Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 2:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 1:7 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:7 (0:1, 0:3, 1:3)
HC MIKRON Nové Zámky
hétfő 03.03.2014, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a mérkőzésnek! A harmadik harmad igazi mészárlássá fajult, a Miskolc szinte eltűnt a jégről és végül megalázó vereséget szenvedett. Az Érsekújvár jobban gazdálkodott az erőnléttel, jobban használta ki a helyzeteket és parádés kapusteljesítménnyel rukkolt elő Jan Chovan révén, így teljesen megérdemelten került be a MOL Liga döntőjébe! A végeredmény tehát 1-7, összesítésben pedig 3-1 az Érsekújvár javára, mely így készülhet a fináléra! Köszönöm a megtisztelő figyelmet a teljes szezon során, Miskolc búcsúzik a MOL Ligától, viszontlátásra. (20:39:04)

60:00

59:54
    Láda is kap két percet még a végére.

59:50
    Sucharda üti el a kapu elől a korongot, gyakorlatilag már akkor is áll a játék, amikor megy az óra.

58:57
    Hajósnál gurul el a gyógyszer, kiállítás, nem megengedett testjáték.

58:20
    Polcik ágyúz fölé messziről.

57:25
    Miskolczi indul meg, aztán elhagyja a korongot.

56:50
    Faith erőtlen távoli lövését tolja ki Chovan.

55:10
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Újabb vendéggól! Gyenesről kijön a korong, lecsorog MARTIN BARON elé, aki nyolc méterről bepakolja a jobb felsőbe. 1-7

54:09
    Knox kap két percet még a végére. Térdhasználat.

53:12
    Hajós lövése után is Chovan kezében a pakk.

52:50
    Boyle teríti le Stefankát, néhány látványos ütközés okoz még némi izgalmat.

51:55
    Miskolczi próbálja becselezni magát a kapu elé, Hrudik állja útját.

50:32
    Roczanov tüzel jobbról, Chovan véd magabiztosan.

49:50
    A Miskolc gólt szerzett!
    Szépít a Miskolc! Jan Faith passzol balról a kapu elé, JORDAN KNOX érkezik, aki másfél méterről kilövi a bal felsőt! Tehát mégis lehet gólt lőni Chovannak, ez legalább kiderült.

49:20
    A második kiállítás, Ondrej Stefanka kapja.

48:50
    Kemény ütközések, és mezőnyjáték jellemzi e perceket.

47:55
    Miskolczi marad le pár centivel Roczanov passzáról.

46:26
    Fél tucatnál az Érsekújvár! Szép összjáték végén Pavel Kowalczyk passzol LUKAS RUZICKA elé, aki balról, négy méterről bődületes gólt akaszt a bal felsőbe!

46:00
    Durco lő távolról, Chovannak nem okoz gondot.

45:10
    Faith lövése megy a baloldali kapuvas mellé.

44:45
    Popovics lő fordulásból hat méterről, Chovan véd.

44:05
    A szurkolókra nem lehet panasz hazai oldalon, még most is zúg a lelátón a "Hajrá, Jegesmedvék!"

43:11
    Weissmann szerez korongot a félpályánál, tíz méterről vállalkozik lövésre, kicsivel megy mellé.

42:10
    Hajós lő éles szögből, Chovan könnyedén véd.

41:18
    Már öt van közte! Marek Dubec passzol balról, a hosszún érkezik ONDREJ STEFANKA, aki két méterről bevágja az ötödiket. Ha még volt eddig kérdés, az is eldőlt most.

40:50
    Podstavek marad le centikkel Ruzicka passzáról a kapu előtt.

40:14
    Podstavek lesen.

40:01

Vége a második harmadnak, alighanem eldőlt ez a párharc. A Miskolc ahogy tegnap, úgy ma is gyengébben kezdte a játékrészt, majd mikor már feljöttek volna, bekapták a második gólt. Ezt követően túlélésre játszottak, de az emberhátrány és a gyorsan bekapott harmadik, majd negyedik gól megadta a kegyelemdöfést, miközben Jan Chovan óriási formában védett.
    Bár szokás mondani, hogy a hokiban bármi előfordulhat, itt most csoda kellene a fordításhoz. A Miskolcnak fel kell mindenesetre szívnia magát, negyedóra múlva folytatás.

40:00

39:35
    Frolik tör be a kapu elé, középről lő négy méterről, Gyenes lábbal hárít.

39:06
    Ruzicka hozza ziccerbe Podstaveket, ezúttal Gyenes ér nagy bravúrral át a hosszúra.

38:40
    Megint De Bruyn és megint Chovan véd.

38:05
    De Bruyn tüzel messziről, Chovan hárít lábbal.

37:54
    Popovics és Siska akadnak össze a vendégek kapuja mögött, nem lenne nagy meglepetés, ha kitörne még egy-két nagyobb bunyó a végéig.

37:40
    Hajós lő hat méterről, megint Chovan véd.

37:10
    Durco lő fölé öt méterről.

36:18
    Alighanem eldőlt a meccs! MICHAL SISKA nyargal el Peter Polcik passzával, majd két méterről bevágja a jobb felsőbe. Duschek Dávidot Gyenes Dávid váltja a miskolci kapuban

36:04
    Gyorsan góllá érett az emberelőny! Pavel Kowalczyk távoli lövése még kijött Duschekről, de a pont ott lévő JAKUB HRUDIK két méterről nem túl erősen meglőtte a kipattanót, ami Duschek lába közt utat talált a hálóba.

35:50
    Boyle kapja az első két perces büntetést bottal lökésért.

35:20
    Knox teszi hátra De Bruyn elé, aki keményen megküldi a kék vonalról, kicsivel fölé.

34:40
    Durco lövése vágódik le kicsivel Knox mögé, aki estében nem tudja már bekotorni.

33:45
    Duschek hárítja Caladi távoli, majd Uhnák közeli lövését. Megrogytak a Jegesmedvék, a szépítés helyett inkább már csak ki akarják húzni ezt a harmadot újabb kapott nélkül.

33:17
    Polcik tüzel tíz méterről, Láda blokkol lábbal, palánkon túl a korong.

32:55
    Miskolczi kerül meg jobbról a kaput, majd lő befordulva, Chovan ott tud teremni a röviden, hiába volt gyors Miskolczi.

32:06
    Weissmann lő nyolcról, a kapuvasat találja el.

31:45
    Láda passza vágódik le Durco lábáról, Duscheknek kell rávetődnie a pakkra.

31:19
    Kowalczyk lövését fogja spárgázva Duschek.

31:00
    Boyle lövi ki a korongot a pályáról a vendégek kispadjára, áll a játék. A Miskolc nagy bajban, még ebben a harmadban szépíteniük kellene, különben elúszhat a meccs. Nehéz dolguk lesz, Chovan ihletett formában véd.

30:19
    Gól! Kettő a vendégek előnye! Popovics blokkolt passza után máris megindul a kontra, Erik Weissmann passzol ERIK CALADI elé, aki három méterről ziccerben, balról kilövi a hosszú felsőt! 0-2!

30:05
    Popovics akar nagyon önzetlen lenni, de elévetődve blokkolnak.

29:14
    Hrudik passzol kézzel, szabálytalanul.

28:40
    Hajós hozza helyzetben Faithot, aki három méterről lő, Chovan megint óriásit véd.

28:14
    Weissmann balról betett passza lett egy kicsit túl mély mindenkinek.

27:27
    Polcik bombáz nyolc méterről, kicsivel fölé.

26:35
    De Bruyn tesz a saját kapuja elé középre egy lecsorgó korongot, szerencséje van, hogy nem ér oda Polcik időben.

26:02
    Hrudik kínálja meg messziről Gyenest, aki lábbal nagyot véd.

25:35
    Faith lő Knox remek passza után, Chovan hatalmas reflexmozdulattal kap bele a tíz méterről érkező löketbe.

25:00
    Faith, Dubek és Knox a jégen, jönnek a szép összjátékok, de a végén mindig akad egy pontatlanság, ezúttal például Knox passza érkezik nagyon hátra.

24:20
    Boyle csúszik el rosszkor, Caladi lő éles szögből, Duschek jó helyen áll.

23:47
    Sucharda tilos felszabadítása töri meg a játékot.

22:25
    Frolik lő jobbról egy kicsivel mellé. Ahogy tegnap, úgy ma is a vendégek kezdik jobban a második harmadot.

21:47
    Weissmann tüzel nyolc méterről, Láda lábai közt átsuhan a korong, Duschek nagyot véd lábbal.

21:30
    Knox passzol rossz ütemben, Faith már lesen.

20:35
    Ruzicka lövése zavarja meg Duscheket, de felszabadít a védelem.

20:01

Csapatok, játékvezetők a jégen, jön a második játékrész!

Vége az első játékrésznek. Rendkívül rámenősen kezdett a győzelmi kényszer alatt játszó hazai csapat, ám ahogy az lenni szokott, a nagy akarásban kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, tizennégy perc hazai erőlködés után Polcik révén a vendégek kerültek előnybe. További komoly erőket kellene most mozgósítania Bob Dever csapatának, habár könnyen lehet, hogy megint nem ők lesznek azok, akik jobban tartalékolnak majd az erőnléttel. Mindenesetre rendkívül érdekes folytatásra számíthatunk, negyedóra múlva útjára indul a pakk a második harmadban, tartsanak továbbra is velünk!

20:00

19:40
    Kiegyenlítettebb és lassabb lett a játék az utolsó percekre.

18:55
    Faith veszít korongot könnyelműen saját kapuja mögött, Frolik fordul be vele, de Duschek résen van.

18:28
    Kames tilos felszabadítása menti fel az egyre nagyobb nyomás alatt lévő kaput.

17:55
    Láda húz el a bal szélen, majd megkínálja hét méterről Chovant, aki ismét kitesz magáért, nem jön ki róla az életerős löket.

17:15
    Fliszár lő éles szögből, Caladi korcsolyájáról pattan mellé, aztán Roczanov érkezik, aki Chovanba lövi egy méterről. Nagy helyzetek maradtak ki.

16:10
    Boyle ágyúz a kék vonalról, Chovannak oda kellett érnie a jobb alsóhoz.

15:55
    Dubec kerüli meg a kaput, de utána mellé lő.

15:30
    Durco bombáz balról egy lecsorgó korongot kapura, Chovan véd lábbal.

14:55
    Megfogta a hazaiakat a bekapott gól, sok pontatlansággal támadnak most.

13:45
    Faith passzol középre, Knox lőne kapásból, de Hrudik megzavarja, így veszélytelen a lövés.

13:05
    Vezet az Érsekújvár, szinte a semmiből! A buli után lecsorgó pakkot Andrej Sucharda lövi rá nagy erővel, Duschekről kijön, az érkező PETER POLCIK pedig egy méterről bekotorja.

13:01
    Hegyi veszít korongot a félpályánál, Podstavek ugrik meg, majd lő, Gyenes magabiztosan fogja.

12:25
    Elváltják a cserét a hazaiak, Ruzicka kerül helyzetbe a jobb szélen, de öt méterről leadott lövését Gyenes szépen védi.

11:45
    Weissmann próbál jobbról középre tálalni, Durco tisztáz a kapu előtt.

11:30
    Popovics tüzel középről Hajós passza után, a kipattanó pedig a feladónál landol, de Hajós Roland is Chovanba lövi a korongot.

10:55
    Fliszár próbál kapu mögül befordulni, de megzavarják, így elveszti a pakkot.

10:12
    Vendégek lesen, megáll a sokáig folyamatosan pörgő játék.

9:35
    Kames enged el egy távoli lövést, Gyenesnek kellett résen lennie.

9:15
    Polcik passzol kapu elé jobbról, Faith ér hátra és ment egy nagyot.

8:20
    Popovics lő messziről egy szép csel után, Sucharda botján megpattan, nagyot véd Chovan.

7:15
    Dubec lövése pattan sokkal mellé a blokkról.

6:40
    Egy hosszú passz lepi meg Chovant, akiről kijön a korong, érkezik Faith, de nem tudja másfél méterről belőni a kapus mellett.

5:31
    Áll a játék, Podstavek magyaráz Babic játékvezetőnek, aztán megbeszélik a dolgokat és folytatódhat a meccs.

5:15
    Weissmann bombája az első életjel a zöld-fehérektől, de elkerüli a kaput a tíz méterről leadott lövés.

4:39
    Knox lövi ki a korongot a nézőtérre akaratlanul, el is talál egy kisfiút, de szerencsére nem sérül meg.

4:05
    Hajós passzol jobbról okosan Popovics elé, aki Baron szorításában épphogy bele tud csak érni, de Chovannak így is védenie kell a jobb alsónál.

3:20
    Popovics tüzel nyolc méterről, Chovan véd nagyot lábbal.

2:50
    Először jut ki a vendégek harmadából tíz másodpercnél több időre a korong, de most sincs veszély Duschek kapuja előtt.

2:00
    Agilis kezdést produkálnak a hazaiak, ahogy azt tőlük megszokhattuk.

1:25
    Knox lőne, Siska rávetődik a korongra.

0:50
    Hegyi messziről, aztán a blokk után Tóth közelről lő, de ismét blokk, Siska ért oda.

0:35
    Tóth próbálja a bal szélen Kamest átjátszani, sikertelenül.

00:01

Immár a csapatok is jégen, miközben a nézőtéren a várakozásokat némileg alulmúlva alig ezren foglalnak helyet.

A négy játékvezető is bemelegített, még három és fél perc hátra!

Nyolc perc van még hátra a kezdésig, köszöntöm kedves olvasóinkat a Miskolci Jégcsarnokból! A csapatok már befejezték a bemelegítést, a nézők gyülekeznek a lelátón, lassacskán minden készen áll a MOL Liga elődöntő negyedik mérkőzésére!

Ahogyan tegnap, úgy ma sem szerepel a hazaiak keretében Tyler Metcalfe, a Jegesmedvék alapszakaszbeli pontkirálya, aki Érsekújváron sérült meg.

Miskolc JJSE: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Dubek, Faith – Durco, Budai, Miskolczi, Fliszár, Roczanov – Hegyi, Láda, Hajós, Popovics, Rafaj – Ritó, Tóth

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Rodstavek, Stefanka, Frolik – Baron, Kames, Hurtaj, Dubec, Weissmann – Sucharda, Siska, Caladi, Uhnák, Polcik – Král, Pavesic, Korytko, Ruzicka

Játékvezetők: Halassy, Babic – Abonyi, Soós.

Negyedik mérkőzésével folytatódik a Miskolc – Érsekújvár elődöntő a MOL Ligában. A rendkívüli kiélezett párharc első két érsekújvári találkozójáról egy-egy győzelemmel helyezték át a csapatok székhelyüket Miskolcra, tehát a Jegesmedvék el tudták venni ellenfelük pályaelőnyét.

Ám vasárnap hiába volt meg minden sanszuk a sárga-feketéknek arra, hogy előnyt is szerezzenek, ez nem sikerült, a hosszabbításban 3-2-es vereséget szenvedtek, így hétfőn már nincs több hibázási lehetőségük: vagy nyernek, vagy búcsúznak a sorozattól.

Tartsanak velünk hétfőn este 18.30-tól, egy kiélezett, jó iramú és színvonalú, remek mérkőzésre van kilátás!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 50. Knox (Faith, Bruyn) – 14. Polcik (Sucharda, Uhnák), 31. Caladi (Weissmann, Sucharda), 37. Hrudik (Kowalczyk, Podstavek), 37. Siska (Polcik, Caladi), 42. Stefanka (Dubec), 47. Ruzicka (Kowalczyk, Podstavek), 56. Baron (Weissmann)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Dubek, Faith – Durco, Budai, Miskolczi, Fliszár, Roczanov – Hegyi, Láda, Hajós, Popovics, Rafaj – Ritó, Tóth
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Rodstavek, Stefanka, Frolik – Baron, Kames, Hurtaj, Dubec, Weissmann – Sucharda, Siska, Caladi, Uhnák, Polcik – Král, Pavesic, Korytko, Ruzicka

Játékvezetők: Halassy, Babic – Abonyi, Soós