Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 2:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 1:7 (vége)
Corona Brasov Wolves
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Dab.Docler
hétfő 03.03.2014, 18:00 • Brassó • MOL Liga

Hihetetlen záró harmadot láthattunk! Rengeteget próbálkozott mindkét csapat, főleg a Dab, de nem tudtak élni egyetlen lehetőséggel sem, így a végeredmény 2-1 maradt a Brassónak. A játék összképe alapján megérdemelten nyertek a farkasok.

Összesítésben tehát 3-1-es eredménnyel ütötte ki a Brassó a tavalyi bajnokot és ezzel az erdélyiek döntőbe jutottak, ahol nagy valószínűséggel az Érsekújvár lesz az ellenfelük. (20:03:38)

60:00

59:20
    6 az 5-ben a Dunaújváros!

58:25
    Távoli bombákkal próbálkozik a Dab. A kicsorgó korongot a Brassó megszerzi és majdnem gólt lőttek.

58:00
    Az utolsó 2 perc következik

57:50
    Nagyon támad a Dunaújváros.

57:20
    A Brassóiak már csak el lövöldözik a korongot.

56:30
    Egymás után 3 lövés eresztett meg a Dunaújváros, Jabornik és Peterdi és Ladányi is kihagyta.

55:30
    Kicsit vissza esett a játék.

54:45
    Most nem tud bejutni egyik csapat sem a támadó harmadokba.

54:08
    Saluga eresztett meg egy lövést Sevela kiüti.

53:57
    Időt kér Stephan Lundh.

53:57
    Ladányi előtt hatalmas helyzet Polc véd

53:40
    Támad az Újváros de folyamatos apró hibák csúsznak bele a támadásba.

53:06
    Szappanos előtt adódott ziccer,de kilökdösik a védők. a játékvezető nem ítél kiállítást.

52:47
    Peterdi próbálkozott a kapu mögött

52:05
    Próbálkozik a Dunaújváros ,beszorul a Brassó.

51:30
    Újvárosi támadás a kapu előtt Contois-nak és Pavuk-nak adódott lehetősége.

51:00
    Majdnem fél perces palánk melletti játék az Újváros kihozza a korongot.

50:10
    Galanisz próbálkozott lövéssel.

49:47
    Saluga próbálkozott lövéssel Sevela hárít ismét.

48:20
    Hietamaki lő kékről megpattan a lövés de Sevela hárít.

46:15
    Nem tudnak betörni a támadó harmadba a hazaiak.

45:30
    Feláll a Brassó de jól védekezik a vendég Dab

45:14
    Peter Huba kap 2 percet gáncsolásért.

44:55
    folyamatosan támad az egyenlítésért az Újváros.

44:30
    Újvárosi támadás Pavuk előtt adódott lehetőség.

44:05
    Dornic próbálkozott de elakad a lövés.

43:32
    Kiegészül a Brassó

42:45
    Jabornik kékről lő de kipattan, Kis Ákos duplázik de ez se megy be.

42:10
    Egyenlőre nem tud támadást építeni a Dab

41:32
    Pysarenko kap 2 percet bottal akasztásér.

41:30
    Griga előtt adódott lehetőség Sevela véd.

41:00
    Mind két csapat egy-egy támadást indított a harmad első percében.

40:01

A 2. harmad Újváros támadással indult Peterdi és Ladányi előtt adódott hatalmas ziccer,de kimaradt,nem úgy mint 2 perccel később a másik oldalon ahol Molnár passzolt Péter Róberthez aki nem hibázott és megszerezte a vezetést a Brassónak. Ez után felpörgött a Dab,több helyzetük adódott de gólt nem sikerült szerezni,míg a másik oldalon is kisebb nagyobb próbálkozások voltak. Pörgősebb 2. harmadot láthattunk.

40:00

39:45
    Újabb helyzet már nem adódik egyik oldalon se.

39:00
    Utolsó perc a harmadba

38:58
    Hatalmas újvárosi helyzet ismét a kapu előtt.

38:45
    Polc rá tenyerel a korongra hogy lélegzetvételnyi szünet következhessen.

38:05
    Jóval többet támad most a Dab

37:25
    Ladányi szerezhetett volna ismét korongot,de az utolsó pillanatban a védők helyre hozzák a hibát.

36:50
    Nem tud most támadást felépíteni a Brassó.

36:11
    Kiss Ákos lő kék vonalról Polc véd.

35:42
    Lindgren hibázik nagyot,de a Brassó nem tud élni a lehetőséggel.

35:28
    Kicsit többet támad most a DAB

34:45
    Ismét Contois és Pavuk előtt adódott lehetőség,de tisztáznak a védők.

34:20
    Contois órási ziccerben vezethette volna rá a korongot de les miatt lefújják.

34:05
    Petres előtt adódott lehetőség.

33:16
    Kiegészül Brassó

33:06
    Ismét beviszi a harmadba a Dab a korongot de nem tudnak élni a lehetőséggel.

32:37
    Újabb Dab támadás,de a játékvezető közbe sípol kapus akadályozásért.

32:09
    Feláll a DAB Jabornik próbálkozhatott.

31:16
    Petres kap 2 percet magas bottal való játékért.

31:10
    Brassói lövés kék vonalról,Sevela véd.

30:45
    Azari lövi be kapu elé a korongot,érkező nincs,de a védőkről majdnem a kapuba csorog a korong.

29:30
    Támad a Dab, Jabornik lövése kijön a védőkről.

29:01
    Ladányi szerez korongot Szappanosnak passzol aki a kapu előtt 2.szer is próbálkozott,de Polc véd,

28:35
    Nem tudja kihozni a Dab a korongot,folyamatos védekezésre kényszerülnek.

27:30
    Folyamatosan támad a Brassó

26:53
    Zsók lövését nem látta Sevela de újabb gól nincs.

26:48
    Középső harmadból belőtt korongra kell Sevelának figyelnie.

26:04
    Pavuk adta be középre a kapus előtt elcsorog a korong.

25:42
    Felrázta a gól a DAB-ot folyamatos támadásokat indítanak.

25:10
    Kis Ákos előtt hatalmas ziccer de Polcba lövi.

24:47
    Kiegészül a DAB

24:30
    Továbbra is nyomás alatt tartja a Brassó előnyben a Dab-ot.

23:40
    Feláll a Brassó a lövéseket Sevela hárítja.

23:00
    Peterdi indul meg emberhátrányba de lövés nincs.

22:48
    Gröschl kap 2 percet gáncsolásért.

22:48
    Kisebb csetepaté vendég kiállítás jön.

22:26
    A Brassói gól után újabb támadás alá veszik egyből a hazaiak a Dab harmadát.

22:12
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: Péter Róbert! Gólpassz: Molnár Zsolt!

Molnár passzolt Péter Róberthez, aki Sevela mellett lőtte a Brassó vezető gólját.

21:43
    Brassói lövés,levágódik a védőről.

21:30
    Galanisz játszott volna középre,de a Brassói védők számítottak rá.

20:25
    Ladányi próbálkozott buli után.

20:15
    Hatalmas újvárosi helyzettel indul a második harmad. Peterdi próbálkozhatott kétszer,majd Ladányi fejezhette volna be de Polc rátenyerel.

20:01

Jobban kezdtek az Acálbikák,de hamar belejött a hazai együttes is. Az első helyzet Jabornik előtt adódott ami kimaradt,nem úgy mint a 6. percen amikor Hruby passzolt Somogyinak aki nem hibázott a kapu előtt. Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek ugyan is a 8. percben össze szedett kiállítást a Brassó 1 perc 20 másodperc alatt kihasználta és Hietamaki révén 1-1 -re modosult az állás. A gólok után vissza esett a játék és lassan csordogált csak. Mind két oldalon adódott lehetőség de több gól már nem esett.

20:00

19:20
    Saluga tör be szélen,passzol Molnárnak,aki Wehrshez de kicsorog a korong.

19:00
    Az első harmad utolsó perce következik.

18:25
    Pavuk lő távolról kipattan,de Polc rávetődik.

17:20
    Korongot szerez a Brassó,de tisztáznak a védők.

16:00
    Pavuk elött adódott lehetőség,de passz helyet lőni akart. A védők tisztáznak.

14:20
    Mind két oldalon próbálkoznak betörni a támadó harmadba,de apró hibák csúsznak a játékba.

14:02
    Kiegészült a Brassó.

13:30
    Ismételten ki tudja ütni a korongot a Brassó. Nem tud felállni a vendég Dunaújváros.

12:35
    Contois próbálkozott egy életerős lövéssel. Polc a helyén van és véd.

12:04
    Pavuk indul meg,de les miatt megállítják a játékot.

12:02
    Brassó kiállítás.
    Túl sok játékos a jégen.

11:50
    Ladányi lövi be a korongot a harmadba,Szappanos a kapu előtt nem tud belekotorni.

10:20
    Saluga szerez korongot,passzol Molnárnak aki tiszta helyzetbe lőhetett. Sevela véd.

09:20
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: JUHAMATTI HIETAMAKI! Gólpassz: Kevin Wehrs, Martin Saluga!

Wehrs a kékvonalon passzol a középen álló Hietamakihoz, aki beleteszi az ütőjét a lövésbe, ami Sevela jobbján vágódik a kapuba

08:40
    Wehrs viszi be a korongot,feláll a Brassó de szépen védekeznek az Újvárosiak

08:02
    Kiállítás vendég oldalon is.

Gröschl kap 2 percet testre ütésért.

07:26
    Ismét egy újvárosi lövés,ezúttal Papp Viktor próbálkozott. Polc véd.

06:49
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SOMOGYI BALÁZS! Gólpassz: Hruby Gellért

Hruby passzol vissza kapu mögül,Somogyi az elsőt még Polcba lövi, de a duplázást bekotorja.

06:06
    Kiegészülnek a hazaiak. Nem sikerült egyetlen lövést sem elereszteni vendég oldalról.

05:00
    Egyenlőre nem sikerült támadó játékot felépítenie a Dabnak emberelőnyben.

04:06
    Pysarenko kap bottal akasztásért 2 percet!

04:00
    Pavuk húz befelé elesik, kiállítás vendég oldalon.

03:00
    Saluga előtt adódott hatalmas lehetőség,de Sevela beleér.

02:00
    Mind két együttes próbálkozik,mind 2 oldalon adódott már lehetőség,de egyenlőre egy lövés sem volt veszélyes.

01:20
    Galanisz kerüli meg a kaput passzol Jaborniknak aki lő. A kipattanót kiüti a brassói csapat.

01:00
    Az első buli a Brassóé volt,de nem éltek a lehetőséggel,majd a vendégek is bemutatkoztak egy lövéssel.

00:01

A csapatok ebben a pillanatban lépnek jégre. Mindjárt kezdünk!

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy, Molnár Zs., Dornic, Saluga – Mastaleriu, Hietamaki, Gliga, Zsók, Virág – János, Pysarenko, Péter R., Petres, Imecs – Bálint, Márton, Antal

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Huba, Szappanos, Ladányi, Kiss Á. – Nagy R., Erdélyi, Azari, Galanisz, Peterdi – Gröschl, Jabornik, Pavuk, Contois, Somogyi – Hruby, Sabados, Papp V.

Játékvezetők: Lascar Valentin, Toparceanu Cosmin, Butucel Alexandru,Siko Levente.

Tegnapi edzői nyilatkozatok :

Kari Rauhanen (vezetőedző, ASC Corona Brassó): “Eldöntöttük, hogy mindig az vezet bennünket a játékban, hogy “soha ne add fel!”. Holnap új mérkőzés következik, azt akarjuk, hogy mindenki tudja, nem elégszünk meg a másodhegedűsi szereppel. Ki kell pihennünk magunkat hétfőre. Volt néhány nem túl szép pillanat a meccsen, ezeken túl kell lépni, és holnap ugyanazzal a hozzáállással játszani, mint ma tettük. Szerencsénk is volt, és a Greg Lindqvist által erre a meccsre kidolgozott taktika, ami ugyanaz volt, mint az első meccsen, megint működött.”

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler): “Mit is mondhatnék? Gratulálok a brassóiaknak a mai győzelmükhöz. Az utolsó gól jellemző volt a mai meccsre, valahogy mögénk jutott a korong. Nagyon szoros mérkőzést játszottunk, és ilyen lesz a hétfői is. A rájátszás mindig nagyon nehéz, és mindenkit érhet meglepetés. Nem bántunk meg semmit, mindig ugyanazzal a hozzáállással igyekszünk kimenni a pályára, és hétfőn egy másik meccs lesz. A nyomás most rajtunk van, el fogjuk viselni, el kell tudnunk viselni. Nem hagyjuk, hogy az elődöntő Brassóban véget érjen. A játékvezetőket nem lehet okolni a végeredményért, de volt több furcsa ítélet is a meccsen. Hogy megbántuk-e hogy a Brassót választottuk? Nem, egyáltalán nem bántuk meg. A két csapat együtt nagyon színvonalas hokit nyújt.”

A két csapat első két meccsére Dunaújvárosban került sor,ahol az első mérkőzésen a Brassó fölé kerekedett a hazaiaknak és egyből elvették a pálya előnyt 1-2-es győzelmükkel. Másnap a második mérkőzésen viszont már látszott az Újvárosiak felszívták magukat és 3-2- es győzelmet arattak,igaz a 3.harmadban nagyon szétszórtan játszottak.

A brassói rangadókon a 3. mérkőzésen aztán már azt hihették a szurkolók, hogy az Újvárosiak teljesen más felfogással lépnek jégre,ugyan is az első harmad végén 2-0-ás előnnyel mentek pihenni. Ezzel nem tudtak mit kezdeni a Brassóiak és 2. harmad elején is ott folytatódott a játék ahol abba maradt. 7 percel a kezdés után máris a kettőből 3-0-ás állás lett. De ami ezután jött az sokak számára érthetetlen lehetett.Először ember előnyben szépített,majd ezt követően felszívta magát a Brassó és szép helyzetekkel fokozatosan el kezdte lekorcsolyázni a vendégeket. Akiken látszott valami nem olyan mint a mérkőzés első felében. Ennek meg is lett az ára,ugyan is előbb kiegyenlített majd megfordította a Brassó az eredményt. Nem sokáig örülhettek viszont a hazaiak se a vezetésnek, ugyan is 44 mp-el a vége előtt Jabornik egyenlített. Következhetett a hosszabbítás ahol egy szerencsés góllal nyertek a Brassóiak,így összesítésben 2-1-es előnnyel lépnek jégre a hétfői találkozón.

Igazi,akár sorsdöntő rangadót követhetnek élőből tehát akik minket választanak.Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Böröcz Balázs

Gólok és gólpasszok: 10. Hietamaki (Kevin, Martin), 23. Péter R. (Molnár Zs) – 7. Somogyi (Hruby)

Játékvezetők: Lascar Valentin, Toparceanu Cosmin, Butucel Alexandru, Siko Levente