Kaposvári Rákóczi FC – Fehérvár 1:1 (vége) | Paks – Pécsi MFC 1:3 (vége) | Lombard Pápa FC – KTE-Phoenix Mecano 4:0 (vége)
Szolnok – Szigetszentmiklós 1:1 (vége) | Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 2:0 (vége) | Debreceni VSC – Győr 3:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége)
Diósgyőri VTK
2:0 (1:0)
Mezőkövesd Zsóry FC
kedd 04.03.2014, 17:00 • DVTK-stadion, Miskolc • Magyar Ligakupa

Solymosi lefújja a találkozót, 2-0-ra nyert a Diósgyőr, ezzel kiegyenlített összesítésben és idegenben lőtt góljával a továbbjutást is kivívta. A hazaiak keményen megküzdöttek a negyeddöntőért, ám a Mezőkövesdnek sincs oka szégyenkezni. Két jó meccset követően tehát a DVTK jutott a nyolc közé.
    Mára köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok! (18:53:37)

90+3
    Beszorítja a sarokba a labdát a DVTK.

90+2
    Stanislav Velicky sárgul be a végére, miután ledönti Barczit a lábáról és még reklamál is.

90+1
    Rados engedne ki egy hosszú labdát, de Rajczi megtámadja. A közönség nem értékeli, ahogy Solymosi sem.

90+1
    Husic indítana, de nagyon hosszú.

90
    Hegedűs Csaba akasztja Nikházit, Solymosi pedig három percet hosszabbít.

89
    Bognár teker be egy szabadrúgást, amit a hátrahúzódó Grumic fejel ki.

88
    Bognár tüzel tizenhatról, lecsorog a blokkról Velicky elé, aki immár húszról jó másfél méterrel durrant fölé.

87
    Eperjesinek nem sikerül egy közeli passzal eltalálnia Grumicot.

87
    Velicky ágyúz huszonnégyről, a kiugró Alvest gyújtja ki.

86
    Grumic húzogat, majd passzol Batioja elé, aki egy igazítás után borzalmas lövést eresztett meg a vasgyár felé.

86
    Menougong beadását fejeli ki Alves.

85
    Batioja esik el a tizenhatos vonalánál Gévay mellett, de nem történt szabálytalanság.

85
    Grumic felkel, a kövesdiek pedig sportszerűen visszaadják a játékszert.

84
    Grumic ütközik a tizenhatos előterében Hegedűs Dáviddal, földön marad, Nikházi kirúgja a labdát.

83
    Búrány húzza el Barczi lábát, szabadrúgás.

83
    Menougong robban be a tizenhatos elé, de Eperjesi odaér és kibombázza a nézőtérre a labdát.

82
    Bognár szögletére érkezik Gévay, de megelőzik.

82
    Debreceni tisztáz Rajczi elől.

81
    Pár perc ápolást követően visszatér Nikházi.

80
    Nem tud kibontakozni a kontra, Barczit rúgják meg a felezővonalnál.

79
    Bognár tekeri be messziről a labdát, mindenki feje fölött elszáll, Rados reflexmozdulattal tolja ki.

79
    Nikházit lekísérik a pályáról, cserelehetősége viszont nincs Szivicsnek már.

79
    Megint Nikházi kap egyet, ezúttal már ápolni is kell.

78
    Velicky borítja fel egy szabadrúgás előtt Nikházit, Solymosi kicsit meg is fegyelmezi a légióst.

77
    Körbeadogatja most a diósgyőri támadószekció a vendégek kapuját.

76
    Harsányi elé csorog a labda tizenegy méterre a kaputól, az erős, de középre menő löket Rados kezében landol.

75
    Grumic nem tudja megtartani a labdát Gévayval szemben.

74
    Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok. Enyhe kövesdi fölény és diósgyőri kontrák.

71
    Dobos Attila hagyja el a pályát, Rajczi Péter folytatja a helyén, ezzel nyilvánvalóan a támadószekciót erősítené Véber György vezetőedző.

71
    Harsányi Zoltán csúszott rá hátulról, igen csúnyán Batioja lábára. Ilyenért adtak már pirosat is a labdarúgás története során.

70
    Nikházi szánta el magát huszonnégy méterről lövésre, méterekkel mellé. Most már legalább tudjuk, miért nem lőtt az előbb.

69
    A hazaiak adogatnak most magabiztosan a vendégek térfelén, telnek a percek.

67
    Bognár indítja parádés mozdulattal Dobost, aki azonban centikkel, de lesen állt.

66
    Nikházi lőtt passzát nem tudta átvenni Batioja, így oda a támadás. Nikházi Márk lőhetett is volna akár tizennyolcról, de önzetlen volt.

65
    Hegedűs Csaba kap tért ölelő indítást, de kifejeli az alapvonalon.

64
    Barczi flegma sarokpassza lett a vendégek zsákmánya.

62
    Átengedi a terepet most a Diósgyőr, a játék áthelyeződik a hazaiak térfelére.

60
    Harmadik cserelehetőségét használja ki a Diósgyőr, Egerszegi Tamás helyén Mohamadou Abdouraman a pályán, akinek a diósgyőri szurkolók a nevét skandálják, láthatóan megbocsátották neki a vasárnapi piros lapot.

60
    Bognár ível át egy szabadrúgást a hosszúra, de mindenki lekésik róla.

59
    A bemelegítő diósgyőri cserejátékosok a kispadhoz ballagnak, csere jöhet Szivics részéről.

58
    Bognár indítását veszi át hosszan Balajti, így a kilépő Radosé a labda.

57
    Barczi és Batioja összjátéka után utóbbi ad be az alapvonalról, pontatlanul.

56
    Visszaáll Menougong, de kicsit még húzza a lábát.

55
    Lesántikál Menougong, kétséges, hogy tudja-e folytatni.

55
    Alves és Menougong ütköznek, szabálytalanság nem történt, de a vendégek légiósa a földön marad, ápolásra szorul.

53
    A DVTK gólt szerzett!
    Továbbjutásra áll a Diósgyőr! Barczi Dávid indít a tizenhatos vonaláról, a kiugró AUGUSTO BATIOJA pedig az ötös sarkáról a kilépő Szántai mellett a hosszú alsóba pörget.

52
    Batioja ugrik ki szépen, aztán keresztbe ellövi a labdát az alapvonalhoz érve.

51
    Némileg lelassult a játék tempója, elsősorban a vendégeknek köszönhetően.

50
    Batioja kap egy nagyot Hegedűs Csabától.

47
    Marjanovic beadását vágják ki a kapu elől.

46

46
    Kettős csere a vendégeknél és a hazaiaknál is. A Kövesdnél Farkas és Kiss megy le, Velicky és Bognár folytatja, a vendégeknél Eperjesi és Grumic jön, Vági és Gosztonyi megy.

46
    Vége az első játékrésznek, elfogadható iram és színvonal, valamint egyetlen gól a félidő mérlege. A találat Gosztonyi nevéhez fűződik, a diósgyőri szélső büntetőből szerzett vezetést, s szépített egyben az összesítést tekintve. A hazaiknak legalább egy újabb gól kellene, de a vendégek sem lehetnek nyugodtak, izgalmas második félidőre van kilátás, tartsanak velünk!

45+1

45
    Egerszegi szabálytalanságát előnyszabály követte, de Solymosi nem felejtett, utólag megadta a sárgát a DVTK téli szerzeményének.

45
    Kissé szétszakad a pálya, egyik támadás a másikat követi, de a sok pontatlanság meghiúsítja a kísérleteket.

44
    Az újabb szögletnél a hazaiak szabálytalankodtak a kapu előtt, szabadrúgás kifelé.

43
    A szöglet után Nikházi lő húszról, de eltöri a labdát, érkezik viszont Debreceni és kis híján betalál közelről, a kiugró Szántai védeni tudott.

43
    Rados húzza le a szögletet és indította a kontrát, melynek végén Marjanovic harcolt ki szögletet.

42
    El is végzi, Alves fejeli szögletre a beadást.

42
    Dobos végezhet el szabadrúgást a jobb sarokból.

41
    Gosztonyi méretezi el a cselét, Kiss tudja szerelni.

40
    Farkas Balázs indításáról marad le Menougong elég sokkal.

39
    Balajti a sorfalba bombáz.

38
    Többen is a labda mögött és a sorfalat is igazgatni kell, húsz méterről jöhet a szabadrúgás.

37
    Harsányi lódul meg egy remek csellel, Vági András buktatja a tizenhatos előtt, sárgával bűnhődik.

36
    Barczi és Vági nem értik meg egymást ezúttal, így oda az ígéretes akció.

35
    Batioja beadása száll el magasan, Gosztonyi készíti le Husicnak, aki balról ível be, Barczi fejel vetődve mellé.

34
    Vági András visszatér, folytatja.

33
    Dobos Attila szabálytalankodik az ellenfél térfelén, sárgát kap érte. A sértettet, Vágit ápolni is kell.

32
    Menougong ad be jobbról, Debreceniről vágódik szögletre.

32
    Alves tisztázza Dobos beívelését.

31
    Most Dobos végezhet el szabadrúgást a jobb szélről.

30
    Marjanovic gyorsított fel Hegedűs Dávid mellett, de a védő még éppen blokkolni tudta a beadási kísérletet.

29
    Be is tekeri a gólszerző, egyenesen Szántai ölébe.

29
    Husic kap egy szabadrúgást a bal szélen, Gosztonyi adhatja be.

28
    Gosztonyi csinált meg egy szép cselt a bal oldalon, majd indította volna a kilépő Batioját, de ez a passz is egy picit hosszú lett.

27
    Hullámzó a mérkőzés, a gól után egy ideig a vendégek irányítottak, ám az elmúlt percekben a hazaiak akarata érvényesült.

26
    Husic csavarta be a szögletet remekül, Alves érkezett és fejelt három méterről fölé.

25
    Vági tűnik fel megint az ellenfél tizenhatosán belül, ismét szögletet harcol ki.

25
    Husic nyargalt a bal szélen, Búrány szerelte látványos becsúszással.

24
    Gosztonyi próbálta kis területen megjátszani Nikházit, de pontatlan volt.

23
    Barczi indította a felfutó Vágit a tizenhatoson belül, a hátvéd éles szögből, nyolc méterről tüzelt, Szántai bravúrral védett.

23
    Batioja harcol ki egy bedobást, rendkívül erőszakosan.

22
    Marjanovic pörgeti fel a labdát értelmetlenül, aztán visszaszerzi, Egerszegi elé tálal, aki huszonkettőről pár méterrel fölé durrant.

22
    Gosztonyi szabadrúgását Batioja csúsztatta meg, de már nem tudta irányítani, így nem volt veszélyes.

21
    Most viszont nincs szó tiszta szerelésről, Barczit vágják fel, szabadrúgás a jobb sarokból.

20
    Hegedűs Csaba szereli tisztán Barczit a tizenhatos sarkánál.

20
    Szántai ront ki a tizenhatoson kívülről, jó ütemben teszi, felszabadít Batioja elől.

19
    George Menougong passzolt picit pontatlanul, kirúgás jöhet.

18
    A szöglet után is Debreceni szabadít fel.

18
    Dobos közelíti meg a kaput, tizenhatról tüzel, Debreceni blokkjáról vágódik szögletre.

17
    Kiss beadását vágja ki Alves az ötösről.

16
    Egerszegi indítana hosszan, de nem találta el az ütemet, Batioja és Gosztonyi is pont visszaléptek.

15
    Balajti indította Menougongot a tizenhatoson belül, a légiós az ötös sarkáról pörgette el a kiugró Rados mellett a hosszú sarok irányába, nem sokkal ment mellé. Nagy lehetőség volt!

14
    Barczi és Vági játszottak össze látványosan, utóbbi végül picit hosszan passzolt, így nem alakult ki helyzet.

14
    Gosztonyi zavarná meg Dobost, de pont elcsúszik mielőtt odaérne.

13
    Hegedűs Csaba szabadít fel, ráadásul még rá is pattan Barczi lábára a labda.

12
    Összesítésben ezzel 3-2 az állás a Kövesd javára.

11
    GOSZTONYI ANDRÁS hajtotta végre az ítéletet, mégpedig rendkívül magabiztosan: a jobb felsőbe bombázott, Szántai balra vetődött.

10
    Gévay kezét érte a labda.

10
    Tizenegyes! Nikházi lőtte középre a labdát, az egyik védő pedig kézzel ütött bele. Nagy reklamálás veszi kezdetét, de Solymosi hajthatatlan.

9
    Nikházi lő hét méterről, Gévay vetődik bele.

8
    Barczi emel középre a tizenhatos sarkától, Batioja nem tudja levenni Hegedűs Dávid szorításában.

8
    Búrány szereli látványos becsúszással Husicot.

7
    Gosztonyi vezeti rá Búrányra a labdát, de meglehetősen vérszegény csellel próbálkozik, a vendégek védője pedig megelőzi és kikíséri a játékszert az alapvonalon.

6
    Gévay bombázza ki a labdát a jobb szélen, megint jól ért oda a védő.

5
    Husic szereli Kisst a tizenhatos előterében egy szép becsúszással.

4
    Dobos indítja Menougongot, de Debreceni és Alves közös erővel kiszorítják a csatárt.

4
    Gosztonyi szerez labdát Búránytól, majd passzolna Batiojának, de a csatár mögé érkezik a labda.

3
    Husic végez el szabadrúgást a jobb oldali szögletzászlónál, magasan elszáll mindenki fölött a beadás.

2
    Vági passzát vágja ki Gévay a jobb oldalon.

1
    Gosztonyi cselezte el magát a vonal mellett, bedobás a vendégeknek.

1

A csapatok már a pályán, perceken belül kezdődik a találkozó!

Érdekesség, hogy a vendégeknél négy korábbi diósgyőri játékos is a kezdőben kap szerepet: Búrány Zoltán, Dobos Attila, Balajti Ádám és George Menougong.

A hazaiaktól Kádár Tamás, Elek Ákos, Bacsa Patrik és Futács Márkó a válogatott keretében vannak, így ők ma nem játszanak, ez nem könnyíti meg Tomiszlav Szivics dolgát.

Köszöntöm kedves olvasóinkat a Diósgyőri Stadionból! Tíz percen belül kezdődik a Ligakupa nyolcaddöntőjének visszavágója, tartsanak velünk!

Ahogy már említettük, a Mezőkövesd 3-1-es előnyből várja a mai találkozót, ami azt jelenti, hogy a Diósgyőr továbbjutásához három gólos, vagy 2-0 arányú győzelem kell. Ha 3-1-re nyernek a hazaiak, akkor 2x15 perc hosszabbítás következik, amennyiben az sem hoz döntést, úgy büntetőkkel dől el, melyik csapat jut be a negyeddöntőbe.

A továbbjutó egyébként az SZTK-Erima – Szolnoki MÁV párharc győztesével játszhat majd az elődöntőbe jutásért.

Beindult a szezon Miskolcon is! A hétvégi bajnoki döntetlen az egy félidőn át emberhátrányban küzdő miskolciak számára sokat visszahozott a szezonnyitó mezőkövesdi vereség után.

Múlt hét szerdán, az első fordulóban Véber György csapata hazai pályán sima, 3-1-es győzelmet aratott a nagyobb nevű megyei rivális fölött, így ha nem is megnyugtató, de komoly előnyben várhatja a visszavágót, igaz, a Zsóry hétvégén hazai pályán szenvedett vereséget attól a Kecskeméttől, amely potenciális ellenfele lehet a kiesés ellen vívott harcban.

Ellentétes és ellentmondó várakozások vezetik fel tehát a kedd 17 órától esedékes visszavágót, így minden bizonnyal egy izgalmas és érdekes találkozó elé tekintünk, tartsanak velünk közvetítésünk során!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.