Ferencvárosi Torna Club – Győr 1:1 (vége) | Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 1:1 (vége)
Diósgyőri VTK
1:1 (1:1)
Debreceni VSC
vasárnap 02.03.2014, 18:30 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

Véget ért a találkozó, a DVTK átvészelte a második félidőt és megérdemelten tartott otthon egy pontot. Köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok! (20:30:27)

90+2
    Rajic kirúgása az oldalvonalon hagyja el a pályát – nem először már a meccsen.

90+1
    Három perc a ráadás.

90+1
    Cserél még egyet Szivics: Zoran Kostic helyén Nikházi Márk a hosszabbítás perceire.

90+1
    Szakály lőne tizennyolcról, Kádár lép bele.

90
    Lázár figyelmetlen, lesre helyezkedik, ezzel újabb értékes másodperceket veszít csapata.

89
    Gosztonyi passzol az alapvonalról vissza, Mészáros az ötösön beleér, Elek elé csorog, aki tizennyolcról kapásból kilövi a labdát a vasgyárba.

88
    Eperjesi lódul meg, Mészáros épphogy szerelni tudja a szögletzászlónál.

88
    Sárgát kap időhúzásért Nenad Rajic. Ez is csak idő kérdése volt.

87
    Bódi emeli középre, Kulcsár fejel háttal a kapunak, centikkel mellé.

87
    Szabadrúgást kap a tizenhatos jobb sarkánál a Debrecen!

86
    Nagy összjáték után Korhut emel a hosszúra az alapvonalról, az érkező Kulcsár elől Gohér ment hatalmasat vetődve.

85
    Mihelic pakol oda Gosztonyinak, aki lent is marad, de úgy tűnik tudja folytatni.

84
    Lázár ad be jobbról, Kulcsár emelkedik és fejel, picivel megy csak mellé.

83
    Gosztonyi próbálná megjátszani Futácsot, de csak Kondás Elemért sikerül.

83
    Vadász Viktor szabálytalankodik a félpályánál, sárgát kap.

82
    Eleg vágtázik parádésan a jobb szélen, majd visszapasszol Gosztonyinak, aki lelassítja a játékot és nyugalomra int.

81
    Nyolcvan perc után szóba kerül a lelátón az MLSZ is. Eközben Korhut ad be, Gohér tisztázza szögletre, Rajic pedig őrjöng a védőkkel.

80
    Gohér ad be balról, Máté csúsztatja el az érkező Futács elől a labdát.

79
    Bódinak készítik le, tizennyolcról tüzel, kevéssel fölé.

78
    Futács kap egy hosszú indítást, fedezi is a labdát egy darabig, de végül a túlerő legyőzi.

77
    Mihelic indul meg de hosszan szökteti magát, Vadász lép közbe.

76
    Zsidai László helyén Bódi Ádám folytatja. Eközben már száll is be Mihelic szöglete amit Ludánszki lő tizenegyről kapu fölé kapásból.

75
    Gohér Gergő ezúttal egy szabadrúgást csavar a védők fejére, bár most nem csak az ő hibája volt a dolog, valaki érkezhetett is volna.

74
    Gohér gyenge szögletét tisztázzák, a kipattanót beadja megint – még gyengébben.

74
    Megint Futács elől kell mentenie Mészárosnak a kapu előtt, nem veszélytelenek a hazai kontrák.

73
    Korhut hazaadására startol Futács, de nem éri el Novakovic előtt.

71
    Bacsa Patrik jön le, Gosztonyi András folytatja. Az esetleges kontráknál a gyorsasága hasznos lehet, valószínűleg ezért gondolt rá Szivics.

70
    Marjanovic ad be jobbról, túl magasan. De beleértek, szöglet jön.

70
    Kádár tudja folytatni, miközben Gosztonyi is készül a vonal mellett a beállásra.

69
    Szakály beadását nem tudja kirúgni a védelem, aztán az érkező Kulcsár csúszik rá brutálisan Kádárra, aki lent is marad a földön. Kulcsár megmozdulása nem volt szándékos, a labdát akarta elrúgni, de csak Kádár lábát találta.

68
    Mihelic beadását Kádár lövi ki az ötös vonaláról.

67
    Dalibor Volas helyén Ibrahima Sidibe folytatja, Kondás Elemér is kihasználja első cserelehetőségét.

67
    Kontrázna a Diósgyőr, de Bacsa rátekeredik a labdára, majd el is veszíti.

66
    Zsidai esik el Bacsa mellett a tizenhatos előtt, de nem történt semmi.

65
    Szakály cselez a bal szélen, majd beadna, de a kapu fölé-mögé emel.

64
    Elek kap egy nagyot az ellenfél térfelén, de nincs szabálytalanság.

63
    Nagy helyzet a vendégeknél, Szakály elé fejeli le a labdát Kulcsár az ötösön, a csapatkapitány le is veszi, de aztán mellé durrant.

62
    Bacsa fejel vissza Futács elé, aki kapásból lőne tizenhatról, de csúnyán lecsúszik a labda.

62
    Eperjesi húzódik be, Mihelic üresen kapja a bal szélen, majd bead, de Eperjesi ki tudja fejelni.

61
    Zsidai rontja el a kényszerítőt, Rajic kezében pihen a labda.

60
    Lázár ad be az alapvonalról, Vadász bólintja ki.

59
    Gohér ad be, Bacsa ugrik üresen, fölé száll a fejes.

58
    Kostic elől tisztáz Máté.

58
    Ludánszki pakol oda Marjanovicnak, szabadrúgás. Közel tíz perc szenvedés után mintha magára találna kissé a DVTK.

57
    A beadás kipattan, a lecsorgót Kostic lövi mellé huszonnégy méterről.

56
    Kostic harcol ki egy szabadrúgást a bal szélen Lázár mellett.

55
    Ludánszki lő huszonkettőről, magasan fölé.

54
    Marjanovic és Bacsa nem tudnak kényszerítőzni, bár Mészáros valószínűleg kézzel nyúlt bele az összjátékba.

53
    Az első csere, két új szerzemény pacsizhat: Miroslav Grumic helyén Lazar Marjanovic folytatja.

53
    Lázár beadása is Rajic zsákmánya.

52
    Bacsa próbál először kontrázni, de Lázár mellett kiviszi a labdát az oldalvonalon.

51
    Zsidainak lép oda Grumic, szabadrúgás harminc méterre a kaputól.

51
    Korhut beadása mély, Rajic húzza le.

50
    Öt perc alatt is kiütközik a vendégek fölénye, hosszú félidő elé néznek Kádárék.

49
    Zsidai bikázza el huszonkettőről a szöglet utáni kipattanót, bele a blokkba.

48
    Korhut ad be laposan balról, Kádár tisztáz, szöglet.

48
    Korhut ad be a szöglet után, Volas kapáslövése felszabadítja a hazai kaput.

47
    A debreceniek járatják a labdát, majd Volas indul, de szabályosan lebirkózzák.

46
    Csere nem volt, de már most látható, hogy védekezéshez helyezkednek a hazaiak.

46
    Futács követi el az első szabálytalanságot, Máté az áldozat a felezővonalnál.

46

A zenének vége, a foci folytatódik.

Érdekes helyzet, a csapatok már a helyükön állnak, mindenki vár a pályán, mert a Miskolc című örökzöld még csak a felénél jár.

A Bíborszél még játszik, a csapatok pedig visszatérnek a gyepre. Hamarosan kezdődik a második félidő.

Vége az első félidőnek. Összességében kiegyenlített játék folyt a pályán, bár a vendégeknek talán több helyzetük adódott, sőt Volas révén vezetést is szereztek, amely előny azonban csak pár percig tartott, Futács szinte rögtön egalizált. Kiegyenlített második félidőre készülhetnénk, ám Abdouraman kiállítása sokkal inkább erőteljes vendégfölényt ígér. Tartsanak velünk negyedóra múlva a folytatásban is, Diósgyőrben addig a Bíborszél zenél.

45+2
    Vége az első félidőnek.

45+1
    Gohért gyújtják ki a sorfalból, ápolni kell.

45+1
    Itt a vége Abdouraman számára. Idő kérdése volt. Mihelicet buktatta, Grumic rossz passza után. Emberhátrányban a hazaiak!

45
    Futács ezúttal nem tudja a kapu előterében átvenni Eperjesi beadását.

44
    Grumic cselez egy szépet a középpályán, de az indítása nem jön össze.

43
    Szakály vágja ki a labdát Gohér elől, Tomiszlav Szivics kapásból, dropból passzolja vissza a technikai zónából.

42
    Volas próbálta bemutatni a Zinedine Zidane-ra jellemző cselt, maradjunk annyiban, a franciának jobban ment.

41
    Kostic ível, Futácsnak egy picit magas.

40
    Gohér most jól adja be megint, Abdouraman Mészáros szorításában egy gyengét tud csak fejelni, Novakovicnak nem okoz gondot.

40
    A sárga mellé szabadrúgás is balról.

39
    Elek törne ki Lázár Pál mellett, aki lekésik a labdáról, de a lábról nem. Sárga lap.

39
    Grumic indítása egy picit hosszú lett Kostic számára, Mészáros kikíséri az alapvonalon.

38
    Eperjesi indulna meg Kulcsár mellett, aki addig rángatja, amíg az el nem esik. Jön is a sárga Vad II-től

36
    Kostic indulna a bal szélen, Korhut becsúszva szerel, majd lent marad, reklamál, szenved. Vad II le is tereli a pályáról, ha ápolni kell, akkor ápolni kell...

35
    Abdouraman szabálytalankodik, életveszélyes a játéka sárga lappal a zsebben.

35
    Bacsa adna be jobbról laposan, Korhut blokkol.

34
    Rajic kirúgását Gohér és Futács együttes erővel sem tudják pályán tartani.

33
    Kulcsár kapott remek labdát, egyedül ugrott ki, de a remekül kilépő Rajic szépen zárta a szöget és védett.

32
    Korhut okoz megint gondot, balról érkező beadását Vadász olvassa középen.

32
    Gohér íveli át a hosszúra, Futács érkezik, de fejese elkerüli a kaput, kicsit ki is volt sodródva a gólszerző.

31
    Bacsa kap egy nyújtottlábas becsúszást Zsidaitól, szabadrúgás a térfél közepéről.

30
    Össze is hozta! A kapu elé érkező beadást Lázár fejelte ki Abdouraman és Grumic szorításában.

30
    Máté akasztja meg a jobb oldali oldalvonal mellett a meginduló Futácsot, szabadrúgás. Gohér újból megkísérelhet egy jó beadást összehozni.

29
    Elek indítaná félmagasan Bacsát, de meglehetősen pontatlan.

28
    Lázár passzolna a kapu előtt középre fejjel, Vadász érkezik azonban jó ütemben.

27
    Ludánszki esik el Abdouraman mellett, szabadrúgás a diósgyőri térfél közepéről.

26
    Szakály ad be jobbról, Volas érkezik ismét üresen, de hét méteres fejese centikkel a jobb kapufa mellett hagyja el a játékteret.

26
    Mihelicet előzi meg a lövés előtti pillanatban Elek.

25
    Kulcsár veri meg Vadászt ismét a jobb szélen, de kivezeti az alapvonalon a labdát.

24
    Korhut szöglete érkezik a hosszúra, Abdouraman fejeli ki újabb szögletre.

23
    Ludánszki futja le Eperjesit, majd esik el gyanús körülmények között, de csak bedobást harcol ki.

22
    Grumic készíti le Kosticnak lövésre, de a löket a blokkban landol.

21
    Gohér szabadrúgása nem okoz veszélyt.

21
    Mégis van szabadrúgás, bár az asszisztens nem lengetett, Vad II felülbírálta.

21
    Eperjesi lódul meg a jobb szélen, Korhut földre viszi, de szabadrúgás nincs, szöglet van.

20
    Mihelic lövi kapura a sarokból a szabadrúgást, Rajic öklözi ki a labdát.

19
    Abdouraman darálja be a bal szélen Volast, örülhet, hogy megússza lap nélkül.

18
    Kostic jobb oldali beadása vágódik le, majd a szerb légiós szabálytalankodik – legalábbis Vad II szerint.

17
    A DVTK gólt szerzett!
    De még sincs akkora baj hazai oldalon! Gohér Gergő bedobását az ötösön leveszi FUTÁCS MÁRKÓ, majd befordulva, hatalmasat birkózva begyötri a kapuba. 1-1!

16
    A védelmi rövidzárlat gólt eredményezett, most bajban lehetnek a hazaiak.

15
    A Loki gólt szerzett!
    Kulcsár Tamás veri meg a jobb szélen csúnyán Vadász Viktort, majd jobbal középre pörget, ahol a teljesen üresen érkező DALIBOR VOLAS tizenegy méterről ballal laposan a jobb alsóba lő kapásból. 0-1!

14
    Mihelic szöglete veszélytelen, a kontrára induló Bacsát Zsidai teríti le.

13
    Mihelic végzi el a szabadrúgást, amelyet a jobb felső sarokból levegőben úszva tol ki Rajic, óriási védés volt!

12
    Korhut fut fel a bal szélen, Abdouraman utána csúszik és felvágja. Sárga lap és szabadrúgás veszélyes helyről.

11
    Lázár ezúttal, ha nehezen is, de meg tudta verni Futácsot, utóbbi csak szabálytalanul tudta megállítani.

10
    Futács lőne huszonhárom méterről, Mészáros blokkjában akad el.

10
    A diósgyőri bal szélen eddig Futács és Lázár párharca Góliát küzdelme Dáviddal.

9
    Rajic ível előre egy szabadrúgást, Kostic szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé.

8
    Futács szerez labdát roppant erőszakosan, de ballábas beadása kissé lecsúszik, Mészáros tisztázni tud az érkező Kostic elől.

7
    Gohérnak mintha a jobb lába lenne az erősebb, ballal most megint borzalmas "beadást" produkált.

7
    Gohér kap nagy labdát a bal szélen, csinál egy cselt, majd jobbal próbál beadni, nem volt veszélytelen, de Novakovic prédája lett.

6
    Kostic, majd Eperjesi adna be jobbról, mindkét kísérlet Korhutról vágódik le.

6
    Kádár ível, a védők hazakísérik a labdát.

5
    Volas teríti le Abdouramant a félpályánál, szabadrúgás.

5
    A vendégszektorban verekedés tör ki, a készenléti rendőrök egy szakasza felvonul a rekortánon.

4
    Korhut ível fel egy szabadrúgást, Vadász tisztáz fejjel.

3
    Futács készíti le balra Gohérnak a labdát, aki egyből bead. Nagyon magas.

3
    Korhut beadása nem talált embert, Rajic kezében kötött ki.

2
    Szakály indult meg és tört be a tizenhatoson belülre, beadási kísérlete Rajicról ment szögletre.

2
    Futács próbálta Kádár passza után sarokkal indítani Bacsát, sikertelenül.

1
    Kostic pontatlan passzát vágja ki Korhut.

1

Azt a mezt, melyben utoljára védett a fiatal kapus, vastaps kíséri le a pályáról.

Egy perces néma gyászszünet Rakaczki Bencre emlékére. Rakaczki tizenhármas számú mezét visszavonultatja a Diósgyőr, a lelátón koreográfiával tisztelegnek a kapus előtt. Nyugodjék békében!

Mohamadou Abdouraman kap egy üveg pezsgőt, 50. NB1-es meccse következik.

A lelátót sálerdő borítja, a vendégszektorban elpattan egy-egy petárda, immár minden kész a kivonulásra, amely ebben a pillanatban meg is kezdődik a DVTK indulójának dallamaira.

Sok szurkoló még bebocsátásra vár, de már most is közel telt ház az arénában, a vendégszektor is megtelt, körülbelül ezren érkeztek Debrecenből.

Köszöntöm kedves olvasóinkat a Diósgyőri Stadionból, ahol a csapatok már a bemelegítés befejeztével az öltözőben várják a kivonulást. A hazaiaknál több helyen is változtattak a hétközi összecsapáshoz képest, akárcsak a vendégeknél, akiknél nincs keretben a volt diósgyőri Tisza Tibor.

Diósgyőri VTK: Rajic – Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér – Abdouraman, Kostic, Elek – Bacsa, Grumic, Futács
    Cserék: Rados, Vági, Debreceni, Nikházi, Barczi, Gosztonyi, Marjanovic

Cserék: Verpecz, Bódi, Brkovic, Morozov, Ferenczi, Seydi, Sidibe

Játékvezetők: Vad II – Erős, ifj. Varga.

A Diósgyőr vezetősége komoly szervezéssel készült a mérkőzésre, mindenek előtt a csapat és a közönség is a tragikusan fiatalon elhunyt kapusra, Rakaczki Bencére fog majd emlékezni, ennek keretében visszavonultatják a 13-as mezt és lesz nézőtéri koreográfia is.

Ezen kívül a félidőben koncert is lesz, fellép a Bíborszél együttes, valamint több program is épül a hazai piros-fehérek új főszponzorának megjelenése-visszatérése köré.

A hírek szerint a hazaiak kerete teljes, az új szerzemény, Miroszlav Grumics felgyógyult betegségéből, így valószínűleg a kezdőcsapatban kap helyet.

A vendégeknél Selim Bouadla eltiltás, Nagy Zoltán sérülés miatt nem áll majd Kondás Elemér rendelkezésére, a Diósgyőrtől szerződtetett Tisza Tibor pedig minden bizonnyal a kispadon kezdi a találkozót.

Miskolcon is folytatódik az OTP Bank Liga, a 18. fordulóban a Debreceni VSC látogat az Acélvárosba.

A hétközi Ligakupa nyolcaddöntőben mindkét csapat vereséget szenvedett, dacára annak, hogy mind Tomiszlav Szivics, mind Kondás Elemér együttesével szemben komoly elvárásokat fogalmaztak meg a tavaszi szezonra. A DVTK Mezőkövesden kapott ki 3-1-re, míg a DVSC a Győr otthonában maradt alul 2-1 arányban, így egyik piros-fehér alakulat sem tekinthet nyugodtan a keddi visszavágók elé.

A felkészülés ugyanakkor mindkét keleti fellegvárban jól sikerült, a csapatok Törökországban edzőtáboroztak, új igazolások is érkeztek, a meglévő keretek pedig egyben maradtak. A debreceniek épülő stadionjukat szeretnék bajnoki címmel és BL-szereplés reményében várni, a miskolciak pedig a jó őszi szereplés által megnövekedett szurkolói elvárásoknak szeretne elsősorban megfelelni.

A két gárda őszi találkozására a harmadik játéknapon került sor, ekkor a Loki fölényes, 4-0 arányú győzelmet aratott, amely fontos változásokhoz (Rudolf Gergely és I'imam Seydi elküldése) vezetett a borsodi csapatnál, amely veretlenségi sorozatot kezdett meg a nagy vereség után.

Az egymás elleni mérleg a Debrecennek kedvez, ezúttal is a bajnoki éllovas a találkozó esélyese a 4. helyezettel szemben, ám a valószínűleg telt házas mérkőzésen komoly harcra és jó iramú, izgalmas találkozóra van kilátás, tartsanak tehát velünk 18.30-tól!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.