) | Southampton FC – Liverpool F.C. 0:3 (vége)
Southampton FC
0:3 (0:1)
Liverpool Football Club
szombat 01.03.2014, 18:30 • St Mary's Stadium, Southampton • Barclays Premier League

Vége a mérkőzésnek! Az első félidő végén még kapujához szegezte vendégét a Southampton, azonban a második félidőben nagyon visszaestek Mauricio Pochettino tanítványai, akik az újabb bekapott gól után gyakorlatilag fel is adták a meccset.
    A Liverpool a második negyvenöt percben rendkívül magabiztos játékkal teljesen megérdemelten nyert, ezzel jelezvén, hogy továbbra sem mondanak le a bajnoki címről. Köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok! (20:25:10)

90+5
    Liverpool gólt szerzett!!
    Steven Gerrard a tizenegyest magabiztosan a jobb felső sarokba lövi, védhetetlen gól!

90+4
    Tizenegyes! Luis Suarez fűzte be Fontét, aki megakasztja, Probert pedig befújja.

90+3
    Schneiderlin elé csorog egy balról betett labda, amit a középpályás tizenhatról ellő, Agger azonban testtel blokkolja.

90+2
    Ramirez ismét labdát veszít, majd még fel is rúgja Glen Johnsont.

90+2
    Agger lövi előre a labdát pontatlanul.

90+1
    Négy perc ráadás jön, annak dacára, hogy sem komoly időhúzás, sem egyéb megállás nem hátráltatta a játékot.

90
    Lovren csap oda egyet Aspasnak, megússza egy szabadrúgással.

88
    Járatják a labdát a vendégek, huszonketten várják a pályán már a meccs végét jelző sípszót.

86
    Steven Gerrard is besárgul, miután a félpályánál leteríti Lallanát.

85
    Mégsem Suarez jön le, hanem Sturridge. A helyén Iago Aspas folytatja.

85
    Suarez húzza a lábát, lehet, hogy le is cserélik.

83
    Wanyama pakol oda Suareznek, aki akkorát ordít, hogy még Uruguay-ban is hallották. Besárgul a hazaiak középpályása, övé a második figyelmeztetés a meccsen.

82
    Ramirez ível be egy szabadrúgást messziről, Fonte fejeli ki a nézőtérre szorult helyzetben.

81
    Már lassan Pochettino is beletörődik a vereségbe, megtörten áll a vonal mellett, miközben csapata halovány próbálkozásokkal tör előre a szépítésért.

80
    Flanagan fejel szögletre egy hosszú indítást.

79
    Indokolatlan pontatlanságok ölik meg a hazaiak akcióit, a tizenhatos előterében minden fantázia elfogy a támadásokból.

78
    Rodriguez már a másik oldalon tüzel huszonkettőről, sokkal mellé.

78
    Allen kap egy nagyot húsz méterre a kaputól, nincs szabadrúgás.

77
    Pochettino kiterítette kártyáit, Gallagher és Wanyama feladata lenne a hazaiak feltámasztása és az egyenlítés megkísérlése.

77
    Kettős csere: Lambert helyen Gallagher, Cork helyén pedig Wanyama.

76
    Rodriguez képtelen átjátszani Skrtelt.

76
    Mindkét oldalon csere lesz hamarosan.

75
    Suarez remek ütemben lép vissza, majd ugrik ki, ezúttal ő maga tüzel, tizenötről mellé.

75
    Victor Moses lehet a következő csere a vendégeknél.

74
    A második szögletet kifejelik, a kipattanót Henderson durrantja el keresztbe.

74
    Suarez szögletét Boruc a kapu torkából ütötte ki újabb szögletre. A ravasz uruguay-i támadó kapura csavarta a sarokrúgást.

73
    Steven Gerrard is hallat magáról, huszonöt méteres lövését Boruc bravúrral tolja ki a bal alsó elől.

72
    Henderson végzi be az akciót egy gyenge lövéssel.

72
    Suarez verekszik a jobb szélen, majd bead, Sturridge-nak magas.

71
    A Szentek erőlködve építkeznének, a 'Pool pedig könnyedén rombol. Húsz perc van hátra, csak egy gyors hazai gól hozhatna izgalmat a mérkőzésbe.

69
    Henderson ráncigálja meg Shaw mezét, szabadrúgás következik, valamint sárga lap is. Ez az első a sportszerű találkozón.

68
    Suarez indítja Sturridge-ot remekül, a csatár kicselezi a kapust, de kisodródva ellövi a labdát a kapu előtt.

67
    A vendégek védelme keményebb és fegyelmezettebb lett, eközben minden játékosuk kényelmesebb amikor játékon kívül van a labda és rajtuk múlik a folytatás gyorsasága.

65
    Ritka pillanat: Suarez technikai hibája miatt veszít labdát a vendégcsapat.

64
    A Liverpool eldugja a labdát, a második gól nyugalmat és magabiztosságot kölcsönzött Suarezéknek.

63
    Rodriguez gyötri be jobbról a labdát, de nem talál csapattársat.

62
    Lambert veszíti el ezúttal a labdát az ellenfél térfelének közepén, kissé megint megzuhant a kapott góltól a Southampton.

61
    Ramirez maga végzi el a pontrúgást, ami mindenkinek magas volt, kirúgás jöhet.

61
    Ezúttal azonban szabadrúgást kap Ramirez, a jobb szélen.

60
    Ramirez ismét labdát veszít, nem biztos, hogy jó csere volt.

59
    Jól kezdte a második félidőt a Liverpool és a fölényük Sterling révén góllá érett. Remek akció volt, a Southampton pedig megint építkezhet, de most már nagyobb nyomás alatt.

58
    GÓL! Érdemes volt hallgatni a menedzsert, RAHEEM STERLING a gólszerző! Luis Suarez lépett ki parádésan a jobb szélen, majd középre passzolt, ahol a második hullámban érkező szélső higgadtan, kapásból, nyolc méterről a jobb alsóba passzolt! 0-2!

57
    Véget ér Brendan Rodgers szemináriuma, melynek hallgatósága, Raheem Sterling beáll, Coutinho-t váltja.

57
    Sterling hosszú percek óta a pálya szélén áll, várakozva arra, hogy beállhasson.

56
    Coutinho szöglete magasan elszáll mindenki fölött, veszélytelenül.

56
    Suarez és Johnson összjátéka után előbbit szerelik, szöglet.

55
    Henderson beadását fejeli ki látványos vetődéssel Lovren. Összekapta magát a 'Pool a második félidő elejére.

53
    Coutinho indítását veszi le szépen Sturridge, akit azonban Cork foszt meg a labdától.

52
    Agger kísér ki egy hosszú passzt Lallana szorításában.

51
    Suarez emel középre, Boruc húzza le a pontatlan beadást.

51
    Lallana adna be az alapvonalról, de kiszorított helyzetben csak Mignolet kezébe tud emelni.

50
    Shaw indít, Rodriguez menne, de Skrtel szép becsúszással szereli.

50
    Lallana tizennyolcról gyenge lövéssel örvendezteti meg Mignolet-t.

49
    Sturridge nyomul be jobbról a tizenhatoson belülre, majd hatalmasat homorít, Probertet nem hatja meg.

48
    Ramirez első megmozdulása, hogy a bal szélen Johnson megelőzi.

47
    Rodriguez kap labdát a tizenhatoson belül, majd tüzel, Skrtel blokkjáról vágódik le a löket.

46
    Davis helyett Ramirez a pályán, cserélt Pochettino a szünetben.

46

A csapatok a pályán, folytatódik a mérkőzés.

Véget ért az első félidő. A játékrész első felében a Liverpool fölénye volt megfigyelhető, mely a 16. percben gólt is eredményezett, némileg szerencsés körülmények között. A gól után egy darabig még gyengélkedtek a hazaiak, ám később fokozatosan átvették az irányítást, később pedig szinte már csak ők voltak a pályán, két hatalmas helyzetet is kihagytak.
    Mindkét edzőnek lesz bőven feladata a szünetben, Pochettinonak fenn kell tartania a tüzet övéiben, mert az utóbbi negyedóra alapján csak idő kérdése az egyenlítés, Brendan Rodgers számára csapata feltüzelése lesz a fő feladat, mert passzivitásuk ilyen erős ellenféllel szemben nem szülhet jó eredményt.
    Roppant érdekes folytatásra van kilátás, tartsanak velünk a második félidőben is!

45+3

45+2
    Flanagan kap még egy szabadrúgást harminc méterre a kaputól.

45+2
    Gerrard gyenge beadását fejeli ki Fonte.

45+1
    Kettő perc hosszabbítás jelez a negyedik játékvezető.

45
    Shaw pontatlan keresztlabdája megy ki az oldalvonalon. Mindkét edző "felrobban" a technikai zónában.

43
    Újabb nagy hazai helyzet! Remek akció futott végig a bal szélen, Shaw laposan ad be, Lambert átlépi, Rodriguez pedig jobbról érkezve laposan visszalövi a bal alsó felé, Mignolet parádésan ér le a lövésre. Shaw beadása szép volt, Lamber mozdulata pedig kulcsfontosságú, a teljes védelmet átverte a csatár az átlépéssel.

42
    Glen Johnson veri meg a szélen Rodriguezt, elsősorban rutinjának köszönhetően. A hazaiak nyomást gyakorolnak Mignolet kapujára, a Liverpool kontrákra épít már leginkább.

41
    Shaw tálal Rodriguez elé, de Skrtel megint résen van és tisztáz.

40
    Mauricio Pochettino idegesen integet a pálya mellett, akárcsak kollégája, Brendan Rodgers.

39
    Chambers beadásába ér bele Lallana, így megzavarta Schneiderlint, aki még így is fel tudta pörgetni magának a labdát, majd tüzelt, magasan fölé.

37
    Sturridge ad be jobbról, Suarez lő kapásból tizenkét méterről, de középre megy a labda, Borucnak nem jelent gondot.

37
    Skrtel bikázza ki a bal szélen Schneiderlin elől a labdát.

36
    A Liverpool letámadással próbálkozik, ám a középpályát hajlamosak üresen hagyni, így kibontakozhatnak a Szentek támadásai.

35
    Rodriguez beadását zavarja meg Agger, így az alapvonalon hagyja el a pályát a labda.

34
    Rodriguez emel tizenhatról, Mignolet és a kapu fölé is.

33
    Shaw lapos beadását lőtte ballal mellé kapásból a rendkívül aktív Lallana.

33
    Lallana beadását nem éri el Davis az ötösön.

32
    A legnagyobb hazai helyzet marad ki! Rodriguez ad be jobbról, Lambert mellel Lallana elé helyez, aki egy igazítás után ellövi Mignolet mellett, de a kapufát találja el.

31
    Határozottan megélénkült a játék, a visszahúzódó liverpooliakra egyre nagyobb lendülettel próbál rárontani a gyakorta pontatlan hazaiak támadósora.

30
    Davis szögletét Fonte lőtte függőlegesen az égbe kapásból.

29
    Szép akció a hazaiaktól, Davis tálalt Chambers elé a jobb szélen, a lapos beadást Johnson lőtte szögletre.

29
    Suarez volt lesen egy előrevágott labdánál.

28
    Shaw próbálkozott egy hosszú indítással, sikertelenül.

27
    Lambert tálalt a bal szélre Shaw elé, aki hosszan szöktette magát, így a labda Flanagan zsákmánya lett.

26
    Ezúttal Lambert ad be balról, csapattársának magas lett, az érkező Glen Johnson pedig mellel Mignolet elé tette a labdát, roppant higgadtan.

26
    Lallana lapos beadására érkezik Lambert, aki tizenötről kapásból nagyon magasan fölé durrant.

25
    A vendégek térfelére helyeződik a játék, a Liverpool visszább húzódott, ám helyzetek kialakítására nem nagyon futja a Southampton erejéből.

24
    Eltelt a mérkőzés egynegyede, a Southampton keveset mutatott eddig, a Liverpool megérdemelten vezet.

23
    Ismét Lovren járt túl Sturridge eszén, az angol játékos ezúttal bedobással vigasztalódhat.

22
    Sturridge próbálkozott betörni a kapu előterébe, átlátszó cselét Lovren tökéletesen olvasta és szerelt.

22
    Suarez lövi el, az irányzék jó volt, az erő viszont sok. Bő fél méterrel fölé szállt a szabadrúgás.

21
    Nagy a készülődés, Suarez a labda mögött.

20
    Allen és Henderson kényszerítőzött volna a tizenhatos sarkánál, de nem jött össze a dolog. Suarez viszont kapott egy rúgást, a Liverpool jöhet szabadrúgással, tizennyolc méterre a kaputól!

19
    A bal oldalon bontakozott volna ki vendégakció, de Glen Johnson pontatlanul tálalta vissza a kényszerítőt, így elhalt a támadás.

18
    Flanagan próbált beadni jobbról, de a passz az alapvonalon hagyta el a pályát.

16
    Vezet a Liverpool! Sturridge passza pontatlanul Fonte lábát találta el, ám a védőről a vendégek szerencséjére épp LUIS SUAREZ elé pattant a játékszer, az uruguay-i csatár pedig ziccerben, tizenegy méterről a bal alsóba lőtt laposan.

15
    Davis indításából indult meg Lallana, beadását Agger fejelte ki.

13
    Lallana esik el Flanagan mellett, szabálytalanság nem történt.

12
    Shaw adott volna be balról, de meglehetősen elméretezte.

11
    Cork indította volna Rodriguezt, de hosszú lett a labda.

11
    A játék folytatódik, Shaw pedig visszatérhet hamarosan.

10
    Még mindig tart az ápolás, áll a játék is egyelőre.

9
    Rodriguez tizenhétről eleresztett lövése mellé száll, Shaw továbbra is ápolás alatt.

9
    Shaw marad a földön, miután Flanagannel ütközik.

9
    Sturridge elől elfejelik a szögletet, Coutinho pedig tizenötről kapásból mellé lő.

8
    A szögletből nincs veszély, de pár másodperccel később Sturridge újabb sarokrúgást harcol ki.

7
    Suarez próbálja befűzni Llalana-t, aki becsúszva szögletre ment.

7
    Gerrard íveli be a szögletet, Boruc aláfut, de megússza, nem alakul ki helyzet.

7
    Sturridge indult meg remekül a jobbszélen, majd Suarez elé tálalt volna, de Fonte nagy mentéssel szögletre tisztázott.

6
    Rodriguez szerez labdát Skrteltől, majd próbálja átjátszani Flanagant, sikertelenül.

5
    Lallana húzogat a vendégek tizenhatosánál, majd Shaw-hoz passzol, akinek a pontatlan beadását tisztázza a védelem.

4
    Henderson ad be a tizenhatos jobb sarkáról, Fonte fejeli el a labdát.

4
    Mezőnyben tapogatóznak a csapatok, nincs egyelőre helyzet.

2
    Coutinho indítja Suarezt, akit Fonte lassít le, majd Chambers állít meg.

1
    A lelátón foglal helyet Roy Hodgson, az angol válogatott szövetségi kapitánya is.

1
    A vendég Liverpool kezdte a találkozót.

1

A St. Mary's Stadion megtelt, 32.000 néző várja a kezdő sípszót.

A csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik a találkozó.

Southampton FC: Boruc – Fonte, Lovren, Shaw, Chambers – Lallana, Cork, Schneiderlin, Davis, Rodriguez – Lambert
    Cserék: Clyne, Yoshida, Ramirez, Ward-Prowse, Gazzaniga, Gallagher

Liverpool Football Club: Mignolet – Johnson, Agger, Skrtel, Flanagan – Gerrard, Allen, Henderson – Coutinho, Suarez, Sturridge
    Cserék: Jones, Touré, Aspas, Moses, Cissokho, Sterling, Carlos

Játékvezetők: Probert – Gansfield, Beswick.

A huszonnyolcadik fordulóval folytatódnak az angol Premier League küzdelmei, melynek utolsó mai találkozóján a Southampton a Liverpool csapatát fogadja.

A hazaiak a tabella 9. helyén tanyáznak harminckilenc ponttal, a remekül elkapott rajt után a szezon derekán kissé visszaesett játékuk, ami nagyjából elmondható a vendég Liverpoolra is, amely jelenleg a 4. helyen áll ötvenhat megszerzett egységgel.

Brendan Rogers csapata zsinórban három bajnoki győzelemmel és nyolc veretlen meccsel érkezik, míg Mauricio Pocchettino együttese múlt héten ugyan kikapott a West Ham otthonában, de azt megelőzően ők is megvívtak hat találkozót vereség nélkül.

A Szenteknél Victor Wanyama sérülés miatt nem játszhat, a Pool José Enrique, Mamadou Sakho és Lucas Leiva játékát nélkülözi majd, ugyancsak sérülés miatt.

A találkozó 18.30-kor kezdődik, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.